Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:30:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 83825 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 04, 2019, 10:09:36 »

Маги, честито! И аз последните месец два, направо живеех на дивана.
Булче, с нагревки не минава ли ухото? аз с фуроталгин и морска сол нагрята във вързан чорап си се самооправям. pleasantry
Купих си пухкав розов суичер за зимата, мисля и един пуловер по лъскавичък, и с това приключвам подготовката за себе си. Другото го имам.
Времето е разкошно, ние довършваме пода, чакаме после плочките и ламината. Затворим ли пода, ще се успокоя, за да спрем да разнасяме прах и боклуци. Другото - яваш яваш.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 04, 2019, 10:38:13 »

Здравейте smile

 Тук бяха 3 почивни дни и нещо много се напрегнахме тримата вкъщи.
Но вече е понеделник.
А на касата в Лидл ми подариха рози. Как да не се усмихнеш
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: ноември 04, 2019, 11:17:15 »

Привет в новата седмица!
Булка, хич не го мисли, взимай втори куфар. Ухото ако трябва го оздравявай с антибиотик, не си струва да се мъчиш на дълъг полет. Дано брат ти бързо преодолее шока, майната и на колата. Миналата година така братовéд ми катастрофира и се обърнаха с жена му няколко пъти, но той се отърва с пукнато ребро само, а тя се прости с два кътника. Цял живот е бил примерен шофьор, има хиляди километри път зад гърба си, ама като му е писано на човек, случва се. Той е със здрава психика и много спокоен, та още на втория месец купиха нова кола и сега пак пътуват из чужбина.
Маги, честито ти майчинство heart Изпратиха ли те официално новите колеги?
Киви, много тайнствено и с недомлъвки описваш къде сте били Wink. На юг ли ходихте по СПА?
Ние през почивните дни бяхме по бабешки мероприятия - задушница, черкви, гробища... Пропуснахме си и неделните сбирки с приятелите, че мъжете пият бира, а заради изборите навсякъде имаше забрани да сервират алкохол.
Много вял беше вторият тур на изборите в Пловдив, ниска активност, пък и да не говорим за големия процент на хора, задраскали неутралното квадратче.
Тук чак сега се показа слънцето... Хубава седмица на всички ни, аз отивам да се видя с една съученичка от началното училище и после подхващам пак дейностите по ремонта.
Еми, честити ти придобивки, със здраве да си ги носиш! Пандич, наистина е чудесно някой да ти подари цветя ей така heart
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #18 -: ноември 04, 2019, 11:19:37 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

При мен работа, работа и пак работа girl_impossible girl_impossible Трябва да внимавам какво си пожелавам, не ща да чуя за пътуване поне един месец, разбих се  star star star

Сега мисля подарък за на котката рождения ден след месец и ако стане това, което искам, ще съм ужасно щастлива yahoo yahoo yahoo

Уикенда спах, спах и пак спах, сумарно двата дни съм спала 24 часа lol Girl_hide Бях супер изчерпана и изтощена вече. Днес се вихря с нови сили в офиса, ама после съм на ортодонт, та положението ще е  girl_impossible girl_impossible girl_impossible

Маги, приятни последни седмици три в едно kiss2

Целувкен, залагам за 15-ти blum good

Бягам, хубав ден на всички give_rose Sunshine Flower

ЕДИТ: Забравих  Girl_hide Булче, да е жив и здрав брат ти, зло да го забрави.
« Последна редакция: ноември 04, 2019, 11:23:09 от marry_me » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 04, 2019, 12:07:05 »

Нещо не ми е излязъл целият коментар.

Маги, пожелавам ти спокойно бременеене вкъщи smile

Еми, честита придобивка.
Аз мината седмица оцелих промоции - блуза от Бенетон за 12 евро и боти от Дайхман за 11 евро smile

Булче, дано ти се оправи ухото и да не те мъчи.

Тук сутринта беше доста гадно времето, сега се е прояснило.

Хубава седмица ви желая!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #20 -: ноември 04, 2019, 13:20:26 »

Гутен Таг  give_rose

Ние си чакаме Мистър, утре съм на преглед и тонове да го видим какви ги мисли. Лекарката ми излиза от сряда отпуска една седмица ако я дочакам супер, ако не, ще раждам при друга  pardon
Тук от сутринта грее много хубаво слънце, поне в наше село, мама каза, че в центъра няма  huhhuh.gif Само един гаден вятър излезе, ма иначе е много приятно. Вършах по двора, сума ти боклук и листа изчистих, малко фитнес за Мистър, да го събудя  Girl_hide Мислех да мия малката тоалетна, ма нещо ме домързя, та
ще опъвам кълки, пък и да не го тормозя повече.
Маги, супер, че си си вече вкъщи, аз точно си мислех тези дни как първия път работих до последно. После ме завъртяха майстори, ремонти, прозорци мих в осми месец, какво ли не и така и не усетих както трябва бременността. Сега, особено откакто Мис тръгна на градина, доста време имам за мислене...е, понякога яко тъпотии са ми в главата, но доста по-осъзнато се чувствам.
Честито на кой каквото си е купил  Bravo Аз чакам да се разтоваря и да видя в какво влизам и може да се обзаведа с нещо ново.
Ние за района си имаме новия стар кмет, доволна съм, харесвам го.
Баба е вече на пост при мен да си чака правнукът. Не мога да събера чинии за съдомиялната от нея, ма тва да ѝ е  pardon
Целувкен  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 04, 2019, 13:38:08 »

То било много яко да се мотаеш безцелно из центъра.Видях се с една позната, после с друга си поприказвах, голям кеф.Утре мисля да се пусна пак на разходка по обед и после да почивам smile

На всички честити придобивки, със здраве да ги носите.Панде, вярно си уцелила кьоравото както се казва по нашия край.

Фери, и ние чакаме с теб Мистър. Нямаме търпение да се появи.

Свекърва в Плевен също беше вял втория вот.Много хора въобще не отидоха до урните, аз бях един от тях.Едно че не ми беше добре, второ не виждам смисъл и двамата кандидати бяха много зле.Тя и избирателната ни активност никаква тук в града.

Еми, да свършвате пода, голям плюс си се.Вярно не се разнасят толкова боклуци.

Получих си снимките от фотосесията, много ми харесват, тия дни ще кача малко в нашата тема да ни видите какви сме красиви.Нали знаете че не обичам ФБ и т.н. та ще кача малко и после ще ги махна smile



Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 04, 2019, 13:44:34 »

Добър ден!
Тука от сутринта е топличко и приятно. Ники отиде на градина без никаква драма и рев, даже го гониха да му свалят якето, че се засили да влиза  yahoo yahoo yahoo . За сметка на това уикенда ни скъса нервите на 3ма човека, повече в заведение до лятото няма да влезе, то беше крещене, хвърляне, бой /той нас/, абе щом наще вдигнаха ръце и не искат да го гледат... Сега няма да се виждат до пътък, че да го вземат с преспиване, а аз да ходя на театър.
Булка, дано ухото мине и всичко да е 6 за пътуването. Много искам да ти видя тоалетите за пътуването и ще чакам да пращаш по някоя снимка  Wink
Панде, много яко за цветето, наистина ти усмихва деня. И вярно добра далавера си нацелила с покупки, със здраве!
Мери ми, какво ще ти правят на ортодонт? Ти преди за мъдреците ми беше разказвала, заради тях ли е?
Маги, айде честито мързелуване, дано по-дълго да си откараш на дивана и да си починеш добре преди да се появят куклите.
Еми, честити придобивки!
Фери, дано дочакате док, тамън да се порадваш още малко на бременността и като гледам как си тръгнала, може и да пребоядисаш, пренаредиш и изчистиш из основи цялата къща  Wink
« Последна редакция: ноември 04, 2019, 13:48:34 от ratatui » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #23 -: ноември 04, 2019, 14:26:00 »

Странно като за понеделник, но до обяд бях готова с всички задължения вкъщи shok Още по-странно ми е, защото три дни бях с децата. ММ работи в петък с баща си, в неделя по приятелска линия ходиха до морето да вършат работа, а съботата не разбрах, че е в нас - половин ден чопли нещо в мазето, че си подготвя дипломната работа. Някакъв робот ще правят и събират части като за Франкенщайн. pardon
С комшийката под нас измислихме схема за детската кухня, защото няма смисъл и двете да си накъсваме деня. Ще ходи едната, за да има другата повече време.
Тази седмица са ми приоритет бюро по труда, НОИ, разни други документи... Запазвах час за очен лекар за Кокона. Първа възможна дата 30.12. shok shok shok И на имунизация имам да я водя. Направих списък и отмятам, че ще забравя нещо.
Тия в яслата пак са ми объркали сумата, която дължа. Утре ще ходя и с тях да се занимавам. Много ми е досадно!
Седнах да шия. За два прави тегела 4 пъти вдявах игла. То не се къса конец, то не свършва долният... girl_impossible Ама съм инат и ще го направя. Имам идеи за нови неща и затова бързам да отметна досадните.
Свекърва, като каза бабешки се замислих как бабата на ММ ни пропусна. huhhuh.gif Винаги е активна по тая част. След последния помен имахме случки с Кокона angry Толкова да се дразня с това харизване... Баба направи модерен вариант - даде пари, за да си купим конкретно хранителни стоки, от които имаме нужда, а не ни пробута евтини вафли.
Рат, и аз искам на театър! Завиждам благородно smile
Маги, отдъхни и се зареди с положителна енергия smile Сега е твоето време.
За зимата почти нищо няма да си купувам. На вълна подаръци за децата за Коледа съм. Някои имат и рожден ден по това време. Ще гледам навреме да изпращам всичко, за да не се бутам и аз в лудницата по куриерските офиси.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 05, 2019, 08:38:58 »

Добрютро, как сте?Аз си пия кафето, гледам новини и се чудя какво да правя днес smile Трябва да купя чорапогащник на дребната, че остана само с един и е голяма драма, иска си роклите детето.Ама кога ще излизам не знам, ще видя.За сега ми е добре в къщи да си зяпам ТВ.

Булка, искаме модно ревю с всички тоалети.Кога заминаваш?

Али, има дни, има дни, когато не върви.

Панде, как е при вас?

Рат, аз на заведение без детски кът още не ходя с МОника.Мо то си е мъка за всички.Тя се лигави на макс като е с баба и дядо, аз телефон не искам да и давам, а и тя не се зазяпва много в него, омръзва и и се започва една драма, един ужас.Не, мерси не си го причинявам това аз.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #25 -: ноември 05, 2019, 09:41:40 »

Добро утро!

Да чукна на дърво ухото е по-добре, аз го мажа с дипрогента (кортикостериоид +антибиотик). Знам как си го причинявам всеки път, имам себорея на ушите, и когато Звяр е сополив и му бърша носа и си пипам ухото че ме сърби и от там става инфекция. Сега пък почна корема да ме боли, някакви спазми... абе разкош!

Тоалетите ще са скучни  blum, то е бизнес официално дрес кода, най-вероятно ще заложа на обрани цветове че не искам да се набивам в очите, че ще ни следят нон стоп какво правим и с кого говорим, даже сме инструктирани да не закусваме само с българските колеги, че събитието е с цел да прекарваш време с колегите с които комуникираш онлайн и обменяш опит. Това малко ме напряга, но пък от друга страна аз познавам доста от тях и на живо, имам си приятели между тях, та със сигурност ще мога да се смесвам. То и всеки ден са се постарали да сме на маса с различни хора. Единствено ме притеснява дали са ни сложили с мм да сме в една стая, че е против политиката на компанията колеги от различен пол да са в една стая. То всички шефове знаят че сме женени, но тази дето запазва стаите едва ли  Girl_hide. Заминаваме на 15ти живот и здраве.

За заведение с детски кът не дръжа винаги, но е удобно когато седнеш в такова, в Хепи в Младост е най-удобно, очите не му виждам като седнем там, лошото е че не сяда да яде даже  angry

Маги, я и поръчай онлайн, щом мързела те е хванал  lol гледах че майките в нашата група хвалеха тези на Уайкики
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: ноември 05, 2019, 10:00:57 »

Свекърва, като каза бабешки се замислих как бабата на ММ ни пропусна. huhhuh.gif Винаги е активна по тая част. След последния помен имахме случки с Кокона angry Толкова да се дразня с това харизване... Баба направи модерен вариант - даде пари, за да си купим конкретно хранителни стоки, от които имаме нужда, а не ни пробута евтини вафли.
Идеята е да се споменат покойниците и да се раздаде храна, която те приживе са обичали. Моят дядо много си падаше по обикновени вафли, от най- простите, ама и от нас никой не ги яде. Раздавам на непознати, по- възрастни, които чакат пред църквата и ги прибират из разни торби. Може и да ги продават после, дано не ги хвърлят само. Купувам здрави опаковки, да издържат по- дълго. Другото го правя домашно, но не го разнасям по роднини, раздавам на който ми даде на мен или оставям в църквата.
Предполагам с моето поколение ще си отиде и този обичай и ще се замести с раздаване на бонбони за Хелоуин.  pardon, или кой знае... Тази година направо ме разтърси жена на възраст - явно съсипана от скръб ме доближи и ме попита дали бих приела нещо от нея, за младо момче раздавала. За да пита, сигурно е видяла или чула нещо. Представих си какво ще ми е на мен, ако съм на нейно място и никой не иска да сподели спомена и мъката ми. Някак ритуалното изпълнение на определени неща носи успокоение, че все още има връзка със скъпи хора, макар и ясно да се осъзнава, че няма логика и просто се прави, за да се прави.  smile
Между другото, по обяд в църквата до нас вече имаше венчавка, на връх Задушница. Ами какво да правят хората, не стигат изборите и забраната на алкохол, ами и църковни канони. Една от политическите партии пък раздаваше супа от големи казани на двора, та и ей ти съмнение за политическа агитация Wink. Бе, свобода на чувствата и дейностите, кой каквото иска и както го разбира. good
За Бъдни вечер сме в София, ще делим паричката в питката със сватовете Wink. Чудя се как да обявя, че нито искам да ми подаряват, нито да подарявам. Хехе, въртеше се из нета, че е време да се скараш сега с хората,  че да не се налага да им купуваш подаръци за Коледа funnytooth
Хайде, хубав ден! Тръгвам към парка, да видя какво се е случило след дъжда и студа с посадените дръвчета и чудноватото съоръжение blum
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #27 -: ноември 05, 2019, 10:19:21 »

Ех свекс, пак отстъпихте вие.... ама хайде, от теб да мине!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 05, 2019, 10:55:35 »

Ние раздаваме тук.Едно от малкото млади семейства сме което раздава.Ама аз така съм научена и точно това обяснение дето го даде свекърва го знам.Прави се за душите на умрелите, а не да се даде нещо сладко на някой.Това е традиция.

Свекс, съжалявам че ще се разходите до София.Дано някой ден намерите някакво компромисно решение.При нас идея нямам как ще е на Коледа.По принцип събирам в къщи на Бъдни вечер нашите и свекърва ми.На Коледа сме в нашите.Обаче тази година с новите попълнения ще е сложно.Най-вероятно пак ще сме в къщи, но няма да готвя нищо.Само Мерал ще замеси питката, а другите ще донесат всичко.Просто няма да ми се разхождат новородени бебета където и да е.

Булка, това е за опознаване на персонала.Интересни събития ви предстоят.Ще разправяш после, поне за страната, ако не можеш за самите събития.

Айде аз излизам на разходка малко, че времето е разкошно!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: ноември 05, 2019, 11:23:45 »

Ех свекс, пак отстъпихте вие.... ама хайде, от теб да мине!
Няма бе, снахата ще гърча, тя да готви и сервира funnytooth
Донякъде е по- добре така, иначе трябваше НИ2 да ходи и да ги взима, че сватът вече не шофира. Пък и са възрастни хора вече, на 70 и 75, къде да си менят табиетите. Уф, ето едно от неприятните неща, когато раждаш късно - стари родители по никое време pardon.
Булка, чакай да питам, на лотариен принцип ли ви разпределят по стаите? blush Много е некомфортно да спиш с непознат в стая, ами ако нагонът му не отговаря на пола? Редно е вие да избирате кой с кого да бъде, а ако искате да сте сами, да доплащате, големи хора сте.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines