Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 12:42:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 84567 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #225 -: ноември 23, 2019, 13:02:31 »

Забравих, че във фризера държа орехи и други ядки да не се изпилват, готови пакетчта за едно готвене на гювеч с бамя, чушки и настърган патладжан, малко чушки камби за пълнене и готвене и ей го пълно всичко. blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: ноември 23, 2019, 14:53:19 »

Свекс, на един крак да застана да кукуригам, пак не мога да те стигна. Организацията ти е като за цял полк. А и се опасявам, че ако се заредя така, мъж ми няма да излиза от хладилника.  nea
Инак единственото което и аз гледам да правя, е да купувам качествени замразени зеленчуци- смеси. Също така, качествено месо и хубаво мляко, сирене и кашкавал.
Днес се изплаших че миялната няма да тръгне, че нещо се беше замислила близо половин час. Обадих се за консултация и се оказа че " така си била разсъждавала малко време, преди да реши какво съм й задала". Да се  надяваме че ще служи вярно, че си е цял филм да вкарам нова миялна и пак да я разнася някой старата нагоре надолу. diablo
От черен петък се сдобих с нощни памперси, пластелинов комплект Play DOh, камион за дървени трупи и конструктор лего с кран. А, за мен си крем на NUxe- много ми хареса предишния и си поръчах да пробвам още една серия- този път различен. yahoo
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: ноември 24, 2019, 17:09:51 »

След много разглеждане и още толкова чудене, в крайна сметка взехме хладилник. Не е с 0% лихва, но намалението компенсира.  blush pardon

Ето този:
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BA%20%D1%81%20%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B5%D1%80%20Bosch%20KGN56XL30

500 литра, доста просторен, с No Frost система и размери, които би трябвало да могат да влязат вкъщи (е, така или иначе ще трябва да се демонтират вратите, може би и самия хладилник ще трябва да свалим вратите и крачетата, ама ще влезе.  funnytooth 

А Иван днес - "Кога ще ходим? Нямам търпение! Обичам да купуваме неща!"  funnytooth И аз му отговарям: "Да харчим пари, демек?"  lol
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: ноември 25, 2019, 08:34:28 »

Добро понеделнишко утро!
Как сте? Как прекарахте почивните дни?
Аз съм още като бита- нямам глас след концерта, врата ме боли... Обаче беше супер яко! Метнаха ме в публиката /2 пъти/, включих се в пого /после щеше да ме набие най-добрия ми приятел  pardon /. Беше супер забавно, днеска пак в реалността и ми е много смотано.
Свекърва евала за организацията и аз се опитвам да въвеждам такава- кога какво ще готве, за колко дни и т.н. Моя фризер е почти пълен, имам чушки, риба, зелен фасул, хубаво пилешко и разни други дребни неща. Разбира се на Ники сладоледите  tease . Хладилника гледам да не го тъпча, че сме само 2ма и няма смисъл.
Днес се диредих за кухня на Неки за коледа и съм доволна. Взех му комплект за пица за Никулден и мисля да спра с подаръците за него. А ще му правят елха за коледа от филц.
Желая вилек и успешен ден!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: ноември 25, 2019, 08:46:48 »

Добро ви утро!

Аз събота и неделя предимно лежах.В събота обиколихме няколко магазина де, не заради черния петък, имахме да пазаруваме разни бебешки неща.Но в неделя бях труп!Времето вече си е есенно и си е хладничко, та се обличам и овързвам и установих че палтото за бременни едва закопчавам.Голяма съм!

Рат, страхотни преживявания си имала.Ние рязко спряхме да купуваме играчки на децата.В къщи съм зарината, а тя не си играе с нищо, с абсолютно нищо.Почнах да махам и да ги разпределям за къде са, защото ме дразнят.Сега за Коледа ще получи чук и гек, защото иска нова шейна.ВИж за рождения и ден ще се напълним пак с тъпи играчки.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #230 -: ноември 25, 2019, 09:35:08 »

Каква ти есен, Маги, то направо мрачна зима smile Ние няколко дни сме с код жълто за валежи и си е точно така - тихо, кротко, цяла неделя... От нападалите листа по улиците е пързалка и трябва да се върви бавно. Локвите са отделно. diablo
Събота и неделя купувах материали и ги пренасях в залата, дето ще се декорира. Помагачките ми са с бутнати да не казвам къде ръце и само ми пречат, а един електротехник не иска да включи ток за лампичките. Гледат ме като враг, сакън да не направя боклук или да не издраскам нещо. Изобщо, чувствам се яко прецакана, не стига, че за труда, ровенето из магазини и проекта почти нещо няма да получа, ами и капризи кое къде да не е. Цялата съм в сребърен прах от китайските простотии, щото и бюджетът е крайно ограничен и дето се вика, от п.ъдня боя правя diablo След малко отивам да видя сламата и дървените трици, дано не издуват грозно плата.
Еми, дали е пълен или празен хладилник, мъжете и при нас го отварят профилактично през час, белким нещо се е появило незнайно как или не са го видели. Не че ги дебна, той така яко пищи при отворена врата, че го чувам през три врати.  Wink
Рат, цяла ли си от толкова подхвърляния? Аз нещо не съм по такива шумни събития. Като млада паднах между пейките на един концерт на Щурците, в циркова палатка беше и оттогава предпочитам да не рискувам емоционално и физически blush nea
Хубав ден на всички!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #231 -: ноември 25, 2019, 10:46:27 »

Юхуу

Как сте? Виждам пазарлъци обсъждали сте, четох ви под диагонал. За хладилник ви пропуснах, ние сме със Самсунг, много съм доволна, antifrost е, а пък зеленчуците ги държи със седмици свежи, даже ги дехидратира, не мухлясват.

Чувствам се все едно света обиколих... направо тази часова разлика ме смаза... Вярно че е много, 10 часа разлика, но на отиване се побъркахме, добре че имахме 2-3 дни да се освестим. Ставахме в 03:00 през нощта.

Ванкувър.Страхотен спретнат град, малко европейски, малко американски. Обиколихме го доста бързо, то и нямаше кой знае какво да се види, един часовник на пара, океана. Яко дъжд валя, но си е нормално за там, те зима нямат в този град, само дъжд, дъжд и пак дъжд. Сдобих се с Джефри Стар палитра и доста подаръци за близките. Бях чувала и чела че Канадците са любезни хора, оправдаха очакванията, страшно любезен и усмихнат народ. Града е предимно пълен с азиатци, почти не се намира ресторант с не азиатска кухня.Придвижването е лесно, с метро, няма никакво задръстване в този град, направо бях в шок как в петък в 17:00 има по 3 коли на светофар. Води се един от най-зелените градове в света с доста високо качество на живот, което е видимо наистина.

Уистлър. На 2 часа път от Ванкувър. Пътя до Уистлър е уникален, на връщане успяхме да го видим, че на отиване вече беше тъмно. За първи път виждам водопади по магистрала. Уникална природа. През 2010та там са били Зимните олимпийски игри и си личи че доста голяма инвестиция е паднала там. Градчето е спретнато, китно и най-важното не е презастроено, всичко е с мярка. Там нямахме време за обикаляне, буквално всяка минута ни беше планирана и разцепена, от 08:30-00:00 имахме планирани събития. Беше страхотно да се прибера с пълно зареден телефон, да не мисля за ежедневието нон стоп, а да гледаме малко в по-голямата картина, стратегията на компанията и да се срещнем на живо с колегите най-накрая.

Та тъй, хич ме няма по преразказите. Уикенда го прекарах в спане, буквално събота спах 15 часа...

Лек ден и отивам да чистя пощата!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: ноември 25, 2019, 12:26:12 »

Добре завърнало се, Булче smile Много вълнуващо е било.

Бамбук пак е болен, но може би се оправя. Така каза и доктора днес. Но и тази седмица ще си разиграваме Колите и Колите 3 вкъщи. Колите 2 не го гледаме, голяма излагация от Дисни. 
Аз ще си слушам песните от Frozen 2 и ще чакам да ми дойде ред да си гледам. Може би другата седмица.

Рат, ама ти ли си пяла? Защо са те хвърляли в публиката? Аз си мислех, че поготата са си останали в 90те lol lol

Маги, да си почиваш.

Свекърва и аз така правя с пилето. Или поне правих. От доста време не мързи и пилешко само на пържоли ядем. Но иначе с бульона от цяло пиле е много по-вкусно на манджа.

Тук е мрачно, но вчера украсихме и Бамбук чака дядо Коледа.
Хубава седмица smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: ноември 25, 2019, 13:27:02 »

Булче, някоя снимчица ще ни пуснеш ли? Особено за возопадите по магистралата ми стана много интересно.

Свекърва, цяла съм, ама така ме боли врата и раменете. Получих лек лакът в ребрата, ама беше доста цивилизовано, особено предвид че се оказа че са само мъже и 2-3 момичета. Естествено после щяха да ме бият, че изобщо съм се навряла  blush
Панде, аз грачих с вокалистите, долу в публиката си пях, ама предвид че ми е любимата група от дете и им знам почти всички текстове, та няма как да не крещя като луда, аз и в колата се дера като съм сама  Xixixi. А ме мятаха, защото момчето което избира кой да метнат, ме познава и решил че много ще ми хареса, та даже 2 пъти ме качи и ме метна, за ужас на най-добрия ми приятел, който вкара много смешна физиономия като ме видя как се мятам  lol lol lol
 
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: ноември 25, 2019, 13:28:09 »

Панди, как е здравеопазването за деца при вас? Плаща ли се посещението при педиатър? Какви лекарства ползват за деца при грип, сополи, гърло?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #235 -: ноември 25, 2019, 13:54:16 »

Ние изкарахме младоженски почивни дни. От петък подхванахме с обикалянето. Купихме си лампа за кухнята, за огледалото в пералното и от снощи свети вкъщи като в манастир look В спалнята ще сложим нещо ново, което да остане и след ремонт някой ден и когато си харесам, че засега нищо не ми е Уау!
Кумците дойдоха, оставихме децата в свекърва ми и имахме стоене и смях до никое време. В събота събрахме доста студ, че ходихме до Музея на авиацията до летището. Хубаво, че не се наехме да обикаляме в Стария град, че времето навън щеше да е двойно. В неделя дребните бяха почти заспали на обяд, кисели и много не отразиха кумците.
Днес всеки си е по задачите. Аз успях да свърша всичко навън преди да завали. По улиците е като блато - листата са тинясали и грозни bad
Наизвадих коледните чинии и чаши, че така и така оправях съдомиялната.
Булче, много тънко мина с разказа Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: ноември 25, 2019, 14:06:44 »

Еми, нормално бих казала. Нищо не се плаща за посещение на какъвто и да е лекар, който работи със здравната каса. Има и доста частни каси. Някои работят само на частно. При някои си плащаш, а после касата ти възстановява част от парите. За сега само при работещи с касата сме ходили, и общо практикуващи и специалисти. Лекарствата, които са по касата струват 6,10 евро. Моите лекарства са по касата, антибиотици също са били по касата. Има и безплатни. Но капки за нос или сироп за кашлица не са и са двойно по-скъпи от България. Та капки за нос от България си носим.  При грип не знам какво изписват. При температура, повече от 3 дни, вземат кръв от пръста и проверяват CRP. Витамини и пробиотик не изписват. Ако се налага антибиотик и Нурофен при нужда. Нашият педиатър не работи в петък, затова няколко пъти сме ходили в една обща практика. Общо взето еднакво действат. За сополи капки за нос Назик кидс, за гърло нищо. За кашлица - зависи - сироп Проспан, за лаеща - един скъп сироп за два приема, за суха, ако нон стоп кашля и не може да спи, този педиатър не признава баш сиропите и изписва инхалации със Султанол. Той и никаква хомеопатия не признава, пише го на сайта му. Но и тук някои търсят хомеопатия.
Понякога са чака, понякога минаваме бързо. Те преглеждат в 2-3 кабинета, първо говориш с някой асистент на доктора, който записва информация, измерва ръст и тегло, ако трябва. И след това минава доктора да прегледа детето и да каже терапия. И асистента ти пише рецепта.  
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: ноември 25, 2019, 14:19:58 »

Звучат доста умерено докторите. Не са някакви паникьори доколкото разбирам.Антибиотик изписват при крайно влошаване или след изследването с кръв от пръста?
След множеството полемики напоследък по темата, ми е мн интерено как стават нещата навън. pleasantry
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: ноември 25, 2019, 18:18:39 »

Ами два пъти са изписвали антибиотик миналата година. Единият ден след 3 дни температура, високо ЦРП и много червено гърло. Вторият път пак 3 дни температура и кашлица. ЦРП не беше много високо, ама се усъмниха и правиха снимка и беше начало на пневмония.
Основната разлика, която виждам, като начин на работа (не им коментирам компетентност), е че в София за всичко си тръгвахме с рецепта изписана от двете страни, а тук ако е вирус, нищо не изписват. Ако е за антибиотик - само той е на рецептата. И разбира се ММ е все недоволен - в София беше *Тази докторка пак куп излишни неща изписа", а тук "Е, как нищо не изписаха" lol. Ама явно е свикнал вече, днес нищо не каза lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #239 -: ноември 26, 2019, 08:20:04 »

Булче, кажи и нещо за мероприятията, какво правихте, спортни ли бяха, обучения ли, защо толкова пъти трябваше да се преобличате? Видях ви на снимка със сиви плетени шапки, това за какво беше?  
Звяр как е бил без вас, зарадва ли ви се?
Моите НИ-та пак са по разни континенти- големият в Торонто, малкият в Мароко. Единият отиде с мераци да карат ски в почивните дни, другият искаше да види слънце и да се стопли, ама то стана така, че времето изобщо не е с тях. Wink Все едно са тук, същите температури, дъжд и мъгла. Големият си хванал местен вирус с хрема и останал абсолютно без глас, Мария също, а африканеца го нападнали дървеници и целият е в огромни червени пльоски. pardon Да си бяха стояли на д- тата или да си бяха дошли вкъщи, можеха да се уредят със същите екстри за по- малко пари Wink.
Дойдоха ми тенджерите и ножовете от черния петък, нямам оправдание да не готвя. Wink Трябва да се изпробват, да тече гаранцията на котлона, пък и ме заболя ченето да дъвча сурови зелентии, моркови и зеле. Сега, че имах стари подходящи съдове, имах, ама такава е приказката, новите нещо да са само нови. Wink blum
Хубав ден, продължавам с творческото вдъхновение! smile
« Последна редакция: ноември 26, 2019, 08:38:29 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines