Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 16:26:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 98777 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: март 17, 2020, 09:04:15 »

Добро утро, как сте?Вчера ни беше ужасен ден, двете се редуваха коя да реве, кака им само подскачаше напред назад, абе лудница.
Днес гледам едно слънце хубаво и рязко започнах да завиждам на хората с двор.

Днес пак се очаква същата работа.Ще се гледаме, ще готвим, а аз съм решила да оправям един гардероб.
Вчера правихме с Моника сладък салам, много е доволна от себе си smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: март 17, 2020, 09:28:39 »

Добро да е.
Аз вчера имах ужасен хоум офис ден. Ама квото такова.
Маги, как са магазините за храна при вас? Заредени ли са, има ли опашка? Дъртите укротиха ли се ?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: март 17, 2020, 09:33:32 »

Еми, не знам не сме излизали вчера.Но улиците са празни, имамалко коли по тях.Че живеем на главна улица.И тролеите са празни.Само пред аптеката има опашка, но хората културно застават на разстояние един от друг.
Сега се сетих гледах едни снимки в една плевенска група, вчера сутринта пред Кауфланд е имало опашка от чакащи  *crazy*Тоз народ е луд.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #363 -: март 17, 2020, 10:03:44 »

Привет, всички heart! Допуснахме големите вериги да изместят малките магазинчета и ето... сега ще им сърбаме вирус супата... имам чувството, че този вирус е нещото, което природата спусна да ни каже "Вие за какви се мислите? Колко по-забързано и изкуствено можете да живеете?" и бааам... рестартирахме системата.
Като гледам опашките пред магазините се сещам за началото на 90те и размяната на купони между съседи, когато оцеляхме благодарение на баби и дядовци и техния труд да произведат истинска храна. Празните улици свързвам с Виденовата зима, тогава животът в София беше спрял... Много бях chill до скоро, но нещо рязко ми се развали настроението. Ние работим вкъщи, с деца на главите и като тръгна много да сдухвам или те да умират от скука пред ТВ, правим денс парти, маршируваме по коридорите или нещо друго и така всички си повдигаме малко духа.  yahoo yahoo yahoo

И това ще мине, горе главата  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: март 17, 2020, 10:15:48 »

Момичета, скоро можем да почнем да възраждаме обменната система на продукти. lol
По еконт. Който има в повече - зарежда другия. Пък вторият му връща жест, с нещо от което първият има нужда. lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #365 -: март 17, 2020, 10:57:08 »

Да живее Еконт!
Аз мога да ви шия и подарявам маски. Имам предимно платове на коледни десени, велекденският е на сини зайци и ми е ограничено количество. Обаче пък прясно съм заредена с розови козирози, розови балеринки и сърнички, че чакаме бебе момиче на племенника по мъжова линия.
Освен това предлагам акъл, щото никой не ми го иска yahoo
Сериозно за маските, ще събера и ще снимам платове, да си изберете.
« Последна редакция: март 17, 2020, 10:58:56 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: март 17, 2020, 11:04:42 »

Да живее Еконт!
Аз мога да ви шия и подарявам маски. Имам предимно платове на коледни десени, велекденският е на сини зайци и ми е ограничено количество. Обаче пък прясно съм заредена с розови козирози, розови балеринки и сърнички, че чакаме бебе момиче на племенника по мъжова линия.
Освен това предлагам акъл, щото никой не ми го иска yahoo
Сериозно за маските, ще събера и ще снимам платове, да си изберете.
Аз предлагам момчешки дрешки 80'размер lol
Както и книги за четене в изолация smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #367 -: март 17, 2020, 11:34:02 »

Ех, свекърва, ако не беше толкова далече, щях безсрамно да помоля за маска. ММ трябва да ходи на работа и е работи с хора. Уж дезинфекцират и спазват 2 метра дистанция, но пак ми се струва недостатъчно. Осигурили са им ръкавици и дезинфектант.

След като Франция обяви локдаун, мисля, че е въпрос на време и при нас да обявят. Случаите са 94 установени, добре поне че се изпразниха улиците и притокът от Франция би трябваво да е силно ограничен.

Вчера излезнахме с голямото дете да се разходим, имаше малко йора, които спазваха препоръките за два метра разстояние, но имаше и група младежи около 10, които бяха излезли да играят футбол.

Не съм от лесно паниращите се, но се усеща тягостна атмосфера де. Иначе всички магазини, към които имам карта или получавам нюзлетър, ми писаха, че доставят без минимална сума. Така че поне без продъкти за баня и бельо няма да остана laugh
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #368 -: март 17, 2020, 14:02:42 »

Привет!

 Тъкмо малкият часовник ни събуди днес и целият квартал остана без ток за около 45 минути. В тия минути се благодарих, че Еми спомена за повече консерви и че ги купих. Слава Богу, не опряхме до тях. good

 Ние имаме машина, ама татко шие на нея, а него го изпратихме на село малко преди извънредното положение. За него съм най-спокойна в момента. Седи си сам в къщата, чопли си по двора и така. Точно това и аз си говоря с майка, че като съм се родила аз явно положението е било като това сега и никога не съм мислила, че на моето дете ще му се наложи да го преживее на подобна възраст и се надявах и никога. Дано след време сме живи да го разказваме и тя да се чуди както аз допреди месеци.  good

 На мен от научна гледна точка ми е интересно как Жана възприема нещата. Ние пускаме телевизия само в часовете, когато има новини. Преди тези случаи съм пускала ТВ само ако е болна и трябва да правя инхалация. Пусках детски и с таймер регулирах след около 10 мин да се изключва. Тя протестираше. Сега като се пусне ТВ тя ляга на земята и се търкаля тихо, държи да й се даде дистанционно/ да държи контрол предполагам (даваме й нейно). Друг път започва да търчи и да се хили, за да привлече внимание или ме вика тревожно, не гледа концентрирано и не протестира като се изключи телевизора.Та тревожността явно достига и до необременено съзнание, което ми беше ясно, но е интересно да се наблюдава, въпреки че съжалявам, че трябва да е чрез личен опит. NO Вашите деца как реагират на цялата ситуация? Обяснявате ли им истината или по някакъв друг начин смъквате тревожността? Става въпрос за тези дето изглеждат малки, за да разберат в цялост, но и са големи, за да не разбират?
 Следобед имаме слънце на терасата и е остъклена, та и даваме една моя четка за грим и чаша вода и мокри стените.  Намира си игри за сега, но може би ще трябва скоро да измисля и нови. Вие с по-малките деца какво им предлагате като ново и вълнуващо занимание когато се изчерпат вече игрите? Знам, че има инстаграм страници вече, но все пак тук отдавна си обменяме такива идеи и да питам и вас?  smile

 Киви, и ние вчера танцувахме туист. Нашата беше много смешна, защото се мъчеше да ни имитира. След туистът и аз усетих прилив на енергия и добро настроение, та мисля да го въведем всекидневно. Сетих се за Анатомията на Грей и сцената, където когато имат проблеми си отделят време да танцуват безумно да се отърсят от тях и после другата сцена как когато се страхуваш, че няма да се справиш да застанеш в поза Супермен и да дишаш дълбоко.  heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: март 17, 2020, 14:32:28 »

Ние седим вкъщи.
ММ работи. Аз съм business as usual - играя с Бамбук, пък като се заиграе цъкам или чета. Трябва да уча, ама нещо не се концентрирам.

Гледаме детски, ама днес още в 9ч му бяха омръзнали (става си като за градината в 6:45). Той си обича коли и влакове и основно с тях играе. Понякога пъзели и Лего. Рисуване и пластелин - 15-20 Мин макс, по-принцип около 10.  Идва да готвим, мие чинии. ММ му отреди една клавиатура и ходи там да пише от време на време.
На всички идеи, които виждам из интернет ми се виждат неприложими у нас. Нито аз съм някоя креативна майка, нито той има търпение да стои на едно място, след стоенето затворен.

Иначе му казах, че сега навън има много болести и затова всички ще си седим вкъщи. И защото има болести влакът, автобусът, зоопаркът, музеят не работят. И магазините не работят.

Тук като не щъкат деца вече и не се чуди. 
Днес едно момче караше колело, но само въртя кръгчета пред блока си двайсетина минути и баща го извика да се прибира.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #370 -: март 17, 2020, 14:43:37 »

Аз вече ви казах част от нещата - танцуваме, пеем, гледаме да се хилят, това в интервалите между работата... вкъщи иначе бомба е паднала, играчките са навсякъде, трохи в кухнята след всяко ядене колкото поне за изхранване на две кокошки.
Змейовете сами се заиграват доста често, та не го мисля много, много... Нова игра - 32 реши, че ще ми прави прическа с ролка за коса, която по принцип полза за гараж на колите си smile  Аз проблем с креативността нямам, хрумват ми някакви щуротии в движение. Запасени сме с бои и блокчета, което ме подсети, че на 31 му давах водни бои да рисува из душ кабината докато се къпе на възрастта на Ж.

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #371 -: март 17, 2020, 15:15:14 »

Нашите играят по ден с количките, по някое време гледат по малко филмчета. За големия има повече занимания, защото всеки ден госпожата по български ни праща урока и се занимаваме. В неделя качихме от мазето един кашон с игри и книги, на които покраи преместването не им беше дошул редът - Зинго, Туистър, актвни карти и тн. Голямото рисува и оцветява, малкото няма право на фулмастри, защото драска по стените. Въпросните вече изпразнени кашони се превърнаха в автобуси, които се карат по цял ден из къщи. Легото май им омръзна. Сега още са във възторг, че съм вкъщи. Гледам да правя всеки ден нещо с тях, за което да могат да помагат в готвенето. Докато не ни забранят излизането на въздух, ще ги изкарвам за малко на близката алея за разходка, така или иначе хора по нея почти няма. Като ни сложат в карантина, което очаквам да се случи скоро, ще му мислим. Ще играят на балкона.

За обясненията, винаги казвам истинатата в подходящ за тях вид. В случая нямаше нужда много да се обяснявам, защото в училище им бяха казали,  наред с постоянно водене да си мията ръцете. Това за 5 (почти 6) годишния. На дребния, който след 3 седмици става на 3 много не му разбира главата lol
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: март 17, 2020, 15:26:10 »

Здрасти!
В моя квартал всичко си е по старо му, явно сме над нещата Wink магазини за дрехи, играчки, левчета, дограми и общо взето всичко си работи, ама с маски Wink. Навън си е пълно с народ, пенсионери по пейките, деца по парка (е не е като лятото да се прескача е, ама по 1-2 деца на площадка). Хората си се редят пред магазините и така.
Аз съм шах с пешката, баба ми е с температура и явно грипа сега я свали, след като Ники ни изпозарази, тя се държа, ама тате май ѝ го лепна. Утре съм на работа и без бавачка  pardon абе голям купон ше е, то е ясно!
У дома Ники се забавлява като мие чинии, разхвърленто на играчки е ясно, кара коли, реди 1 пъзел, много готви в неговата кухня, сега си е измислил игра да ходи на пазар (увива се с една кърпа за яке и пазарува от зад дивана каквото намери).
Свекърва, кога чакате госпожица та?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: март 17, 2020, 15:35:58 »

Вкъщи работи за фон тубата с детски нонстоп. Рядко се заглежда вече.
Играе с коли камиони багери. Въобще не играя вече с него- нямам нито сили, нито време. Играе баща му вечер, той го извежда на дълги разходки. С мен играе само в двора, защото се налага нонстоп да имам достъп до нет и документи. За никой няма да е лесна тази карантина. Ама каквото дошло, такова.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #374 -: март 17, 2020, 15:48:05 »

Здравейте!
Ние също сме се изолирали вкъщи четиримата и изтрещяваме, особено Мис. ММ си работи де, до колкото му е възможно, аз добре че съм на издръжка на ноЙ, че надали щяха да ме пуснат Хоум офис...
Излизаме и на разходки, щото Мис си ги чака, а и не я свърта само вкъщи, дори и на двора  angry Него още не сме го раззимили де, трябва ММ да си освободи време да подредим детския кът и да поизмия плочата отвън, че иначе всичко е покрито и има само една пейка...Като стане напечено положението я пускаме навън с кучето де и си търчат и се забавляват, поне това. Иначе вкъщи много играе с пес патрулите, кухнята, давам ѝ да маца разни работи. Всеки ден ме пита дали не може да ходи на градина или при баба и дядо. Обяснявам всичко както си е - че сега известно време трбва да си седим вкъщи, защото има лош вирус, от който трябва да се пазим и баба и дядо най-много да ги пазим. Не знам колко разбира щото всеки ден си се обясняваме това. Бебето също е мрън напоследък, явно и на него му идва в повече всичко. Каквото и да е, само да сме здрави, поне ММ си е вкъщи и имаме повече време заедно, макар и да работи.
В наше село работят само магазините за храна и хорята влизат по един, седят на опашка на около 2 метра един от друг с маски, магазините се дезинфекцират на два часа, полиция обикаля да следи какво се случва. Автобусите си пътуват почти празни, колите и човекопотока значително намаляха (и ние живеем на главен път). Пред единия хранителен магазин пенсионерите си седят  и си пият кафето и всичко е точно. Май те най не приемат насериозно ситуацията, а са най-рискови  nea
Вкъщи свършиха плодовете, Мис в неделя понеже си бяхме цял ден вкъщи, омете всичко и вчера едвам намерих тук в квартала ябълки, банани и прясно мляко. Ма пак са на свършване, та май ще трябва да отидем някъде да напазаруваме по-големи количества.
Днес като излизахме на разходка едно по-малко момиченце и майка му се лепнаха за нас, Мис много се накефи, ма аз съм все със свито сърце след такива случайни контакти...Стори ми се грубо да ги изгоним  NO
Бабите сме ги инструктирали само до магазина в непикови часове, дано се опазят и дано в техния град няма случаи.
Дано не става като в Италия  sad
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines