Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 14:12:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 84603 пъти)
 
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #210 -: ноември 22, 2019, 13:59:11 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Много ми бяха тежки последните 3 седмици, дано след тоз меркурий се пооправят нещата, че на работа е трагично. Имам чувството, че всеки прави напук и всеки е крив.

Виви, аз съм така от година и нещо, обаче последните три месеца ме довършват, ментално, емоционално, физически, всякак cray

Добре, щом не е проблем ще си разкажа опита blush Малко след като започнах в офиса, взехме миялна Миле. Купихме я втора употреба от познат, който ги внасяше. Преди повече от 10 г. платихме 600 лв за нея, което си беше повече/или колкото от среден/висок клас чисто нова. Служи вярно близо 9-10 години, но стана на 15 години и реших, че е стара. Свещенна глупост от моя страна Girl_hide Защото миеше като животно. Ние сме 15-20 човека всеки ден в офиса, чаши чинии от обяд, като се събираме тави и тенджери с готвено, какво ли не не сме мили. На ден средно между 1 и 3 пускаме. Веднъж не съм имала не измит препарат, надраскана чаша, счупена чаша или каквито щети може да предизвика. Водена от същата логика, че всички миялни са с едни и същи функции, почнахме да търсим нова. При нас е много куц размерът, където се вгражда и повечето фирми не го поддържат. Намерихме няколко и решихме да вземем Мидеа, е*аси прее*авката. Сега чакам с кеф да умре и да си вземем пак Миле. Тъй като Миле са си скъпа марка знам един сладур, които ги внася втора употреба или такива с транспортни дефекти. Той самият им осигуваря сервиз, ако има нужда. Предлага и други неща на Миле. При нашите има професионална миялна за ресторанти, но там е друга бира, та въобще няма да сравнявам. В двете Софийски квартири досега не сме имали миялна, новото стройтелство си е малко и който е проектирал кухните е имал таргет да не прекалява, защото ще е под наем lol lol Та греда, редуваме се с Монк.

За пералните в нашата къща цял живот сме ползвали италиански марки - Индезит и Канди. Когато последна умре след вярна служба на десетки години, майка си взе Самсунг с програматор, конфигурира, изчислява, самолет, говори, пее, луда работа  tease Тя си е доволна. Аз се пробвах няколко пъти пускаш пише час и нещо, поработи няколко минути дава друг тайминг. Всъщност не е лоша, защото може да си изпереш само едно конкретно нещо.

За хладилници мога да кажа също хубави неща за Индезит. Вкъщи на нашите е близо 18-20 годишен работи като звяр, не хваща замраз, страхотен. Баща ми го поръча и внесоха директно от Италия, не е модел за Източна Европа, защото преди години ни деляха Girl_hide В сегашната ни квартира пак сме с Индезит, Evolution със система Aircooler. Най-вероятно е около 10 годишен, май някъде му бях мернала гаранцията. Вече трета година не е изключван, не образува конденз, никога не съм размразявала, не съм чистила вода от отвора за ревизия. Камерата, никога не сме е запълвали, има три шкафа, а ние в най-пълното състояние и първият не сме пълнили lol Има опция, когато сложиш топли неща, прясно донеси от шопинг, като ги наредиш да охлади ударно. За по-малко от половин час вадиш бира на 3 градуса Bravo А за бялото ми винце да не говоря, отварям наливам първата чаша, слагам две ледчета и докато стане време за втората, вече е охладено идеално.

Менианте, винаги съм се чудила на хора с хладилници тип гардероб  girl_impossible Как се пълни това нещо  girl_impossible Ние нали сме без деца и някак си не мога да го проумея, сигурно ако имам бебе, ще си мечтая за точно такъв.

Надявам се фийдбакът ми да ви е бил полезен girl_wink

Ехааа.... Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

Пускам ще чета и дописвам.

ЕДИТ: Свекърва, моля те сподели го този мултикукър blush Имам огромна нужда от такова чудо Girl_hide
« Последна редакция: ноември 22, 2019, 14:01:50 от marry_me » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: ноември 22, 2019, 14:44:28 »

Нашият хладилник в момента, без да има кой знае какво, е редовно претъпкан. Буквално редя пъзели и тетриси вътре. Гледаш - пълен хладилник, я тенджера - дай да я сложим и нея вътре. Чува се коментар: "не знам как ще успееш", след малко - пренареждайки целия пъзел (включително на вратата се натъпкват нещата), тенджерата някак влиза вътре.  lol Съответно - горкичкият хладилник изнемогва. А като ми дадат от село - чушки, домати, ябълки и какво ли още не - ами нямам къде да ги слагам, а лятото се развалят за нула време - яд ме е да хвърлям постоянно толкова храна. Та реално - един 500-литров като нищо ще го опаткам....

П.П. Ама като чета - хладилникът ти е определено по-голям от моя в момента.  girl_wink
« Последна редакция: ноември 22, 2019, 14:46:21 от menyanthe » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: ноември 22, 2019, 14:55:19 »

Хладилникът в апартамента, когато имах кухня и готвех всеки ден, беше толко претъпкан че аман. Сега е една идея по търпим, но пак не ми стига за нищо. Един пазар за седмицата да наредиш, плюс любимите сирена на детето и кис му мляко и си аут.  Girl_hide
И аз искам огрооомен хладилник но не ми е на дневен ред въобще.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: ноември 22, 2019, 14:58:41 »

И нашия хладилник е малък и е тетрис вътре.Направо на моемтни лятото ми кипва с него.Но пък аз тогава не готвя много и все намирам място за зеленчуците.Сега след сушилнята ще вземем един по-висок и 70 см широк.Като проектирах кухнята съвсем целенасочено оставих посвече място, защото знаех, че ще се стигне до там да взимаме нов.А и нещото което най-ме дразни в нашия хладилник е, че фризерната част е от горе.Това постоянно навеждане и клякане пред него ме побърква.А елате сега да ме видите с корема как си търся зелката за салата, дето е най-отдолу до земята!

Сестра ми имаха сушилня Миеле  втора ръка от някъде я взимаха от София, сега ще ги разгледам и тях.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: ноември 22, 2019, 15:03:24 »

Миелето са мега! Но наистина ако не е втора ръка са бая пари. Затова обикновено с майка дебнем АЕГ на промо.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: ноември 22, 2019, 15:04:07 »

Да, съгласна съм - Миеле са си друга работа. Но са си скъпички.  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: ноември 22, 2019, 15:05:19 »

Аз като купувахме хладилника, исках да е много голям и взехме най-големия,който ни позволяваше мястото. Едно Беко, с голям фризер, абе много си го харесах и още си го харесвам. Мерих аз тогава, има място ще се събере. Ама кой да измери вратата на кухнята  crazy и бам, хладилника купен и у нас и не може да влезе в кухнята  blush Едва го вкарахме. Добре, че за сега е здрав.
Иначе аз масово техника от Технополис купувам. В Емаг много фалшиви намаления, много лъжат и след това с гаранцията на телефона, за техника трудно им се доверявам.
За Миеле и аз бих си помечтала, ама на тоя етап и да мога не бих си купела, то мойто лапе само ходи и щрака- пералнята, печката и хладилника са все под прицел за бели  pardon
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #217 -: ноември 22, 2019, 15:27:00 »

И ние вкъщи бяхме с Hotpoint Ariston 2-в-1 пералня и сушилня за вграждане. Ами въобще не бях довална от сушилнята. Като изкарвах дрехите бяха адски гореши, намачкани и пак седяха леко влажни. От една година вече сме с втора ръка Miele и е нещо съвсем друго... Това ми е една от любимите покупки. Дори обмислям в един момент и пералня втора тъка да си вземем на Miele. А за хладинците сме с втори Liebherr. Няколко месеца след като му изтече гаранцията се развали и тогава от сервиза ни предложиха или този да ни го оправят за х пара или да си вземем нов с около 30-40% отстъпка. Избрахме втората опция и да видим, че скоро и на него му изтича гаранцията.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #218 -: ноември 22, 2019, 15:41:02 »

О, Милето са си кучета отвсякъде good Първата ни сушилня беше точно такава, пак с опция сервиз и една година гаранция от човека, който я внасяше. Изслужи си службата. Получи някакъв проблем и я продадохме на човек, който търгува с техника. Щеше да я оправя ли, да я ползва за части ли - не знам. Факт, че се грабна от 100 км и от вкъщи я изнесе.
Пералните втора ръка не им ги харесвам. Много са малки като барабан и не мога да си натъпча олекотените завивки. Гледахме тогава, но се отказахме. Сегашната ни пералня е на Хотпойнт. Супер доволна съм! И парогенератора ползвам, и за ежедневна употреба, а и е много тиха, заради инвертора.
Мери ми, това с промяната на времето за пране идва от везната. Нали мери килограмите на прането, за да съобрази водата Wink При нас пише, че времето за пране може да зависи и от налягането на водата.
Хладилник-гардероб имат свекърите. Свекър ми пазарува като за един полк. Винаги трябва да има от всичко по много в тях. Аз във времето се отказах да тъпча фризера с месо. Хубаво месо си намирам постоянно в Лидл и в близка месарница. Зеленчуци рядко замразявам, защото няма откъде домашни. Купешки си има целогодишно.
Виж, това с фризер горе е наистина неудобно. Във времето почти не остана избор от такива модели.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: ноември 22, 2019, 17:49:13 »

Ние сме с дете. Хладилникът ни е малък и все е празен lol в мазето имаме един супер голям, сигурно ще го продадем.
В София пералнята е Индезит. Много хора ги плюят. Аз 8 години бях доволна, квартирантите, не са се оплакавали също.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: ноември 22, 2019, 18:53:28 »

Панди, с какво храниш двата Звяра у вас ? Не се ли сърдят на празния хладилник
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #221 -: ноември 22, 2019, 19:39:35 »

Ние сме с дете. Хладилникът ни е малък и все е празен lol в мазето имаме един супер голям, сигурно ще го продадем.
В София пералнята е Индезит. Много хора ги плюят. Аз 8 години бях доволна, квартирантите, не са се оплакавали също.


Паднах с празния ти хладилник!  funnytooth

Ние имаме нормален хладилник, стига ми, и т8й е някаква куче марка, ама е много добър. Брат ми имат от тези гардероби и е нафрашкан догоре!!! Ама те са 5 души все пак у тях.

Аз втора употреба хладилник или пералня не бих си взела, щото съм гнуслива. Предпочитам нещо евтино ново, дето знам, че само аз съм прала вътре мръсни гащи.  tease

Мери, много е зле при мен и все от жени, ама се сърдят, цупят, не ми говорят, все едно сме в детската градина и това щото не са си свършили работата и говорих с шефката им, и аз искам да мързелувам по цял ден ма не става. Така че да се цупят, емоционална интелигентност 0.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: ноември 22, 2019, 20:47:14 »

Еми, те не са особено яшни и двамата. Просто ММ пазарува почти всеки ден. Иначе забравяме за нещо или не ни се яде и се застоява. Затова за 2-3 дни напред пазар. А и имаме килер и в него стоят плодовете и зеленчуците.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: ноември 22, 2019, 20:56:14 »

А с килер е супер. И аз имам такава ниша с врата. Събира адски много неща и не натрупвам по масата .
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #224 -: ноември 23, 2019, 10:16:07 »

Миленка, не ги внасят в България точно този модел мултикукър под налягане. Да ми остане малко време и ще разбутам из БГ.Мама- та, гледам, че има тема. Доста пари е и не си струва да се купува без гаранция. Мисля, че Тони /Александрова 99/ имаше нещо такова. crazy Мултикукъри има много, но са за бавно готвене, някаква изгъзица, дето и НИ2 я има, ама си стои сега у нас да заема място. Той е ползвал в Америка явно от другия вид, с херметик, та затова се е подлъгал да си вземе пак.
Ние сме двама, но трите чекмеджета фризерни и цял един допълнителен фризер са пълни целогодишно. Купувам изгодно и от сигурен източник спанак, зелен фасул, месо и риба и замразявам в пликчета. Не гоня икономия, гледам качество. Примерно зелен фасул в буркани не мога да намеря хубава марка, все ми е твърд и с конци, с граха работата е същата. Или ги намирам пресни и бланширам, или търся скъпи марки вече замразени на промоция и ги съхранявам при нас. Допълвам с миксове, брюкселско зеле, броколи и карфиол, пак само доказани марки, когато има седмици на разни страни в Лидл. Ако можеше, щях и праз да замразявам, половин година го няма на пазара.
Имам и технология на готвене - варя цялото пиле или по- голямо количество месо с кокал за бульон в херметическа тенджера и после разпределям в пликчета с цип за супи и ястия. Размразява се бързо, а и се подрежда оптимално откъм място и видимост в камерата. Не вися на печката да бъркам манджи и някак цялата седмица ми е предварително планирана кога какво ще се яде. Опитахме няколко пъти да ядем навън или да взимаме храна, но не ни харесва, или е солено, или фактът, че не зная какво има вътре ме притеснява. Колкото е по- вкусно купешкото, толкова повече натриев глутаминат има pardon. Родният има язва, вече калцирана, ама внимава и се съобразявам с него. Макар Кауфланд да ми е на 5 минути, пазарувам един път седмично, кисело мляко подквасвам също един път седмично, та и хладилникът е пълен. Ако остане ядене и позволява да бъде замразено, пак в пликчетата и в камерата.
До миналата година бяхме с АЕГ, от 88- ма, вече сме на Либхерт, директно от там ги взехме. Имат сервизи и резервни части, щото все пак тук се правят, а и подкрепяме родното производство уж smile. АЕГ- то хладилник беше правено за Швеция и често се задъхваше през лятото. Пусто реших, че гълта много ток и разчистих старата АЕГ техника, която си служеше инаé вярно. Ми пак толкова харчат и новите, колкото и А- та да имат.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines