Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 13:23:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Февруари Месец на Виното и Любовта  (Прочетена 85258 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 06, 2020, 09:14:32 »

Добро утро!

Маги, дано успееш да се насладиш на кафето и зимата.

Да ви кажа тази година майката на децата дето ги гледах става на 50. Ами може да съперничи на Джей Ло, определено. Те там имат страхотни гени. Тя майка и може да мине за 60 годишна.  

Сега гледах и снимки на майка ми от 50тия и рожден ден - ми екстра си е.

Да сме здрави е най-важното все пак.

Аз още съм болна, снощи имах малко температура. Добре, че ММ се прибира по-рано малко да си полежа на спокойствие.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #91 -: февруари 06, 2020, 09:29:41 »

Добро утро!

И тук е снежно-кишава зимна приказка. Чакам с нетърпение хейтърите да кажат че снегорините не са уловили снежинките във въздуха  badgirl, 11 км до офиса беше перфектно чисто, лееекинко задръстване, както се майтапим с клиентите французи и британци, където живота спира от 5 снежинки, при нас е Business as usual smile.

Звяр е обратно на градина, че ако не го бях пуснала още малко щяха да искат и нови изследвания,таа жив здрав да е, отиде си при приятелите.Супер си му беше да е вкъщи, на мен също, все едно имам свекърва вкъщи, ама платена хахах. Даже по нейно желание и ми подреди гардероба, всеки ден сготвено за детето, оправено, абе пу пу, даже започна срички да чете с нея.

Моята майка винаги ми е изглеждала по-възрастна отколкото е, защото не се поддържаше по едно време, но последните 2 г се сложи на диета, отслабна много, започна да се кипри и след като сложи нови зъби е много по-добре. Снимката за Джъло и Чакърдъкова беше много критикувана, мацката която я пусна Ипси я свали и се извини че не е знаела историята на Чакърдъкова. Във време когато всички искат да налагат body positive image, не е редно наистина да се сравняват две несравними


Свекс, трябва да те добавя в една македонска група, да гледаш как се правят софри и украси, тъкмо онзи ден имаше една за пенсиониране, даже малки шоколадчета имаше с "честито пенсиониране". Драсни ако искаш да те добавя, интересно ще ти е, макар че там е всичко мега традиционно, не е като теб изискано и засукано  Torte

Панде, да не си за антибиотиче?

И понеже вчера се по-забавлявахме с въпросниците, пускам отговорите на Звяр smile:

Как се казва мама ? М****
- Слаба или дебела ? Слаба
- Какво обича да яде мама ? Люто
- Как ѝ харесва да се облича ? - хубаво
- На колко години е мама ? - на 36г
- Какво искаш да подариш на мама ? - нова чанта и ново портмоне
- Кого обича мама ? - тати и Звяр
- За какво ти говори често мама ? - за инхалация
- Къде искаш да отидеш с мама ? - на езеро и да хвърляме камъни
- Какъв искаш да бъдеш когато пораснеш ? -полизах който показва стоп
- От какво се страхува мама ? - от паяци и тъмно
- Какво обича да прави мама ? - да готви
- Кое най-много ядосва мама ? Звяр

******************
1. Крушата не пада..... А френката ( това е домат на диалектно)
2. Всяка жаба е.... Гофретена
3. Вържи попа.... Стрелчо
4. Върти се като.... Въртележка
5. Глас народен.... Наседи народен
6. Сговорна дружина.... На се е неродила
7. Да би мирно седяло.... Наседяло наседяло
8. Денят се познава по.... Нощта
9. Една птичка.... С приятелката си тичка
10. Желязото се кове докато.... Е горещо (тук мм се изцепи)
11. За всеки влак си има.... Вагонче
12. Запънал се, като.... Балон

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 06, 2020, 09:44:54 »

И моята майка ще прави 50 тази година. Ще се прибере малко след рождения си ден, но още не е решила какво да прави. А аз имам 3 месеца да измисля какво да й подарим. Засега нямам никакви идеи.

Панда, оправяй се! Важен си е гена. И на мен ми казват, че все едно съм на 18, но не съм. Такъв си ми е гена явно. Някои хора с малко или почти никакви усилия изглеждат чудесно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: февруари 06, 2020, 10:23:09 »

Майка като кг се е запазила. Правят й комплименти че и като вид и лице, но не мисля. Нулева козметична или спортна грижа полага.. единственото че чат пат ходи на паневритмия и пие доста билкови илачи.
Години наред й говорех, дадох й и килимче за йога, книги. Време вече има бол, откакто баба и дядо не са живи. За съжаление не можах да й повлияя. Но пък на оплаквания е първа. huhhuh.gif
на планера ми за този месец пише: Следвай сърцето си.
Ако си следвам сърцето, последната седмица бая майни трябваше да раздам, ама карай.  nea

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 06, 2020, 10:23:48 »

Хареса ми, ето и нашите отговори, личи си че дребната е голяма.

Как се казва мама ? М********
- Слаба или дебела ? Дебела  blum
- Какво обича да яде мама ? Спагети
- Как ѝ харесва да се облича ? - Рокли
- На колко години е мама ? - на 39г
- Какво искаш да подариш на мама ? - блуза
- Кого обича мама ? - татко и Мони и бебетата
- За какво ти говори често мама ? - да слушам
- Къде искаш да отидеш с мама ? - при глутницата
- Какъв искаш да бъдеш когато пораснеш ? -Каубой
- От какво се страхува мама ? - от гущери и змии
- Какво обича да прави мама ? - да ходим на разходки
- Кое най-много ядосва мама ? - когато не слушам.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 06, 2020, 10:37:00 »

Бамбук си личи, че е малък

Как се казва мама ? Мама Ц
- Слаба или дебела ? Дебела
- Какво обича да яде мама ? - оризовки
- Как ѝ харесва да се облича ? - с дрешки
- На колко години е мама ? - на найсе
- Какво искаш да подариш на мама ? - розов козунак
- Кого обича мама ? - Чикалета
- За какво ти говори често мама ? - за Бамбук
- Къде искаш да отидеш с мама ? - на един кран
- Какъв искаш да бъдеш когато пораснеш ? - Ами 5
- От какво се страхува мама ? - от страхове и аз я гушкам
- Какво обича да прави мама ? - да ходи при кака Петя (логопеда)
- Кое най-много ядосва мама ? Като блъскам колите
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: февруари 06, 2020, 11:25:09 »

всъщност, детето без да иска, бамбук де, е казал нещо много смислено. Големите хора се страхуваме от страхове. sad
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 06, 2020, 13:30:02 »

Здрасти!
Вчера и аз се опитах да накарам Ники да отговаря, ама каза че не иска сега и го оставих за по-добри времена  pardon
Булка, колко дни отсъствия трябват за нови изследвания? Казаха ми 2 месеца, ама май беше по-малко
Много ме кефи да се събуждам и всичко да е бяло  heart heart heart heart heart , дано вали още и да има зима поне през Февруари! На нашата улица за пръв път мина снегорин тази сутрин /предни години не се чистеше изобщо/. Реално и да не бяха чистили не е кой знае колко снега, че да затрудни подготвените шофьори /изключвам тия дето не са с обурудвани автомобили, не могат да карат и/или се правят на интересни/.
Не знам дали е ген, ама баба на 82 е по-подвижна от майка ми на 62  pardon . Реално майка не изглежда чак на толкова, тя бръчки няма почти, но е в лоша физическа форма,макар последните месеци да се пооправи и да не я боли всичко след 5 стъпала.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #98 -: февруари 06, 2020, 13:34:54 »

Привет!

 Аз пък гледах сравнение Дж Ло и Корнелия Нинова. Иначе нали сме от един край с Чакърдъкова. Познавам няколко от нейните танцьори. Жената им плаща и образованието. Дъщеря й води сватби и в онзи район е най-търсена. Нали там сватба без жива музика не може да има. За сина й знам от моята приятелка, че е много земен и ученолюбив. Самият факт, че тя си живее още в Гоце Делчев и дава възможност на доста млади хора да се изучат и да си останат по родните места е достоен за уважение. Като всеки човек си има и положителното, и отрицателното.  Wink
По повод поддържането тези дни видях моята козметичка от гимназията. Със сигурност е над 50, но нито по фигура, нито по физиономия може да й се дадат. Имам чувството, че не е мръднала откакто съм я видяла последно преди 10 години. Евала, на който може да се поддържа. good Майка ми в лице изглежда поне 5 години по-млада поне според мен, без да слага кремове и да прави кой знае какви процедури. Като мома знам, че много е ходила по козметици дали е оказало влияние не знам. Свекърва ми пък в тяло още я бива, но кожата на лицето й вече има доста бръчки. ММ казва, че тя пък е правила упражнения преди морета, ходила е да тича в парка, колко редовно не се знае.Според мен си е от типа кожа и структурата на тялото и каквото и да се прави си е ген в крайна сметка. Аз нито ходя по козметици, нито на фитнес. Лятото търкалях една йога топка на голямата тераса на село. Подобрих си издръжливостта, друго като ефект не видях, та ще поживеем ще видим каквото стане. Плескам се по предложения на влогърки с разни мазила и  както се пееше "надявам се на най-доброто, очаквам и най-лошото."
 Сдобих се с всички книги на Гениалната приятелка и съм просто запленена. Толкова ми въздейства, че даже и настроението ми се променя според това на героините. Препоръчвам сериала и още повече книгите. good
  Исках да изкарам детето да се порадва на снега, ама дядо й каза, че е повече киша, та се прескачаме и гледаме да я забавляваме вкъщи. Добре, че сме 3ма възрастни, та ни върти и рядко й доскучава съвсем.  smile Отговорите са много сладки на децата, още да обогатим речниковия запас и аз ще пробвам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #99 -: февруари 06, 2020, 14:15:28 »

Здрасти!
Вчера и аз се опитах да накарам Ники да отговаря, ама каза че не иска сега и го оставих за по-добри времена  pardon
Булка, колко дни отсъствия трябват за нови изследвания? Казаха ми 2 месеца, ама май беше по-малко


слагам го, че има много градинарчета тук  heart

Изискванията за прием на деца след отсъствие съгласно Наредба № 3 от 05.02.2007 г. за здравните изисквания към детските градини чл. 4, ал. 4, ал.5 са следните:

· При отсъствие на детето от детската градина за повече от 10 дни се представя медицинска бележка от личния лекар за липса на контакт със заразно болен.

· При отсъствие на дете от детска градина за повече от 30 дни, ако има епидемични показания се представя еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии /ако няма епидемични показания се представя само медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен./

· При отсъствие за повече от 2 месеца – еднократен отрицателен резултат за чревни паразити.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #100 -: февруари 06, 2020, 14:33:50 »

Картинка няма как да сложа, за да черпя виртуално. Затова само ще се похваля, че минах в една уж по-сериозна възраст Wink Всъщност още не съм баш рожденичка часово, защото е рано. Майка е уцелила момента да ме ражда - в деня на майстора по ракиено време - 16:45 Wink Общо взето - любимото време на всички работещи.
С гени мога само да се похваля. Обаче поддръжка си му е майката! И физически, и психически good Откакто откриха на татко диабета, майка спря да се тъпче с боклуци, за да не я гледа той, и видимо нещата станаха по-добри. Обаче тя е пример за заседнал начин на живот в комбинация с тютюнопушене. Кожата й последните 10 години съвсем се промени. От страна на баща ми баба минаваше през химиотерапии в годините. Никой не можеше да предположи. Но... Тук влияние имаше нагласата и за секунда баба не се беше занемарила.
Истината е, че все с време се оправдаваме, обаче всичко е въпрос и на навик. Човек сам трябва да си наложи неща, а после тялото си ги иска като първа необходимост. Една съседка по този повод коментираше как не може да общува с хора, които не спортуват. Каза го образно за хора без живец в себе си. На мен движението ми е като психотерапия! Може и чисто зодиакално да ми е като необходимост.
Тези въпроси не знам откъде са. Ще ги тествам на Кокона good

Сутринта закарахме децата с колата, че беше съмнително колко време ще се влачим пеш. Ако продължава така - след няколко часа тук всичко ще е сухо.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 06, 2020, 15:17:15 »

"Здрасти" минавам да ви кажа.

Влязох да чета нещо друго и нямаше как да ви подмина.
Али, щастие ти желая  heart
« Последна редакция: февруари 06, 2020, 15:19:11 от Cerise » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 06, 2020, 15:24:24 »

Ние излизахме пред блока с кофички и лопатки. Измисли си даже и песен.
Събирам си сняг, събирам си сняг.
В този снежен дееен.
Събирам си сняг, събирам си сняг.
За ледени замъциии.

Поиграхме и се прибрахме, защото беше доста студено. ММ тази седмица ходи по-рано на работа, защото замества един негов колега и каза, че сутринта преди него не са минавали други коли, а има сигурно половин метър сняг. Похвали ни и колата колко добре се справя в зимни условия.
В групите постоянно се оплакват как не било изчистено, но това си е редовното. Винаги има недоволни.

Аз нямам лоши впечатления от Николина Чакърдъкова, даже като малка имах няколко любими нейни песни. Евала и за това, което прави и помага на децата. Харесва ми и как се държи в Черешката, че снощи пак я загледах. Симона Загорова много прилича на майка си, но явно страда от комплекси за фигурата си, защото ходи с някакви дълги дрехи, които на мен не ми допадат. Снощи даваха и баба й, която доста младолика изглежда.  good

Баба, почти на 70, беше много пъргава и работлива.  heart Макар и външно да не изглеждаше толкова млада, колкото показваше. Ходеше на работа до последно, вкъщи не се спираше и не можеше място да си намери без да свърши нещо. Беше доста слабичка, аз така си я помня винаги, но мама ми е казвала, че е била и по-пълничка преди. Майка ми пък след две раждания е напълняла и трудно сваля. Имаше период, в който се беше спарила, но не знам какво стана после и пак качи кг. Много ме дразнят с баща ми с това пушене, но съм се отказала да говоря, защото никой не ме отразява. Още повече се дразня и като го правят пред детето, свекървите са същите.  crazy

Али, жива и здрава да си!  give_rose

И ние отговаряхме на въпроси. Даже и за баща му зададох същите въпроси.
- Как се казва мама ? Мама М....
- Слаба или дебела ? - Слаба
- Какво обича да яде мама ? - Спагети
- Как ѝ харесва да се облича ? - Да е красива, с рокли
- На колко години е мама ? - Не знам, на 20, на 30г
- Какво искаш да подариш на мама ? - Цвете  heart
- Кого обича мама ? - тати  heart
- За какво ти говори често мама ? - за Любовта  heart
- Къде искаш да отидеш с мама ? - на панаир
- Какъв искаш да бъдеш когато пораснеш ? - полицай
- От какво се страхува мама ? - от тати, защото той е много силен  girl_wink
- Какво обича да прави мама ? - да си играе с мен heart
- Кое най-много ядосва мама ? - Лошото. Аз не правя лоши неща, тати понякога се щурясва и те ядосва. heart

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #103 -: февруари 06, 2020, 15:59:17 »

Оо Аличкее, да си жива и здрава и много щастлива, тази година да ти върви по професионален план  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 06, 2020, 16:21:11 »

Али, да си жива и здрава!
Чери, минавай по-често!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines