Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:56:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 83836 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 05, 2019, 11:33:38 »

Булче, доста странно това с разпределението по стаите, верно дет вика Свекс, кат деца ви третират малко. Дано всичко е наред.
За задушница съм по средата между мненията ви- приемам всичко, но наистина съм гнуслива и държа да давам запечатани единични неща. Свекърва ми ме научи. Вика ще купиш масло, запечатани продукти, мини халви, аеро шоколад. Тази година купих тук на един съсед куц вино. Знам че дядо му беше приятел, баба също. Стана ми мн мъчно като го давах, но и ми олекна. Винаги моля да отсипват за дядо, другото да им е сладко, дори да не кажат Бог да прости, аз съм си свършила ритуала. Но наистина ме харесвам стария метод с чинията в която с пръсти са ми смесили сто боклучави десерта.
Майка раздаде задушени моркови с масло и оризовки - в работата си. Това сънувах и това й казах да направи за дядо.
Свекс, нека поготви снахата пък да си починеш малко ти.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 05, 2019, 11:49:54 »

Здравейте smile

Тук вали и няма изгледи да стане слънчево като вчера.

Аз съм забравила какво се прави на Задушница. В началото се зачудих за какво говорите. Свекърва, благодаря за напомнянето.

ММ понякога е сам в стая, понякога се разбират помежду си с кой да са. Май зависи колко човека трябва да настанят.

Свекърва, все ви се чудя за сложите Коледи. И като знам как става като се чудя сигурно някой ден ще разбера от първа ръка.

В момента Коледа нито ми е вълшебна, нито специална. 25тият ден на декември.  Вече помолих мм да не си взема никаква отпуска по Коледа. Тримата вкъщи в момента е лоша комбинация. Нашите естествено предложиха да се приберем за Коледа. Но на мен звучи като много лоша идея. На Бамбук вече сме му купили подарък. Скука. Може би ако той се вълнува ще е по-интересно. Чакам Коледните базари да ни донесат коледното настроение, че да не сме пак Гринч и чичо Скрудж вкъщи.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #32 -: ноември 05, 2019, 11:56:16 »

Свекс, при нас когато ходим на локално ниво, всеки си избира сам съквартиранта и се вписваме в един списък, та идея си нямам сега на такова събитие как ще стане. За доплащане хич не ми се мисли, мястото е много луксозно, ние вече ще се изръсим предните дни за нощувки таа не мерси!

Иначе майстор си да намериш оправдания за снахата, Родния не смрънка ли? Майка ми да беше светът щеше да омрънка. Тя дума не дава да става Коледа да идват до нас, казва който иска да дойде, този празник се празнува вкъщи, не по гостита. Една година за Великден дойдоха, леле хем ги обслужвах от до, каза че не е усетила празника.

За Задушница не ми се говори, ма да се разпиша. През детството ми си изпълних квотата по тези събития и сега не искам нито да мисля за тях, нито да ги спазвам. Братовчед ми се ожениха на Задушница. Те са доста религиозни, ама какво са правили, къде са гледали избрали точно тази дата. Владиката обаче им даде благословия след залез слънце да се венчаят, това е отстъпка по старско му че празника(то Задушница май не е празник де) е отминла след като слънцето е залязло. И баба ми така ни казваше на Велики петък, да си хапваме след като залезе слънцето smile
« Последна редакция: ноември 05, 2019, 12:03:09 от bulche91 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 05, 2019, 12:04:22 »

Панди, като те чета и се чудя - да продължи ли да ми пада мнението за мъжете деви или по-скоро малкият у вас напряга атмосферата?
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 05, 2019, 12:31:22 »

Привет и от мен в новия месец smile

Ние на задушница винаги се прибираме до село и ходим до гробищата. Там хапваме и оставяме храна. Свикнала съм от малка на това и ми става хубаво да спазя традицията.

Панде, защо така за коледното настроение? Там при вас сигурно вече и по магазините, и навсякъде да изкарали празничните неща?

На мен тази дълга есен ми разваля малко чакането на празниците. По това време вече отдавна съм се захванала с коледни филми, но със слънцето навън сега...

Ние на Бъдни вечер, в късния следобед, ходим до на любимия техните - там помагаме с приготовленията (миналата година аз месих питката), украсяваме елха и сядаме на трапезата. За самата вечеря обаче се прибираме към нашите и с тях празнуваме. На Коледа пак е така - ходим до моите роднини и после до in-law - баби, лели, братовчеди. Абе, въобще е - три дена яли, пили и се малко преуморили.

Подаръци са ми в главата тези дни, но нямам идеи какво на кого да взема. Трудно ми е вече да се надскачам, сложила съм си летвата твърде високо. От друга страна искам всеки път да подаря подарък, който да е любим. Не знам, има време, ще го мисля.

Маги, честито майчинство, наваксай с почивките, че кой знае после колко време ще имаш  Wink

Булче, беше ме питала още в предната тема - сега купихме имота, но от началото на годината оправяхме документи, за да се случи това.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 05, 2019, 12:44:44 »

Еми, и двамата lol lol lol Единият иска да разхвърля, да блъска и да събаря. Другият просто не може да живее така. И никой не отстъпва. Когато са си двамата, много добре се разбират. Обаче ако и аз съм там, и двамата очакват да съм на тяхна страна и ми късат нервите. А Бамбук напоследък се бори за Оскар с голям драматизъм.


Булче, майка ти е интересна личност, да кажем.

Бубе, защото нещо ме напряга коледното настроение последните години. Последните 10. Просто по  Коледа също стават и гадости и не винаги Коледата е вълшебна. Съвпадение е, че от тогава сме заедно с мм. И това също е сложно. В началото всеки си беше с техните за Коледа, но ми беше много тъпо без него. След това си бяхме само двамата, ама всички ни мрънкаха. След това пробвахме да обикаляме, но ние не сме от един град и това е свързано с много обикаляне. Та като се роди Бамбук реших пак да сме си само тримата.
И ти като снахата на свекърва все към твоите родители дърпаш, но сте от един град и по ти се получава. Аз също бих се радвала да празнувам с моите роднини, защото наистина се събираме и е много весело. Но за мм това е лудница. Те си се събирата той, брат му, майка му, баща му и баба му и е много скучно.

Въобще днес съм сива като небето над Пуркерсдорф lol lol lol   
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 05, 2019, 13:30:36 »

Айде и аз в кюпа, да си кажа мнението:
Някак си не съм свикнала да правя нищо на Задушница, ама аз от атеистична гледна точка разсъждавам и смятам, че колкото си обичал и почитал човек приживе- това е! После каквото искаш прави, няма да го върнеш. Баба ми раздава, майка само вкъщи и на комшийката най-много, баща ми е на моето мнение. По гробища почти не ходим.
Свекърва, сигурно и на вас ви е малко криво, но пък може скоро сватовете да се споминат и снахата да реши да ви уважи на Коледа  Wink Знам, че съм гадна, ама с една приятелка все така се успокояваме, някой като ни нервира " Не го мисли, все ще умре!"
На мен още не ми е Коледно, но някак чакам и започвам да се настройвам и зареждам за Коледа. Сигурно ще сме с наще, Г не иска да празнува Коледа с Ники и ще го водя в Смолян. Той си е избрал подарък /иска кухня/ и чакам от ЛИДЛ ако пуснат.
Булче, а не може ли да предупредите че сте семейство и да сте в една стая? Много строго и напрягащо ми звучи цялото мероприятие. Малко тип Биг Брадър.
Панде, вие няма ли да имате гости за Коледа?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #37 -: ноември 05, 2019, 13:42:31 »

Здравейте  give_rose
Аз днес бях на преглед и тонове, никакви признаци, добре си му е на човечко, ще пиша повече в нашата тема.
Коледа никога не ми е била особено емоционална, въпреки че имам двоен празник. За него се сещат най-близките ми само, за другите си е просто Коледа  pardon ММ обаче е страшен фен на всичко коледно, сняг, подаръци, всяка година е все по-коледно вкъщи - възглавнички, лампички, еленчета, лошо може да ти стане. Разбира се гледам да не му секвам ентусиазма, още повече че и наследството се кефи. Мен ми е досадно цялото готвене, не меся, никога не съм обичала, питката си е негова задача. Половината купувам готово, другото го спретвам набързо и се опвам да пия греяно вино, което пак той прави. Иначе проблем с обиколките нямаме, може би защото нямам свекъри. Ходим по традиция при нашите, и някой от другите дни при леля му, та при нас няма напрежение от тази гледна точка. На Бъдни вечер за ужас на мама ММ държи да сме си вкъщи само ние тримата, това, което той разбира под семейство. Дори не съм се опитвала да променям това, защото така ми харесва повече. Бабите ни също идват тук и няма нужда да ги обикаляме.
Аз не раздавам нищо на Задушница, ма тук няма и на кой, всички съседи са се изпокрили зад високи зидове. Мама и баба и на ММ лелята дават. Пък при нас все събития, сватби, бебета и последните години и до гробищата не сме ходили, само ММ минава да нагледа какво се случва и да запали по някоя свещ. Преди да се оженим само разчистихме, че беше бая зле и сложихме от тези красивите камъчета да не избива трева, толкоз.
Булче дано ви сложат в една стая, ако не ще си отскачате на гости по ученически  blum
Аз пък на мястото на Свекс бих се радвала, че лудницата няма да е вкъщи  blush
Али, как пък ги следиш толкова тия такси, изобщо не ги гледам, даже за допълнителните занимания не следя кога ходила кога не, плащам колкото са изчислили  huhhuh.gif Ма то след частната ясла колкто и да ми кажат, все ми се струва нищо, сигурно затова...
Утре ще ходя при братовчедка ми и бебка, нямам търпение да подуша малко бебе  heart heart heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: ноември 05, 2019, 14:26:27 »

Ами да, както казва Панда, объркаха се Коледите с глобализацията funnytooth Миналата година НИ1 бяха сами за празника, в тяхната си къща. Нямаха намерение да си идват и тази, но като казахме, че ние ще ходим, май избраха по- малкото зло Wink Е, ние се гласяхме за миналия месец, ама пак. Ще видим как е да сме заедно, да се надяваме, че ще се получи. Мен само размяната на подаръци ме изнервя и напряга, за другото съм съгласна и на вълшебна, и на проста Коледа Wink.
Родният, Булка, е бял и добър и не смее гък да каже. smile Много лошо сгафи и сега само кима с глава- реши, че калъфът на матрака е мръсен, а аз не съм на същото мнение, щото хем няма и година откакто е купен, хем има топматрак, хем и плътен трикотажен чаршаф с ластици под долния ни чаршаф. Умря си на ината и тайно свалил калъфите и ги дал на пералня вън. Те пък взеха, че се свиха ужасно и шихме по поръчка , та още не може да прежали "грешните пари" и е по- равен от тревата Wink Горкият, вчера беше да се подстригва и докато чакал, чул една съседка как си пита мъжа дали да си подстриже с един пръст косата. Не случи на жена и това си е funnytooth Викам му, че едва ли би забелязал и с пет пръста да я намаля, и с пет тона цвета да променя, ама не, уважително било и добро впечатление му направило. diablo Ще я разуча аз тази кака, не може да дава лош пример на публични места blum NO
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #39 -: ноември 05, 2019, 15:27:30 »

Днес обиколих света, но отметнах важни неща и съм доволна. Всичко на фона на гадната сутрин, която ми спретнаха вкъщи diablo
Свекърва, изказах се крайно, защото и Задушница е комерсиална последните години. По хипермаркетите пускат знайни и незнайни опаковани сладки точно с тази цел. Съответно ние събираме няколко такива торбички и се давим с нещата. Предпочитам два хубави кроасана за децата, вместо 4 сухи и промоционални. Затова казах, че баба прави друго. Тя е в изключително пенсионерски квартал. Читав магазин нямат наблизо. Тя не може и да обикаля много. Дава ми 10-20 лв и ми поръчва да взема маслини, кашкавал, пилешко месо или нещо друго конкретно. Взимам точно това, но по моя преценка.
Ние не ходим по гробищата на Задушница. Ако се ходи - задължително преди това. Преди сме си го причинявали и беше ужасно напрягащо и изнервящо за всички. Изобщо не е и момент човек да остане с мислите си и със спомените.
Коледа не сме планирали. На Бъдни вечер предпочитам вкъщи четиримата. Много пъти съм казвала, че за мен празник е да видя украсата по центъра, магазините и заведенията, да присъствам на някой концерт. smile Яденето, пиенето и търкалянето по диваните не ми създава празнична обстановка.  nea Точно днес слагаха с вишка украсата на едно дърво до хубаво заведение. Всяка година ме усмихва, когато мина оттам и видя огромните червени топки за елха heart

Фери, професионално изкривяване! Наясно съм колко хора не могат да вършат административна работа. В единия случай трябва да платя 20 лв за няма нищо. pardon При нас допълнителните дейности се плащат на два пъти без значение от броя посещения. Там няма какво да мисля.
Булче, звучи безумно това с настаняването. И за мен е нормално да имате вътрешно разпределение.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 05, 2019, 17:36:08 »

Свекс, аз успях да сбутам калъфа на матрака на две части поотделно го изпрах- на две отделни пранета на 30 градуса. вашият не е ли с цип? ХУбаво че поне има съвест, че да е гузен, на доста хора и това им липсва.
БЪдни вечер го карам само вкъщи, от години отказвам да се поддам на всякакви тормози по темата.
Панди, напълно те разбирам, и аз съм арбитър вкъщи, понякога ми писва и ги зарязвам да се оправят, като подло мълча. Girl_hide
Относно таксите за детската- За съжаление след ремонт, особено с дете/деца, и 20 лв разлика в бюджета на края на месеца идат повечко. ДОри чисто психически.. girl_impossible
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #41 -: ноември 05, 2019, 23:43:57 »

По принцип самонви чета от време на време, но днес не издържах, ама уморихте ме от смях. Гринч и Скрудж е ужасно добро, както и подлото мълчане на Еми, много е рядко, жени да имат такъв саркастичен стил и хумор, наистина паднах от смях. smile

Така и така пиша да кажа, че ми е малко странно, че булката споделят стаи в нашите фирми всеки си има индивидуална стая винаги, явно ви е много голяма групата.

Направо не знам какво е това коледни настроение от ноември, тук вече коледни песни, украси...пък то още 20 градуса... айде поне средата на месеца да дойде! smile

Благодаря за хубавото настроение, аз лично имах нужда от доза смях. smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #42 -: ноември 05, 2019, 23:49:47 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Четох ви, ама не запомних всичко, ще пиша на посоки  pardon

Ратче, с брекети съм от 7 месеца  blush Мноооогооо боли на дърти години cray Мозакът ми се спаружва за седмица, като ги натягат. 

Да си кажа и аз за празниците blush Нормално жената да дърпа към нейната рода. В моя случай съм живяла с тях 20 години повече, а и сме си близки, търсим се, така ни го създаде като навик баба (на баща ми майката). Но... също съм учена да се съобразявам и да изказвам уважение. За Коледа и Великден съм у родата на котката, без протести. В моето семейство най-големият празник е Бъдни вечер, затова на него сме с моите родители, Великден е нещо като поделен, ама повече време сме у родата на котката.

Към задушница съм със смесени чувства Girl_hide

Свекърва, свиркай си, има карма в този живот - положителна и негативна girl_wink Все пак ясно е защо го приемаш и правиш, а за слепите не прожектират филмът два пъти girl_wink

Панде, малко си Гринч мууд, но ти си знаеш girl_wink Все пак това сте вие и вашето семейство (тримата) pardon

Булче, аз като ходя по командировки не си спретвам руум шеърйнг, но все пак аз одобрявам разходите lol Обаче ми звучи яко да съм с някой в стая, а не с мъжа ми  pardon Ще си навлизаме в личните пространства с други хора, за мен си е освежаване, а и вярно ще се чувствам като студентка на Студентски празник lol Аз лично бих експериментирала със себе си  girl_wink

Оставям ви, дами, през телефона съм и съм на офф мууд от няколко часа kiss2

Виви писала, пускам, че пиша от 40 мин.  girl_impossible girl_impossible
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 06, 2019, 08:49:47 »

Добро утро, как сте?Аз си изпратих народа, дадох няколко урока по пауър пойнт по телефона и сега си пия кафето smile Днес мисля да мързелувам, само ще отскоча до парка да събера малко листа и кестени, че утре ще правим нещо в градината.Ама това ще е по обед.Хем да разходя девойките.

Аз обичам Коледа, обичам празниците, макар накрая да съм изморена и да ми иде да спя 2 дни.Обичам да се съберем цялото семейство, децата да тичат, да се карат, бият, обичат, играят заедно.Да си говоря с нашите и сестра ми, да ми е претрупано с хора, да няма от къде да мина, да съм с най-близките си хора.Давам си сметка, че е за два, три дни и ще ги преживея, но спомените ще са с мен дълго време.Виж моя мъж се изприщва от толкова хора, не може да диша направо.Ама с годините май взе да свиква.Той е егоистичен телец, който иска всичко да се върти около него, удобството му, храната му и т.н. и това да дели всичко с другите му е ужасно трудно.

И искам да отида на коледен базар някъде в чужбина, че тук в БГ са смешни.Ама айде има време и за това.Първо Букурещ, че е най-близко, после и по-на север.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: ноември 06, 2019, 09:00:08 »

Еха, здрасти, Виви! Какви сте такива четящи, ама непишещи, бе  diablo Wink
Еми, с ципове са калъфите и в пералнята влизат, ама всичко е от инат да развива бурна дейност и да покаже кой е мъжът в семейството funnytooth Нещо пак го е налегнал служебен амок и вероятно не иска да изпуска и ситуацията вкъщи, като е толкова зает там. Освен всичко друго, около него са само жени счетоводителки и хич не му влияят добре. blush
Днес съм на пенсионерско събиране да мъдрим пак какво ще предприемаме с децата от отдалечените райони. Тази година са закрили още две училища и сега учениците пътуват с едни разбичкани автобуси. Сигурно като се влоши времето ще си остават по къщите. Става все по- мизерно и по- мизерно по селата. Изтеглянето на хората оттам изобщо не е решение, но не виждам друга възможност.  pardon
Онова момиче, дето го подготвяхме за изпити след седми клас е в езикова гимназия в Асеновград. Много добре върви, учи сериозно. good Намерих връзки с учителката по математика там, ще следим как се развива. Събираме му по някой друг лев месечно, да има за пътни до дома и за дребни разходи. Не се оплаква, добре се адаптира към средата. Това, че идваше до Пловдив на уроци си казва думата, а и детето е оправно. Има и две студентки от нейния край тук, та вероятно ще идва при тях понякога.
Та така, хубав ден на всички ни, по- малко ядове семейно и служебно и много вдъхновение good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines