Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:53:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема- декември - в очакване на Коледа и Нова Год  (Прочетена 41682 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: декември 21, 2019, 14:24:11 »

Булка, браво че са затоплили отношенията! Баница с локум ми звучи много гадно  bad . С тиква бих предпочела, ама да има кой да я настърже  blum
Али, аз не разрах кой балон ще се спука, ама явно пак съм чела през редовете.
В нашата детска имахме бюджет по 10лв на дете, учителките държаха да са еднакви по обем и бюджет за момичета и момчета, разбира се и да са леки и не обемни. Взех им книжки и дървен пъзел, за момите кълинка, за момчетатат охлюв и всички са доволни. Ники също иска кухня, ама ще е у нас под елхата. Това не бих го влачила в детската никога! За сега всички родители се разбираме, т.е. аз предлагам, пишат 2-3ма и аз решавам накрая какво ми е най-лесно, не съм чула оплаквания, ако има веднага отстъпвам поста.
За болните, ще видим как е. За сега гледам, че доста си ги гледат като има болни, ама все се намира по нещо да се лепне. Надявам се тая седмица да сме удържали фронта и за празниците да сме здрави!
Еми, стиснати палци, да те изберат!
Свекърва, дано ви изблика вълшебството, че да ви поканят пак на Вълшебна Коледа!


Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: декември 23, 2019, 08:54:49 »

Добро утро!

Аз също съм бил болна през седмица, затова като роди сестра ми и ме спряха от градината. И пак си се разболявах. Ама за нашите винаги има едно обяснение за всички болести около мен - Чернобил. Ама аз мисля, че просто съм си болнав човек, такива винаги е имало. Ето и сега съм болна.
Сестра ми въобще не е боледувала често, даже от мен не се е заразявала, ама си пада хипохондричка, та ако я питате, цял живот има здравословни проблеми (не се уточнява какви).

Еми, едно време за въшките казваха, че ги ръсят lol lol

За Коледни традиции аз съм учила по етнология. 7 години спазвах всички пости, ама откакто не мога да ям всичко спрях.
Това да ядем постно на Бъдни вечер си го приемам за традиция на моето си семейство. И нашите и на ММ техните обикновено има 7 постни ястия + кебапчета lol lol lol

ММ е на работа днес. Аз му казах да не си взема никакви допълнителни отпуски, че Бамбук много издивява като сме всички вкъщи.

Хубав ден
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #107 -: декември 23, 2019, 09:40:27 »

Добро утро!

Ей този дето ръсил, ръсил вируси за празниците се престарал... Звяр вчера ми вдигна температура, ама бая висока, таа включихме от раз тежката артилерия с изорекс и антибиотик, че и жълти сАполи се появиха и кашлица, таа дано закрепим.

Мале това кебапчета на бъдни никога не е било при нас, нито при свека.

Днес като за последен работен ден от годината имам един куп работа.. направо лошо ми става...

Хайде, лек ви ден! give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: декември 23, 2019, 10:17:29 »

Добър ден. Ние имахме ревяща нощ и аз днес съм малко неадекватна.

И при нас никога не е имало кебапчета на Бъдни вечер, но то всяко семейство си има традиция.
Моника тази сутрин усетих някаква задна хрема. Днес и е последния ден за годината на детска, дано я овардя здрава.
Хубав ден и светла седмица!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: декември 23, 2019, 10:58:18 »

Здрасти!
Аз съм "работна" с Ники на работа, голям е цирк! Добре че има малко хора на етажа, че тича, крещи, въргаля се по земята дивее на воля! Поне ни зарадваха с майл, че сме до 14  yahoo и нямам търпение да се качим в колата и да тръгнем
У нас понякога след 12 вадят пържоли, щото " мъжете без мръвка не се наяждат" според баба ми.
И Ники от вчера взе да ми шмърка и да не може да спи много много
, ама не вдигна Т и сигурно ще ги влачим цяла седмица. Дано поне си остане само с това!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: декември 23, 2019, 11:07:31 »

Точно "щото мъжете без мръвка не се наяждат" - и баща и свекър ми са така. Като взе да се говори за поста вечеря по медиите и майка ми понякога е настоявала, ама баща ми само прави физиономии. Свекър ми и той така. Та още една причина да искам на 24ти да сме само ние тримата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #111 -: декември 23, 2019, 14:05:51 »

Значи, хубаво дето сватовете ни поканиха в София. Предколедно сме без вода, хубава аварийка на улицата си имаме и мен бясове ме гонят. Представям си ако и гости трябваше да стягам. Родният работи в почивните дни, момците са по срещи кой с кого от училище намери, ама и тримата се връщат да ядат вкъщи smile. НИ2 този път е с голям куфар, не само с раница, é ще си взима разни неща за там и като по- хитър, домъкнал ми цялото си пране, да не се хаби той. Е, на ми сега, дето се чудех как по две перални и три сушилни на ден се пускат...  ;
Обажда ми се в събота снахата за координация на кой какво ще готви за сбирката и като и казах, че се потя сама над печка и пералня, тя ми вика: "Ах, колко патриархално!" funnytooth funnytooth funnytooth Ами, ма. ната ти, за друго се не сещам...
НИ1 замина още днес към столицата, да празнуват годишнина от сватбата, НИ2 отиде да прави преход по чукарите и да събира слънце, Родният естествено е на работа, а аз и по любов не мога да тръгна, щото не съм мита, няма кой да ми полее вода от резервната туба sad. Заръки обаче имам хиляди какво да правя и купувам.
Иначе добре се уредих - Бъдни Вечер и коледен брънч в София, после директно на вечеря при брат ми, на 26- ти обяд у леля ми и вечеря при другия братовчед, на 27- ми, пак обяд и вечеря по гости. Обаче с празни ръце не се ходи, та пак баници, сладки и разядки.  blush nea.
Хайде, успешен ден на всички и ако не друго, поне да сме здрави ние и семействата ни. heart heart heart
« Последна редакция: декември 23, 2019, 14:26:00 от svekarva » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #112 -: декември 23, 2019, 14:47:14 »

Хаха, Свекърва, уби ме! Баш м..ната й! Аз днес предложих на моята родна свекърва да направя поне питката, щяла сама да си прави всичко. Еми, ако щеш... Детето без да разбира, че идват празници съвсем се "одобри"/ смахна. То е едно галене, едно милване, едно "мамооо". Не знам като схване и концепцията за Дядо Коледа какво ни чака като сега и без нея ме разтапя.

 Баницата с локум си е традиция и у нас. Предпочитам я пред баклава и си я чакам. Въпреки че не сме набожни у нас се вади луканка само ако са изкретали нашите до след 12, а това се случва изключително рядко. На свекърите са различни рецептите, там са съвсем пък по канон и аз не съм свикнала на техния вкус. Уж все боб, сарми, чушки, ама не са като на баща ми, баба ми и майка ми нещата. Най-вече на татко, че нали той е главен готвач на неща, дето не се забравят във фурната. Wink

 Миналата седмица всичко напазарувахме. Вчера беше ад. Засилихме се да си уедряваме стотинките в Кауфланд ма само обърнахме на паркинга.  crazy Снощи врътнах тирамисуто за другиден. Днес е наред опаковането на подаръците за децата. Утре вечер ще забравя телешкото във фурната. ММ днес си плаща гъзарията да не ходи когато се отработва с цялата фирма и сега си е сам гъзар в офиса. Като цяло организирано и лежерно ни е засега, да видим дано да е до края.

 Светли и лежерни празници!   Christmas tree
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: декември 23, 2019, 15:08:26 »

Свекърва колко мило ти го е казала, патриархално. Аз в такива ситуации казвам на свекърва ми - "Така си ги научила!" lol lol
Лятото веднъж свекър ми изяви желание да прави супа, а аз да съм си гледала Бамбук. Обели картофите и ме пита как да ги нареже. Премигнах два пъти и му казах на кубчета. Той взе да се чуди колко големи да са кубчета и му казах да се разменим, защото така бях бавачка и на Бамбук и на него lol lol

Адиктед, лежерни празници и на теб smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #114 -: декември 23, 2019, 15:23:33 »

Свекърва колко мило ти го е казала, патриархално. Аз в такива ситуации казвам на свекърва ми - "Така си ги научила!" lol lol
А, моята снаха е глобален борец за женските свободи и права, не че е толкова мила funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #115 -: декември 23, 2019, 18:44:50 »

Хахха ще я изям тази сладка феминистка  funnytooth.

Щях да кажа пример да взима от мен, ама дето майка ми казва, ти при твоята свекърва една чаша не си измила blum. Аз ще се отчета просто с питка и баница, пак е нещо помощ  Bravo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: декември 23, 2019, 22:25:25 »

Свекърва, аз почвам да го съжалявам сериозно НИ1, тази твия снаха много смхната ми идва на моменти.
Панде, свекър ти ме уби с размера на кубчетата. Ама поне е опитал де, у тях надали е изявяеал желание  Wink
Ние вече сме в Смолян, наще са тук от седмица и за утре всичко е готово, освен питката. Та аз освен едни меденки и то ако не ме домързи не мисля да правя друго. Днеска пътя на мест беше ужас- час не мога да изляза от София (някви идиоти се докоснали на Цариградско и бяха спрели цялата лява лента), после още час пътувах Пловдив - Асеновград, поне дребното почти целия път проспа, но за сметка на това свга ми разказва играта и с тия сополи.... Не ще да ги духа.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: декември 24, 2019, 09:26:14 »

Кат не ще, хващаш помпата за сополи бебешката и ще видиш как ще си смени мнението.
Майка ми даде две баници, другото го купих от фантастико. Имам толко работа след майстора че..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: декември 24, 2019, 11:56:59 »

Щастлива, спокойна и смирена Бъдни вечер ви пожелавам! Където и да сте, с който и да сте, бъдете щастливи!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #119 -: декември 24, 2019, 12:16:04 »

Светла и спокойна Бъдни вечер, момичета❤️

Аз се захващам с готвенето, да видим докъде ще докарам lol) Весели празници!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines