Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:36:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2020  (Прочетена 89015 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #135 -: януари 14, 2020, 10:34:26 »

Привет! Малко да се върна назад и да свържа темите подарък и гинеколог, ама не за лютите чушки и брат ми  blum
Онова момиче, пенсионерското, дето сме го взели под крило, малко преди да дойде да учи в Асеновград, нещо се беше притеснило, че няма още цикъл. Опитах се да я успокоя, че на мои съученички събитието им се случи в 8- ми клас, а сега вече са баби с внуци, но като се присъедини и майката, уредих преглед при брат ми. Отидохме цяла делегация, майката и бабата също искаха да присъстват. Бабата е 5 години по- млада от мен, ама има огромен авторитет, щото и момичето е кръстено на нея. Wink Задръстихме чакалнята, а и родопчанките говорят много високо и на техен си диалект, та част от разговора се проведе там. Брат ми попита майката кога и е бил първият цикъл, но тя не помнеше blush. И в това време баба- свекърва каза с подробности кога и какво е било, щото тя следяла всички моми в селото и поддържала връзка с майките им. Да си знае жената, няма да вземе снаха без цикъл, я laugh
Както и да е, малко преди Нова Година девойчето ми дойде на гости и остави две кутии шоколадови бонбони - за брат ми и една за нас, пенсионерките, да черпи, че е станала жена. Брат ми като видя кутията после, ахна, че била ужасно скъпа. Поразрових се и наистина се оказа някаква с ръчно правени бонбони, с не знам какви съставки и екстри, форми и цветове уникати. Това доктор да се впечатли, хич не е шега работа...
Ама въпросът е, че ние утре се събираме по кикиморски на кафе и ще нося другата кутия. Знаете, че събираме пари да помагаме на семейството, че хич не им е розово положението. И как да тропна тая бутикова скъпотия? blush Много се надявам другите да не се усетят и да не коментираме. Трябва при подходящ случай да си поговоря с девойчето без да го засегна, но ми е едно такова раздвоено.  crazy blush
« Последна редакция: януари 14, 2020, 10:37:34 от svekarva » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #136 -: януари 14, 2020, 10:48:31 »

Добро утро  give_rose
Изпратих току що ММ на работа, Мис вече е на градина и май имат английски в момента, по спомен, бЛат ѝ спи блажено и аз реших да ви навестя докато имам възможност  blum
Ан ме кефи винаги, ма баш тая рокля някак ѝ очертава коремчето и изглежда голям, освен ако не съм изпуснала и не е бременна  huhhuh.gif
Аз съм си фен на лекарите в Шейново, няма да спра да препоръчвам мойта, не знам как е за проблемно забременяване и тн, но за следене е супер. Тя се занимава обаче май основно с проследяване и израждане  huhhuh.gif
Егати свекървата, тва пък и да знае кога снахата е станала жена lol
Едно време една съученичка се обясняваше, че жена се ставало като си загубиш девствеността, не като ти дойде цикълът. Тва цикълът нищо работа било, ма тва понеже само тя още нямаше lol
И мен винаги ме съмняват прегледите за под 10 минути.... при какъвто и специалист да си  nea
Свекс, не разбрах за бонбобите ли искаш да си говорите, че не е ОК да купува такива скъпотии при все че нямат възможност, или за цикъла? Ако е за бонбоните з бих си казала, че няма нужда да се изхвърля толкова колкото и да е благодарна...за мен по-важен е жестът в случая smile
Днес пак имам дрехи за оправяне, направо край няма...а малкият човек вече израсна една голяма част от бебешките и се започна голямото прибиране и вадене. Добре поне, че момчешките гистоварвам директно на кумата, момичешките на братовчедка ми.
И мойта свекърва, както съм си я титуловала винаги ми хвали манджите, даже редовно ме пита за рецепти. Но тя готви много, много различно от мен и повечето неща са ѝ интересни, както и на мен нейните, но ММ не е свикнал с нейният тип ядене и почти не готвя по неин образец.
Не знам дали съм ви споменавала за драмата с боклука в нашето семейство. ММ почти никога не се сеща да го изхвърля, аз го строявам чинно до вратата, но той просто го подминава на излизане. Мен това ме дразни, за мен е мъжко задължение и безумно мразя да ми се налага да го правя, а това е случва често, щото по не ми харесва да се зариваме с боклук. Та след много мрънкане той домъкна една индивидуална кофа пред портата да си я пълним. В наше село има много такива и два пъти в седмицата минават да ги събират. Е познайте - нашата я подминават lol Силно се съмнявам сметосъбирачите от тъмния вид да имат някакъв списък или нещо, нямам идея защо не я изхвърлят, но пак опряхме до контейнерите. Та преди малко като тръгна за работа и аз пак съм строила боклук и му казвам с най медения глас аааа хайде да вземеш и боклука (вече беше с единия крак навън и го върнах)...вика ми е къде да го изхвърля тоя боклук lol И му казах миииии където бих го изхвърлила и аз, та сигурно сметосъбирачите отнесоха някоя и друга благословия, уж ще звъни в общината да пита...ще видим  pardon
Пак проснах чаршафа, целувкен  give_rose
« Последна редакция: януари 14, 2020, 11:10:26 от Feribotka » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #137 -: януари 14, 2020, 10:59:29 »

Благодаря на всички, трябва ми за профилактичен преглед, няма нито да раждам при тях, нито да се следя, та може да нямат много стимул да са любезни с мен. smile

Това с цикъла как изобщо ги притеснява, вместо да се радват. Wink

Канада се навила да плаща половин милион за охраната на Мегънчето. Просто е нелепо какви пари отиват за такива глупости ... жалко е на какво ниво е емоционалната ни интелигентност и емпатията към хората с по-малко. Също и не знам как не я е страх, предвид Даяна и нейната история, както и на други лица, които са се опъвали на монархията, айде за развод, ама и после кой знае кой ще докара.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 14, 2020, 11:26:38 »

Виви,моля  дай линк да чета и аз. Тази все едно по руските книги за жени се е обучАвала- всички й се въртят на пета. shok
Свекс, за кво им е цикъл?  Girl_hide Аз съм си мъж по характер и винаги ми е било странно някой кат се радва на подобни женкории. За кутията бих казала право куме та в очи- да не купува скъпотии, а да ди гледа ученето.
Фери, при нас драмата е на ниво чаши- не си ги мие. И като имаше миялна, не ги слагаше вътре. И сега като временно няма- пак не мие. girl_impossible
Ан е бременна, виж че коремът е мега ясно очертан и надолу някак
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #139 -: януари 14, 2020, 11:32:58 »

Виви, момичето е на 14, как да не се притесняват smile. Но и майката е била така.
Фери, естествено за парите става въпрос.
Наличието на кофа не е причина да ви взимат боклука, ако те не са ви я доставили срещу заплащане. Тук имаме наоколо няколко магазина и те би трябвало да си плащат допълнително за разните празни кашони и отпадъци. Явно обаче се правят на тарикати и изхвърлят всичко по ранни зори, веднага след колите и задръстват контейнерите. Преди време братята от махалата проявяваха интерес и събираха картоните за предаване, сега обаче си стоят и пречат с обема си.
Моят мъж поне това прави с голямо желание - носи чинно и прилежно торбата до другите контейнери, че са му по пътя към работа.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #140 -: януари 14, 2020, 11:35:54 »

Ан роди преди по-малко от месец (няколко седмици) второ бебе lol Не ми се вярва пак да е бременна blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 14, 2020, 11:50:34 »

Здравейте smile

На мен ми харесаха Джей Ло и Никол Кидман. Ан също е много добре.

На скоро гледах едно клипче как след църква, мисля, Кейт и Шарлот отиват да поздравят хората. И всъщност малко ми стана жал за Кейт, защото знам че е трудно да накараш дете да се здрависва с непознати, а и може да не иска непознати да и пипат детето. Обаче това им е задължение и Кейт го прави с усмивка. Обаче на мен ми се струва, че Шарлот от сега ненавижна всичко и може да видят зор с нея. Винаги ми изглежда отвратена, милата.
Имам голям респект към Кейт, или трябва да казвам Катрин. Не знам защо, но ме кефи.

За Меган по принцип нямам мнение и сега не съм много наясно какво искат по точно да направят. Ако не им харесва просто да махат на камери има много други неща, които биха могли да правят. Така изглежда, че просто не им се занимава.

За профилактичен преглед препоръчвам МЦ Фемина, по специално д-р Славкова.

Тък прегледите по здравна каса са си регламентирано по 7 минути, вече им свикнах. Ако искаш 20 минути - частен преглед.


Моят мъж не просто изхвърля боклука, то е ритуал - общ боклук и био боклук всеки ден или през ден, пластмаса и  хартия, по рядко кагато се напълнят чувалите у нас, а метал и стъкло се събират в щайги в мазето и се носят до съответните контейнери на съседната улица. Аз даже не знам къде стоят торбите и чувалите у нас (резервните, де). Та това му е плюс на Девата.
Аз си мисля, че все пак контейнерите, за които спира боклучийския камион са или маркирани или имат списък. Трябва да проверите, Фери.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: януари 14, 2020, 11:51:11 »

Свекърава, тези Деви lol lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 14, 2020, 12:02:28 »

Ух таз пък Ан кога роди... нищо де- сега е модерно да се демонстрира сред звездите че се възстановяват бавно като нас нормалните хора blum, та затуй подчертават корема.
Девите са тотал щета, ама ми знаете вече мнението.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #144 -: януари 14, 2020, 12:07:55 »

Девите са тотал щета, ама ми знаете вече мнението.
Ние пък и не си ги даваме funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 14, 2020, 12:17:18 »

Ние пък и не си ги даваме funnytooth
Аз вече две деви дадох милостиво Girl_hide
Дано не ме псува някоя девойка.
Не че препоръчвам мъж ми на някой, ама това е друга тема. Дева с рога виждали ли сте? Отговорът на гатанката е Козирог. Girl_hide
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #146 -: януари 14, 2020, 14:09:44 »

Фери, припомни че как наша приятелка се жалваше от мъжа си, че все забравя боклука: Той, Жоро, ако може, веднъж в седмицата ще го изхвърля! Все го забравя! И после, като тръгне, все едно... Труп изнася! funnytooth
И ММ често се жалва що все му е ред и все на него се пада честта да носи чувала. Вчера се наконтил, грабнал си СамсонаЯ и в другата ръка чувала на дядо Коледа: Мър-мър-мър! То не може човек един път да излезе елегантен от вкъщи... pardon

Егати извратената баба да им води дневник на девствениците в селото laugh
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 14, 2020, 14:25:50 »

Тая баба представяш ли си да си й в къщата? Със специалната лампа ще ви проверява чаршафа.. bad
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #148 -: януари 14, 2020, 14:36:42 »

И аз мразя да изхвърлям боклук. Баща ми никога не позволява на майка да го изхвърля. Било му отвратително да види хубаво облечена жена помъкнала боклука.Първото ми гадже като му кажех и ме питаше стотинки в портмонето нося ли, че само кралицата не хвърляла боклук и не носела стотинки... Ей затва стисках крака, че 2018 1ви април се падаше неделя (баш неговия РД) и в комбинация с началните букви викам закъсАх го. Голям келепир един ден, пак си имам Пиночет, още само потупва и побутва кое къде да се сложи и да седи, ама скоро ще ни разкаже играта и с думи.angry

 В нашия клас си бяхме заедно от 3-годишни и си споделяхме, та имаше притеснени девойки също даже и по-рано от 8 клас. Даже не мисля, че имаше такива, които до 7ми да не бяха "станали жени", да не говорим, че май и по параграфа на Фери нямаше с малки изключения (аз), та... зависи си от средата дали ще се притесниш или не...Wink
 
Аз чакам свекърва ми, че нещо ми се премрежва погледа без да се влюбвам и ще ида да видя дали съм за очила. Преди 30 мин беше в Билата под нас още я няма. Уж само каквото кажа аз щяла да ни напазари, ама да видим колко кила маруля ще домъкне.

 Не разбрах за кои рокли говорите, та не мога да се включа. Айде хубав следобед от мен.  give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: януари 14, 2020, 15:28:20 »

Здрасти!
Ние с шефа сме си у нас, от неделя като му спря тока изведнъж, та чак днес взе да се съживява. Почнал грипа, горкия дрвбосък и 40 часа беше ужас! Сега очаквам и аз да се присъединя към статистиката с болните  pardon
Меган си мисля, че й писна да живее в сянката н Кейт и всячески се мъчи да привлече вниманието към себе си и да е интересна. Развод и аз им предвещава, ама може първо още някое бебе да заформят.
Свекърва, е тва е бабе! Да знае на коя кога, па после сигурно е знаела и на цяло село коя с кого си е загубила девствеността.
За домашните задължения аз много се дразнвх, докато имаше уж на кой да разчитам (надяваш се да изхвърли боклука/да измие чиниите) е да, ама не. Сега като съм сама, знаю че всичко си е моя отговорност и не се дразня и ядосвам.
Доктор К8новалова и за мене е като божество! Не съм имала преглед под 20мин, никога! Винаги подробна, обяснява, мила...
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines