Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:56:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 83820 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: ноември 12, 2019, 08:43:21 »

Добро утро група, как сте?Аз тая нощ го играх таласъм.Като се оцъклих и гледайте как се върти човек 2-3 часа на еедно място.И нямаме вода нощем, на режим сме, поне един кекс да бях спретнала.Въобще голяма мъка.Днес съм решила да ходя до НОИ и после до МОЛ.После сън smile Вчера сготвих, така че това ми е отпаднало като задължение.

Няма да мога да ви следя за подаръците,ако някой друг се наеме няма проблем!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #91 -: ноември 12, 2019, 09:34:29 »

Киви, точно си уцелила моите размисли откъм материално презадоволяване. Миналата година накарахме бабите да купят играчката, която дядо Коледа в градината подари. Зайчето Бетси си е достатъчно голям подарък, а под домашните елхи на бабите имаше плодове, сладкиши и разни такива дребни радости smile Свекърва ми само беше много анти. Обаче й теглих чертата - подарък вкъщи (той е най-големият по принцип), подарък от двете страни, подаръци от двете прабаби, от девера, от Русе моите роднини изпращат винаги плюс подаръци от поне 3 приятелски семейства. Свекърва ми премигна три пъти и разбра положението good
Затова мисля подаръци, които биха се харесали на детето, а не мисля има ли го. Последното е непредвидимо!
Маги, паднах от смях с кекса! funnytooth funnytooth funnytooth Аз слушах/гледах цели концерти на световни звезди. То кога ти иначе това "излишно" време?!
Свекърва, щях да те питам къде шихте калъф за матрака? В едно ревю на ТЕД специално ги питах дали продават резервни, ама не. Нашият го пера на пералнята. И с парогенератора съм го обработвала. От кърмата обаче останаха петна pardon Препоръчаха ми един препарат, ама така и не съм го търсила.
Отивам да метна една тренировка и да мисля какво да сготвя. nea Последното ми е най-отвратното.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #92 -: ноември 12, 2019, 11:02:42 »

Привет!
Аличка, фотосесиите са нахлули и по училищата. Самозвани фотографи предлагали услугите си за календари със снимки на този и онзи, пак за коледен подарък. Децата са толкова отнесени, че не се и сещат с хилядите приложения, дето им се мотат по мобилните да си направят това сами. pardon Ама нали се е казало, че се подаряват подаръци и трябва да е изненада, какво да измислят толкова години и те Wink. Изобщо всички влизаме във вихрушката на комерсиализацията на празника и няма излизане...
Тези дни четох в публикациите на Мама Нинджа за майка, която купува най- скъпите неща на дъщеря си, защото едно време нейната майка нямала пари да и купи една жилетка и тази жилетка така и си останала в сърцето и мечтите и до ден днешен, та един вид компенсация blush. Не съм сигурна, по- скоро е болестно състояние да се купува ей така, за удоволствие и разтоварване.
И за празниците е същата работа, гледаме да се надскачаме сами всяка следваща година. Ама не си даваме сметка, че този, който получава нещото /или семейството му, ако е дете/ също иска да се реваншира и да е отгоре я с цена, я с обем или значимост и станала тя една... Wink За едни е разтоварване и шопинг- лечение, за други- създаване на напрежение за идеи, средства и време. И аз като Киви с умиление се сещам за времето, когато един шоколад Дядо Коледа вършеше чудеса, а сега и два метъра да е, никой не го забелязва.  pardon Все някой трябва да прекъсне веригата, но хич няма да е лесно да застане срещу бълващата вещи, преживявания и знания индустрия. nea
Сега например, аз вместо да купя принтер, ще дам сумата за подаръци на други Няма кой да ми подари принтер, защото е скъп и защото не съм само аз на клона точно в този момент. Ако пък ми го подарят децата, аз ще трябва да се реванширам и ще се чувствам неудобно с моите торби и восъчни кърпи и хайде пак размисли, притеснения и нови разходи в плик blum.
Малиии, набарал ме е Меркурият funnytooth
Хайде, хубав ден на всички. Точно сега е прекрасна есен- дърветата на улицата ни са златни и като ги огрее слънцето направо е вълшебно. heart
За питането на Аличка за калъфа- то не е баш калъф. След спирането изрязах двете лица, на които се спи и се канех да зашия нова странична ивица с цип. Ама непрекъснато мрънках и Родният пак ме изненада неприятно, като го занесъл на една шивачка, дето прави корекции на дрехи. Та тя е използвала моята идея за двете ватирани лица /те са уж антиалергични, с някакви сребра и гелове/ и ги е вградила в калъф от здрава памучна материя. Ако трябва да съм честна, доста е обемно и тежко и бая щях да се изприщя, та хубаво, че ми се размина. Имах и вариант за изцяло нов калъф, но така и не разбрах дали в Пловдив може да се поръча някъде. Сега се сещам обаче, че един познат прави по специални размери поръчка, като си купи само вътрешното от Русе и ще го попитам за калъфа.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: ноември 12, 2019, 13:20:10 »

Добър ден!
Свекърва, добри размисли вкара по темата за подаръците.  good
Аз за това гледам да държа хората под някакъв контрол какво подаряват, гледам и аз да не се изхвърлям, защото предпочитам да не ми подарят нищо, отколкото прахосъбирачки и безполезни вещи, които само да ми пречат.
Маги, сипи си вода в 2 шишета, та на следващото будуване да има кекс  blum Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #94 -: ноември 12, 2019, 13:35:21 »

Питах познатия за калъфа- поръчал си е онлайн готов, с по- големи стандартни размери, иначе излизало още по- скъпо.
https://mattro.net/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D1%8F/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%84%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #95 -: ноември 12, 2019, 14:07:54 »

Кофти е, че нашата спалня е нестандартно широка - 170 см huhhuh.gif Ни врат, ни шия! Може все пак първо да потърся въпросния препарат, да тествам една тепавица и ако успеят да го свият, да търся нов калъф funnytooth
Наскоро нашите са се видяли със семеен приятел. Спряха да общуват активно с въпросното семейство, защото те минаха през някакви лични катаклизми в отношенията. С въпросното семейство сме празнували какви ли не празници заедно. Беше много хубаво! Едни от най-силните ми детски спомени.  heart Отделно и години наред сме ходели заедно на почивки. Това семейство винаги се подготвяха за гостуване от-до. Имаха финансова възможност и покрай тях за първи път съм виждала/опитвала детско шампанско, луксозни шоколади и бонбони, онези огромни торбички с лакомства - неща, които сега се предлагат по големите вериги магазини. Запомнила съм тези неща заради положителната емоция, която ни носеха. Всичко според мен е въпрос на желание не само какво ще купиш, но и как ще го поднесеш. good Когато за първи път видях небукетите, бях очарована точно от идеята да е индивидуално насочено, а не поредният комерс. Ако ще и картичка да бъде, то да е вложено желание да зарадваш някого.
Масовите боклуци по магазините ме дразнят. Не знам дали е зодиакално, или усещането в годините на 2 и 200, ме е накарало да мисля по-инак. Много отдавна не пазарувам, когато не съм в настроение, купувам само неща, които съм сигурна, че ми харесват, а не да тъпчат къщата ми. Във времето махнах и дрехи "Някой ден пак бих го носила". Действа разтоварващо след първоначалното колебание.


(Не знам дали съм казвала - за рождения ден на свекърва ми подарихме ваучер за театър. За половин година време така и не "намериха време" да отидат. С ММ ни стана супер тъпо не за 30 лв на вятъра, а заради неоценяването на жеста.)
« Последна редакция: ноември 12, 2019, 14:12:32 от Alichka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: ноември 12, 2019, 15:10:29 »

Срамота за културата е един пропилян ваучер За театър. Мъчно ми стана като те чета. blush
Свекс, затова за подаръците вече проблема генерално го решихме. Поне в семейния кръг- искаме пари ако е за детето. Ако е за нас- не искаме нищо, нищо и не подаряваме в замяна освен лакомства. С брат ми сложихме края на този фарс, тази година. Разбрахме се че е излишно аз да му дам еди колко си лв, после той на мен- само три месеца по късно. Смешно е .
Ще подаря само на приятели и то Ако искат и каквото искат. Питам и нека си изберат сами.
Аз съм от децата с липсващата жилетка, какво ли още не съм лишавана като дете. Поради тази причина наистина гледам да купя на малкия каквото мога. Но по една бройка и ако е нужно. Опитвам се да си държа комплекса под око.  nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: ноември 12, 2019, 15:33:46 »

На мен пък от години не ми се ходи на театър и ако ми подарят ваучер сигурно няма да го използвам. Или ваучер за козметик примерно. То и ваучер за книга няма да използвам, защото чета на Киндъл.  Ако ми подарят билети за театър и книга, по има шанс да ги употребя. Разни хора  pardon

Откакто имам съм малко стисната за подаръци за друго хора и много от подаръците, които получавам са ми излишни. Ама нали си ме знаете smile

А обичам да правя подаръци и да получавам. То вече май само спонтанно, когато имам вдъхновение.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #98 -: ноември 12, 2019, 17:00:41 »

Здравейте! От подаръците да ви прехвърля на друга тема. Все по-актуално става млади дами след сватбата да приемат фамилията на любимия без А за женски род. Напълни се с екс-моми с фамилии завършващи на -ев, -офф;)
Кое му е по-удобното?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #99 -: ноември 12, 2019, 17:49:48 »

Оф, еф, мен питай, разучила съм из основи Wink. Има значение, ако живееш в чужбина. В Америка, примерно Иванов и Иванова не са едно семейство, могат да ги сложат и на различни места в самолета или в хотел /хаха, като Булката, ама по друг повод/. Това лесно, но като се роди дете момиче и решат да го запишат по българските правила Иванова, то все едно е извънбрачно и затова е взело фамилията на майката един вид. Ако е момче, майката си е майка, бащата го е припознал и му е дал името си, без значение дали са женени.
Сега, ако някоя, като моята снаха е с бащината си фамилия и роди момче иска да е с нейната фамилия, вариантите са два- или го пише -ова, като момиче, или трябва баща и да го осинови.
Та нали сме все с единия крак навън, взимаме мерки предварително.  Wink И бащиното име в последно време то пишат без окончание, за по-  благозвучно smile. В някои случаи наистина е по- добре, но в повечето е маниерничене.  pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: ноември 12, 2019, 23:38:39 »

Това за фамилиите в чужбина и аз го знам. Та - явно се презастраховат хората, ако решат да се местят там. Или пък ако пътуват много.  girl_wink

Зайчето Бетси миналата година го поиска и Сиана. Преди около месец-два карахме децата да си прегледат играчките и да кажат кое може да се изхвърли. Сиси беше приготвила зайчето - а познайте дали ѝ разреших да го изхвърли - като знам колко пари струваше.  beating

От точно този сайт, който е дала svekarva, съм поръчвала матраци и подматрачни рамки в нестандартни размери. Като гледам и някои от калъфите ги предлагат в нестандартни размери. Специално за матраците нямаше оскъпяване, а си вървяха с калъфи с ципове - та не е било само рязане.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: ноември 13, 2019, 09:00:57 »

Добро утро, как сте? При нас е голяма мъка с подаръците за децата.И аз и сестра ми искаме да им вземем по един голям подарък от повече хора и това е.Май двете девойки ги оправихме, само племенника остана.Но и на него ще измислим нещо по-голямо.Имайки се в предвид, че сега са им и рождените дни и ще настане едно подаряване на боклуци, предпочитам поне за Коледа да е нещо дето ще влезе в употреба.

Аз тия дни всеки ден съм по улиците сутрин, но използвам хубавото време и се наслаждавам, на есента, че няма още да е топло и се закотвям у дома.А и шкембето ми е огромно.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #102 -: ноември 13, 2019, 09:11:25 »

Гутен морген! Мъгла се е спуснала тук, едно такова никакво време идеално за СПА. Та хрумна ми да ви помогна с коледната размяна и този път да ми пращате имена на СПА курорти.

Този петък са големите намаления в магазините за детски играчки.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: ноември 13, 2019, 09:16:09 »

Добро утро!
Ей, Киви да си жива и здрава, че поемаш размяната. Признавам си малко ме заби с тия СПА-та.
Оф, аз пак ще ви върна на подаръци, трябва да измисля подаръците на децата в градината, бюджета е 10лв. на дете и ще са едни за момчетата и други за момичетата, та моля ви се дайте идея. Мисля еднакви книжки и за момчетата някаква количка, ама за момите...?
Аз на театър мога сигурно всеки ден да ходя, много ми се ходи. Сега даже гледам да си подредя уикендите до Коледа и да видя кога ще има кой да гледа Ники и да взема билети.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #104 -: ноември 13, 2019, 09:48:47 »

Щом ги предлагат в масово производство, минават за стандартни. Онзи човек възстановяваше старо дървено виенско легло, което преди е било с пружини, а сега е нагодил с рамка, та наистина е било нестандартно. За сегашната ни спалня не бих дала двеста и кусур лева за нов калъф, при положение, че имам топматрак отгоре, та затова търсех по- прост вариант, съответно по- евтин. pardon
Алич, ако не излезе с онзи препарат и искаш само да скриеш петното, най- добре му купи трикотажен чаршаф с ластици, те са на размери от- до. Аз ползвам 160- 180, защото матракът е доста висок, 25см. и заедно с топматрака компенсира да е добре опнат. Има хубаво качество памучни с процент еластан и на промоция ги пускат в Кауфланд, Лидъл и Икеа, аз намерих в Немския магазин на Центъра за 13лв. бели и светло сиви. А, последно по матрачни въпроси - Родният занесъл калъфа не на тепавица, а на обществена пералня, там където перат спално бельо на хотели, та беше и изгладен на пара с валяк. pardon
Вчера се завъртях в магазин втора употреба да гледам парчета платове и да търся шапка на изкуствен снежен човек за декорация, че нали имам възложена такава задача. Свърших работа, но го казвам за друго. Залата гъмжеше от млади момчета и момичета, според мен студенти от Индия, които си говореха на странен английски /да кажа и трудноразбираем от мен, щото аз нали само литературен схващам funnytooth/. Изкупиха всички горни дрехи, по- плътни пуловери, блузи, шапки, ръкавици и шалове, като непрекъснато мереха, закачаха се и се смееха. Ама всичко това го правеха тихо и възпитано, направо да му е драго на човек да ги гледа и слуша. Може и да не бяха индийци, имаше и по- светлокожи, но от думите им, които хванах, готвеха се да изкарат тук зимата и да изглеждат прилично "за часовете". После жената на касата каза, че много често имали такива клиенти crazy. Ами... добре правят, защо да си харчат парите по МОЛ- ове за дрехи, като така хем спестяват, хем и хубаво качество намират при повече късмет. good
Днес денят няма нищо общо с вчерашния разкош. Направо е в унисон с настроението ми, мина точно година от смъртта на майка ми. Мъча се да си я спомням млада, жизнена и здрава, но все още не мога да изтрия последните три години от живота и, които хич не бяха леки. Да почива в мир душата и, както се казва в такива случаи, че да могат живите да продължат напред. heart heart heart
Маги, същата работа и с моя племенник- февруари нови подаръци ще трябват. Питах го иска ли нещо за Коледа или пък общо за Коледа и РД да е, той с крайна досада  "...хайде да е за РД, тогава ще ми трябват пари за алкохол", будалка ме вече човекът LAUGHTER Ходи на някаква частна занималня, от там го развеждат по футбол и английски, помагат с уроци и домашни, та хич не му е до допълнителни материали, както смятах да го абонирам за канал "аз уча". Майка му и баща му са обещали да го водят през лятото на екскурзии в Австрия и Швеция, това им са подаръците. Мисля с какво мога да се включа и аз там, казах и на НИ-тата. Споменаха за някаква международна карта, каквато ползват и те, та сигурно ще открием сметка, да се реши "проблемът" Wink и за идващите години, живот и здраве, де.
Рат, ти коя постановка гледа? Този месец не мога нищо да харесам от програмата на Пловдивския, макар да има и много гостувания. Има няколко художествени изложби и дегустация на младо вино в Стария град, но не съм сигурна дали ми се ходи.
Хаха, не е редно да делите децата по пол, нали знаеш Wink. Като ще е книжки, нека е за всички. Ако е за оцветяване, добавете и бои. Подаръците вкъщи ли ще си ги носят, щото ако ще остават там, по- добре да са с различно съдържание, от някоя поредица, примерно.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines