Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 06:53:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Февруари Месец на Виното и Любовта  (Прочетена 84529 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #405 -: февруари 25, 2020, 10:10:08 »

Пилатес ходих по едно време 2 пъти в седмицата и много ми харесваше. Сега смених квартала и тук не мога да си намеря свястен инструктор.

За храненето и нашето семейство е така. Основното ядене е на обяд, за вечеря кой каквото намери. Покрай детето готвя понякога, но често е нещо супер бързо.

Бяхме в бг. Много мръсно ми се стори в София, още като кацнахме ме удари тоя мръсен въздух, не знам как е по крайните квартали, дано е по-свежо, но към центъра ми се стори доста неприятно.

И тук картите идват по пощата. В банката не съм ходила от години, всичко се прави по телефон и поща. Последно откривах едни сметки и трябваше да ходя на място.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #406 -: февруари 25, 2020, 10:32:46 »

При нас ток и вода са по банка. От време на време обаче правя извънредни вноски и те няма как - искат си гишето. За застраховките пак трябва лично присъствие, защото всяка година има промени и се изготвя изцяло нова оферта pardon Телефони не плащаме от около две години, че сме в корпоративна група. Преди плащах цифровата на 6 месеца, за да не се занимавам. От много месеци обаче го правех месец за месец, че дебнехме в кой момент да си предоговорим условията, а и ми е в ежедневния маршрут за разходка. Виж, досадно е плащането на яслата, както и записването за кухнята, че там се прави на крака и в опашка с цел осъзнаване на важността на работещите в системата Wink
Дебитна карта имам (дръжте се) от 15 годишна. Искам-не искам - дадоха ни ги от училище за стипендиите. И после вече нямаше мърдане pardon Пък и отвикнах да нося повече пари в брой. Наскоро четох точно за защитата на дебитните карти. Има специални калъфчета, които не позволяват източване на малки суми (без ПИН код). Същата работа върши и алуминиево фолио около картата. А за едрите риби в "бизнеса" - спирачки няма. Стига да те нарочат, ще ти смъкнат кожата.
Снощи спретнах меню за няколко дни напред - пилешко с грах на фурна, спаначените магии на Фери и ММ се накани да извърти някаква супа. За почивните дни ще направя гофрети, че отдавна не съм и горе-долу ще е това, без да слагам в сметките всички салати, които така и така се правят.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: февруари 25, 2020, 10:53:47 »

Не съм готвила от доста дни- все сме по роднини покрай моя зъбар и лазерната. Много обичам така, не го мисля какво ще ям. Детето яде само броколи и каша от елда ( ново пет), та него не го броя. crazy
Градината при нас може и в изипей и се възползвам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #408 -: февруари 25, 2020, 11:06:43 »

Тук картите идват по пощата lol
Е, нали все някога трябва да си видя банкерите, пък и те мен Wink
Идването по пощата на каквото и да е, тук е почти абсурд. Вярно, че не е и практика /специално за документи/, но и никой освен теб не може да ги получи, ако няма пълномощно, та все тая откъм губене на време Wink. Пощенските кутии така си стоят празни или ги тъпчат с рекламни брошури. Има една обща, изнесена извън врата с ключ и там бърка всеки от жилището и не става. Пощенските служители отказват да имат достъп зад вратата, защото така или иначе важните неща ги дават срещу подпис. Чак толкова не си вярваме. При НИ1 пратки и всичко останало се получава от домоуправителя, той е длъжностно лице един вид, това му е част от работата.  pardon Ама пък си има други неудобства.
Хехе, за компенсация от сега, служебно непрекъснато се мотах по инстанции, че тогава и болничните се носеха лично.
Не мога да отреча много добрата статия на Мама Нинджа за евентуална карантина и затова я поставям тук.
https://mamaninja.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5/item/3942-kak-da-se-podgotvim-za-karantina
В петък, докато бях в Кауфланд, видях двама от азиатски произход, говореха на техния си език. Моментално около тях зоната се изпразни в диаметър от 10м. Идваше ми и аз да избягам /от простотия blush/, но пък трябваше да купя зеленчуци. Погледнах им количките, видях какво не пипат и само това взех. То хубаво, ами ако не ги бях забелязала... Направо се ядосвам на мене си, че не мога да разбера къде е границата на параноята и здравия разум.  diablo
Мъча се да си спомня какво беше по време на другите грипове, но единственото по- различно май беше по- слабата информация и кофите с децинфектанти, оставени пред вратите на публични сгради.
Давайте да се държим виртуално тук и във фейсбук групата, пък каквото, това. smile good
Виви, мръсно е навсякъде, много са факторите. В Пловдив, като има мъгла е ужас, особено в нашата махала, заради отоплението на приятелите от Махалата /и не само/.  pardon
Хубав ден, температурите се вдигат, само време за разходки на потайни места без контакти Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: февруари 25, 2020, 11:45:36 »

Костенурката Нинджа го е преписала това от Фб групите за коронавируса.
А и аз отдавна се заех със списъка- мъж ми е фен на sas стратегиите. Има и други тънкости, но тях ше се уведомяваме в тесен кръг- дано не се наложи.
Сигурно доста хора са предполагали че третата световна война и фалит на борсите, ще е  от заразна болест, не от бомба. pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: февруари 25, 2020, 12:36:54 »

Мен лично никаква параноя не ме тресе и въобще не го мисля. То да се умираше от едно нещо да го мисля. И зомби апокалипсис не очаквам. На ме ни изглежда същото като със свинския, пилешкия грип, ебола. А епидемии е имало винаги.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: февруари 25, 2020, 13:20:27 »

Здрасти!
Нещо тоя път и мен още не ме тресе параноя за вируси, точко както каза Панда епидемии има винаги, сега просто повечко се шуми.
Карта и аз имам от 14-15годишна. Не го смятам за нещо необикновено. Иначе почти всичко го плащам и аз он-лайн. Градината често една приятелка ми я плаща, после връщам пари и така.
У нас има ядене, ама да има кой да го изяде, че аз не обичам да ям нещо на повече от 3 дни и рядко ям повече от 2 пъти едно и също.
Хайде лек ден!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: февруари 25, 2020, 14:57:13 »

Здравейте!

Много е приятно времето днес.
Аз готвя всеки ден или през ден, но рядко пропускам. Общо взето има за вечеря и обяд.  При нас вечерята си е ритуал. Сандвичи май никога не сме яли. Обичам да седнем, да си хапнем, да си сипем чаша вино, да си кажем две приказки. И все пак имам мъж теле, за него храната е свещена.
В началото, след като родих, майка ми ни готвеше и изпращаше храна. Сега ми е добре, че влязохме в накакъв ритъм.
Не обичам да се умирисвам на манджи, ама ако ще и във фурната да готвя само, пак си мирише. Ако трябва да излизам някъде и нямам време да си измия косата, не готвя, а си взимаме нещо готово.

Карта имам и аз от ученичка, покрай стипендиите. Удобно ми е да си плащам така. Онлайн банкирането също е удобно да следя къде и за какво харча.

За вируса, може би, като не следя какво коментират по новините, затова не съм се паникьосала още. Не го мисля, дано сме здрави!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: февруари 25, 2020, 16:00:55 »

Ай привет от мен.Аз се разбих от разходка и леко се чувствам разглобена.Мисля, че утре едва ще се движа.Децата са щастливи, майка им също и те така.Сега сложих една леща и една крем супа зеленчукова, покрай тия разговори за манджа се разготвих smile

За коронавируса съм в размисъл, да взема ли и аз да направя списък с храна и лекарства и да се запасим.Все ще ги изядем тия неща, няма де да избягаме.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #414 -: февруари 25, 2020, 20:56:41 »

Оф, тоя вирус е темата навсякъде sad При нас има сума ти наод под карантина в момента, мината седмица беше  ваканция и народът се беше разщъкал навсякъде, а какъвто е сбирщайн тука, хора отсякъде, малък град... мисля, че е въпрос на време.
От запасяване мисля, че няма смисъл, но трябва да се следи ситуацията и при първи признаци на ескалация чак тогава.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: февруари 25, 2020, 21:01:46 »

При първи признаци на ескалация, познавайки етнопсихологията на българина, в магазините ще са вече изпразнени рафтовете и ще има побоища по касите. pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #416 -: февруари 26, 2020, 08:32:19 »

Аз нали съм радиослушател, вчера чух отговора на моя проблем за границата между параноята и здравия разум: границата е вярата в институциите и държавата sad. Не искам да си спомням неразбориите и даже простотиите, които се допуснаха при акциите срещу болестите по животните, кой какво казва и кой какво трябва да прави...
Сетих се и за Криза 2000. Вие сте били малки, ама се очакваха големи катаклизми покрай превъртането на информацията в компютрите и нашите презокеански собственици /тогава работех в К.К. / бяха  разработили грандиозни кризисни планове, които ние трябваше да адаптираме към български условия. Цял декември се мислеше за складиране на вода, храна, пари, данни и транспорт за работниците за първите два дни, щото как така няма да се произвежда и продава pleasantry. Хайде, за линиите имаше агрегати, ако токът спре, ама за всичко останало трябваше да минем на ръчен режим. Направо ни изприщиха да разпечатваме, координираме и планираме. По едно време реших да попитам как ще се отопляваме, защото имахме локално парно, а то без ток не работи. Никой не се беше сетил за най- елементарното и нужно за оцеляване нещо, та на бърза ръка ми казаха да си мълча. Точно тази година паднаха големи снегове и се задържаха почти до края на януари и  представям си какво можеше да се случи при наистина настъпване на проблема.  diablo Ясно е, че всичката пара отива за свирката на локомотива, за задвижване на колелата не се знае кой мисли, за съжаление blush.
Нали сме европейци, смятам да се доверя на тази информация:
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/02/18/etspkz-vprosi_i_otgovori_otnosno_noviia_koronavirus.pdf
Ох, каките пенсионерки отказват да се събираме на закрито, пък и въобще за няколко месеца, та сега имам 16 ножици за рязане на вълнички на хартия. Освен да организирам арт занимания в парка, иначе ще чакат до Коледа. funnytooth Така е, като се мисли предварително Wink
Хайде, хубав ден с добри вести за всеки! На всичко отгоре е и сряда, когато не се сяда, а аз определено трябва да седна на машината. Съседката е решила да подарява на учителките от детската радина на децата си лаленца от плат и шия нещо, което не харесвам, ама как да откажа, като сме врата до врата и се имаме. smile
« Последна редакция: февруари 26, 2020, 08:40:36 от svekarva » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: февруари 26, 2020, 08:47:51 »

Добро утро!
Аз нали съм радиослушател, вчера чух отговора на моя проблем за границата между параноята и здравия разум: границата е вярата в институциите и държавата sad.
Е сега я втасахме!!!
Аз за запасяване не мисля, то майка ми е в такъв режим непрекъснато. У тях има храна да изкараме половин година сигурно. Баща ми е военен, та имаме агрегати и разни други военни неща за оцеляване. Аз от време на време си мисля за такива кризистни ситуации и плана ми е семейно да се изнесем към Смолян /баба има бунгало, далече от града, чисто, няма хора, има езеро и реки наблизо/.
Днес нали се очертава топло и Ники днес има среща с приятелче, най-накрая започна да харесва деца, а не само да ги гледа накриво. Вчера се спукаха от игра и си уговориха среща пак за днес.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #418 -: февруари 26, 2020, 08:50:51 »

Да, помня Проблем/Криза 2000. Надуха ни ушите тогава. Беше сигурно единствената тема по всички новини crazy Сигурно, както винаги, на локално ниво сме имали далеч по-наболели въпроси за решаване, а в такива случаи - каквото за нас - това и за останалите. Някак не очаквах точно от нашата държава да дойде някакво гениално решение, ако и да имаме добри програмисти.
Хахаха, Свекс, отваряй арт ателиета срещу заплащане в парка. Може да го съчетаеш и с йога пози за по-добра координация Wink
Нищо засега не запасявам излишно. И без това купувам конкретни консерви и дълготрайни продукти, за да има вкъщи. Нямаме вече магазин на удобно и мъкненето на ръце не ме изкушава, а и всяко ходене до магазин си е загуба на време за 1-2 продукта. Пазаруваме като американци в отдалечена ферма.
Днес имам излизания из града и ще се порадвам на слънчицето Sunshine
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #419 -: февруари 26, 2020, 09:14:59 »

Бутро!

Ние се разсополивихме вкъщи, добре че си взех от Канада едни хапчета за сополи, ден и нощ, жестоки са! През нощта те присипват, през деня те държат бодър и без сополи. Сега дебна някой да има пътуване към америките да ме зареди с още.

Ние заредихме основни неща, не за друго, оказа се според обратната връзка тук че само аз не готвя хахах, таа няма сандвичи вече!Леща, боб,ориз само хахах.

Не знам как е в по-малките градове, но тук в София се вдигна градуса на напрежение, започнаха се шушуканията, конспиративните теории от стила на "доверен човек ми каза, че има и тук но го крият". Мен ми се вдигна напрежението както Свекърва го описва от планирането на "кризисна ситуация". Клиенти, вътрешно, всички искат да знаят какъв е плана ако се наложи карантина... плана е мяу,китайския офис не работи вече втора седмица,макар че да няма нито един болен и в самия град процента е много малък... Таа сме на газ спирачка. Минавали сме го това със свинския грип, но тогава нямаше карантини на цели градове, лично мен това ме напряга. Отменихме и пътуването уикенда, че беше за масово събиране. Ще седим и блееме сега 4 дни...

Хайде, леко, и да сядате, нищо че е сряда  chee

« Последна редакция: февруари 26, 2020, 09:17:59 от bulche91 » Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines