Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 07:22:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Февруари Месец на Виното и Любовта  (Прочетена 85234 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: февруари 24, 2020, 15:34:18 »

Тия суфлета са 4 или 5 яйца, в зависимост от големината, 100 гр спанак, 100 гр кашкавал и 100 гр сирене. Аз сложих и малко крема сирене, подправките са щипка черен пипер и щипка кимион. Наливаш във форми за кексчета и става суууупер  blum А, за отгоре ги украсих с разбъркани меко масло и крема сирене пак.
Изобщо не се грижа за данъци и сметки аз в нашата къща, затова ми е чудно  blush
Надявам се Али да не разбере погрешно послвдното ти изречение lol
Какво крема сирене ползваш?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #391 -: февруари 24, 2020, 15:41:04 »

Хахаха, аз с кеф не бих плащала водата, че качеството й е като за поливане на домати и поене на крави, ама там никой не ме пита tease
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: февруари 24, 2020, 15:55:49 »

Ами какво ли не почва - сега изгледах първи епизод на Един за друг (предаване). Има много забавни двойки. Не съм засичала да рекламират за кастинг преди. Снощии мернах за малко Гласът на България. Тази вечер са Капките и Мастър шеф (ако не бъркам). Отделно няколко бг сериала, но не съм задълбочавала кой по кой канал ще е. С Блатечки ми е мерак да го видя. Добре, че всичко може на запис, даже сериалите е препоръчително, тъкмо да се съберат повече епизоди. Излиза, че имам време да гледам тв, но изобщо не е така. Вечер, докато ММ се занимава с детето хвърлям по едно око на нещо, ама така само се дразня, че е половинчато. През деня пък абсурд Алекс да ми даде да гледам нещо различно от Ник джуниър. Като заспи си имам други неща за правене и не знам как ще гледам, но както и да е.
При нас освен сватба май месец и юбилея на майка ми друго май не ни се очертава. Ама май месец ще ми е нанагорно, че и ММ има рожден ден.
Покрай тия грипове ММ пазарува и обикновено за едно, две готвения, та няма как да гледам толкова напред във времето. Сега правя мусака, вчера боб. Супа най-редовно си има. Днес ми предлага да започна да готвя за няколко дни напред, а не всеки ден да го мисля, но ще видя. И той обикновено не ми помага много с идеи, а на мен наистина ми е все едно какво ще ям.
И аз имам да правя обиколки по институции, но сигурно ще в към края на седмицата.
Трябва ми рецепта за някакъв шоколадов сладкиш, ама нещо бързо.
Пф като видя сметката за водата, все едно никога не я спираме.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: февруари 24, 2020, 16:06:11 »

Здравей пак  blum

Тук вода не се плаща Wink ама останалите данъци и сметки са оле-мале. Пак че ти връщат някакви пари веднъж в годината от някои разходи. Ама не съм на ясно, защото не работя и за всичко съм само куфар lol

Аз готвя през ден или всеки ден. Ако нещо е стояло повече от ден в хладилника ми се подува корема. Може би само супа ям след два дни.
Ама ние понякога ядем сандвичи за вечеря. ММ и Бамбук ядат манджи за обяд (от едно и също място всъщност), аз често имам супа и за вечеря ядем нещо бързо - сандвичи, яйца.

Иначе вчера правихме гювечета и има и за днес.



Като две капки вода и Гласът на Български бих гледала. Можа си ги пускам за фон докато уча понякога. Сериалите ми звучат много тъпо.

Аз вече бях на сватба тази година. За ужас на ММ август ни поканиха на друга, за мен пак изненада. Да видим дали ще ходим.

На 3 март е наш ред да носим закуска в градината. ММ се базика, че сме щели да черпим за националния празник.



Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #394 -: февруари 24, 2020, 16:19:17 »

ЗдравейтИ,

Мен ми тръгна с пердах от шефа деня, ама не по мой адрес, а по чужди, като по чудо не бях аз виновна този път... ама нищо де, за добро е

Уикенда прекарах глезотански!Събота 4 часа при фризьор+маникюр, неделя като по чудо аз разходих детето мм готви.

Ние уикенда готвим само, през седмицата не. За детето има винаги храна, от уикенда останали манджи или свекървата праща, свекъра взима понякога супа или детето яде сандвич, принцеси и подобни. Общо взето мързеливи инстантни родители!Мен не че толкова ме мързи да готвя, колкото не искам да си умирисвам косата, която не мога да мия всеки ден, нито пък мога да ходя с умирисана коса на работа.

От предаванията, сериалите нема да гледам със сигурност, ще гледам Мастър шеф и Капките, като на МШ най-вероятно само кастинга, след това ми е скучно. Ще гледам Един за друг (забавно беше, макар че след 3та двойка едно и също доскучава), Бригада нов дом.


Цитат
Хайде хубав ден и дано пустият коронавирус се кротне, че.... nea

Ох хем се самоубеждавам че този вирус е масова паника, че 80% от хората минават с леки симптоми, 1% смъртност и хем си е страшно като го виждаш все по-близо. Чудя се, по време на свински/птичи грип, не бяхме така изтерясали, макар че в офиса имаше доста паника. 
Днес се присетих за един филм," 28 дни по-късно", има и втора част, "28 седмици по-късно", все едно в него живея... И си викам, да съберем някакви провизии а? От първа помощ, нещо консерви, брашно??

Маги, кой какво те стресна за бебето? Иначе плана е тъй същия,да се чекна и тази сряда на пилатес smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #395 -: февруари 24, 2020, 16:49:18 »

Ахахахаах дано не ме е разбрала грешно, да. Аз в това отношение нсъм глезена, наистина изобщо не ги мисля тия неща blush Ползвам от Лидл, в едни сиви кутии по 300 грама, тяхната си марка, голдеса, направо е хит вкъщи тва крема сирене.
Корона вирусът в Северна Италия ми се изправя косата, че приближава леля ми и братовчедите. В техния град е пълно с китайци, завзели са всичко  girl_impossible
А, аз като ходя на работа и аз готвя предимно уикенда. Иначе съм казвала и преди, винаги имам готова лазаня във фризера, както и кюфтета/кебапчета за набързо. Яйца ядем редовно, сандвичи никога за вечеря не сме яли, супа винаги има поне един вид вкъщи.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 24, 2020, 16:54:59 »

Ох, готвенето ми е болна тема и на мен.Сега покрай тия двете сме от време на време на пиле на грил или нещо купено от магазина.За дребната гледаме да има манджа.Иначе като съм на работа се редуваме кой да готви, единия по площадките, другия се прибира и готви за утре, не за същата вечер, че нямаме шанс.Лошото е че моя мъж е с ужасен стомах и подправки почти не понася и почти всичко купешко води до киселини и болки, та се готви.А дребната е ужасен каприз, акар че вече взех да я пренебрегвам, че ми писнаха трите манджи на кръст дето яде.

Булка, лекарят предполага, една не много добре развита тазобедрена става.Според мен го прави да източи касата, но за да съм спокойна ще ходим на още едно мнение вероятно.Просто ме изнерви тоя доктор.А прегледа се падна в разгара на грипната ваканция и само при него можахме да отидем.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #397 -: февруари 24, 2020, 18:01:40 »

Пуснах Съни бийч. Ще му дам шанс, защото е направен динамично и интересно откъм режисьорска работа. Не знам докъде ще го докарам, че имат навика да правят сериали със сезони тип Дързост и красота и Докато свят светува. smile
Аз готвя най-често на фурна. Така не се умирисвам lol Гледам яденето от другата стая, пък то само да се готви. Сандвич Кокона е яла за вечеря един-два пъти. Просто й поднесох скара и салата по по-различен начин. Но да мажа филии - това не е за вечеря.
Фери, не е въпрос на глезене, а на някакво разпределение на задълженията в едно семейство. Има неща, с които не се занимавам, защото има кой друг. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #398 -: февруари 24, 2020, 18:19:58 »

В нашето семейство /в момента Родния и аз/ не се налага подаване на декларации, защото нямаме доходи извън трудови договори и пенсия, всички сметки ги плащаме по карта. Та никой не се занимава с тази дейност, само се натоварва банковата сметка. pardon
Както се казва- няма доходи, няма проблеми Wink
НИ1 и НИ2 получават и подават всичко онлайн, та и те не се мотат много по инстанции.
Повечето ни приятели обаче тичат от гише на гише да плащат това и онова, прави им кеф, пък и нямат карти, щото ги е шубе да не им откраднат данни или пари pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 24, 2020, 19:47:11 »

И аз дълги години нямах карта, държах да съм на макс извън матрицата. Сега вече нямам как. Съдбата се върти като колело и от печеливш често ставаш губещ и обратното.
Булче, отдавна почнах складирането на трайни продукти, след като видях гърчещите се хора умиращи за по минута в клипчетата във Фб.
Български сериал няма да подхвана скоро- играят като табуретки.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #400 -: февруари 24, 2020, 20:06:46 »

Да, това имах предвид, че това задължение не е мое и затова не го мисля. Иначе и ние не подаваме никакви декларации, всички сметки и данъци минават по карта, за колата само ММ ходи при застрахователя няколко пъти в годината. Та затова са ми странни тия обиколки по институции и ми беше интересно.
Обикновено имам един шкаф пълен с консерви, и по 1-2 пакета варива.
Нашите също са олд скуул и всичко се плаща на изипей каса, тати тегли още пари от гише :-))
Ще дам шанс и аз на родното филмово изкуство, Откраднат живот със сигурност.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: февруари 24, 2020, 20:48:25 »

Аз от както имам 18г имам карта и никога нямам пари в брой. Преди беше по-сложно - ама покажете си личната карта, ама тук не може с карта. Но баща ми нали работеше в банка и от много отдавна има карта, он-лайн банкиране.
Сега тук и пари в брой никога няма. А и имам приложение за телефона в картата, което като он-лаин банкиране, но е по-удобно. Там много лесно си следя разходи и приходи. В портмонето ми има само касови бележки от аптеките, че тях мм ги събира, че може да ни върнат пари от тях.
В матрицата от всякъде lol lol

Булче, ти пък само веднъж седмично, дай поне два пъти Wink

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #402 -: февруари 24, 2020, 20:56:15 »

 :girl_impossible:В нашето семейство вечерята никога не е била обилна, нито пък най-важното за ядене. Това винаги е било обяда, така че аз си пренесох тази традиция и тук, мм бързо си свикна че големи вечери да не очаква.

Али ами аз като отворя фурната пак ме лъхва аромат и се вмирисвам цялата. Абе оправдания! Иначе съм страхотна готвачка хахха като няма кой да ме похвали!

И ние нищо не декларираме, онлайн се плаща всичко, един път в годината данъци, годишни прегледи и слава богу това е. Аз света омрънках че трябваше да стъпя в банка да си взема новата карта. Ааа и за паспорт трябва да ходим на детето че му изтича. Кога мина това време!

Маги, задължително второ мнение! Чакам да кажеш как е минало.

Панде какво два пъти? Да готвя ли? Събота и неделя не е ли два пъти? Хахаха
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: февруари 25, 2020, 09:27:11 »

Пилатес, остави го това готвене, ти си бизнес дама.

Тук картите идват по пощата lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #404 -: февруари 25, 2020, 10:04:27 »

Пилатес, остави го това готвене, ти си бизнес дама.

Тук картите идват по пощата lol

е и бизнес дамите и децата им трябва да ядът хахах. За сега един път в седмицата, че тук като разглобена ходих. Не мога и много много да си позволявам повече от 1 път в седмицата, че и мм иска понякога да излезне, като сложим и по някоя клиентска вечеря се събират много дни в които не съм вкъщи.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines