Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 10:35:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2020  (Прочетена 90031 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 08, 2020, 12:00:44 »

Хората са казали "Дупе знае 2 и 200" Та и аз така. Справям се де успешно, де не чак толкова.

Киви, да не е пак болест?

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #46 -: януари 08, 2020, 12:07:15 »


Киви, да не е пак болест?


Трафик и строежи.... повозих се и се отказах  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 08, 2020, 12:35:47 »

Е по-добре от болест.Как сте иначе в къщи?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #48 -: януари 08, 2020, 13:06:05 »

Да напомня за оптимизацията на готвенето на супа топчета- ползвам купешки сурови кебапчета, които деля на равни части и после правя на топчета. Бройката зависи от настроението ми и големината на захапката на консуматорите. Хем се броят лесно /щом трябва да са 55/, хем са и еднакви. Wink Стигала съм и до по- висши етапи, тоест разчленяване на вече изпечени кебапчета, но само за вътрешна консумация и при екстремни ситуации.
Някой ползва ли Нетфликс? Чудя се и дали мога да се намъкна в абонамента на НИ1 и да гледам тук crazy. НИ2 го прави в Нидерландия, даже имало и местен превод. Хаха, подчертава ми за грешно изписване Нидерландия, ама не знае, че вече няма Холандия. blum
Продължавам да се трудя и да се ядосвам. Нашите превеждали и взаимствали от Монтесори на английски, ама капка не го адаптирали към българска среда и език. diablo
Какъв хубав ден е днес, само за пране funnytooth, пък аз съм седнала да пиша домашна...
« Последна редакция: януари 08, 2020, 13:13:18 от svekarva » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 08, 2020, 13:18:33 »

Добър ден!
Аз още не мога да вляза в ритъм след почивката, някак криво ми е да съм в София. Ники и той още е на ваканционен режим, едва става сутрин.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #50 -: януари 08, 2020, 13:30:22 »

Пфу, тази Нидерландия къде ни я натрисат!? На български звучи меко казано тромаво pardon Все едно да спрем да казваме немци. Ами то е вкоренено.
Свекърва, не е само за Монтесори. Повечето педагогически системи не са адаптирани адекватно.
Такава супа ММ сам си измисли и я нарича супа кебапчета. Едно от малкото неща, които той готви вкъщи good
От Нова година остана много храна. Някак естествено и очаквано. Добре, че с още две жени запретнахме ръкави и успяхме да измислим вариант как да разпределим всичко и нищо да не се изхвърля. Грехота!!! Имаше около 4-5 кг изпечено месо, което щеше да отиде зян. Та измихме буркани от лютеници, майонези и де що съдинка намерихме. Едната успешно строи пържоли и кебапчета като кисели краставички. Другите две гледаха отстрани. Значи, това да видя жена да ми държи лъжицата с два пръста... И кой знае предната вечер какво направи - разбърка царевица от консерва с майонеза и сложи чесън на прах. Висш пилотаж в готвенето! crazy Жалко, че ММ беше отвън на скарата и не успях да се издигна в очите му предвид гледката.
Трябва да развалям украсата в нас. Хич не ми е до пране и прозорци Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 08, 2020, 14:03:51 »

У нас пък някои получават стомашни грижи от готови сурови кебапчета и салами и е неприложимс оптимизацията.
Аз не обичам да мия. Коя лъжица държи с два пръста, да видя дали и аз не съм така? Докато я мие или докато бърка нещо с нея? Или докато се храни?
Маги ти си истински терминатор. Аз с едно не се оправях - за съня.
Сдобих се с очакваните нови гривни, сега гледам за чанта но нещо залитам към един и същи модел и сама си се дразня на себе си. sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 08, 2020, 14:24:58 »

И ние не ядем нищо готово.В смисъл готови кебапчета и кюфтета дето са само за печене.Нещо подправките не ни понасят.Та сама си правя всичко или моя мъж готви.Супи ям само аз и в последно време предпочитам да правя крем супи, че ми е по-лесно.

Еми, и аз съм така с чантите.Все едни и същи зазяпвам и чак ме е яд.Добре че сега не ми трябват, че щях да наредя 4-5 еднакви на вид и различни на цвят чнати.

Аз пък се дразня на Манго.Харесах си едно палто, имат намаление и сутрин докато го намеря и изчерпани размерите.Ей кога успяха в 7 часа да го качат на сайта, кога успя в 7,15 да изчезне.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 08, 2020, 14:37:15 »

В аутлета им ли гледаш ? Щото и той има сайт
https://www.mangooutlet.com/bg/women
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #54 -: януари 08, 2020, 14:44:41 »

Еми, тази, с която разбърка царевицата с майонезата pardon Не ми се струва сложно да прецениш в кой момент са равномерно смесени два продукта. Не си от тоя тип жени. Само по ръкостискането човек може да ви различи.
Маги, за палтото сигурно жените с тризнаци са те изпреварили. Wink А ти тях - с повече часове сън.
Майтапът настрана, обаче помня какво беше. tease И ставах рано, за да готвя Кокона за градина, а после нямаше закога да лягам, че идваше време да кърмя.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 08, 2020, 14:54:11 »

Хубаво , олекна ми. Присетих се че държа прибор с два пръста ако съм го изпуснала в манджата вече и ме нързи да стана да си взема друг. Викам Али пък как ме хвана веднага.  blum
Въобще като ви слушам, ептен не се каня за второ дете- нали си знаете ?  Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: януари 08, 2020, 15:23:40 »

Има си кебапчета и кебапчета... Нямам предвид тези от големите вериги, а от специални магазини, с хубава кайма, дето я мелят на място, агнешко и телешко. Като е за супа, подправките им лесно се тушират от зеленчуците.
Иначе вкъщи всички предпочитат кюфтета, едни с кромид по едновремешна рецепта и едни с чесън, по турски. Съставките се мерят точно и стриктно се пазва процеса на печене на скара, инаé трябва да си ги ядем ние с Родния.
Хаха, най- вкусните кебапчета и кюфтета обаче ядохме в Златоград - солени, почти без месо, замразявани и прегоряли, ама бяхме гладни и чакахме почти час на опашка около една мърлява скара. funnytooth
И аз следколедно и следновогодишно се сдобих с яке, когато и откъдето най- малко очаквах.  smile. Стоеше си бутнато между рокли и блузи съвсем само, с 50% намаление и сигурно някой го беше скрил там, ама ми било на късмет smile. Имам чувството, че е по- изгодно да се пазарува след празници.
Еми, може да ти се падне някое дете, дето спи непробудно по 12 часа.  Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #57 -: януари 08, 2020, 15:27:42 »

Привет и за много години! Ние се завърнахме от Лондон и уж нищо 2 часа разлика ма и пътуването ни замъти и 2ри ден не знам къде се намирам. Нагледахме се на музеи за поне 3 години напред. Напазарувахме, набутахме се и се нагледахме на всякакви моди и босоноги деца от различни раси и религии. Чудихме се от къде им доставят сокове с анфетамини, тия деца спяха навсякъде, ако е до нашето овне и 2 мин няма да изтрае да бъде развозвано пък и карано да спи в количка. Сега София ми се вижда тиха, уютна и спокойна и бавна.blum
 По наша семейна традиция Новата година я започваме с отпуската на някой уред. Сега миялната е решила да се възползва от неплатен, да се надяваме да не изпадне в платен. Най-хубавото е, че всяка година се въртят и досега 1 уред два пъти не се е възползвал. Мен пък 1 ден без ходене ме тресна на емоции, че много време детето е при баба си и вече искам да си го взимаме. От там пък, че скоро ще трябва да се гледат повече с баба си и цяла нощ не спах.
 Аз намазах една уникално яка чанта от Дебенамса дето ни е зелена, ни сива, ни черна с много разделения и джоб с цип на капака дето идеално ми побира телефона и ми е на бърз достъп. Най ме кефи че дръжката й е  жълтозелена и е страшно свежо. Отдавна не съм се кефила толкова на покупка. heart
 Хайде успешна година на всички. Ще се мъчим да прекъснем неплатения на миячката да видим...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 08, 2020, 15:31:33 »

Еми, в аутлета гледам аз.Много приятно палто, спортно елегантно, идеално ми е както за сега, така и за работа, но до сега Л-ка не видях да има.

Свекърва от такъв магазин и аз бих направила супа топчета, ама то язък за кебапчетата тогава.Браво за якето.Миналата година по това време двете с майка се обзаведохме с дебели якета.По-далавера е да се пазарува след празнично от към намаления, но много от нещата са изчерпани.

Адиктет, нормално се чувстваш.Така е всяка майка с първо дете smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #59 -: януари 08, 2020, 17:08:34 »

Ау булче, и аз ще го изпиратствам значи! smile Много искам да го гледам.

Свекс, нетфликс е дъ бест! Аз съм пристрастена към него, сега започнах да гледам The Witcher, много ме кефи!

От Манго си поръчах 2 палта и двете ми стояха като торби и се наложи да ги върна и бях много тъжна, защото иначе модела беше много практичен - с цип и качулка. sad

И Свекс, да след празници има адски намаления, особено при нас, дори храни са намалени и какво ли не, сега се изкушавам за много неща и гледам да се бия през пръстите, че трябва да издържа до следващата заплата. smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines