Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:11:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2020  (Прочетена 89012 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: януари 22, 2020, 14:26:03 »

Всички пъти в които боледува детето миналата година, са се забозвали нещата именно от подценяване на ситуацията от страна на лекаря. Вече питам първо  препатили майки, защото на частното пък веднага дават Аб. Ни така ни онака.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: януари 22, 2020, 14:40:42 »

На частно го водихме първо, но той прецени, че не е за антибиотик. В последствие се влоши, но той си държеше, че "инхалациите са най-доброто лечение за него засега", макар че продължи да си вдига температура. Дано се оправи детето, пък на него ще му се обадя да го поздравя за добре свършената работа.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #317 -: януари 22, 2020, 14:45:10 »

Снощи гледах Джой. За първи път попадам на заглавието дори. Много ми хареса! Аз поначало обичам биографични филми. Този беше много различен. Не случайно е и критикуван. Определено е запомнящ се good Буквално е в темата за детските мечти, за вярата в тях, за търпението като житейски урок и успехът като награда, а не като случайност.
Маги, късмет Girl_hide
Фери, писах ли ти приложението за радио театъра? Изобщо не помня. blush Storytel се казва.
Киви, много ми хареса посланието ти! Така де! Има куп ограничаващи неща в ежедневието, че 24/7 да трябва и да се спираме заради децата. Не изпадам в крайности, знаете. За мен е важно децата да не са под стрес, да си имат режима в мое или чуждо присъствие.
Обаче виждам друго. Поколението на баба ми са обикаляли до един момент. В следващия всичко е спряло сякаш рязко. За нея е кощунство всяка екскурзия на моите родители. Щом тя навремето не е ходила на море (да кажем) на 50+ години, откъде накъде нашите ще ходят. Обратното също - Баба ти баш сега ли се сети за едикакво си?! Ние кога ще гледаме себе си?! А всъщност взаимно така сами са  си постлали, така са се свикнали. Получава се озлобление, което не виждам кому е нужно и полезно pardon
За лекари не знам, ама ми светна лампата, че Нова година мина и трябва да продължа да оправям кариеси. Ако зависи само от мен, готова съм да седна и половин ден да работят над мен, обаче да не се проточват излишно нещата.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: януари 22, 2020, 14:47:40 »

Еми, стратегията ми е да накарам нашите да се самоубедят и сами да предложат Ники да не ходи следващите 2 седмици на градина, една откоито да го гледат в Смолян  Wink
Миме, бързо да минава! Ужасен е вируса! А ти сваляш ли му температурата? Не винаги на частно са по-добри.
Еми, явно не сте намерили вашия лекар.
Аз пак да си похваля на Ники лл, много съм доволна, до сега винаги нацелва, имам му супер много доверие /пълно само на доктор К съм имала/. Винаги е като пророк- до дни ми обяснява как ще протече каквото го е хванало, описва ми опциите и се разбираме с половин дума. Сега за всеки случай беше споменал антибиотик, но при него винаги е /ако много много се наложи, последната алтернатива/. Така му нацели лекарството и си каза " след първия прием или няма да има промяна, или ще се влоши, да го очакваш. След втория ще видиш подобрение." еми така беше!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: януари 22, 2020, 14:55:18 »

Мда при нас държавният лекар подценява, частният- надценява ситуацията. Та затова не съм възхитена да ми ходи на градина и  после болен- да нямам опора и доверие къде и при кой да го водя със спокойно сърце.
Рат, стратегията ти е супер.
П. С
Аз реално не следя мн блогъри.'видео пък изключено да си губя време да гледам - вместо филм..
В инста следя една Бг гримьорка за да я хейтвам за разнообразие, какъв е бот..
Инак днес намерих тази дама и ми допадна:
https://www.instagram.com/p/B7mq7IOpNyo/?igshid=ngrrccyj8rw0
« Последна редакция: януари 22, 2020, 14:58:09 от emmmmmy » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: януари 22, 2020, 15:07:32 »

Преди празниците ходих на зъболекар да ми правят един зъб, който много отдавна трябваше да направя, но от страх и нямане на време все отлагах. Смених си зъболекарката и се оказа, че мина по-леко от очакваното. Старата не се наемаше и ме беше наплашила. Покрай бременностите имам още доста за правене, но ето, все нещо изниква и нямам възможност да отида.

Рат, много ми харесва твоята стратегия.  good Желая ти успех.
Алекс не мисля да го пускам скоро, поне не и близкия един месец. Свалям му температурата, той се чувства ужасно иначе. Чакам да видя дали сам ще свали и му давам Нурофен.
Аз като знам, че трябва да звъня на личната и ми става зле. Сестрата е ужасна, а всеки път се налага да говоря с нея. Водим го на частно, ако видя, че е по-зле, но честно казано вече не знам при кого.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: януари 22, 2020, 15:18:12 »

Аз съм от два месеца за вадене на мъдрец- отлагам заради АБ, което ще ми дадат, явно зъбът им се вижда кофти. Инак им имам пълно доверие- приятелката ми работи там и въпреки космическите цени, поне ми дава реални насоки и ми помага. Имам и още един зъб със стара счупена пломба- той не ме притеснява.
Аб то ме притеснява защото хванах гъби от последното такова преди години.  diablo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: януари 22, 2020, 15:22:11 »

Някакъв пробиотик няма ли да свърши работа? Ако знам, че трябва да ми вадят зъб със сигурност бих си намерила оправдания да отлагам.  blush
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: януари 22, 2020, 15:25:37 »

Еми, против гъби, моята лл дава Микомакс на 3я ден от лечението с АБ, превантивно.
Стискам палци на всички, които ще ходите по зъболекари! То и аз трябва да ида, че много ми се е оголил един зъб и след грипа ме боли, заради падналия имунитет, ама пусто много плътен график имам почти до средата на февруари  sad
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #324 -: януари 22, 2020, 15:27:21 »

Привет!

 Този вирус изглежда е гаден! Да минава бързо на всичкк, които е налазил. Аз ЛЛ на Ж. много я харесвам. Сестрата си й лепнах прозвище баба Яга, така си изглежда и се държи. Оправна е с документацията, но аз изпадах в стрес като идем на консултация и не от лекарката, а от нея. Все има коментар по темите, но спрях да й обръщам внимание. Миналата зима покрай разтройство и първа кашлица на Ж. ходих на доста на частни просто за мое спокойствие. Все имах чувството, че нещо изпускам. Никой освен една много чепата гастроентероложка не й даде АБ, та имах впечатлението, че вече избягват. ДЖпито като чу по телефона какво е изписала и категорично забрани да давам.

 , астрологическото приложение е Co-star personalized astrology.

 Нашият комшия пак е направил мазаляк. Наводнява с отходната си тръба първия етаж и прецаква целенасочено и асансьора, ма нека си навърта провинения, че май при няква бройка можем да го изгоним.Домоуправителят ги регистрира. Та днес имахме голяма разходка без количка. Малката първо се изпльоска, защото водата  дето е текла се беше заледила, но после се  размаза от кеф, че и без това само мрънка да я свалям да ходи.

 Мен очите пак ме мъчат и явно съм си за очила.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: януари 22, 2020, 15:29:32 »

Еми, против гъби, моята лл дава Микомакс на 3я ден от лечението с АБ, превантивно.
Стискам палци на всички, които ще ходите по зъболекари! То и аз трябва да ида, че много ми се е оголил един зъб и след грипа ме боли, заради падналия имунитет, ама пусто много плътен график имам почти до средата на февруари  sad
Много добра идея ми даваш, мерси Рат.
Миме, пих пробиотик тогава на времето, заедно с Аб, но все пак се случи случката..
Адиктед, този побърканяк що не го регнете при кварталния? Завели ли сте жалба там?
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #326 -: януари 22, 2020, 18:40:21 »

С него няма оправия. Дилър е, тука постоянно му викат под прозореца за дози. 2 момичета му умряха в апартамента, бежанци беше укривал. Една известна прокурорка живее също при нас и щом този ПАК е на свобода какво да ти кажа. Едни комшии се обадили да сигнализират, че им мирише на ацетон, полицаите им се изсмели. Няма друго имущество и не можем да го осъдим, че не плаща сметки, та домоуправителят сега изнамерил тоя вариант да регистрира провинения н-броя и тогава можело да го изгоним.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: януари 23, 2020, 09:59:00 »

Адиктед,  закъсали сте сериозно от входа.
Аз пък както никога харесах бежово палто върху Кейт Мидълтън. Затърсих се за такова и се хванах за главата- нейното е толко скъпо, колкото и това което предлагат за нас българите като цена. Тоест за нея - евтино girl_impossible
https://www.globalbrandsstore.com/bg/palto-s-kolan-i-dekorativni-kapsi
Това харесах
А това е нейното:
https://www.instagram.com/p/B7nu7kKAIVZ/?igshid=12rtasfx17w54
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: януари 23, 2020, 10:35:03 »

Здравейте!

Аз съм ви казвала - тук нищо не изписват с изключение на капки за нос и нурофен. Винаги се изчаква поне 3 дни да има температура, а понякога поне 5. Но и след 5 дни с температура са ми казвали, че за сега може да се изкача още да се пребори сам организма. Те лекарите не знаят как ще се развие болестта, всеки организъм е различен. А и много често майките сме на двете крайности - или "този само бърза с антибиотик" или "подценява ситуацията".
А Бамбук като го заведем на лекар винаги е голяма свежарка, та и аз все се притеснявам, че ще подценят ситуацията. Но тук винаги казват: " За момента няма нужда от други лекарства, но ако няма подобрение след 2 дни - елата пак."  На което  мм винаги се цупи, ама аз какво да направя.
Миме, не го отписвай този лекар, ако с други случаи ви е помагал.  Дано бързо да подейства и антибиотика и скоро да се оправи Алекс.

Рат, радвам се, че си намерила лекар, на който се доверяваш. Ама винаги ме втриса като прочета,че не сваляш температура. Ти това си го знаеш, де kiss2

Адиктед, разбирам те. Срещу нас в София живееха две дилърчета. На нас никога не са ни правили проблеми, ама ми беше писнало в асансьора да мирише на л*йна. И се оказа, че е по-добре, че живеем срещу тях, а не под тях - веднъж успяха да наводнят 8 етажа. Сега съм си супер във вход само с баби и дядовци.

Аз на зъболекар за сега ходя като се прибирам, защото тук и доста скъпо. Лятото, ако пак ще оставам за няколко седмици в България мисля да си извадя и останалите два мъдреца, защото ми омръзна да ги мисля. Тъпото е, че да два долни и не знам дали ще стане на веднъж.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: януари 23, 2020, 11:43:41 »

Здрасти!
Адиктед, желая ви успех с тоя нещастник! Много е гадно да имаш кофти комшия/и.
Еми, тва палто ми е все едно аз съм го шила /много недодялана кройка нещо ми се видя/. а за 600лв, аре мерси, да си го държат!
Панде, аз преди кка усетех че нещо ме почва и веднага- фервеск, колдрекс, като чайчета почвах. Еми не ми помагаха, пак ме сваляше гадината, ама ме държеше по-дълго. Сега сама се опитвам да си покача температуата даже и се оправям по-бързо. Ники съм го забелязала, че вдигне ли над 39-39,5 се оправя в момента, в който я свали. До сега той реално по-бързо се оправя от мен като боледуваме заедно, а уж съм възрастна с изграден имунитет и т.н.

Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines