Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 03:13:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2020  (Прочетена 90139 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 08, 2020, 21:13:05 »

Нещо не си виждам поста.
Беше много съдържателен: Супа топчета - бляк lol lol

След празниците винаги има добри оферти, ама подаръци се купуват преди празниците pardon Аз в събота си купих сако Sisley за 17 евро. Сега трябва да намеря химическо чистене, което е да струва по малко от сакото lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 09, 2020, 00:28:02 »

Панди и на ръка ли не може да се препере набързо? С хладка вода?
Маги аз се предадох на глупостта си и преди малко си поръчах същия модел чанта- само че в небесно синьо. Хубаво че поне продадох предишната, за да не изглеждам съвсем луда вкъщи. Girl_hide
Адиктед, аз явно съм мъж, традиционен при това- въпреки че ми е първо дете, малко по различно чувствам нещата. Бих си дала всичко за да е добре, но го няма това, което описваш ти. Аз си знам че съм си сбъркала пола, ама хубаво че поне харесвам само нъже, че инак щях да съм член  на "дъгата"  tease като символ.
Супа топчета и аз мразя.
Виви тез палта почти на никой не седят- и аз ги пробвах...
Свекс, на принципа може да ми се падне, вече избирам само шоколадово яйце, ама за деца- нямам смелост да рискувам. Като Миленка все летя в облаците- сънувам свобода, театри, пътувания ( запознанства не ща ). Поне за последното явно съм мирясала. Ама това са въздушните знаци- нямаме спиране.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: януари 09, 2020, 08:53:47 »

Добър ден и за много години! Да сме здрави и да имаме достатъчно от всичко! На себе си пожелавам по-хубава година! smile

Ние си прекарахме много хубаво празниците. heart  ММ беше в дълга почивка и макар времето да мина бързо, както всичко хубаво, се чувствам щастлива, че го имахме.  pardon За първи път се чувствам толкова мотивира да започна годината, дано така да си остане.
С Алекс сме си вкъщи, защото се разкашля.
Режимът пак е нагоре с краката, но ще го оправяме.
Тъкмо вчера правих супа топчета. Слагам малко топчета, защото не обичам много. Преди 19, сега 21. Задължително ги броя, за да са нечетен брой.
Чанта не съм носила отдавна и не знам как ще свикна пак с такава.

Хубав ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #63 -: януари 09, 2020, 09:39:14 »

След празниците винаги има добри оферти, ама подаръци се купуват преди празниците pardon

Добро утро! Моята гледна точка - подаръци за децата може да се купуват преди празниците, но за всичко останало е грехота да се дават двойно повече пари, при положение, че след седмица точно ще го намалят това нещо.
Нямам емоционална нужда да отворя нещо специално на Коледа. Нещо ми се изчаткало в главата явно напоследък, защото тази година получих подарък - хубав, премислен, стилен, от който нямах нужда и ми стана леко тъпо даже, не ме зарадва, а ми беше досадно, че ще трябва да търся място на поредната вещ. Може да няма общо с подаръка, а с необходимостта да се занимавам с нов предмет, който сега не ми трябва. Новата ми мания от както прочетох (преди повече от 2 години) на Мари Кондо  книгата е да оптимизирам количеството вещи у дома... не я четете, ако не сте готови на тази стъпка, пристрастяваща е. Обичам да подарявам обаче, опаковането ми е любимо занимание.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 09, 2020, 09:40:44 »

Добро утро!
Как сте в четвъртък?
Аз днеска изпращам братовчедка ми,хем ми е мъчно, хем хаоса вече ме изнервя.
Вчера Реал направиха супер мач и съм много щастлива. Дано и неделя на финала да се справят добре!
Лек ден, прекрасни!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #65 -: януари 09, 2020, 10:10:36 »

Като Миленка все летя в облаците- сънувам свобода, театри, пътувания ( запознанства не ща ). Поне за последното явно съм мирясала. Ама това са въздушните знаци- нямаме спиране.
Ако става въпрос за знаци, аз съм представител на най- свободолюбивия, та ми са ясни неволите, през които минаваш.  heart Ама се свиква или поне с възрастта гледната точка се променя. Wink Не те навивам за второ, само те закачам.  smile
Бе то и аз не обичах супи, ама с толкова мъже, съвсем ми се извъртяха  предпочитанията. И тримата могат да ядат и на закуска супа pardon. Топчета слагам на всякакви крем- супи и предимно на доматена. Много ми е лесно с пасатора, маскирам всякакви зеленчуци. НИ2   е яде грах теоретично, но смесен с други работи и пасиран,  яма как да го познае. Тази година една съседка отглежда цвекло, което няма толкова силен вкус и мирис на мухъл, та и цветово маскирам ситуацията. Хаха, племенникът ме пита дали слагам орхидеи, защото имам една досущ същата пембяна цъфнала а прозореца. Не че яде, ама поне опита от любопитство, което е много за неговия консерватизъм и ограничен брой приемани храни. smile
Рони, кога мина това време и твоето гардже да стане на 2? heart Коя от бабите ще я гледа, ако е чак в Пловдив, наистина ще ти е мъчно през седмицата за нея. Но пък ще е добре да и спестиш яслата, ако ще се връщаш на работа сега, през зимата.
Моите индийци имат 16 часов непрекъснат полет и ми е притеснено, че маршрутът е над конфликтните зони. Казват, че европейските компании правят отклонения от мерки за сигурност, не съобщават нищо за американските. Дертове да има, защо да живее спокойно човек... nea
Още не съм готова с домашната и Родният ме будалка, че няма смисъл да се впрягам като не дават стипендия. Тапия сигурно ще имам при всяко положение, защото ми искаха още при записването адрес на офис на Еконт, където да ми я изпратят за моя сметка funnytooth
Има много работи от методиката, които с лекота могат да се върнат в образованието. Подчертавам да се върнат, защото това го имаше едно време в началните класове, а сега само препускат през материала. И хич не е вярно, че не разчитат на ученето наизуст, само дето го обясняват по различен начин. Смятат нагледно с едни пръчки, записват решените задачки по хиляди пъти пак само с една цел- да се запамети механично.  pardon
Хайде, хубав ден на всички ни. Пък като ви пораснат децата, ще ми плащате да ви светвам по разни училищни въпроси Wink smile heart
П.П. "Н"- то на клавиатурата се е присъединило към стачкуващите против пенсионната реформа на Макрон, та се  алага да гадаете  някои думи blush
Киви, за вещите и подаръците отдавна съм на твоето мнение, без да съм повлияна толкова много от онази къщовница. Понеже и си мисля, че повечето хора са така, взех да си променям и отношението към подаряването по принцип, не само за Коледа. Изключвам отчасти  храни като специални домашни сладка и подобни, които биха спестили време и пари на получателя и направо се изнервям даже и за картичка blush nea.
Хаха, сетих се нещо забавно в тази връзка: Нали бяхме на не толкова Вълшебна Коледа, ама за всеки случай бях приготвила да сложа в еко кърпите /ох, за тях също има какво да разказвам/ по нещо, направено от мен. Сватът не бива да яде сладки неща, та вместо курабии, завих едно парче Гуада, специално донесено от нидерландеца. На другата сутрин Мария го намерила на мивката, човекът го сметнал за калъп сапун  funnytooth
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: януари 09, 2020, 10:24:47 »

Аз имах предвид подаръци, които са за някой друг, не които правиш на себе си. На мен нищо не ми трябва, аз съм все с дрехи за колело.

Еми, и аз се чудех да си го изпера, ама ще трябва и да си го огладя.  Лятото носих сако на химическо чистене във Враца и беше 4 лв май. Но тук услугите са скъпи. Днес ще ходя до мола и ще видя там.
Много е удобно кабинета на личния ти лекар да  е в мола. Wink


Аз съм като Еми. Мечтая си някой да звеме да погледа Бамбук 1-2 седмици.

И много се радвам, че празниците свършиха и всички са си по разпределение. Само да сме здрави, вечер ми е достатъчно виждане.
Тези дни казвах на мм, че вече трябва да си намеря работа, за да се радвам на почивните дни като нормалните хора.


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 09, 2020, 11:03:50 »

Няма ли да ти е по на сметка, ако имаш познати там с парна ютия за вертикално гладене? Да ти дадат назаем за малко?
Аз пък тази година най много подаръци си направих на себе си. Мисля че след тази тежка минала година, си ги заслужих.
Напълно съм съгласна с виждането само вечер- харесва ми загрижеността на половинката за къщата и детето, но ми идва в повече формата й на съвети нонстоп.  pardon
А и съм станала тотално саможива и самостоятелна. Никога не съм го очаквала от себе си, но се гордея. Хубаво ми е сама.
Свекс, като видя твой пост и слагам очилата- винаги има по нещо интересно!
Такива дет не обичате подаръци сте ми ад- как да ви благодаря по друг начин, че сте до мен? За нен материалното е част от изразяването на емоция. Може би защото съм дете на комунизма.
Миме, ще свикнеш с чантите пак. Стига да намериш твоята и да има и дръжка за през рамо- че да не мъкнеш на ръце чантата и да не се смъква по ръката надолу.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: януари 09, 2020, 11:15:39 »

Емииии heart heart heart heart
Ами аз като к.вите, за едното добро име живея funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #69 -: януари 09, 2020, 12:06:05 »

С(в)екс , това с кашкавала е велиииико smile

Разкажи ни за кърпите?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #70 -: януари 09, 2020, 12:20:07 »

Я добър ден и от мен! Да развея и аз байрака judges

Много хубаво било седмицата да ти почва от четвъртък, само два дни работни и после хоп уикендче.

Ние вчера се прибрахме, мм нещо го боли кръста, та аз оправях всичко. Звяр рева два дни че ще се прибира, беше твърдо решен да стои при майка ми до лятото, та Адиктет ей така стават нещата, каза че не му пука за нас, искал си при баба и дедо, обаче си смени мнението като му казаха че ако седи там ще го запишат там на градина хахах.

Годината ми започна чудесно, сутринта ми звъннаха да ми кажат че съм спечелила IQOS multi 3, който струва 200лв, егаси кефа, даже не си спомням кога съм попълвала някаква анкета.

Kiwi и аз почнах това да правя, нали нейното мото е, че се отърсваш от дрехите които не ти носят вече радост. Само че мм ходи и рови след мен хахах

Панде, нали го купи онзи ден? Какво химическо? Поноси го малко и след това химическо, няма да му видиш сметката така

Еми, аз също те подкрепям, всеки има нужда от почивка и да остане сам със себе си.

СекСтърва даа писаха авиолиниите че няма да летят над тези области, съмнява ме американските точно да рискуват. Те не летят ли в другата посока? От към Хавай? Падам за кашкавала  lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: януари 09, 2020, 12:23:30 »

Булче, моят съшо рови след мен. Викам му клошар. shok
Сега ше ни прочете някоя видна творЯчка и ше направи Сапун  Под формата на сирене Бри. pleasantry
Моят е ясен- не ще да ходи на градина и туйто.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #72 -: януари 09, 2020, 12:25:34 »

Свекс, ще става гарджето и аз не знам как мина това време. А, не ми е по принцип много зор да е лепната за мен, ама точно по пловдивско ще се гледат, че и по македонско лятото. И да има ясла, то ще е от наесен. Успокоявам се, че и на детска градина да е лятото ще е пак на село на свобода. Аз само като нямам какво да правя се размеквам. Имахме много интересен хазяйн в Лондон. На възрастта на ММ, типичен англичанин, но учил в Испания и бил доскоро учител в училище. Самотен родител и грижещ се за майка си на 5 пресечки от квартирата. Та той последната вечер вика сигурно ви липсва детето, аз като му казах а не, човекът се опули.shok Истината е, че там не ми е липсвала, ама сега като съм вкъщи ми е странно.
 Иначе къщата му беше много хубаво реновирана с уникална баня и с жива елха. Бюрото беше с крака от Сингер.Много картини, много огледала. Не знам мисля, че я беше направил по-арт от средностатистическата английска къща. Аз имам мнение за тях, че са сухари, но с този човек ми беше интересно да общувам. Каза че всичките му мебели са втора ръка и реновирани. Голяма мода явно, ама тук не си представям да си направя моя дом така освен ако нямам някоя баба аристократка, чиито мебели да наследя. Wink

 И пак по повод на Свекървата хазяйнът напуснал съвсем наскоро работата си като учител. Каза, че се чувствал все едно е там, за да попълва бумащина и че изпращат проверки уж, за да се видят и решат проблемите, а реално проверяват хартийки, та май навсякъде е така.

 За палта не ми говорете. Влязохме с моята приятелка в един магазин. Леле, наслада за сетивата, то материи, цветове. Намалени на 50%, ама цените такива, че и на 200% да намалят пак ще ми е скъпо.  Oh my ...
  
 Иначе и без Кондото аз значително си намалих вещите, даже сега съм хванала на прицел още якета дето ги имам не знам от кога и не съм ги носила. А за чантите аз и преди детето си носех "диагоналки", сега като съм с дете са раници и пак си купих диагоналка. Не мога да мисля взела ли съм си чантата пък да я стискам под рамо или на китката. smile
  На детето исках да купя нещо от Лондон. Влязохме в Хародс специално за това и прекарахме 4 часа в търсене на нещо, дето да е смислено за огромната сума. ММ като видя, че съм обезумяла и съм готова да дам 70 лв за мече почна да ме дърпа да си ходим. От Т К Макс на другия ден й взехме играчка, която в пловдивския мол продават на френска марка. Тя имаше подарени 2 одеалца за гушкане като бебе от тази марка и една дрънкалка. Сега й взехме една като кукла плюшена, но е мишка-балерина. Тук ги продават по около 30-40 лв одеалата, а играчките сигурно са и по-скъпи. Ние я взехме от там за 15 лв. Та ей за такова намаление си струва.

 И последно взехме си чай от един магазин, дето бяхме смутени как точно се процедира. Така и не разбрахме де, видяхме че има пакетчета, та си спестихме срама. Понеже в квартирата опитах английски чай и не ми допадна, разбрах защо го пият с мляко... та си взехме от магазина ягода и шоколад. Аз такова нещо не съм пила, уникално е, шоколад да нарежа в момента няма да мирише така.  give_rose

 Улях се, други писали...

 
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 09, 2020, 13:33:22 »

Цоп в новата тема и година! За много години и привет!

Не съм ви чела, признавам си без бой. Но никакво време не ми остава откакто минахме в 2020, пък и даже преди това.

Коледата беше много хубава, много прекрасни подаръци получих и насреща мисля, че зарадвах и хората, на които подарявах. Та макар и много комерсиално, доволна съм когато празника се запомня и с нещо материално от сърце smile

Много гости, плътно бяхме в 4-5 семейства за 3 дни, а отделно идваха хора и вкъщи. Затова много добре ни се отрази да мръднем малко между Коледа и Нова година на екскурзия. Пък и разходихме новата кола, която точно навреме пристигна в навечерието на Бъдни вечер. Във Варна е много хубаво, да знаете, ако не знаете  danceg Много ми беше кеф да видя морето през зимата!

Посрещнахме новата година отново вкъщи, семейна идилия - ядохме, не спахме и се веселихме. Може би за първа година от няколко поредни насам, не се чувсвах натоварена от близките си ( в смисъл, че прекарахме много време с тях).

Самата 2020 тече много удърно. Чувствам се на гребена на вълната!! Много проекти, много работа, много нови начинания.

Та така, връщам да чета назад, да видя какво става с вас  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #74 -: януари 09, 2020, 14:31:49 »

Много сте изписали!
Аз бях на контрола за очите. Още една седмица ще съм на капки за всеки случай, че сезонът е предразполагащ към завръщане на гадости в очи, уши, носове и всякакви отверстия pardon
Майка ми е в болничен и е мега досадна. Скучно й е и пуска размисли по вайбър. Оказа се, че ММ не е пощаден. Него го атакува по мейл funnytooth Няма лабаво! Скоро ще си правим коледен подарък - нова стационарка. Майка дава зор и за тях същата. ММ се дърпа да избира за тях. Ако не избере, пак ще е виновен. crazy
Отдавна съм започнала да махам стари вещи, които не ми трябват. Във времето предпочитам малко, ама качествени неща, че и големи марки напълниха "колекциите" си с боклуци. Отбирам не само по име. В тази връзка - присетих се как на майка колежката режеше етикети, когато на тях пишеше произведено в Китай, Бангладеш и прочие. Дъщеря й (от голямото добро утро) не ги носеше. Като селянче, ама с пари, смяташе, че всичко трябва да е произведено в Италия, Англия и тн... И пак моето настояще малко е в пъти повече отколкото повечето Маритата биха приели за нормално.

Нова дреха пера задължително! Много ми миришат на бои, а и в производството знам как се подмятат материали и продукция по складовете. Панде, може да я изгладиш вертикално с пара на обикновена ютия - сакото на закачалка и без да допираш ютията пуфкаш пара.
Свекс, какъв е принципът на клечките? Знам ги като артикул в продажба, но не и как ги ползват.
Аз съм на мнение, че повечето стари педагогически методи са по-качествени, защото са на база медицински проучвания. Сегашните изгъзици са на основа на различен прочит на стари неща. Не съм чувала за финансиране и времева инвестиция в толкова сериозни проекти.
Адиктед, аз и с второто имах буца в гърлото как ще ходи на ясла sad Сега ми е по-спокойно от друга гледна точка. С първото се върнах на работа и нямах избор по колко време и кои дни да е там. Сега не съм на въртележката и мога да си го гледам, когато искам. Тръгна ли на работа, ще е тягостно nea
Треперя да обявят места за детските градини. Ако са повече групи, както очаквам, няма да имаме проблем с приема.

Имам да ви дочитам.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines