Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 19:55:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Февруари Месец на Виното и Любовта  (Прочетена 84438 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #210 -: февруари 11, 2020, 18:36:44 »

Виви, не е свързано с качеството на изработката, прави ги добре. Лични впечатления от комуникацията с нея са в основата. Влязох да разгледам, извод - спряла съм на време да я следвам. Не ми харесват сегашните и модели.
Поне 5-6 нейни неща съм виждала на живо на познати във времената, когато и бях фенка, кожените мен също ме дразнят без подплата, но не съм носила, само на приятелка съм виждала. Аз имах един модел с цветя, на който му мина времето просто, беше направен добре и го уши както ми беше нужен...  но беше разправия и не повторих smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #211 -: февруари 11, 2020, 18:42:17 »

Тия раници са си тип Пандето, и аз не ги знам.
Да, Парфоа са само еко кожа, ма мислех, че и нея я броите за кожа lol
Аз кожени чанти не купувам щото са много здрави и ми писват да ги нося, пък ми е жал да ги изхвърля като се сетя колко пари съм дала за тях.
Много са ми грозни и на мен на тази Мая...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #212 -: февруари 11, 2020, 18:57:14 »

Понеже каза, че искаш да е кожена за това се сетих за нея, ама вие на нищо ме направихте.  blush

По принцип с много от тези е тежка комуникацията не знам защо, с Мая съм нямала проблем, понеже не съм поръчвала много неща, но с Бинабанбина имам много тежък опит. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: февруари 11, 2020, 20:14:10 »

Понеже каза, че искаш да е кожена за това се сетих за нея, ама вие на нищо ме направихте.  blush

По принцип с много от тези е тежка комуникацията не знам защо, с Мая съм нямала проблем, понеже не съм поръчвала много неща, но с Бинабанбина имам много тежък опит. Wink
Ама аз не разбирам, кво значи тежки за комуникация- на интересни и важни ли се правят? Или бавят поръчки?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #214 -: февруари 11, 2020, 22:08:18 »

Понеже каза, че искаш да е кожена за това се сетих за нея, ама вие на нищо ме направихте.  blush

А ти защо го приемаш лично, Виви? Ние не коментираме теб. Смотаната рокля на Пинелъпи или чантите на Мая от Варна не представляват теб. Я кажи каква е актуалната болежка у вас, спомена, че сте болни?

Аз (като примерна работохоличка) в събота брах душа, много ми беше зле от вируса на децата, който прекарвам на антибиотик за бронхит. Но като цяло движа, взела съм си някакви нови турбо витамини и дали от тях или от плацебото, но съм чудна на целия този фон.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #215 -: февруари 11, 2020, 22:32:43 »

Изобщо дори не го приемам лично, просто не очаквах. smile

Не бавят поръчки, но много трудно приемат критика или нещо по-особено за изработка ... общо взето работят каквото те искат, както те го искат и ако се опиташ да им кажеш нещо, скърцат със зъби, с доста ми се е случвало и за това поръчвам от доста малко места. smile

Абе малката беше разбутана, сега чакам и мен да ме хване. Тя като не е добре, до 5 дни и мен ме хваща, не пропускам изобщо!  angry
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: февруари 12, 2020, 09:22:59 »

На мен пък ми харесват на тази Мая чантите, ама са ми скъпи. Даже имаше раница панда, а преди и една лилава си ми харесваше. Ама то за мен всичко над 20 евро е скъпо. Ако ми остане време в петък може да ида да поровя в ТК МАхх. От толкова приказки за чанти чак ми се прииска нова чанта и за мен. Или поне да разгледам.

Мен вчера цял ден и послед и през нощта ме мъчи мигрена и съм парцал днес. И разбира се мм никога не го боли глава и даже не може да си представи какво е.

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #217 -: февруари 12, 2020, 10:05:00 »

Добро утро  give_rose
Беб снощи го ваксинираха и нощта за пръв път направи пауза от 5-6 часа и аз имах възможност да поспя. Въпреки това ме боли всичко и ми е отпаднало  angry Днес ще се наливам с чайове и парацетамол и ще се надявам да ме подмине каквото и да е това.
Днес ще взема да ги изкарам малко, че иначе цял ден ми гръмва главата с Мис, дано успея да се завлека до центъра.
Реших да си махна гел лака, и без това като се олюпи на първата седмица само ме дразни докато стане време да го сменям. Може като тръгна на работа пак да се разкрася.
Мис онзи ден докато хранех бебето набатала една малка ножичка и си отряза солиден кичур от косата. Добре че има много и не си личи оаобено, но мен ме дразни и ще ѝ запиша час да ходим да я подстрижат, така и така има нужда, че ѝ е много дълга косата.
Мойта за разлика от нейната хич не расте, а тамън реших да си пусна малко по-дълга коса  pardon
Аз последно исках да поръчам една табека за врата. Няколко пъти ми се отговори на шльокавица, на диалект с няколко дни закъснение и се отказах да поръчвам изобщо. Та да, като позавъртят някакви клиенти и започват много да подбират.
Айде чус, отивам по задачки.  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: февруари 12, 2020, 10:22:51 »

Моята също расте бавно. Махнах гел лака, а вчера махнах и обикновения лак- ако ми остане време, ще се лакирам днес гел
Вчера докато спа малкият ,успях да изгледам Хъниленд и Последствията от любовта( Сорентино ). Влюбена съм в режисьора, обожавам този тип италианско кино. Хъниленд наистина е адски добър и чист филм, но не е за оскар. Ага беше за оскар но не спечели.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #219 -: февруари 12, 2020, 10:54:52 »

Вярно има големи мрънкала от каките с ръчно творчество smile. Като вземат да се обясняват как нямат време от работа и не могат да си погледнат семейството, как оставяли сърцето си във всеки продукт, пък никой не им бил благодарен, как не спели по цяла нощ да мислят нови неща, как им трепели малкия бизнес, ми то почвам да се чувствам виновна накрая и се отказвам blush nea
Вече съм шен, сравнително бързо мина /ако е минало, де/ това неразположение. Малкото момиче обаче още е с много висока температура и ми се свива сърцето за нея. Значи, не ми стигат дертовете с моите деца, ами сега и с тези...
Празненството мина супер, хилихме се като ненормални. Бях направила от онези работи за снимки - очила, шапки, балони, надписи, все в дух 70 години. Мацките обаче за първи път виждат и чуват за това и трябваха сума репетиции, докато схванат идеята. Юбилярката си каза словото на пресекулки, като вдишваше хелий от балон, ама я беше шубе да не и стане нещо и само последните думи прозвучаха както трябва, та пак се смяхме като ненормални. Хванахме един млад сервитьор, хем наистина млад, хем и от седмица на работа, да ни снима. Момчето следва в Хранително вкусовия, ама да извади някой лев и да се закрепи евентуално на работа после. Така ни влезе "в роля", че взе да пее " ...много моля Ви, Мадам, мене страшно мъ я срам!" с един хубав глас и даже се изчервяваше природно. Накрая и от кухнята наизлезнаха готвачът и останалия персонал да се включат в хорото, дето го играхме на мелодията на "По- полека, забави, забави..." Изобщо много хубаво преживяване, вероятно защото си бяхме само наши хора, пенсионерки, пък и по обедно време.
Тази сутрин ми стана много мило, че момиченцето М., внучката на покойната ми приятелка, с двете кукли и котето джендър е представила в Немското училище в Париж книга, която и подарих при последното виждане "Приказки в шевици". Събрани са български народни приказки, а илюстрациите са авторски шевици на база българска бродерия. Това хлапе, 1/4 българче само, е написало такива красиви, наивни и истински думи за нашите приказки и шевици, че незнайно как направо ме разрева. А аз не съм от емоционалните патриоти. Огромна заслуга има и майката разбира се, но в малката виждам пламъка и творческия заряд на приятелката ми. heart heart heart
Хубав ден, да не забравяте, че е сряда и не се сяда.  Wink Ето ви част от инвентара за РД-то, ако някой иска снимка на М., пращам на лични smile
П.П. не мога да прикача снимка, ама не е загуба.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #220 -: февруари 12, 2020, 12:04:27 »

Това е текстът в превод от немски: Това е книга с български приказки, написана с български букви. Аз не мога да я чета, мама ми помага. Приказките са страшни, има много лоши змии и гущери, но накрая ги побеждават силни мъже. Момичетата бродирали картини от приказките за да не се плашат децата. Аз пренасям на квадратчета, като пъзел и ми е красиво.
Детето е втори клас, няма още 7. Трябвало е да представят нещо специално и да напишат кратък текст в обща Книга на класа. Предпочела е да пише за книгата, вместо за котката, не е шега работа heart heart heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: февруари 12, 2020, 13:37:44 »

Свекърва, пусни някоя снимка на лично, много интересно ми стана. Браво, че сте си прекарали толкова хубаво и поздравления, че си успяла да направиш всичко, въпреки че ти беше лошо. Явно майката добре се занимава с момиченцето и успява да й предаде много хубаво част от българското.
Коя е тая Мая с чантите така и не разбрах.
Имам нова пломба, ама голяма мъка беше вчера, чак зъболекаря ми се изнерви колко трудно се получиха нещата, накрая на ръка ми държа няква пластинка, че 100пъти падна онова дето я държи.
Тия хенд мейд вече и на мен ми идват в повече, повечето все едно ги молиш безплатно да работят, като почне едно увъртане, колко са заети, как не им остава време от поръчки да си видят децата и т.н., то ти се отщява да поръчваш  angry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #222 -: февруари 12, 2020, 13:59:12 »

Тези дни съм все по големи разходки. Общо взето точно с разходките си оставам, защото аха да свърша работата, за която съм тръгнала, аха не мога. Някакви странни неща и странични причини, зависещи от 5ти и 10ти човек. pardon Обаче съм дзен и съм пуснала нещата да се случват, ако се случат. Другото покрай ушите и най-вече по повърхността на душата, че да не ме задълбават повече. tease Може да съм още в несъзнателна сатурнова дупка и мислите да са ми в другата посока.
Тотално съм изгубила кой ден от седмицата е, защото в понеделник бяхме с Кокона, вторник реших да не ходи на плуване, а вече трети ден не взимам аз кухнята на децата, за да отмервам по нещо времето.
Свекърва, беше споменала за книгата, но сега точно разбрах коя е и ще я разгледам при първа възможност. Имам луксозен албум с шевици. Някой се беше засилил да го изхвърля и майка проявила интерес. Много ми е на сърце heart Сега го е дала на колежката си, че дъщеря й щяла да си шие шевици на булчинска рокля. Всичко хубаво, обаче съм под напрежение дали ще върнат албума. Такива неща не обичам да давам, че имам кофти опит.
Празненството звучи страхотно! Bravo
Рат, във ФБ има профил с ръчно правени чанти. Има интересни модели, но без подплата с джобове и отделения не ми е комфортно.
Някои от тези хенд мейдърки наистина могат да те откажат. Все са затрупани с работа като оправдание за ненавременно изпълнение, все едно ние зорлем сме им давали поръчка. Има и много точни! good Харесвам хора с внимание към детайла - кутийка, торбичка... Всяко нещо е изпипано до последния детайл, за да достави удоволствие. heart
Отдавна не бях минавала по Пешеходния мост. Поне от година си търся прилично изглеждащи пафти. И на витрината на магазинче 2х2 м. имаше такива, които в олх са от порядъка на 30-50 лв. Поне можех да ги видя на живо. Е, там с колан бяха около 130 crazy beating Тръснах глава в знак на възмущение и си затраках с токчетата напред! Ще взема да се организирам до Етъра, че и без това от пет години поне не съм била там. Ако ще давам толкова пари, да знам, че са наистина от занаятчии.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: февруари 12, 2020, 14:28:19 »

Визията която днес ми допадна много:
https://www.instagram.com/p/B8dy0XDgcRl/?igshid=1dw294j9kw94i
Някой да се похвали с нова гледана театрална постановка, събирам отзиви?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: февруари 12, 2020, 14:43:27 »

Здравейте!
Още сутринта го писах това, но нямах време да го пусна.

Нямах нервите да изгледам всички рокли, които коментирахте. Има добри попадения, както и ужасни визии. Все пак всеки с вкуса и стила си. Половината актьори са ми непознати или толкова преобразени, че не приличат на себе си. Времето също не е спряло за тях.
Тази седмица си подготвям някои неща за петък и нямам много време за четене. Нещо и не ми се пише, някакви черни мисли са ми в главата, така че, който иска може да пропусне следващото.
Почина колегата, който бях споделила, че ММ замества миналата седмица. sad Той му беше първият приятел във фирмата. Той хвана жартиера на сватбата ни. Млад човек, приятелката му (нямаха брак и деца) е на моята възраст, беше в съседния клас в началното. От както разбрах не мога да спра да мисля за това, една буца ми тежи на гърлото.  cray Вчера сутринта уж беше добре, след няколко часа вече го нямаше. Като чух как плаче приятелката му по телефона сърцето ми се сви. cray  В такива моменти винаги се опитвам да се поставя на място на най-близките им хора и ми е тежко. Преди няколко месеца в катастрофа почина друг негов колега, момче на 20г. Малко преди Коледа пък жената на друг колега. Много мила жена, винаги ходеха с дъщеря им на фирмените партита и си личеше, че се обичат.
Отделно след няколко дни ще е поменът на баба.  heart Книгата също ми се отрази тежко и изобщо само черни мисли са ми в главата. Знам, че животът е за живите и не трябва да приемам болката на другите, но малко в повече ми се насъбра напоследък. ММ снощи ми се накара поне да избягвам такива книги да чета и знам, че е прав, но все едно изведнъж ме удариха тези мисли и чувства.
Имах нужда малко да споделя. Извинявам се, ако някой се е натоварил.

Малко да се разведря, не знам дали някой гледа Черешката, но аз надничам напоследък. Снощи бяха на гости на Марина Войкова и веднага направих съпоставка между нея и миската от миналата седмица. Ами колко по-естествена като външност и държание е Войкова. Освен това е родила преди 40 дни и изглежда супер. Менюто й ми беше малко странно, но пък гостите го харесаха.

Скоро ще почват няколко бг сериала и предавания. Ще проследя за какво става въпрос. Дано сериалите са интересни, защото ми се гледа нещо такова.


Свекърва, радвам се, че сте си прекарали хубаво.

И аз скоро писах за едни такива, дето ми лазеха по нервите с никаквата си комуникация.
Хубав ден на всички!
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines