Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:14:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Февруари Месец на Виното и Любовта  (Прочетена 84015 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: февруари 28, 2020, 11:56:01 »

То бебешката пудра е универсално средство- става за тупиране, за дезодорант за обувки, за почистване на врат от косми след постригване.
Аз нямам никакво желание да чистя. Май ще пропусна днес.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #466 -: февруари 28, 2020, 11:59:26 »

Ама и аз отскоро ползвам сух шампоан, на който се хиля, че е кучешки tease

Кучешки ли е наистина или ти само така се забавляваш с измислено название?

Аз съм тралала вече, искам почивка.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #467 -: февруари 28, 2020, 12:01:11 »

Аз съм тралала вече, искам почивка.

Киви, аз съм така от години  tease И почивка не помага, защото пак си търся какво да работя  crazy tease
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #468 -: февруари 28, 2020, 12:02:18 »

Еми, то има ли някой който да изгаря от желание да чисти blum никога не съм съм събуждала с мисълта, нямам търпение да стана, за да измия тоалетната
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #469 -: февруари 28, 2020, 12:03:11 »

Не е кучешки. На Лореал е, ама се чувствам като напудрен домашен любимец tease И миризмата е специфична. Не е лоша, просто е специфична. pardon
То не стигат конските витамини, ама и шампоан от ветеринарната аптека, ако взима да си купувам, и ММ ще пощръклее tease
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #470 -: февруари 28, 2020, 12:07:03 »

Е, то и аз не горя от желание да чистя, ма се налага. Тамън обера космите от кучето и докато прибера прахосмукачката пак са се насъбрали на наблюдателницата (стълбите дето виси и гледа навън какво се случва и лае). Направо не знам тва бебе като пролази сигурно ще е цялото в косми  blush
Косата като ходех на рабпта два пъти седмично, сега зависи дали имам излизане lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: февруари 28, 2020, 12:16:03 »

Тц моят вече не е бебе и ако не е разлял нещо - думата налага се , вече ми е непозната. pardon
Не понасям кучета принципно- особено заради космите и миризмата от устите им. pardon
Алекс, не знам, питай някоя дева мъж дали обича да чисти. Мен се налага дв ме подсещат..
Само тоалетната ми е адски важна и я чистя всеки ден. lol
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: февруари 28, 2020, 12:51:46 »

Хайде и петъчно!

На мен тази седмица ще ми е дълга, имам да предавам предложение за една конференция до неделя. Освен това ще имаме гости през целия уикенд, да видим как ще съчетая нещата.

Моята коса е чуплива, но сега като е къса ми отнема по-малко време да я поддържам, защото аз така или иначе я изправям, сега просто има по-малко какво да пресирам. Иначе милото казва, че много ме харесва и "рошава" та не му мисля много blum Според мен си има значение само дали е хубаво оформена първоначално от фризьора, а стайлинга после е само бонус за перфектност. Иначе я мия един-два пъти в седмицата, моята е изключително суха и не ѝ личи да се омазнява.

Аз напоследък обичам да чистя. Добре де, "обичам" е силно казано, но си пускам някое реалити, където се чисти и подрежда и така и аз някак получавам муза.

А за готвенето, в последно време минаваме или с нещо, което бързо се готви - омлети, някакви картофи, салати или поръчваме. Вече три седмици нещо си намирам оправдание и не готвя много. Аз по принцип много обичам, но ме примързява после с миенето на съдовете и то ми се отщява и другото.

Панде, много е гадно, когато се съберат няколко дни без излизане. Когато нямам ходене до университета, някак не намирам повод да изляза и това веднага ми се отразява и на настроението, и на здравето (как пък може да съм с толкова чувствителен организъм!).
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: февруари 28, 2020, 13:02:54 »

И мъжа Дева го мързи да чисти понякога. Само да мърмори не го мързи.
У нас вече е наложително да се пусне прахосмукачка. Ама днес само се нервя и като си послиля за шума от прахосмукачка още повече се изнервям.  crazy
Ама се договорих с ММ аз да пусна прахосмукачка, а той да измие банята, тоалетната и кухнята.
Айде, ще ви пиша ако надвия мързела.

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #474 -: февруари 28, 2020, 13:15:26 »

А за готвенето, в последно време минаваме или с нещо, което бързо се готви - омлети, някакви картофи, салати или поръчваме. Вече три седмици нещо си намирам оправдание и не готвя много. Аз по принцип много обичам, но ме примързява после с миенето на съдовете и то ми се отщява и другото.

Бубе, баш ме мързи и мен така, а и него blush В това отношение си личи, че нямаме деца. Някой ден това ще е едно от нещата, които най-много ще ми липсват - да ме мързи да готвя, чистя и т.н. битовизми.

Явно Еми е права, едно дете/повече деца променят картинката в живота на партньорите и би могло да внесе допълнително напрежение Girl_hide Girl_hide Добре, че още съм волна пеперуда Girl_hide После ще го мисля, че не съм от най-организираните. А тук си имаме няколко доста организирани дами, където всеки път ме карат да се чувствам пълна дупка girl_impossible

За уикенда нямам никакви планове все още, чакам Вселената да ми подреди някой друг girl_wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #475 -: февруари 28, 2020, 13:20:04 »

E  Панде егати договорката lol Малко кон за кокошка, ММ не чисти ако не е прегрешил или ако много се размрънкам. Имаше един период пускаше прахосмукачка сутрин докато спяхме с децата преди да тръгне на работа, ма щото му се бяха събрали много гафове  Girl_hide Този период свърши и пак съм аз наред...баня пък да мие абсурд, най-много нещо да сготви и да ми опразни мивката.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #476 -: февруари 28, 2020, 13:21:28 »

...най-много нещо да сготви и да ми опразни мивката.

Което не е никак малко, защото има мъже, които и това биха броили, че е твое задължение girl_wink Мога да ти пратя брат ми, баща ми... lol lol lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #477 -: февруари 28, 2020, 14:00:09 »

Привет!

 На всички дето нямат деца и са неорганизирани и се чудят ще оцелеят ли. Аз съм живият пример! И аз оцелях и детето ми е живо нищо, че никога не съм постигала стерилен блясък вкъщи. Първо не го смятам за толкова жизненоважно, второ толкова беше на кестерме почти до годинката, че не ми оставаше време. Значително по-организирана станах в това да не отлагам задължения до безкрай. Ние всичко си споделяме в домакинството. Преди пускаше той прахосмукачка, аз парцал. Банята и тоалетната се редуваме, но фуги чисти той. Готвенето винаги ми е любимо. Само за Жана малко ме дразнят конвенционалните буламачи дето трябва да измисля, ама тя вече почти си е минала на нашата кухня, та и там няма драма. Имаме съдомиялня. Аз готвя, той вкарва в миялнята, че не му харесва аз като я наредя. Пуска пералня и простира, който дойде и има повече зор за дрехи.  Откакто имаме робот вече много рядко се минава с парцал. Wink

 Малкото днеска баба му удисала на всички акъли и за награда то легнало да се тръшка на прибиране. Майка я виждам, че й е шок и ново. Аз пък изпитвам вътрешно задоволството, защото като й разправям като се случи на мен и сме сами в София и тя все го играе, че ако й се случи ще е много спокойна. Те ти булка Спасов ден, както се казва! 1 час предъвква ситуацията, а аз бях само Говори ми... tease

 Добрахме се до билети за театър и ще сме там довечера с едни приятели. Странно ми е в това читалище какъв театър ще е, ама дано надвият Народния с Карамазови, че като се сетя къв шок беше...  nea

 В началото аз бях Лъвче, той Коте... После бебе лъв и бебе коте и ся сме само "бебета" като обръщение. Наричаме се така почти навсякъде. Само в някаква суматоха, където не е ясно дали не присъстват и други двойки с такова обръщение си казваме целите имена.  blush

 Бубе, явно е било като не съм писала да си споделяла за овулацията. И аз от същото се подплаших преди 2 седмици. Каза ми, че се случвало, още не съм пускала хормони, ама не ми се задълбава щом изследванията за неприятни неща са в ред.  good

 Хайде стопли се, дано се задържи и хубав дълъг(предполагам) уикенд на всички!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: февруари 28, 2020, 14:19:29 »

Здравейте и днес.  smile

Вчера ходихме на работилничка за мартеници. Малко закъсняхме и нямаше много материали останали свободни, но се справихме.
При нас всеки ден мога да пускам прахосмукачка, винаги има какво да се чисти. Прах, пък специално, всеки ден по няколко пъти може. Обикновено аз чистя сега, ММ ми помага много с миене на съдове, подреждане. Нямам определени дни за чистене, но не обичам да ми е мръсно. И аз бих пускала прахосмукачка, пък той да чисти баня и кухня. Изобщо няма да се разсърдя. Даже по няколко пъти на ден ще го правя. good

Косата ми вече не пада толкова, което е добре. Мия я през ден. Сух шампоан не съм използвала никога, не ми звучи надеждно.

Оказа се, обаче че имам доста дефицити, които трябва да попълвам. И сега трябва да видя какво трябва да си купувам.  huhhuh.gif

Оф, много се дразня като баща ми гледа укорително, ако Алекс нещо се затръшка. Все едно само нашето се тръшка, всички са кротки и нищо не правях. Представям си като си дойдат лятото и го видят. pardon
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: февруари 28, 2020, 14:21:42 »

Домакинските задължения съм ги поела почти изцяло аз. Преди това ми тежеше на гордостта и сме имали припирни по въпроса. Не че милото отказва да помага, но никога не се сеща сам, а аз не искам само да издавам команди.
Сега имам друг поглед над нещата. Викам си, така или иначе аз имам доста повече време в момента, не ми тежи да чистя (то пък голямото чистене, аз не съм от най-перфектните домакини) и готвя. Не искам отношенията ни да се завземат толкова от битовизми и заради тези дребни ежедневни грижи да забравим защо сме заедно. Та така.
Той пък взе по чуда да иска да помага повече и даже да съм го учила да готви. Предполагам, че когато имаме деца, тогава ще ми трябва вече помощ и както не е свикнал много, ще е по-трудно, но ще го видим, когато ни дойде времето.

Адиктед, аз това го имам от 10 години, не всеки месец, не всеки сезон, не знам от какво зависи и така и не ми каза никой. Може би било стрес, защото гинекологично всичко си е в реда на нещата. Преди две години някой най-после се сети да ме прати при еднокринолог, там откриха проблема с щитовидната. Но и при вече нормализирани хормони (пия си съвсем чинно хапчетата) пак го има понякога. Та не знам, мисля си, че може би просто е особеност на организма ми или някакво слабо място.
« Последна редакция: февруари 28, 2020, 14:26:24 от Bube » Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines