Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:29:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 83827 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 06, 2019, 09:17:06 »

Добро утро!
Мери ми, направо не ти завиждам с тия брекети.
Като чета Маги, как се събират и чак ми леко ми се приисква да имам брат/сестра и да се събираме повече хора. Ама то за 2-3 дни годишно, по-добре да нямам  crazy
На Панди и Еми им се чудя как имате енергия да разрешавате спорове между мъжете у вас, аз винаги се правех и сега се правя на умряла лисица, да се разбират там помежду си, аз достатъчно се карам и с двамата, че и в техните неща да ме замесват.
Свекърва, сега е момента да подметнеш за диамантче  Wink хем е гузен, хем идва Коледа 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #46 -: ноември 06, 2019, 09:30:05 »

Добро утро!

Аз вчера съвсем се пролях, вирус ли беше, какво ли беше, но не можах от тоалетната да изляза... Накрая на дивана заспах и се събудих чак сутринта. Но днес съм по-добре smile

Мери, 150 човека сме, 150 стаи колко и да е богата фирмата са си много. Като сложиш и презокеански полети, събития, гала вечеря, разни гости лектори, няма как. Мен изобщо не ми пречи да деля стаята с някоя колежка, просто ще е сконфузно двамата да сме в отделни стаи. Писах вече на мацката дето организира и съвсем небрежно и намекнах ако може да помисли за това двамата да сме в една стая.

Относно Коледа, знаете че съм ударила джакпота с празника, но според моите лични разбирания, Бъдни вечер е със семейството на мъжа, Коледа е със семейството на жената, но това е заради традициите в моето семейство, по-лесно им е било, живели са със свекъри и няма къде да бягаш smile.

Оооо ВивитУ, къде се губиш, разписвай се!
Маги и нашите правиха миналата седмица, мм е горд че неговото дело ъъъ на Звяр де е на изложба сложено хахах.Ние на Софийския Коледен базар ще направим Коледен обяд с колегите както направихме миналата година.
Свекс то и аз изпрах калъфа на матрака един път и го мушнах в сушилнята, , добре че беше на Звяр на леглото и аз съм инат та с триста зора го намушках обратно, сега стои крив малко, но не е фатално. Много ви се радвам на ентусизама за децата!

Мери то и аз си самоодобрявам разходите за пътувания, но бюджета за тях е мой.Като знам че мога да спестя от една стая и да преместя парите за друго нещо, го правя. С брекети е ужас на каквато и възраст да си, пристягането е просто кошмарно sad

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 06, 2019, 10:14:05 »

Здравейте smile

О, Виви, как си smile радвам се, че сме те разсмяли smile

Маги, да ти кажа, аз не бих се разкарвала до друга държава заради Коледен базар. Сигурно защото не пия греяно вино. Хубави са като украси, ама всичко е много скъпо. Та обиколиш за 10-15 мин, намръзнеш и си тръгнеш. Базарът пред кметството във Виена сигурно до една-две седмици ще започне.

Булче, дано се оправиш и да си пушка вече.
И аз предположих, че ще сте много голяма група.

Мери, съчувствам ти за брекетите, ама ти си го избрала това мъчение lol

Свекърва, и мен много ме впечатляват тези инициятиви за децата, в които се включваш.


Абе само аз ли съм си взела мъж от другия край на България, а живеем на трето място, че да видите, че това на Бъдни вечер с едните, на Коледа с другите не си е работа? (Булче, ти си изклчение, не се броиш).  Май всички сте все от един град.

Поздрави от Гринча lol lol

https://www.youtube.com/watch?v=FY5DZzG5AUo
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #48 -: ноември 06, 2019, 11:24:42 »

Булче, много народ сте! Мъжът ми имат събирания, ама пътуват да речем 20 30 души. Как ще ви следят толкива хора не знам, да му мислят.

Панде и аз и мъжа ми сме от един град. smile

Аз нямам какво да кажа, за това мълча. Wink но наистина форума ми се отразява много разсейващо, на работа е трагично положението работа за 100 а сме 5 души. Сега назначихме двама и ги обучаваме сега дано олекне малко. Интересното е, че колежката и тя българка. Вече в английския офис сме 3ма българи. В САЩ 2ма, в София офиса около 20 души и имам чувството, че вече на работа говоря повече на български. smile

Тази година много се раздалечих с най-близката ми приятелка, обаче това ме накара да осъзная, че толкова години съм била толкова фиксирана в нея, всяко прибиране е било свързано с мисълта как да се видя с нея. Сега като не го мисля се сближих с други хора, които се оказаха много готини и наистина 2 крайна сметка се оказва, всяко зло за добро. Важното е да не сенконцентираш в лошото и да намираш във всичко вместо негатив и провал, възможност за нещо ново.

Ами ето за това не пиша!!! Само меланхолии, нищо смешно не ми хрумва. Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 06, 2019, 11:34:52 »

Панде, аз за да зяпам украсите бе.Аз съм такъв Скрудж, че със зор ще изкопчат пари от мен.  pardon

Ние сме от един град, ама сестра ми и мъжът и са от различни.От двата края на страната.Там е весело, но са намерили някакъв баланс за сега.Очаквам в близките години като пораснат децата, нещата да се променят.Апропо, моята майка е от Русе, ние също пътувахме по празниците и някак съм свикнала да правя жертви, за да ме видят баба и дядо.

На свекърва инициативите са много хубави.Евала!

Виви, завземаме ви  blum

Рат, ние се събираме не само на Коледа, просто тогава е за по-дълго време.Иначе със сестра ми се чувам всеки ден по телефона, моя мъж ми казва че сме луди  crazy Аз ако не се обадя на нея и на майка, значи нещо не е както трябва.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 06, 2019, 12:04:15 »

Тя и мама е от Казалък, пък баща ми от Враца. Ама живеехме във Враца, т.е. постоянно бяхме там, затова почивните дни пътувахме до Казанлък. Ама не е същото. Така само за едните пътуваш.

Иначе и аз мисля, като теб, Маги, за Коледа. Три дни да ми е лудница, ама ще го преживея. А след това само хубавото ще помня. Ама мм не го понася този цирк и страда публично. Сигурно, защото е най-малък у тях и е свикнал всички да се съобразяват с него. Той и у тях като сме пак не е особено щастлив lol Там други неща го дразнят. Основно безкрайното мотане и тутане за всичко. Направо се чудя, наистина ли е това семейство. А преди пътуване какъв е нервак, ужас
 Най-добре е да сме си вкъщи. Той много помага с готвенето, с пазаруването. Ако е хубавото времето ще се разхожда с Бамбук. Ще подреди къщата. Само Бамбук да не избеснява и всичко ще е супер.

Виви, то пък от мен един позитивизъм блика lol С най-близката ми приятелка се отчуждихме, откакто аз имам дете, а тя не иска да има. Като се прибирам се срещам, с когото случайно се отвори възможност. Аз и тук се срещам с хората основно случайно. 

Сигурно сама си го правя всичко толкова сложно да ми изглежда.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 06, 2019, 12:26:49 »

Момичета, ще си разменяме ли подаръци за Коледа и тази година?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #52 -: ноември 06, 2019, 13:25:26 »

Аз днес съм по-кротка. Не ми се налага да обикалям града 3 пъти. Е, само един, но явно днес няма да ходя до старата работа. Чакам вече бившият ми шеф да е в настроение да подпише един документ (май последният, който ще ми трябва).
За сметка на това се отдадох на неща вкъщи. Мих бани, мивки... angry По-гадно нещо от светли плочки по пода едва ли има! В пералното бяха ужасни. Някой ден първи критерий в избора ми за плочки ще е как ще се поддържат.
Сложих да се вари една леща, че Кокона ми изяде душата. Сигурно я сънува вече girl_haha
Миналата година за първи път Коледа мина много организирано. Иначе на 4 места в рамките на два дни, ако ще и в града да е! После питаха защо едното дете е превъзбудено, а бебето ревящо. Що ли?!
Еми, хубаво повдигаш въпроса smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #53 -: ноември 06, 2019, 18:22:37 »

.... Горкият, вчера беше да се подстригва и докато чакал, чул една съседка как си пита мъжа дали да си подстриже с един пръст косата. Не случи на жена и това си е funnytooth Викам му, че едва ли би забелязал и с пет пръста да я намаля, и с пет тона цвета да променя, ама не, уважително било и добро впечатление му направило. diablo Ще я разуча аз тази кака, не може да дава лош пример на публични места blum NO

Ахахаха.... с глас се смея smile Съчувствам ти, сериозно. Какви са тези жени да ни развалят дисциплината тука? Абе я вземи го стягай и тоЯ Роден, хем на булките в неговия роден край се носи слава, че са много люти, хем като си вземат някоя прелестна мома от съвсем малко по на север ( както е и у дома) и много с претенции стават ...  beating beating beating

Привети и на всички останали!

Маги, някой беше споменал да се наслаждаваш на седмиците 3в1. Пожелавам ти същото! Толкова ми липсва моето 2в1 време, ако не броим дребните неразположения. Любопитно ми е дали усещаш повече ритане или си правят компания и кротуват? heart

Булче, като каза ухото пак... и първата ми мисъл беше да ти препоръчам качествен headset, не знам какви ползвате. Аз дълго време си лекувах ухото след един грип,  но все си ми е слабо място. Сега пък си наредих китката с едни таблици, но точно като някаква баба цял уикенд киснах в топлия басейн и съм по-добре.

И за зимен шопинг говорите, нека да се включа тематично... поръчах си палто в ... жълто smile Кивито презря!  yahoo tease Имах мерак да си правя подходящ шал и шапка в цветовете, но с тази китка съм пас.

, честит ти ходеш на градина Ники! Кога рязахме ленти, ехеее... Ти сега ще се връщаш ли на работа?

Целувкен, на теб приятно  2в1!

И един ъпдейт ви дължа... наканих се, извадих шевната машина... час и половина четох, вдяхвах, затягах, разтягах и не можах да вдяна как да закача долния и горния конец, че да тръгнат заедно... или е повредена или не е моят занаят.

До скоро!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #54 -: ноември 07, 2019, 08:02:19 »

Ха ви добро утро!
Киви, ако дълго време не е ползвана машината, вероятно и трябва основно почистване и смазка. Да ти кажа, при тях важи същият принцип като при сложни механизми - изключваш и я оставяш временно да рестартира, в повечето случаи проработва. Едва ли е от толкова старите модели, дето се налага да придържаш на празен ход долния конец и да чакаш горния да направи бримка, но опитай и това, за да си сигурна, че си поставила правилната дължина игла. Друга причина може да е натягът на горния конец /разхлаби го/, недобро навиване на калерчето или китайски конец лошо качество /пробвай с друга макара/.
Моята е с доста опак характер и винаги ми прави номера когато работата е спешна Wink
Вчера на събирането хич не ни тръгна приказката в правилната посока и май трябва на по- малки групи да си разпределяме задачите. Ударихме го на ядене, клюки и плюене на гадните магазини, дето от обувки до шапки хем нищо не ни става, хем и не ни харесва и това беше...
Понеже има доста немскоговорещи и учещи тук, да ви кажа как се смях с Амели- то на Скайпа.
Майката говори с нея само на български, бащата - само на немски. Та пита я майка и: "Колко пъти да ти казвам да си измиеш ръцете?", а тя: "Филе пъти" /много на немски/. Ходи някъде и като се върна на екрана, цялото и лице беше мокро, та обясни: "Вода гепих!" /глаголите в минало време получават представка ге/. Изобщо голяма каша става и ако не знае човек двата езика, хич и няма да я разбере. Wink
Когато иска да ядоса някого, много добре и идва на акъла да говори на езика, който той не знае - на учителките в градината отговаряла на български, а на българската баба, дето не знае немски, упорито говорела само на немски и съвсем невинно се усмихвала.
Хайде хубав ден с късмет и добри новини! heart
А, Рат, аз нали получих вече диамант, ама не го харесвам, че е миниатюрен, няма да повдигам въпроса, поне да не се ядосвам sad.
« Последна редакция: ноември 07, 2019, 08:31:51 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 07, 2019, 08:24:47 »

Добрютро, как сте?

Киви, ритат и двете едновременно понякога, в различни посоки, решават, че трябва да се въртят, обаче няма място и боли.Ритат се взаимно и това го усещам.ВЪобще е веселба в корема.Много е различно бременност с едно и с две.То е и като първа и втора бременност.Сега съм много по-стегната, не мрънкаща, не шашкаща се.Даже бих казала прекалено спокойна.

Малката като беше болна я гледа майка, а тя шие и сега Моника иска шевна машина.Аз нямам проблем с това да се научи лошо няма.Нито аз нито сестра ми шием, поня тя да може като баба си.Що поли и рокли ни е ушила майка, че чак и абитурентския костюм на сестра ми.

Свекърва, строявай човека, не така!Той и моя мъж има такива проблясъци ама бързо му ги избивам от главата.

Аз днес съм си измислила разходка до Лидл, да видим дали ще успея да взема това което искам и да се прибера спокойно.

Хайде хубав ви ден.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #56 -: ноември 07, 2019, 09:03:31 »

Добро утро!
Пия кафе и се чудя как да настроя нещата за днес. Нещо разхвърлян ден се очертава, ама каквото - такова. Следобед ще водя Кокона на имунизация и се наложи да сключваме сделка. При добро поведение - пица tease Тя никога не е имала страх от лекари, какво й стана сега, не знам.
Киви, ти си сръчен човек good Когато си купих машината, седнахме с майка (все пак тя може да шие) и стъпка по стъпка четохме всичко. Искам да ти кажа, че 40 минути се въртяхме и стигнахме до вдяването. blush На следващия ден сама се шушках и успях да тествам бодовете. Смея да твърдя, че шия често, ама за срамотията - още вдявам ръчно конеца в иглата. Има уж автоматичен начин, ама в книжката е обяснено безумно неясно и скоро даже не съм се и пробвала. Виж в you tube и може да се ориентираш по клиповете.
Шиенето/бродирането и спортът най-много ще ми липсват в ежедневието, когато започна работа. Изобщо не се виждам как ще съчетавам всичко и какви компромиси ще правя със себе си girl_impossible Аз обичам сама да си организирам нещата. Един ден ако се туткам, то на другия съм яхнала метлата и върша чудеса. Тези дни съм в размисъл колко е гадно да работиш за "чорбаджия"...

Хаха, звучи готино да гепиш вода laugh
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 07, 2019, 09:19:07 »

ДОбро утро!
Аз машините ги гледам с благоговение, но дотам. Али и Свекс са моите гуру, ако имам за шиене/плетене проблем, пренасочвам натам.
За малкия диамант помня и още ме е яд вместо Свекс. diablo Тоз мъж не мож ли го научиш на подаръчни ваучери да ти носи, че да си избереш каквото искаш? nea
Али, аз също нямах страх от игли и 20 години първа сядах. Но на моя тогавашен любим, му беше станало лошо един път, аз се притесних за него...оттогава прихванах и леко не ми е приятно. huhhuh.gif
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #58 -: ноември 07, 2019, 11:34:56 »

Аличко, кога тръгваш на работа?

Голямо жонглиране пада, да... но каквото такова.
За машината беше на ремонт, смазана е, но явно аз не и хващам чалъма. Ще и дойде времето.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #59 -: ноември 07, 2019, 12:55:45 »

Еха колко свежо като се включат нови хора да пишат  give_rose
Изобщо не мога и не искам да шия, мама беше по едно време голяма мераклийка за нова машина, ма вместо това ѝ взех киндъл и е по-доволна  pardon Иначе и аз се възхищавам на хората дето им иде отръки и имат нерви  heart
Маги, какво ще си купуваш от Лидл, мен тая седмица нищо не ме грабва достатъчно, че да ходя  huhhuh.gif
Утре съм решила Мис да не ходи на градина, а да си прекараме деня заедно. Може би ще я заведа в Музейко, още не е ходила. Иначе вечерта сме на имен ден на тати. Някой чувал ли е, че и Емил-овците празнуват на Архангелов ден?
Амелито е върхът lol Ей колко са хитри тези деца  Girl_hide
Аз сготвих една пилешка супа и сега съм се опнала, ще пускам прислужницата след малко.
Аз моя диамант не че не го харесвам, ма пръстенът е такъв модел, че е много открит камъка и бая боклук събира и много му се нервя, само ръчкам ММ да го чисти  blush Нямаме угодия  pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines