Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:31:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 97915 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 04, 2020, 09:36:03 »

Добрютро  blum

Булка, да оздравява малкия мъж и скоро да е пак на градинка.

Тук сега върлува Свинския грип, бая народ се натръшка като гледам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 04, 2020, 09:55:33 »

Добрютро  blum

Булка, да оздравява малкия мъж и скоро да е пак на градинка.

Тук сега върлува Свинския грип, бая народ се натръшка като гледам.
Маги сериозно ли? shok
Този свински не отмина ли?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #47 -: март 04, 2020, 11:22:31 »

Е то сезонът му е докъм края на март. Мен се мъчи да ме боли гърло, но засега се държа. Тъпото е, че сега заради актуалния вирус не смее човек да иде на лекар
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #48 -: март 04, 2020, 11:29:49 »

Привет!
Вече и аз се обърках по грипове и вируси angry Тук, в Пловдив бил тип Б, ама не съвсем... Много деца и ученици са болни, лошото е, че заразяват и родители, а те от своя страна го разнасят по колеги. В селата е много повече, или повече си личи, заради по- малкото хора там.
Честно да викажа, здравната ни култура е "0". Какво мислите се купува по селските магазини най- много? Ами ракия и туршия nea. Че точно в този период на годината бюджетът на всяко семейство е ограничен заради данъци е ясно, ама точно това ли е най- необходимото? Излиза, че са изпили домашната скоросмъртница и са изяли киселото зеле вече, щом тръгват към купешко. Това грип, вирус, да пазим другите- няма такова нещо. Кашлят /може и тютюнджийска да е/, няма даже ръка пред устата, не се лекуват pardon. То и лични лекари няма, идват на седмица по за час и това е. Една позната, пенсионирана вече докторка, казва, é само възрастни хора ходят да си мерят кръвното и да си взимат лекарствата по каса, младите не са здравноосигурени и се самолекуват някак. Тя хем е джипи в две сравнително големи и близки до Пловдив села, представям си за онези по чукарите. И не е като да са здрави хората, точно обратното било, пак по нейни думи. Децата им учат в Пловдив, пренасят всякакви зарази, ама не им пука.
Днес съм войнствено настроена и ми е страшно. Как може да не се зачитат препоръки на кризисни щабове, най- важните хора в страната да си подхвърлят неуместни "шегички" за видове вируси и народът демонстративно да вее знамена, декларирайки, че ще прави каквото си иска diablo. Уф, много телевизия гледам и то точно новините sad
Започвам нов модул по Монтесори, вече за деца от 6 до 12 години. За съжаление материалите са крайно оскъдни, никой не си дава занаята. Като ще е аз да си търся литература на разни езици, ми то по- добре да не записвам курс. За 200лв., толкова pardon
Лалетата от плат за съседката са готови, ама и двете деца са болни и не са на градина, та май изненадата за майки и учителки ще се окаже работа на вятъра. Преводът и той ми се влачи, материята не ми е позната и за да не напиша някоя глупост, ровя за информация по темата из учебници на Родния и интернет.
Бе, Ретрограден, кво да се прави crazy
Ама да сме живи и здрави, болните да оздравяват! Ей го, иде пролет, вчера си набрах диви теменужки от едно тайно и скрито място в парка. Пет са и едно листо, ама миришат силно и оптимистично Wink good danceg
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 04, 2020, 11:43:39 »

Ми хората са прости и са вей ветре.. смеят ми се че взимам превантивни мерки и не ходя на публични места. Не знам какво още чакат- то вече няма здрав човек. Моя позната с целия си акъл ходила за глупост до приятелка с градински деца. Бременна при това. Заразила и голямото си дете. Нямам думи и аз вече.
То от правене на смел така става накрая...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #50 -: март 04, 2020, 12:04:52 »

Привет!

 Спрете с новините и ще видите как ще станете по-позитивни. Аз от това, което чета тук изпратих за на Жана памперси миналата седмица, че очаквах апокалипсис. Баща ми само смях си прави с мен, че съм го разкарала. За култура каква ли имаме, та здравната ли точно да очакваме да ни е в ред.... Онзи ден ММ се смя на човек, дето верно беше абсолютно сам на улицата и с маска???? Изобщо приложението на това чудо не е понятно на 80% от запасилите се. pleasantry
Питах моята приятелка в Лондон дали изтерясват така като нас. Каза, че нямало изобщо кой знае какви приказки, за мерки изобщо и не се чува. Аз като се върнахме от там откачах при мисълта колко различни ДНК-та съм обърсала из метро и обществени места, а още нямаше ни корона, ни дявол... Единствено тъпо е, че не помня друга година да е имало 2 грипни в рамките на месец...  angry

 Аз сега съм притеснена от това, че в Пловдив детската кухня се раздава насипно и се редят 30 мин баба и внуче с още поне 30 други, а типа Б нали уж е по-опасен за малките. Ама такава е организацията.Подадох преди 2 седмици заявление да започне да ползва. Онзи ден ММ отиде да му налеят бурканите объркали й годината на еаждане, тръгнали АМ да му дават. Не стига, че организацията куца, ми и две числа не може да препишеш правилно  beating

 Както и да е, де... Аз днес нищоправя и не мога да се организирам и това като хората да направя.  blum
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #51 -: март 04, 2020, 12:13:41 »

Не знам твоята приятелка в Лондон къде живее и работи, но мога да ти кажа, че по всички медии само за това се говори, на ден получаваме по 2 имейла на работа с канселирани събития, забранили са на хората да пътуват, тия дето са пътували са в карантина. Правителството се среща вчера и има официален план за действие на държавно ниво. Хората могат да изберат да си заровят главата в пясъка и така ще са със сигурност по-спокойни, но това което се случва е страшно, не е за подценяване и този, който се смее сега на запасяващите се, може скоро да не му е толкова забавно. Съгласна съм, че презапасяването за в момента не е толкова нробходимо, но ако някой е решил да го направи, опррделено разбирам защо. В Лондон няма гръмнат дезинфектант в магазините, междудругото  и да като вървиш по улицата не се усеща много разлика, но си личи, че са уплашени хората. Вчера се изкашлях на работа и всички стъпиха крачка назад ахахаха
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #52 -: март 04, 2020, 12:24:30 »

Виви, съгласна съм с теб. Но аз съм известна с подръжник на златната среда.Тая истерия при положение, че на 400 км от България се води война, а ние се страхуваме от нещо, което да, много е заразно, но още не ни е хванало и не е смъртоносно на 100% ми е неадекватно. А моята приятелка, че е шемет е шемет и е възможно изобщо да не е разбрала. Така сега и аз се успокоих, че не сме по-истерясали от всички останали.good
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #53 -: март 04, 2020, 12:30:26 »

О, не, не сте, повярвай ми. Също забравих да кажа, че в офиса са накачулили гелове във всяка стая и на всяка маса антибатекриални, и навсякъде надписи да си миеш ръцете в тоалетните. И викам, ебаси, тия хора до сега не са ли си мили ръцете?! Междудругото, много и от колегите мислят да си отменят почивки и пътувания, така че ... хората са се понаплашили. Съгласна съм, че има и по-страшни неща, но мисля, че понеже е нещо ново и не се знае всъщност какво ще се случи и хората са по-уплашени от другите неща, които циркулират, то и медиите не помагат, както и всички ужасяващи клипчета дето напускаха и т.н.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 04, 2020, 12:31:25 »

Адиктед, не мога и аз да се съглася с теб.
Първо, сам човек с маска, може да е бил болен- затова да е с маска.
Второ, заради потулване на ситуацията, мерките в Китай се забавиха и се получи всичко това.
АКо беше толко лека ситуацията, нямаше да се изнасят по шосето до селото ни, коли с италианска регистрация- идват си бягайки оттам.
Не гледам новини, но следя групи с реални хора във ФБ, международни. Както и приложение с карта на заразени, умрели и излекувани по райони. КЛиповете са ужасяващи и ги трият веднага. Вероятно има защо.
А хората се запасяват не защото ще свърши храната, а защото или няма да има кой да им я продаде, или ще са в карантина вкъщи както са във Ухан, вухан или там както се произнася.
Не приканвам към паника, а към разумно оглеждане на факти и цифри. Не пречи да се зареди аптечка, хладилник и шкаф със сухи провизии. Все ще се изяде. Предпочитам това, отколкото дроновете да ми носят храна...
Всички книжни фестивали по редица европейски страни са отложени. Скоро ударите по икономиките на доста държави ще са огромни- тук отсега намаля работата в сферата ми.
То войната за която говорим, е още по опасна от гледна точка на това, че ще разнесе и вируса. Та ще има двойно заразно зло. Въпрос на време е да се появи нулев пациент, при безотговорността която Свекс коментираше на български граждани. При положение че има в Гърция и Македония, няма как да не се случи.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #55 -: март 04, 2020, 13:05:39 »

Добър ден  give_rose
Аз сутринта ходих на козметик и масаж и сега съм се размазала. Мислех да ги водя навън, ма едни облаци тука и ме хвана страх да не ни завали дъжд, че тук са дълги разстоянията.
Бебето спи, сега ще пазаря каката да яде.
Вчера цял ден се мотахме, следобед ходихме при нашите и Мис се уби от тичане на площадката с дядо си. Заспа по никое време и си я пренасяхме спяща. Брат ѝ тая нощ яде 6 пъти! Малко ми е зашеметено и се надявам да мога да легна с тях да си почина.
И на мен ми е малко прекалена тая истерия с Корона вируса и презапасяването. Никой не мисли колко са смъртнонсини морбили например, и колко е опасно да не си ваксинираш детето. Да не говорим за сезонният грип...
Уф много тегаво толкова дни с температура sad Бързо да се оправят всички болни  give_rose
На Мис почти ѝ  мимаха сополите, ма тая седмица ще си седи вкъщи профилактично.
Хахаха Панде и нашите професори в Уни казваха, че не е никакъв празник тва lol
Целувкен  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 04, 2020, 13:35:05 »

Здрасти!
Честита баб Марта на патерици и честит празник!
Тия дни голямо обикаляне и не мога да стигна до тук. В понеделник и аз бях на масово мероприятие, като видях колко е тъпкана залата и ми стана зле, ама после се отпуснах. Все от нещо трябва да се умре, кво да правим  pardon поне ми беше забавно на концерта.
Булка, дано скоро се оправи Звяр.
А тоя грип дано вече затихне, то само болести.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #57 -: март 04, 2020, 13:52:16 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Пропуснах да ви навестя вчера за празника, затова сега ни пожелавам да имаме повече моменти за национална гордост, а не за национална срамота, като здравната култура на Балканеца.

Това, което вълнува моето съзнание по темите за вируси и "бежанци", е, че съм свидетел как Старата Европа вече си е отишла и ще останат само едни сгради да напомнят за това, какво е било sad Короновирусът ще има ефекти и следващите години, няма да изчезне туко-тъй, ще има мутации и вариации. На този етап аз съм от тези, които не се запасяват, просто защо имам глупавата вяря - "на мен това нема да ми се случи". Girl_hide

Много повече ме притеснява ситуацията на южната ни граница с уж бежанците, които са си живи икономически мигранти. Ей тези довършиха онази Европа от по-горе. И още по-лошо осъзнавам, че това са процеси, които протичат в човешката цивилизация от хилядолетия (различните преселения на народите/етносите, за които сме учили), на които не можем да влияеем особено  cray Носталгично ми е cray
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 04, 2020, 14:17:52 »

Привет!

Много минорно настроението... С тази пандемия, не знам как ще се оправяме, но това да живееш в страх и очакване, че нещо лошо ще се случи, е почти толкова страшно колкото, ако нещо се случи.

Честит празник и от мен, също честита Баба Марта!

Вчера си направихме малко екскурзия, ходихме до язовир Пчелина след Перник, искахме да видим параклиса там, но гугъл по някаква причина ни беше завел на другия бряг. Но пък беще едно слъчнево и само за снимки  Girl_hide После ходихме до Трън и до ждрелото на река Ерма. Много красиво, но и доста страшно, изкачваш се по скалите, държейки се за едни паянтови перила, всичко се люлее, много вятър имаше. Хубаво прекархме като цяло, много обичам да си открадваме време за приключения  smile

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 04, 2020, 14:21:43 »

Морбилито не е сравнимо с Короната, за първото има работеща ваксина.
Бубе, чудесна снимка имате във Фб от пътуването. Прическата мн ти отива.
Аз страхове нямам, каквото ми писано. Просто действам на принципа- Господ помага, ала в кошара не вкарва.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines