Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:28:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 83838 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #105 -: ноември 13, 2019, 10:01:53 »

могат да ги сложат и на различни места в самолета или в хотел /хаха, като Булката, ама по друг повод/.

ох ако знаеш как се прецакааах хахха. Пиша аз нали на мацката и тя вика оуу много сори, ще ви сложа в една стая. И пращат после до всички кой с кого е в стая и познай!? Само аз и мм в една стая всички останали в самостоятелни хахах. Викам егаси, как се прецакааах, щях да съм си сама в стая  tease

Много ми е нанагорно тези дни та само ви чета когато мога, този меркурий да вземе да се кротва.

У моето родно село е много модерно всички нови булки да са хем с тире, хем с -ОВ angry и се получава едно Пенка Стоянова-ИванОВ  blum

Свекс, вечна и памет give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #106 -: ноември 13, 2019, 10:15:08 »

Рат, виж тези зайчета с магнитни уши https://www.hippoland.net/imc-bunnies-zakachlivo-zajche-1-br-95489
Виж и тези пружини (дъги, както ги знам от детството ми) https://www.hippoland.net/simba-v-lshebna-pruzhina
После ще пиша пак, че бързам Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: ноември 13, 2019, 10:23:11 »

Менианте, ако решите все пак да изхвърляте зайчето, аз ще го осиновя Girl_hide
Свекс, аз имам огромни задръжки спрямо стоки втора ръка, за съжаление и по моловете доста магазини вече така им изглежда стоката... нямам угодия.  nea
Светлина и мир на душата на майка ти и баланс в твоята душа. И аз напоследък прекалено често се сещам за баба и деди.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: ноември 13, 2019, 10:31:08 »

Свекс, на мен ми трябваха 3 години да започна да си спомням дядо по-млад, усмихнат, шегуващ се и обичащ ни.Защото на края не ни помнеше дори.
Мир на душата и на майка ти.

При нас с тия КОледни подаръци е голяма драма, вече ми писва да ви кажа.Една част от родителите искат да се подаряват подаръците от списъците, повечето държим да се вземе нещо еднакво което се носи в къщи.Нищо не остава в градината.В смисъл за всички пъзели, родителите избират какви, или книжки и така.Отварят се в къщи подаръците и толкоз.

Аз след малко отлитам за втората употреба точно.По принцип не я харесвам, но сега търся определени неща и няма да дам много пари за нещо дето ще се носи супер малко време.А и много често намирам с етикетите дрехи и хич не му мисля.

Еми, аз направо като вляза в Х§М се чудя кой по дяволите ги измисля тия дрехи?Имам чувството че са ги влачили, прали, влачили.На нищо не приличат. В Плевен покрай медицинския има много чужденци и сега е много весело да ги наблюдаваш как се обличат.На много от тях им е зор с времето зимата.

На малката второто име е без -ова, ми звучи много смешно с -ова и решихме да го няма.Девойките и те ще са така.Иначе фамилията и е както трябва.Ние пък с моя мъж друго направихме, счупихме традицията фамилията ни да е различна от тази на родителите му.Те там взимат Лично име, Бащино и фамилията е на дядото името.Аз казах, че няма шанс детето да е с трето различно име и ще е с нашата фамилия.На моя мъж фамилията е различна от на майка му и баща му.Та сега тримата, сме с една фамилия и съм доволна.Той също беше съгласен с мен.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #109 -: ноември 13, 2019, 10:38:35 »

Не съм изчела всичко, включвам се за фамилиите само. Свекс е права за причините, аз обаче нали съм коза, не ме вълнуват много англичаните и техните мисли и вълнения и аз и детето сме с -ова. Не е било проблем никъде до сега. Всеки си има културни различия, не знам защо ррябва да игнорирам моята държава и моите корени, заради моди и чужбини.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 13, 2019, 11:09:12 »

Здравейте smile

С Бамбук боледуваме, но нищо особено.

Свекърва, светла ѝ памет на майка ти.

Аз съм с тире, много държах. Тук обаче конструкцията е наобратно и в яслата се чудили, защо Бамбук е с моята фамилия и втори брак ли имам, ама после видяли фамилията на баща му и им светнала лампата.

Ние с ММ в събота ходихме в огромния мол тук и беше ужас. Аз исках до Декатлон да идем, ама така или иначе бяхме там, та и в мола влязохме. На мол само в делничен ден преди обед става. С майка ми ходих в петък по обяд и си разглеждахме спокойно.

И тук е сиво, ама в душите да има слънце, както се казва smile 
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 13, 2019, 13:15:09 »

Свекърва, светла й памет на майка ти!
Права си, че не е готино деленето на полове, ама така искат другите родители и аз изпълнявам общата воля. Книжката мисля да е еднаква и някакъв пъзел примерно или количка за момчетата, за момичетата някнва малка кукла. Абе не знам!
Гледахме "Брачни безумия", много ни хареса.
Аз нямам търпение да си върна фамилията и мисля ако пак се заомъжвам  lol lol lol да съм с тире, че по-лесно после се крие
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 13, 2019, 13:24:13 »

Свекърва, светла й памет на майка ти!
Права си, че не е готино деленето на полове, ама така искат другите родители и аз изпълнявам общата воля. Книжката мисля да е еднаква и някакъв пъзел примерно или количка за момчетата, за момичетата някнва малка кукла. Абе не знам!
Гледахме "Брачни безумия", много ни хареса.
Аз нямам търпение да си върна фамилията и мисля ако пак се заомъжвам  lol lol lol да съм с тире, че по-лесно после се крие
Рат, направи ми деня! Не ти препоръчвам да носиш ничия фамилия извън твоята бащина- вече дъм напълно против тия неща. Не че съм феминистка но е излишна документация и разправии.
Това по кината ли е филм?
Панди и на мъж ми много му правят впечатление претъпкани молове- мен не ми пречат, изключвам се.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #113 -: ноември 13, 2019, 13:58:02 »

Да пиша по-нормално. smile
Булче, хич не си се прецакала! Бутай в неговия куфар всички общи неща, за да имаш място за повече твой багаж Wink
За имената аз съм казвала. Нашите са искали бащиното ми да е без -ева, защото татко е с латинско (италианско) име. И понеже в деня на майстора по ракиено време на никого не му се е занимавало с поредната родилка, чак в понеделник са информирали майка, че така не можело. Тя, да не повярва човек diablo , не се е заяла. Може би от страх да не стане проблем с личното ми име, че него в краткия именник не го е имало. pardon
И сега по закон може родителите да си кръстят детето не с родовата фамилия, а с фамилия от името на дядото. Ако не е нещо съвсем ненормално, аз не бих го направила. (Наш приятел има стандартно име и е много щастлив предвид факта, че е трябвало да се казва Господин Кокошков.)
На 300% подкрепям мнението на Виви! Ако за западния свят някой се гласи, то по ирония на съдбата вятърът ще го завее на изток (примерно), а там няма да е Ок с псевдославянско (мъжко) окончание.
Тере не бих си сложила, че не могат да затворят вратите след мен laugh
На ММ му е безумно пазаруването в средата на ноември за Коледа. Аз обаче ще си действам. Сега пак зор му дадох да мисли подаръци. Може да го заплаша с това да ме придружи декември в пълните молове tease laugh Супер идея ми дадохте!
Менианте, по принцип винаги има производствен излишък, който се изрязва/ изхвърля. Затова при някои нестандартни модели не се оскъпява нещото. Аз се изненадах, когато спечелих топ матрак от една радио игра. Свързаха ме с фирмата и хората ми го направиха по точен размер за леглото в детската - 100/200 см crazy
Свекърва, светла памет на майка ти! Ето и слънце се показа, дано усмихне и теб.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #114 -: ноември 13, 2019, 13:58:30 »

ш
Аз нямам търпение да си върна фамилията и мисля ако пак се заомъжвам  lol lol lol да съм с тире, че по-лесно после се крие

Рат, ти тихомълком ни подмяташ новини тук май? Каква фамилия ще си връщаш? Какво стана с твоя мъж?

Аз да се заомъжвам не ща, толкова стрес на ново като си чета темата и си се чудя на звездичките... Дано не ми се и налага де, в на мъжО рода си имали традиция да си надживяват жените, жив и здрав да ми е.

Свекс, аз се сещам вече само с облекчение за липсващите близки. Земните им мъки са приключили. Да си тук е трудно и тежко!

Имате ли си коледна разменна тема вече?
 Santa Santa2 Christmas tree I-love-winter
« Последна редакция: ноември 13, 2019, 14:01:56 от Kiwi » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #115 -: ноември 13, 2019, 23:36:31 »

Ще направя утре коледна тема, миналата година се чувствах полезна да го свърша.

Моята фамилия и на мъжа ми е еднаква. Такъв си го търсих ахахаха, та не съм сменяла име, де. Ако трябваше да сменям не знам ... щеше да ми тежи да не съм с моята. Той ми подмяташе да махна а-то за да ввзема неговата, ама аз не ща.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 14, 2019, 07:21:46 »

Добро утро, как сте?
Аз съм тежкия случай с тире/Моите имена са дълги, фамилията на мъжът ми също и като почна да пиша бланките е много весело.Но това не ми е проблем вече.А и на работа ме знаеха с моята фамилия и до ден днешен се подписвам с нея и щеше да е трудно и объркващо за доста хора.

Аз вчера се разбих.Ходене, обикаляне, подреждане, нареждане, вечерта бях изтискана.Днес пак ще излизам но ще е по-лежерно!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: ноември 14, 2019, 11:15:48 »

Добър ден!
МАги, запри се малко бе жено! Ти май на работа повече си почиваше от сега. Ама давай, че ето времето взе да се проявява като ноемврийско.
А за капак пък точно днеска си избрах да ходя до съда, много съм смотана  angry , ама поне отивам върша работа и ще си ходя.
Киви, много новости има- развеждам се, работа започнах, Ники на дитска. Май е това   Wink

Хайде лек ви ден, аз отивам да се разхождам в дъжда.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #118 -: ноември 14, 2019, 12:08:09 »

Ех, Ратче, аз съм романтична душа и много ми се ще всичките любови да са безкрайни, но животът е друго нещо... Поздравявам те за смелостта да направиш това, от което имаш нужда. Нека да е за добро!  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: ноември 14, 2019, 12:36:17 »

М да, на работа ми беше една идея по-спокойно от към разходки, но пък имаше все някакви проблеми, идиоти и т.н.
Е днес едно училище за бременни отразих.Нищо ново за мен не казаха, даже някой неща не ми харесаха ама то нормално. Другата седмица съм се записала на два броя, да не ми е скучно.

Аз отивам да готвя кюфтета с бял сос.Това ядене го мразя от градината, но моята дъщеря си го поръча и сега ще се прежаля, няма как.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines