Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 06:14:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Февруари Месец на Виното и Любовта  (Прочетена 84406 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 22, 2020, 09:53:41 »

За каквито и да е проблеми с половите хормони е хубаво да се пуснат по време на 2-5 ден на МЦ без пролактина.Той се пуска на 21-ви ден от МЦ, ако цикъла ви е 28 дневен, или на 7 ден след доказана овулация.СПКЯ е синдром доста често срещан сред жените, понякога не е силно изразен и не пречи на нормалния живот на жената.Лекарите почти винаги изписват противозачатъчни, защото те регулират нивата на хормоните и самия цикъл.За мен както Булката е казала, една хубава диета помага много повече от противозачатъчни.Много често СПКЯ върви ръка за ръка с инсулинова резистентност при жени с големи проблеми с цикъла и с наднормено тегло.
Диетата е като при инсулинова.Повече месо, зелени храни, бавни въглехидрати, по-малко бели неща, бяло брашно, бял ориз, картофи.
Движение също така.Почти всеки проблем с тялото ни е свързан с намаленото ни движение.

Аз също не обичам да карам с токчета или с пладформи, не усещам педала въобще и за това си нося едни обувки за в колата smile Майка ми много ми се смееше в началото, но ми свикна.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #376 -: февруари 22, 2020, 14:34:23 »

Вчера в бързината писах, ама за пръв път ми "крашна" интернета на телефона, та останах с впечатление, че се е публикувало, но не би. Благодаря за отговорите! Точно за това споделих, защото знам, че тук имаме ходещи енциклопедии и ще ми кажете верни неща. До сега не са ми изказвали съмнения за поликистоза, но и не е имало лекар, който много съвестно да ме е прегледал. След раждането следящата ме гледа на 3 месец от операцията.Сега пак при нея си ходя, защото вече имам много голямо доверие след особено големите грижи при бременността. Никога не съм имала редовен цикъл на 28 дни, не съм имала проблеми с кг, но не ми е прескачал на ненормално големи периоди. Даде ми направление за TSH, LH, FSH, антимюлеров хормон и Е2. Ще видим какво ще покажат просто, за да знаем.Бебеправене в идната година не се очертава, а и след това чак след един куп изследвания, за да не се повтори шока от първата бременност. Толкова за болежки и женско здраве...

 Ние сме в Пловдив. Аз вчера бях на интервю, ама май не си заслужаваше обувките и все пак открих кампанията. Ж. толкова ни се радва и гушка, че ми е мъчно, че скоро това ще ни е виждането съботно-неделно, но засега няма друг начин.  NO

 Фери, да разкажеш какво си си наМацала. На нас ни е много сантиментално Мацало. Имаме две купи за супа с дръжка като кафени чаши. Правихме ги за годишнина докато бременеех, аз на ММ и той на мен. После и за Ж. докато чакахме да я изпишат направихме детска купичка. Сложихме една овца отпред и вътре на дъното написахме Бъди и по стените пожелания каква да стане. Тя сега много се кефи като яде в нея. ММ иска да си направим цял сервиз за новия апартамент, но първо се оскъпява доста, второ на мен ми се иска всичко да е еднакво и стилно, че сега сме малко ергенски сбирщайн откъм ежедневна посуда. nea

 Щерка и татко спят като станат ще ходим на гофрети. Хубав уикенд!  heart

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: февруари 24, 2020, 09:05:10 »

Добро утро!
Желая ви успешна нова седмица!
Аз ще чакам края с четири очи, едно че яко работа ще има, второ мислим за ски уикенда. Нещо гърло се опитва да ме боли, ама се надявам да го пресека бързо.
Уикенда ккато винаги се изниза за едно мигване- събота ходихме до Копривщица, вчера слугинска работа малко и разходка в квартала с дребния. Сготвих за една рота - 7 неща, като не броя вечерята, която изядохме и всичко ме боли.
Кола карам със всичко, ама нямам кой знае колко високи токчета, не е като с маратонки, ама се оправям.

Хайде чао и до скоро!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: февруари 24, 2020, 09:31:35 »

Добро утро
Макар че тази нощ почти не спах. Бамбук се разсополиви вчера. Вечерта заспа, ама след половин час се събуди и повърна. Съответно рева и му се запуши носа и цяла нощ се въртя. В 4 стана да яде, кара баща му да му чете приказка. И в 6:30 скокна свеж за детски. Та ще ми е другарче тази седмица. Все изпуска тържествата в градината. Утре е Фашинг. Дано се размине само със сополи.

При нас събота мина стандартно - немски и логопед. Вчера малко скучно, цял ден вкъщи. Ама то така се очертава седмицата.

Хубава седмица на всички
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: февруари 24, 2020, 10:40:35 »

Рат, що не тушираш гърлото със сбъркания спрей дето купи по погрешка? Тамън ще кажеш дали действа
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: февруари 24, 2020, 11:24:40 »

Привет и от мен.Моята хрема почти мина, почти.От днес започнах да правя йога.Малко е рано, обаче не мога вече нищо да не правя изнервям се.Отделно така съм се схванала, имам нужда от движение някакво.Вчера моя мъж готви пиле с картофи и ще имаме и за днес, после аз съм решила леща да правя.Кекс днес мисля да забъркам, дребната много го харесва.
Тук духа ужасно силно и излизането се отлага за по-добри дни.Утре ако е хубаво времето ще сляза до центъра с количката имам да купувам подарък за сестра ми и за племенника.

Булката да каже как беше пилатеса и ще ходи ли още?

Рат, завиждам ти за уикенда.Аз ски не карам но искам да науча дребната.Размина и се едно ходене, но сега има възможност за друго и ако всичко се подреди ще отиде на ски училище детето.А дано се получи де.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: февруари 24, 2020, 11:32:03 »

Тук е код оранжево за силен вятър.

И аз мисля да правя кекс. Бамбук не яде, ама аз обичам lol
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #382 -: февруари 24, 2020, 11:45:48 »

Добро утро  give_rose
Аз не помня от кога нв съм носила токчета, скоро не се и очертава, та карам само с равни подметки, не че често се случва де.
ММ отиде тази сутрин на работа с тротинетката и имам кола на разположение, ма имам и много слугинска работа, та май няма да мърдаме.
Уикендът в събита бяхме на детски РД, Мис се разби от кеф, бебето го проспа, добре че. В неделя се качвахме на Витоша и после готвих...е не като Рат 7 неща lol Ма аз съм си вкъщи и вече не готвя така по н на брой, но сигурно като се върна на работа ще възобновя традицията.
И тук много духа, не ми се мърда никъде  angry
Адиктед, аз направих една купа за салата и една чаша за кафето ми. Като цяло не е мойто щото не ми се поличуха перфектно нещата и като стане така се дразня. Едни печати с цветя сложих, ма малко се размазаха. Леко ме издразниха, че избълваха всички обяснения в началото за 5 мин и после се правиха на ударени, пък ние сме си аматьори и имахме нужда от повече насоки. А, имаше на печат едно много яко семейство, реших да го лепна на купата, ма и то не се получи lol Залепих децата надолу с главата  blush
Ще си сливате ли почивните дни и ще ходите ли някъде? Ние мислим да пропуснем, по-скоро другата седмица като не е толкова лудница.
Тая нощ скорпионът яде сигурно 10 пъти и се събудих с главоболие  angry Сега крещи от активната гимнастика, на каката съм пуснала пес патрул да мирне поне тя.
А, на връщане от Мацало реших да направя един бърз кръг през мола и се сдобих и аз с нови боти.
Хайде целувкен  heart
Бтв къде са Мери ми и Свекървата ни?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #383 -: февруари 24, 2020, 14:12:48 »

Аз съм в някакъв "работен" понеделник. Тичам да си оправям разни документи. На връщане - Хайде, оттук... След това - Оттук някъв транспорт минава, ама не го знам какъв... Абе, давай пеш до там... Е, то като е дотам, я направо пеш до нас. Леко каталясах tease За отмора всичко вкъщи мен чака, че сутринта зарязах повечето неща как да е. blush

Иначе бяхме на кръчма до 100 часа. Поканиха ни май месец на сватба smile
В събота нашите направиха компромис със себе си и гледаха Дребния, че да водя Кокона на кино.
Вчера бях и с двете деца в комплект и го карах лежерно Wink Нямахме налягане на водата и всички съседи бяха по градинките, че то вкъщи полза няма да стоиш.

Токчета нося и то повечето високи. Установих, че ми е кофти с остри обувки. Винаги си имам хвърлени шофьорски маратонки в колата. Мога да се състезавам с механиците от Формула 1 дали могат да сменят гуми на болид по-бързо, отколкото аз да си сложа колана и маратонките Wink
Рат, забравих да ти кажа - няма срамна страна в подобен тип взаимоотношения. Живи и здрави, всичко ще се нареди Clover
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: февруари 24, 2020, 14:17:40 »

Добър ден!
И тук духа силен вятър, не сме излизали днес.
Почивните дни, както винаги минаха бързо. В събота бяхме на детски рожден ден. В неделя цял ден навън, даже Алекс не спа следобяд, макар че съм против и се случва сигурно за втори път.
Това с мисленето на какво ще се яде много ми омръзна.
Рат, ако не те мързи да изброиш всички 7 неща, давай идеи.

Панда, дано само със сополите си остане Бамбук.

Аз погледнах графика за почивки на ММ и не виждам да почива на 3-ти март, така че няма какво да мислим.

Почнаха разни предавания и сериали по тв, гледат ми се, но не знам как ще смогна. И всичко трябва да е на запис.

И ние сме на сватба май месец.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #385 -: февруари 24, 2020, 14:46:14 »

Ау я кажете какво почва по тв, да не изпусна нещо.
Али, какви са тия документи дето непрекъснато оправяш?  huhhuh.gif
Ние сме на сватби юли и август, може би и юни. На юнската ще сме кумове сигурно. А август е в Родопите и ще го съчетаем с екскурзия сигурно, пък юни сме и на море. В съчетание с 3 бебета на близки приятели дето са на път и всички годишнини, се очертава много разходна година  girl_impossible Ама дай Боже все за такива хубави поводи да си даваме парите.
Ами аз готвих картофена манджа с едни пушени пилешки бутчета дето ми се въртяха в хладилника и се чудех какво да ги правя. От пушеното доби много хубав вкус. Имам домашни кюфтета с картофено пюре и едни спаначени много яки с модерното име суфлета, ма са си нищо повече от яйца, спанак, сирене и кашкавал във форма за мъфини. Ще направя и една доматена крем супа и другото ще са салати. А, правих и домашна снежанка, че Мис и ММ са фенове.
Иначе за готвенето понеже ми поомръзна и на мен все да мисля какво ще се яде, започнах горе долу за седмица напред да планирам в зависимост какво имам в хладилника/фризера. Като цяло каквото готвя, готвя до петък, уикендите не моЖ ме накара, ядем каквото има или поръчваме или навън.
Бебето днес е мрън и не спи, нищо смислено не съм свършила.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: февруари 24, 2020, 14:52:42 »

Миме- сутринта палачинки, после с една кайма руло Стефани, пълнени чушки и супа топчета, питка /половината със сирене, половината чиста/ от същото тесто едни кифлички с лютеница, кашкавал и сирене. За вечеря пържихме риба, че донесоха прясна, пържени картофи и зелена салата. Сега остава да има и кой да яде.
Няма да сливам почивните дни сигурно, на 2ри може на концерт да отидем, ама още се чудя дали ми се дават пари за билет.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #387 -: февруари 24, 2020, 15:12:04 »

А, какви? Идва време за данъчна декларация tease Пък с едно ходене не става навсякъде... Трябва да се затвърждава посещението, че да изглеждат хората заети Wink Отделно и кандидатствам за работа на разни места.
Поне данъците оправихме. Май за първи път още февруари. Една глупост по-малко за помнене pardon

Фери, тези суфлета ще ги пробвам. Звучи много по мой вкус good ММ мина на режим и готвенето ми поспадна.
И аз трябва да хвърля поглед на новите сериали, но да видим кога.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #388 -: февруари 24, 2020, 15:17:43 »

Тия суфлета са 4 или 5 яйца, в зависимост от големината, 100 гр спанак, 100 гр кашкавал и 100 гр сирене. Аз сложих и малко крема сирене, подправките са щипка черен пипер и щипка кимион. Наливаш във форми за кексчета и става суууупер  blum А, за отгоре ги украсих с разбъркани меко масло и крема сирене пак.
Изобщо не се грижа за данъци и сметки аз в нашата къща, затова ми е чудно  blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #389 -: февруари 24, 2020, 15:31:31 »

Моето седмично меню е резултат от промоциите в Кауфланд pardon. Тази седмица ще спазваме месопустни пости /без месо, но с млечни/, та ето какво се получи:
китайски микс с кафяв басмати ориз
праз, гъби и нахут /нахутът е от буркан/
тиквички яхния
броколи със синьо сирене
броколи, карфиол, моркови и картофи задушени с кашкавал и печени ядки
червено зеле
рулца с оризова кора
тиквена супа с червена леща
миш-маш с печени чушки
яйца по панагюрски
пълнени домати с извара
постен гювеч /резервен вариант/
градинарска супа с всички останали зеленчуци
Много ми е интересно какво са правили едно време по пости, като е нямало ни парници, ни вносни храни, ни фризери crazy
Напредвам бавно и славно с курсовата работа и превода, шевът и кройката са в застой.
От новите български сериали гледах Съни бич, нещо не ми вдъхва доверие и може и да не го издържа. Радвам се, че почва "Като две капки вода". Изобщо нямам очаквания и от Ол инклузив, май по Нова щеше да е.
С две думи- скапана работа.  Wink Очертават ми се две феминистки събирания по случай 8- ми март Wink, едно с пенсионерки и едно с бивши колежки от машиностроенето. Готова съм с подаръците за тях- напипах изгодно ножици, които режат на къдрава линия и ще ги смайвам Wink. Някои от нещата за 70- годишния юбилей бях оформила така и бабите изпаднаха в дива почуда и възторг. blum
Хайде хубав ден и дано пустият коронавирус се кротне, че.... nea
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines