Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:08:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Февруари Месец на Виното и Любовта  (Прочетена 84014 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: февруари 12, 2020, 14:50:44 »

Миме, прегръдки! Явно е било доста сериозно това с колегата на тм, да почива в мир и кураж за близките. Трудно е да не те засегне такова нещо, още повече когато е толкова млад човека.
Свекърва, и тук ще кажа уникално си се справила  Bravo Bravo Bravo и личи, че сте си прекарали наистина много забавно, а рожденничката е щастлива и доволна.
Еми, "Откачената фамилия" в Българска армия страшно ни хареса. Много е забавно и приятно!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: февруари 12, 2020, 14:55:29 »

Мерси Рат, нещо леко ми се гледа.
Някой друг гледал или чел 18 % сиво , за да обменим помисли?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #227 -: февруари 12, 2020, 15:09:04 »

Ние се върнахме от разходка, Мис взе че яде, направо невероятно. Бебето досега спа, добре му се отразява чистият въздух. Мис не пожела да легне да спи, няма и да я ръчкам щото в 5 сме на фризьор и няма за кога вече  pardon
Моят нос е бая задръстен, направо не разбрах как се случи, дано не лепнат нещо децата  girl_impossible Ще си правя инхалации, дано помогнат.
Миме и мен много ме тормозят такива нелепи загуби на млади хора  nea
Свекърва, браво за всичко, не че сме се съмнявали в теб де smile  give_rose Много готино това за момиченцето, браво наистина на майката, че явно има време и желание да се занимава с нея и да ѝ обяснява  good Те идват ли в БГ? Има ли къде да ги види наживо тези шевици, сигурно много ще се впечатли.
Черешката не гледам, но Марина войкова я харесвам  good
Еми, верно супер визия  heart
Мен за рд ми подариха гривна и колие с пафти, много красиви от Адриана Роберт (май в Пловдив ѝ е физическият магазин), ама сега зимата не ми се носят, а и още се чудя с какви обеци да ги съчетая. Али, на теб за какво са обикновени пафти, може там да има, виж.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #228 -: февруари 12, 2020, 15:36:08 »

Фери, пафтите бих ги носила с всички изчистени рокли, не само тип малка черна рокля. Мога да си им направя изчистен колан, без шевица. Имам обеци, точно от Етъра, които са с препратка към този стил, а в същото време стоят и достатъчно съвременно.
Такива гривни гледах в Националния етнографски музей в София. Кожената основа ги прави удачни за дънки и кубинки, ако щеш!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #229 -: февруари 12, 2020, 15:37:52 »

Привет!

Аз нищо интересно нямам за споделяне. Чакам петък. Дойдох в Пловдив с едни планове, реалността е друга, ама каквото такова.

Еми, ама вече нещо съвсем се заплетохме с теб. Аз и книгата четох преди може би 4-5 години, и филма гледахме преди 2 седмици. Не ми хареса филма честно казано. Не помня много от книгата само че имаше много хубави изречения и сюжета много мъгляво. Помня че ме разтърси и плаках на места, но това за книгата.Във филма ни сюжетът много ми съвпадна, нито дълбочината на чувствата беше показана. Да не говорим, че и главната актриса грам не ми допадна. ММ пък много го хареса.Каза, че е търсен ефект хем да има нещо специфично в нея, хем да не е красавица. Нито срещите според мен бяха дълбоки колкото в книгата. А и един вид трудностите в САЩ и малко или много доста по-окончателното пристискане до стената да се справиш не ми е същото като да си в Лондон, та и от там се подразних.Та като цяло имах усещането за изгубено време докато го гледах. Беше като реклама на книга само и само да я преиздадат. Твоето мнение какво е?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #230 -: февруари 12, 2020, 15:40:59 »

Миме, съболезнования heart heart heart Много тежки събития ви се случват, кураж.
Фери, идват си, да, всяка година карат 1 месец ваканция в България. Имат много хубави карета българска бродерия от цяла България, бяхме бродирали с майка ми риза за майката, когато беше на нейна възраст, та и малката я носи сега. Синът на приятелката ми, вуйчото на М. изобщо не проявява интерес към българските си корени, даже не говори български и разбира едва - едва. Едно време си запушваше ушите, ако му се говори български и беше забранил на майка си да го "излага" с българска реч извън къщи. А и двете деца са гледани от едни и същи родители, пък виж каква разлика.  pardon Това лято, живот и здраве, ще покажа на М. някои основни бодове, тъкмо и е време.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: февруари 12, 2020, 15:57:41 »

Привет!

Аз нищо интересно нямам за споделяне. Чакам петък. Дойдох в Пловдив с едни планове, реалността е друга, ама каквото такова.

Еми, ама вече нещо съвсем се заплетохме с теб. Аз и книгата четох преди може би 4-5 години, и филма гледахме преди 2 седмици. Не ми хареса филма честно казано. Не помня много от книгата само че имаше много хубави изречения и сюжета много мъгляво. Помня че ме разтърси и плаках на места, но това за книгата.Във филма ни сюжетът много ми съвпадна, нито дълбочината на чувствата беше показана. Да не говорим, че и главната актриса грам не ми допадна. ММ пък много го хареса.Каза, че е търсен ефект хем да има нещо специфично в нея, хем да не е красавица. Нито срещите според мен бяха дълбоки колкото в книгата. А и един вид трудностите в САЩ и малко или много доста по-окончателното пристискане до стената да се справиш не ми е същото като да си в Лондон, та и от там се подразних.Та като цяло имах усещането за изгубено време докато го гледах. Беше като реклама на книга само и само да я преиздадат. Твоето мнение какво е?
Главната актриса е отвратна. разваля филма. Мислех че е учила в Натфиз че така лошо неестествено играе. Всичко останало много ми допадна, Руши е прекрасен и естествен. Вероятно нямам същите очаквания, защото не съм чела книгата, ще я хвана и нея. За дълбочината на срещите- според мен филмът можеше да е една идея по -дълъг, така щяха да са по -прочувствени и пропити нещата. Но като за БГ филм ми е УАУ. Естествено нищо не може да бие АГа, като БГ филм, в очите ми.
Разправяха че руши лошо говори английски. Ми в крайна сметка е ясно че е  българин, пътуващ, а не англичанин или американец.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #232 -: февруари 12, 2020, 16:16:45 »

Айде айде лошо говори английски, аман от критици. Не съм го чувала де, но тия дето го критикуват едва ли са по-добре говорещи.  pardon
Свекс, много мило от твоя страна heart И моята баба ми е показала още като малка бодове, плетки, миналата година като си ходих беше изровила творенията ми, стана ми много мило, може би след време като остарея живот и здраве, ще имам повече мераци за такива занимания, дано помня нещо от нейните уроци  Girl_hide Тоз пък що е такъв пън вуйчото  angry Много са ми смешни като забравят, че са българи, в работата особено "австрийците" като видим бг име и ги питаме дали са от бг да обърнем езиците евентуално...ааа ми дааа, ма от не знам си колко време живеят в Австрия. Е и??? Забравихте българския ли?  crazy Винаги давам за пример моята леля щото мнго се ордея с нея, че и двамата ми братовчеди говорят български и си идват тук редовно.
Али, аз не съм мн мн по коланите, затова не си го представям, но колието и гривната с пафти бих си ги носила с кеф.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: февруари 12, 2020, 16:26:31 »

Миме, съжалявам за тъжните вести. Да почиват в мир!

Свекърва, браво на момиченцето. Децата понякога много се впечатляват.
Аз да си призная никога не съм се впечатлявала от шевици. Сигурно ги имам за даденост.
Харесвам носии, но пък въобще не харесвам модерни дрехи с елементи от носии.
Не се учудвам за брата и сестрата, всеки различно възприема света.
Служебното момче не искаше да говори на фламандски. От Белгия се интересуваше само от футбола. Всичко английско беше най-хубаво за него.
ММ има колега, който на 2 г е дошъл от Полша тук и почти не говори полски и казва, че е австриец.  Има колеги с български имена, които не говорят български. Та, не е лично към българския език.
На би ми било странно Бамбук да не говори български. Дано не го забрави.
Преди много се чудех, но гледам тук на едни българи децата - те са по цял ден на училище, вечер се виждат с родителите си за 2-3 часа. А родителите понякога са уморени и не ги поправят винаги. Та малкото говори много развалено български, а голямото и то често казва смешни думи.

Руши много хубаво пееше на английски. Иначе според англичаните, които познавам, българите говорим със странен акцент, но пък правилно.

Фери, да се оправяш.
« Последна редакция: февруари 12, 2020, 16:28:12 от pandapanda » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: февруари 12, 2020, 16:37:09 »

https://www.boredpanda.com/jennifer-aniston-51st-birthday-photoshoot-photos/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=BPFacebook

Знам, че сте и фенки, поздрав smile Аз не я харесвам, чак толкова много, но е готина.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #235 -: февруари 12, 2020, 19:56:13 »

Аз днес ще пиша за пореден път, сигурно колкото друг път за цял месец lol
И аз не съм много фен на Дженифър Анистън, но е факт че изглежда супер + не се сещам за нейна роля, която да не ми е харесала smile А като видя снимка с толкова неестествено чиста фурна ми е ясно колко се готви в нея.
Подстригахме Мис, доста коса замина, баща ѝ хич не е доволен  blush
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #236 -: февруари 12, 2020, 20:40:04 »

И аз не ги разбирам тия дето се отказват от един бонус език ей така, пък било то и "непрестижния" български. Точно онзи ден имаше някаква картинка как принцеса Шарлот на 4-5 пък знаела 2 езика и пишеха и всяко друго емигрантско дете, ма нали няма пари не е толкова  Oh my ....
 Руши според мен ролята му е такава да покаже, че е емигрант. Иначе не е случаен и доста западно образование и живот в чужбина има и не мисля, че така говори английски извън филма.Да, наистина той естествено игра. Аз я подарих моята 18% на Читалнята, а  след филма ми се искаше да я опресня. От нея почнах да чета съвременна БГ литература. Финалът е много добър като за нашите стандарти и имах много любими пасажи, изречения, фрази. Пускам два цитата, защото изведнъж се присетих и ги потърсих из нета :
Самота, която най-силно усещам в онова време между ден и нощ, не още вечер, не вече ден. Там е най-самотно. Светът си отдъхва след работа, а аз се задъхвам от отсъствието ѝ.”

„Гледам дълго тъмния таван, после се търкулвам там, където спеше тя допреди девет нощи. Сгърчвам се в един почти двуметров ембрион и затискам с тяло сърцето си. То е като котката на съседите – не разбира от дума. Още не разбира, че я няма. Сърцето е животно.”


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: февруари 12, 2020, 20:58:55 »

И аз не ги разбирам тия дето се отказват от един бонус език ей така, пък било то и "непрестижния" български. Точно онзи ден имаше някаква картинка как принцеса Шарлот на 4-5 пък знаела 2 езика и пишеха и всяко друго емигрантско дете, ма нали няма пари не е толкова  Oh my ....
 Руши според мен ролята му е такава да покаже, че е емигрант. Иначе не е случаен и доста западно образование и живот в чужбина има и не мисля, че така говори английски извън филма.Да, наистина той естествено игра. Аз я подарих моята 18% на Читалнята, а  след филма ми се искаше да я опресня. От нея почнах да чета съвременна БГ литература. Финалът е много добър като за нашите стандарти и имах много любими пасажи, изречения, фрази. Пускам два цитата, защото изведнъж се присетих и ги потърсих из нета :
Самота, която най-силно усещам в онова време между ден и нощ, не още вечер, не вече ден. Там е най-самотно. Светът си отдъхва след работа, а аз се задъхвам от отсъствието ѝ.”

„Гледам дълго тъмния таван, после се търкулвам там, където спеше тя допреди девет нощи. Сгърчвам се в един почти двуметров ембрион и затискам с тяло сърцето си. То е като котката на съседите – не разбира от дума. Още не разбира, че я няма. Сърцето е животно.”



Последният цитат е брутален  good
Аз съм голям фен на Момчил Николов като автор.пробвай го ако не си
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 13, 2020, 09:07:49 »

Добро утро!

Преди няколко дни гледах трейлъра на 18% сиво, но не ме впечатли. На книгата още се чудя. Според коментарите, на които съм попадала е хубава, дори не се сещам за нещо негативно написано за нея. Българските автори в последните години набират популярност, но още не съм се наканила да прочета нещо, а има доста хвалени.

Аз също я харесвам Дженифър Анистън. Още от Приятели ми е любима. heart  Много добре изглежда определено.

Да си кажа пак за Черешката, че снощи беше Орлин. Много ми е забавен и талантлив този човек. Има страхотен глас и актьорски заложби. Мисля, че и жена му виждам за първи път, която също е много чаровна. Може нещо да не съм в ред, но преди много ме дразнеше това предаване, но сега ми е интересно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #239 -: февруари 13, 2020, 09:49:45 »

Покрай МериМи четох Лудата Дорис и Кръглата риба на Момчил Николов, но времето не беше от най- добрите за мен в емоционален план. Помня красота на изказа, но съдържанието вече ми е смътно. А аз предимно съдържание помня, ако нещо ме е впечатлило и оттам чак начина, по който е описано. pardon Беше сценарист на хубави телевизионни предавания, които следях, та бих гледала филма.
Дженифър Анистън наистина няма лоша роля, много е жизнена и някак позитивна. За мен си остава една от Приятели и това си е. heart Снимките на бедра и слабини ми са гадни, не е младо момиче да развява плът. Красотата и е в главата, във физиономиите и в младежките движения, няма нужда да се разголва, според мен, де. pardon
Сега, за езиците имайте предвид, че обстоятелствата са различни за всеки. Покойната ми приятелка отиде в Австрия 75- та година, в семейство на образовани интелигентни хора, малко над средна класа. Тогава никой не признаваше нашето образование, а немски се учеше само в България, нямаше възможност да говориш "на живо". Веднага след раждането на второто дете, точно този вуйчо, приятелката ми държа изпити за завършено гимназиално ниво и започна да следва. Между другото, за самите австрийци това е трудна задача, повече от половината не стигат до там. Българската баба я пускаха с голяма мъка и за съвсем кратко, такава ни беше социалистическата политика, та явно средата на момчето е била про немска в първите му години. През лятото идваха в България за месец, но тукашното семейство е голямо и събрано на малка жилищна площ, та беше пълна лудница. Приятелката ми има по- голяма сестра с момчета близнаци, има и брат, също с 2 деца, на възрастта на нейните и цялата тази бойна чета се изсипваше ежедневно "да се порадва" на чуждоземните братовчеди и да се облагодетелства от вносни храни, дрехи и опит. Може точно тази смяна от тих, спокоен и уреден живот към глъч, суетене и роднинско любопитство да му е дошла в повече и да се е настроил отрицателно, така си мислехме двете с приятелката през последните години. Момичето е по- отворено по принцип към глобалния живот, завърши право в Австрия и прави магистратура социология във Франция, пък той е скромен ИТ- специалист. smile Фамилното им име е австро- унгарско, с дълга история и много уважавано в тамошните среди, определят се като австрийци, макар че 15 години живяха в Германия. Приятелката ми до последно говореше перфектен български и пловдивски Wink, даже аз не хващах промяна /а съм доста чувствителна на чистота/, дъщеря и бърка понякога членуването и усилва диалекта, казва и гърлено "р" и след половин час разговор си личи, че не е баш наша, но по много сладък начин smile heart. На М. и идват доста езици - френски по рождение, баща и местоживеене, немски по майка и в немско училище, английски като втори език още от детската градина и по баба англичанка от страна на бащата и български от наша страна. Психоложката от детската градина беше препоръчала да и говорят само на френски /бащата и бабата/ и само на немски /майката и другата баба/, докато е в Париж и е на училище, защото беше станала някаква каша от езици. Ама детето е като майка си и баба си, харесва му всичко българско smile.
Леле, голям чаршаф опнах...
В събота ще зарязваме повторно, този път истински лози. Wink Канени сме в Старосел на кукери и други фолклорни екстри с кебапчета и винарна изба на колега на Родния и вече няма  причина да откажем. Не ми се ходи, не си падам много по шумотевици и пиянски изпълнения, ама дано се лъжа. pardon
Хубав и ползотворен ден, пак идва пролет! Wink
Мимка, на фона на останалата телевизионна програма, Черешката изобщо не е за пренебрегване последните сезони. Не е толкова заядливо и натрапващо благополучие на "ВИП"- ове, не им вади кирливите ризи, а коментарите зад кадър са много забавни. Аз също гледам части от епизоди, по- често в Нова Плей, в удобно за мен време.
« Последна редакция: февруари 13, 2020, 09:54:59 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines