Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 12:30:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2020  (Прочетена 90383 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: януари 10, 2020, 17:01:53 »

Фериии, човекът помага с прането, сега пък ти и претенции. blum
Аз трябва да си оправя ноктите ама да видим кога ще е. Яко работа имам тази седмица..
За градината аз се колебая дали от първи февруари или по- скоро да е...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #106 -: януари 10, 2020, 17:27:23 »

Забравих да кажа - Антъни Хопкинс е велик! Няма слаба роля, ако и да участва понякога в по-нискобюджетен филм.
Ние гледахме преди две вечери Knifes Out. Страхотна режисьорска работа. Историята също е засукана и до последно нищо не се знае!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: януари 11, 2020, 01:10:53 »

И аз го харесвам Али. Тази година ми е интересен Оскара за мъжка роля - мисля си за “Жокера”  girl_wink страхотен е актьора, забравих му името, но и в Гладиатора играеше супер успешно психопата император.
Другата седмица тръгва и нашия след ваканцията. Стига му 3 седмици селска идилия!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: януари 11, 2020, 09:17:24 »

Добро утро!
ММ е на работа днес и за мен си е като работен ден. Снощи си спретнахме малко парти вкъщи, защото шефчето стана на 3 и половина. ММ купи пастички, че нямах продукти да спретна нещо аз. Получи и подаръци. Много обича изненадите.  heart
Бесняхме си тримата, голямо борене падна.   heart После малко развалихме настроението, защото го подстригахме и михме косата. И двете са му любими.  nea
 Сутрин ми е изморено и не мога да стана.
Стига да е здрав Алекс, мисля да го пускаме от другата седмица. Ясно ми е колко ще ходи пак, защото няма повече от 2-3 последователни дни, но да се разнообразява. Страх ме е с тези вируси. Гледам вчера доста деца са били в групата, но уж ги преглеждат всяка сутрин преди да влязат. Януари и февруари са ми много вирусни и ще видя какво ще излезе. Интересни неща правят. Онзи ден са говорили за безопасното движение, рисували са светофари. Алекс знае доста неща и можеше да разкаже, но си е в нас.

Фани, успех!  give_rose

Младият папа било сериал, аз си мислех, че е филм. Може и да е интересен, но предпочитам да чета, от колкото да гледам някой сериал засега. Много съм изостанала с филмите напоследък.
Ние гледахме Того през празниците. Хареса ни.
Ноктите си ги оправям в нас, накупила съм си лакове, поддържам ги къси и ми е добре. Гел не съм правила отдавна и засега нямам намерение.

Ами хайде хубав ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #109 -: януари 11, 2020, 09:58:37 »

- за Коледа имаме подарък конвекторна фурна от бабата на ММ. Снощи вкъщи двама аборигени готвеха картофи. tease Там поне няма какво да не им стане. Все ще се сготвят. Станаха хубави, но голямо плескане е. Перфектно е за американските домакини - с грандомански вид, за да изглежда лукс, заема половината плот, цапат се доволно количество решетки, дръжки, щипки, за да се симулира действие. Дори има рецепта за готвене на готова замразена пица! Май съм мързелива да цапам толкова при положение, че имам хубава фурна pardon Все още се чудя с какво НЛОто е повече от фурната и микровълновата?!
Еха, много вдига летвата бабата на ТМ! С такива фурни съм запозната покрай магазините - основно са специализирани за печене на замразени ястия и тестени изделия. Хич не са евтини хубавите crazy. И в големите вериги там приготвят хляба, баниците и кроасаните, които им идват замразени. Видях и в хотела една немска, за 2 минути изпече 50бр. яйца на очи за сутрешната закуска и свари телешко на мозък. Пусто е наистина голяма, с 5 тави за едновременна работа, и малко над 13 000, за да си я купи човек за обикновено домакинство. По бих се съгласила, ако има услуга да си занеса там продуктите, както едно време носехме тавите по фурните с дърва и въглища.
Хаха, във връзка с думите на Булката, é всеки си знае печката, имам и аз новогодишен спомен на село. Свекърва ми имаше и тя имен ден на Василовден и реших да блесна с торта пред роднините и да се докажа като млада булка. Кой ти на село е правил торта, é да я оцени е друг въпрос, ама толкова ми е бил акълът. Яйца - бол, пресни, на второто бъркане белтъците козируват, брашно- малко едро, смляно в ТКЗС- то, какао - няма, коняци за аромат или ванилия - шу е?, масло - козе, бая миришещо, ама карай. Криво- ляво приготвих блатовете и крема с наличните продукти, обаче печката им беше с дърва. Свекърва ми отиде да си гледа работата по животните, мъжете си имаха задачи да помагат за прасетата на родата, а аз, понеже за нищо друго не ставам, запретнах ръкави за яденето. Друг път... Първо изпуснах огъня и пеúата загасна, после я мъчих да запали и в крайна сметка всичко стана на подметка. Чух вечерта свеки да казва на мъжа си: "майка и не я е научИла на нищо" funnytooth
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: януари 11, 2020, 14:22:47 »

Свекърва, произнесла се е и твоята свекърва. Предполагам след това не си се пънала да се доказваш в кухнята?
Аз нещо й намирам кусури на моята фурна или с това се оправдавам, че понякога не ми се получават кексовете.  pardon
Свърших малко домакинска работа, има ядене за довечера. Сега ще почивам, ще пия кафе и ще чета. Имам и снимки да свалям, че нещо се забавих с един календар.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #111 -: януари 12, 2020, 12:10:50 »

А, Свекс, не е такъв конвектомат. Става дума за Flavo wave turbo oven. Бабата на ММ е малко "видяла жабата..."  pardon Преди време дала луди пари за това чудо на техниката. На ММ брат му ходил до официалния магазин за го купи. Бабата го ползвала един път и ... обратно в кашона. Какво е готвила, какво е чела - не знам. Пуснах фурната по упътване за първа употреба. Още доизгори масла и носеше аромат на ново. После го почистих и приготвих въпросните картофи. Бабата беше на мнение - Това е много голямо за мен. То е за семейства. pardon
Седнах да гледам рецепти по книгата - патица по Сечуански, пиле по Корнуерски, нещо си със сос Уоучестър, скариди, калмари... ММ попита дали има рецепта за нещо под 30 лв килото - имаше! Огретен от карфиол. Как виждате една баба на 70+ да се втури да си готви такива неща?!
ММ и брат му редовно се ядосват за този тип покупки. Купила си наш'та специално одеяло. ММ се втресе да не е Дормео. Ами не е! Дормеото е за бедняци. Бабата си купила одеяло с вулканични камъни на стойност автомобил на старо crazy Ама то за нас щяло да остане след нея... Абе не си е работа...

По въпроса с печките и домакините. Като заживяхме с ММ заедно, бяхме първоначално в техните за около година. Тогава работехме по 12 часа 6 дни в седмицата, както щете го смятайте. В един момент малко се поразтовари графикът. Чистихме и оправяхме заедно апартамента, но готвенето си беше от свекърва ми. ММ много зор даваше аз да сготвя нещо. (Той вкъщи почти нищо не пипваше, защото МАМА така ги е научила) Така мразя да ме притискат за неща! Душата ми извади!!! Фризерът пълен с месо. Грабнах пакет, размразих го и направих свинско с картофи на фурна. При тоя работен график - креативност нулева nea
Обаче! Кой да знае, че това е телешко, а не свинско. Вкъщи телешко се е купувало много, много рядко, защото само татко яде телешко варено. Ако не е пилешко или риба, е свинско - друг вариант преди време нямаше. А свекър ми купил телешко точно за варене. Естествено аз няма откъде да знам. Свекърва ми после каза, че и тя замразено няма как да го познае и си подреждала пакетите на точно място във фризера. Естествено картофите станаха жестоки, а телешкото тричаво. Идеше ми от яд да накарам само ММ да ги го яде diablo Не завторих с готвенето в тях. Палачинки, кексове - да. Другото да се спасяват! Аз мога и на мюсли да карам funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: януари 12, 2020, 13:43:32 »

Аз не се пъна дори толкова. Последно се доказвах на 18 на една бъдеща свекърва, която ми съсипа животеца. Оттогава- обица на ухото, никому нищо. Че инак и аз слушах зад гърба си от конкретната: Нищо не я е научила майка й.
У свека като се налага да престоим седмица, пазарът от мен, готвенето от нея. Мисля че е справедливо.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #113 -: януари 12, 2020, 17:58:50 »

Аз обичам да готвя, последно като ходихме по долните земи научих рецепта за Банска капама и днес извъртях една с повече зеле, пилешката ми супа се вари, изобщо от 2 дни само готвя и миялни зареждам, да идва понеделника и да си сядам на дъто вече ... Отвлякох се, та мисълта ми е, че за разни семейни сбирки готвя, ако съм на кеф, каквото съм на кеф. Обичам да правя и торти, и погачи, и всякакви сладки, но си ги готвя у дома и ги занасям приготвени... на чужда кухня, на която не и знам ни печка, ни инвентар не се захващам.
Али, тази печка само като нещо заемащо много място си я представям. Може ли да се продаде?
Фани, Хоакин Финикс е актьора. Не съм гледала филма, някой ако го гледа, моля да сподели впечатления. Ирландецът го има в Нетфликс, но първо трябва да гледаме Фроузън 2...

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: януари 12, 2020, 18:48:31 »

Кивенце, Аз гледах “Жокера”. Хареса ми играта! Ако трябва да ги сравня с Рами Малек, мога да кажа, че не му отсъпва Хоакин Финикс. Тъй, че си заслужава Оскара. Ще видим номинациите другата седмица.  Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #115 -: януари 12, 2020, 21:57:49 »

Абе Али от къде толкова пари тази бабка за такива покупки  Oh my ...
Май Жокерчето ще грабне Оскар и според мен.
Аз горе долу обичам да готвя, особено много да измислям с каквото имам под ръка, някой път стават страшни простотии, друг път доста сполучливи. В чужда кухня и аз не готвя, пък свекърва нямам да ѝ се доказвам. ММ не е придирчив, но и не готви, малко ми омръзва да клопам тенджерите понякога, но обичам да ядем домашно приготвена храна.
Ох писна ми от фроузън. Вкъщи навсякъде има Елзи във всички възможни размери или половината пеят  bad
Ох Свекс, да те види свекърва ти сега какви ги въртиш  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: януари 13, 2020, 09:23:51 »

Тук все още няма мании дребният. Освен по коли. Настъпвам навсякъде кранове и прочие
Аз бях придирчива докъм 18- после погладувах и почнах да ям каквото ми сипят.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: януари 13, 2020, 10:41:17 »

Добрютро(за мен е добрютро ) как сте днес? Гледам сте се доказвали пред свекърви, аз не помня пред моята дали съм се доказвала нещо.Също като Киви готвя само в моята кухня, защото едно мразя чужди кухни(не им знам подредбата, 2. фурни и котлони са относителна работа). Като правих ин витро живеех в сестра ми и там като съм свободна от тичане до клиниката викам чакай ще сготвя, иначе много грубо седя и чакам на готово.Ми не ми се изпече баницата, лазанята не стана хубава.Е всички ядоха, де ще ходят.Но 5 минути търся тава, после още 5 минути доматен сос.Е много мразя това ровене в чужд дом.Щото да сестра ми е, ама не е като в къщи.Сега майка горката я карах бисквитена торта да ми прави и тя голямо ровене рови по шкафовете.Следващия път ще напиша на лист кое къде е да и спестя време smile А свекърва ми, ердовно сменя мястото на чаши, чинии и т.н. Като няма какво да прави прережда всички шкафове.Та отдавна съм се отказала там да помагам.То моя мъж пита къде са чашите всеки път  huhhuh.gif

Айде хубав и слънчев ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 13, 2020, 11:10:59 »

Здравейте smile

И аз не обичам да готвя в чужда кухня, ама май повече не обичам да готвят в моята lol
Понякога готвя у свекърите, за да може свекърва ми да излезе с Бамбук, например. Тя винаги много се превъзнася по каквото съм сготвила. Но това е, защото бабата на мм винаги и критикуваше (че и сега) готвенето. Та, благодарна съм и за вниманието, ама няма нужда чак толкова по принцип smile Преди се дразнех, че като сготвя нещо и мм и каже, че му е харесало и тя също готвеше точно това. Мислех, че едва ли не се състезавам с мен. Но сега като я познавам по-добре, просто иска да ни харесва, каквото е сготвила.

У нас всичко Макуин или Пес Патрул,  ама не ме бърка.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #119 -: януари 13, 2020, 11:13:18 »

Добро утро!

Хай мина това пълнолуние, егаси, не съм спала от дни, само се въртя не се траеше.

ММ се схвана миналата седмица и се оказа че е със спондилоза и всичко върху мен падна...

Уикенда реших пък и да съм много дейна, наготвих, пазарувах, колата водих да я мият и най-накрая се навих да почна лазерна за цялото тяло. Майко колко боли това нещо, от това че се бях стискала от болка после всичко ме болеше...сега съм като опърлена кокошка. angry

Майка ми като готвех аз онзи ден беше на ръба да ме изгони, през 1 минута питах а това къде е , дай ми онова, а това как се пуска  badgirl

При нас манията за момента е за Цар Лъв! Всички части ги изгледа, но най-любима му е първата част, по 3-4 пъти на ден се гледа, наизуст я знае. Много интересно е че разбра какво е "The circle of life" и какво означава както и естествено знае че Хакуна матата е да се мотаеш  lol

Нещо се чудя какво да правим за рожденните дни, мотае ми се Леголенд в Германия, точно тогава по на Звяр и моя рд откриват сезона, сега проучвам полети, рентакар и хотели smile

Успешна седмица!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines