Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 09:39:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 99420 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: март 09, 2020, 13:14:27 »

Здрасти!
Честит празник на патерици!
Споделям мнението на Адиктед, като цяло за вируса и бежанците.
За интервютата за работа, мен не са ме питали щуротии, но най-добрата ми приятелка я бяха питали "какви са личните ви планове за следващите 5години." Момичето няма сериозен приятел, за семейство и деца, дори не мисли, ама как да се ангажира с отговор за след 5 години  crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: март 09, 2020, 13:29:43 »

Р, добре ме подсети. На курса по немски този път говорихме за интервюта за работа. И за дупките в стажа стана дума. Според учителката ни, ако имаш такива и без да те питат трябва да кажеш какво си правил. Това не е задължително да е нещо, което ще направи лошо впечатление, по-скоро ако нищо не кажеш. Тя също има дупка в стажа, обикаляла е една година Южна Америка и е работила каквото и попадне. Аз и казах, какво са питали Адиктед и на нея и падна ченето. Каза, че това недопустимо агресивно.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 09, 2020, 14:32:37 »

Здравейте!
Честит празник на патерица!  give_rose
Ние излизахме в събота с ММ, вчера си бяхме вкъщи семейно.  heart

Сега масово се говори, че корона вируса се появил изведнъж, след като били отпуснати толкова пари и съответно някой щял да си ги прибере. Преди това всеки мълчал. Аз не вярвам на нищо, което не е официално изявление. С глупости е пълно, така че не чета. Не искам излишно да се панираме, гледам да мисля трезво. Целта е постигната, наплашиха се хората, което е нормално, просто и прекалено много се говори. През час повтарят едно и също. Ние така или иначе сме си в нас и ще се молим по-скоро да отшуми всичко.
Майка ми се притеснява от далече и само пита как сме. 
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #168 -: март 09, 2020, 15:13:25 »

Вътрешно ми е спокойно ( а и както винаги правим, когато ни свърши, купихме 30+ рула тоалетна хартия и дори сме се запасили) на тема вируси имам добро предчувствие, това ми стига. Отделно ми е забавно, сега дори във Фейсбук се споделят моите  "недостижи" стандарти за миене на ръце като препоръчителна мярка, което на доста хора им е оооо.... изненада!
Мен също ме притесняват бежанците, защото те са си една малка армия, но тук всички медии са на вълна вирус. Другото, което ме тревожи, е възможната рецесия след вирус кризата. Големите компании съобщават загуби за милиони, спад на акциите като двуцифрени %, малките не ми се мисли.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: март 09, 2020, 15:21:10 »

Малките фалират.За мен големия ужас не е вируса, а последствията от него и масовата психоза.Сега ще се вдигнат цените на всичко и честито ни!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: март 09, 2020, 15:54:15 »

Важното е да доживеем последствията от него, защото разни хора по света нямаха този шанс. Пък и каквито и да са, дано не са по здравето ни. Другото е въпрос на труд и акъл.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #171 -: март 09, 2020, 16:59:51 »

Връщам се към интервютата за работа, за вируса и рецесията всеки има виждане и то съвсем не е оптимистично, както се вижда. Днес е моят ден в март и понеже сутринта започна мрачно, пък сега пекна едно слънце, викам да го карам по- положително smile
Панде, за твоята учителка - абсолютно права е за умението да се подготвиш за интервю. Като знаеш къде може да те клъвнат, извърташ в твоя полза. Пътувала е една година, но не е казала, че е за разнообразие и от скука, а е опознавала култури, може да намира общ език с различни хора от друг континент, оцеляла е, защото се е научила да се справя в трудни моменти и да взима важни решения сама. Не чака да я питат кой и е плащал сметките, сама изпреварва с факта, че е работила каквото и падне. Освен това, тя е учителка по езици, съвсем друго би звучало ако кандидатства за счетоводител, примерно.
Не виждам и нищо лошо във въпроса "какви ти са личните цели за близките 5 години" Под лични планове/цели на интервю не се има предвид какви ти са интимните намерения, а изобщо смяташ ли да се развиваш, да учиш, или ще работиш от ден до пладне, щото ти е кеф и после каквото дойде. Работата е като на изпит, хем си се подготвил с материала, знаеш какво искаш и се представяш в добра светлина. Да, има и артисти, които може да изиграят добре ролята и да те подведат, но затова има изпитателни срокове, както казаха вече. В това е майсторлъкът на интервюиращия, да отсее кое е заучена фраза и поза и къде е истината, често е въпрос на късмет.
Не зная и какво тревожно има в LinkedIn, много хора така намират връзки за да ги представят в някоя компания, да им препоръчат кандидатурата и съответно да получат информация как стоят нещата.
Специално за българските фирми и фирмички ситуацията е по- друга и там типа връзки са по- различни, но всичко идва с опита. Реве се няколко пъти, после се свиква, плюеш си на фасона или се отказваш, ако имаш друга опция.  blum
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #172 -: март 09, 2020, 17:19:21 »

Плюеш си на фасона да се чете като адаптираш се към джунглата, нали?  tease

Свекс, при нас слънце не изгря днес... хубаво,  че при вас се е престрашило, което пак ме връща на моето... всичко ще е наред.

Те някои хората така и не доживяха края на Дързост и Красота и без вирус, има хиляди начини да умреш и всички сме смъртни, просто отказвам да мисля само за края на живота. Покрай куп стресови събития в последните години съм приела факта, че всеки ден ни е подарък, ставам и съм благодарна, че аз и близките ми хора са тук, гаранция за утрешния ден няма никой. Тъй че хайде по-ведро smile Скоро няма да се ходи на театър, та поне кажете какви художествени романи са ви грабнали напоследък?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 09, 2020, 17:23:46 »

От пожеланието ми да доживеем всички икономическия рецес СЛЕД вируса, по-ведро няма. Все пак пожелах здраве. Wink А за бизнеса ми е последната грижа, ако съм умряла, офисът така или инак няма да съществува, както и ако умре някой друг който работи за мен там. Така че на първо място ми е здравето и превенцията то да е факт. Другото е Божа работа и не зависи от мен. smile
ПС  За да не развалям ведростта на последните постове, няма да ти препоръчвам книгата Тревожни хора на Бакман. Уникална е, въпреки атмосферата вътре.
Препоръчвам Папагалите от площад Арецо. Секс и размишления - две в едно.
« Последна редакция: март 09, 2020, 17:26:45 от emmmmmy » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #174 -: март 09, 2020, 20:26:56 »

Точно тази книга на Бакман не спира сама да ми се предлага и на живо и из онлайн книжарниците. Явно е знак smile

Прочетох сега какво озверяло общество сме, за човека с кашлица изблъскан от метрото. Тъжно ми става... мислещи хора останаха ли?!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: март 09, 2020, 21:08:24 »

ДОри не са изчакали да обясни че е с друг здравословен проблем.
А между паника и реална подготовка има разлика, но явно не се улавя в масата. И медиите допринасят.

Всичките му книги си струват, но тази е... mindchanging game. pleasantry
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: март 09, 2020, 21:12:30 »

И за счетоводител да кандидатства, все тая. Било е между бакалавър и магистратура Wink
Просто минала седмица останах с впечатление, че това е много кофти ситуация. Но явно зависи за ситуацията. Аз не съм я питала. Тя го постави този въпрос, защото там всички сме имигранти и не всички са дошли и са имали работа. Просто трябва да обясниш.
Пък аз съм от хората дето си разказват живота без да ги питаш, та едва ли ще прикрия нещо.

Ами очакваният въпрос е какви са ви професионалните планове, там до отговориш за работа, учене и как да се развиваш, а не личните.

Аз връзки тук казват:
Wie haben Sie Ihren Job gefunden?
Mit Vitamin B. (Beziehungen)

Аз сега чета Mrs. Dalloway от Virginia Woolf. Малко реших да разнообразя любовните романчета.


Ами не се изненадвам. Имам приятелка, чието дете е с астма и доста често ги гледат лошо по плошадките.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 10, 2020, 07:55:54 »

Добрютро smile Как сте днес?Вчера беше тежък ден, дано днес имат милост двете кокони.

Пандате дето каза за детето с астма.Моника е с алергия към липите.Като цъфнат и се почва една кашлица, ужас.Миналата година се наложи да занесем бележка от личната в градината, защото се чу на няколко пъти, че си водим болно детето.Отделно по площадките я гледат като прокажена.Тя ако е болна, аз няма въобще да я заведа там, но масовото мнение е кашля ли детето болно ще да е, а много често е с алергия или подобно.Та културата ни е нулева, ама айде.

Аз за 8-ми март се сдобих с книга на Пратчет, не съм я чела тази и нямам търпение да я почна.Нещо и ръцете ме сърбят да шия и като си свърша проекта, ще пробвам да продължа един много проклет гоблен.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #178 -: март 10, 2020, 10:47:21 »

Привет!
Започвам нов раздел в Монтесори, много по- интересен от досегашните - за деца от 6 до 12 години. Трудно ми е да се съглася с голяма част от предложените методи, чак толкова широко скроена не съм. Или пък материалът не е убедително поднесен. Но не пречи да помисля малко по темата и да си променя мнението smile
Снощи гледах Капките. Чак сега разбирам какво означава публиката за едно живо предаване и колко необичайна е ситуацията за участници, водещи и жури. Ами... просто не е същото. Представям си какво им е на артисти и изобщо хора, които така си вадят хлябал
Хубав ден на всички, здрави и живи! smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: март 10, 2020, 10:50:27 »

Свекс, Ако предлагат прекалено либерални методики, то и аз не бих ги разбрала.
Ще споделиш ли нещото което най много те фрапира?
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines