Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 16:51:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 84484 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: ноември 26, 2019, 09:12:30 »

Добро утро, как сте днес?

Свекърва, вярно твоите хора са се прецакали малко, ама понякога така се получава smile Ще имат спомени поне, хахаха.
Ти почвай да дрънкаш с тенджерите.Да ни даваш вдъхновение за интересни манджи.

Булката много леко мина, искам подробен разказ по дни и часове, хахаха.Айде поне по дни!

Панди, много логично им изглежда лечението на докторите там, няма прекалено насищане с лекарства, но не е и като в Англия - Парацетамол за всичко smile
Нашата лекарка е така, не изписва много лекарства, АБ в краен случай и не ме кара да я тъпча с Панадоли и т.н. при най-малката настинка.Общо взето добре се разбирам с нея.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #241 -: ноември 26, 2019, 09:44:33 »

Добро утро!

Днес стартирах много рано със Змейовете още към 3, те да се подготвят за голямото събитие. После Баш Змея и на съседката кучето силно се разстроиха и ме убеждаваха, че нещо става докато финално не се събудих. А те си доспаха нали...

Каня ви в коледната тема, дестинациите се грабят като топъл хляб. Ще пускам адреси като съм маааалко по-свежа.  give_rose

 Christmas tree http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,38252.msg738718.html#msg738718
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: ноември 26, 2019, 09:53:43 »

Мен почва да ми прави впечатление че стометровите рекламни брошурки ( както викам на рецептите), нямат никакъв ефект. Спрях да купувам добавчици- колкото с тях се боледува у нас, толкова и без тях.
Свекс, ще покажеш ли тенджерите?
Булче, шопинг понаправи ли или ептен нямаше време?
Аз съм вечно недонаспала се - грам не ми стигат дори редовите осем часа сън. Явно имам натрупване на умора и нерви.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: ноември 26, 2019, 10:00:14 »

Натрупване на умора Еми, аз бях така точно към втората година на Моника.После имаше един голям момент на наваксване.Моя мъж само ми викаше, на теб само ти се спи.Ми да, след 2 години не спане, исках да легна и да спя една седмица.

Киви, и моята девойка се събуди тая нощ ама към 5.Мамо ела при мен, айде отидох да я приспя, успях бързо, ама после върви спи!И уж съм се разбрала с моя мъж той да става вече нощем, че аз съм като кораб, той и не разбра че е дошла в стаята да ме търси  nea

За добавките, аз отдавна не купувам.Великия Калциев глюконат дето го изписват нон стоп, съм спряла да го купувам още след първото боледуване.Гледам да имам вит. Ц, Умкалор, извара  blum и сироп за кашлица.От там нататък зависи каква е болестта.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: ноември 26, 2019, 10:27:00 »

Добър ден!
Панде, кефят ме докторите при вас! Нашия е много подобен, лекарства се изписват супер рядко, хомеопатия опитва предимно, антибиотик само ако е много наложително и то с уговорката да се изчака и ако няма подобрение. На нас до сега не ни е давал никога, на приятелче на Ники беше дал /ако се влоши, защото пътуваха, но не го пиха/. Сега бактериите каза никви антибиотици, направихме схема и вече няма зелени сополи и задна хрема.
Добавка давам само Флавон /обикновено и вит. Д включвам зимата, ама сега съм забравила/ и мога да кажа, че съм доволна.
Свекърва, айде със здраве да си ги ползваш и често да ти е пълна къщата и да има на кого да готвиш!
Еми, много познато това със спането, дано наваксаш скоро на сън!
Маги, направо като те слушам, че Моника още се буди и ми иде да се гръмна! Това кога спира бе??? Като се изнесат ли ще спрат да ни будят?!?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: ноември 26, 2019, 10:33:27 »

Аз така и не разбрах калциевия глюконат за чий точно го дават?
Още се колебая след карантината за варицела, да го пускам ли допразнично на градина или да изчакам след нова година.. girl_impossible  
Маги и моят мъж не чува нощем. Явно така им изнася. Хубаво че не се налага тук често.
Рат , сподели схемата за задна хрема
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #246 -: ноември 26, 2019, 10:40:58 »

Антените им не работят на същата честота просто... И аз ставам и ги усещам змейовете, но таткото си има други функции.

Трябва правилно да си разпределим ресурсите според квалификациите, а не водопроводчика да ти реди паркета и после олеле ...

Ратче, схема за задна хрема и на мен, моля. 31 е вкъщи днес, хремав точно, може да се буди, но на 6 е много по-разбран. От толкова до толкова часа не влизаш в моята стая и е мир и любов smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #247 -: ноември 26, 2019, 10:42:02 »

Аз така и не разбрах калциевия глюконат за чий точно го дават?
При хрема да облекчи лигавицата на носа, други лекари изписват противоалергичен сироп вместо него.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: ноември 26, 2019, 10:54:58 »

Тей де- тъй като не виждам облекчение ни с него, ни с противоалергичния, последния път не купих нищо от рекламната брошура.
 За разпределението на функциите- такива "бащи" познавам, че не стават ни за паркетаджии, ни за памперси.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: ноември 26, 2019, 10:56:27 »

Аз четох за тоя глюконат, не намерих отговор какво точно прави.В Европа е отречен вече, иначе преди години и там са го изписвали масово.

Ох, Еми трудна дилема.Аз може би бих я пуснала.Аз и като разбрах, че има варицела племенника я набутах там да се разболява, че да минава варицелата като малка и да знам че вече нямаме такива болести напред.Точно предколедно я хвана Варицелата, на 14.12 се опъпчиха с баща си двамата и я предколедно бяха вече здрави smile Беше весело в къщи.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: ноември 26, 2019, 10:57:46 »

Направо тук ще го напиша:
Еми, твоите капки подкарах и ги пръсках към 2 седмици / първо 3 пъти на ден за 2-3 дни, докато си бяхме у нас. После само вечер./ Личния ни даде шуслерови соли 4 и 6  по 3 пъти на ден, ама като е на детска по 2 ги пиеше /това за около месец каза, ама ги пи 20 дни/. Той ни беше изписал и умкалор и няква морска вода за промивка, ама така и не стигнах до тях /котката едва това дава, за ШС го лъжа, че са бонбони, иначе не ги яде/. Но преди това му бях дала и неговата си хомеопатия, ама подобрение започна да има сле 5-6 дни по тая схема.
Ама на Ники педиатъра си има инструктаж като приемаше нови пациенти и ти казва, ако не ти изнася да не се записваш при него. Той температуропонижаващи не дава НИКОГА, винаги преди да даде каквото и да е иска да се чака 3 дни- ако има подобрине, нищо не се прави, ако няма тогава се подпомага организма. Има ли вариант да се избегне антибиотик винаги се прави! Има си косури, ама е адекватен и сме на едно виждане за лечението, та се разбираме.
Такова нещо като калциев глюконат, никога не са изписвали на никого у нас.
Еми, аз бих го пуснала. Искам да мине докато е малък и да я чекна от списъка  blum
Аз много малко бащи познавам, които стават нощем и чуват децата, или изобщо поемат/поема ли са "нощни смени" с бебе.
« Последна редакция: ноември 26, 2019, 11:04:25 от ratatui » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: ноември 26, 2019, 10:59:00 »

Моите деца вече доста рядко се будят. За сметка на това, като спят, спят така, че нищо не ги събужда. Което при каката вече е добре, но при сина ми още води до намокрени чаршафи сутрин - понякога по седмица-две няма нищо, после за 3 дена, 3 пъти. Тя заради това и пералнята е толкова експлоатирана при мен.  blush

Обаче аз все още съм безкрайно недоспала. Успях да си почина малко преди 2 години и половина, след една операция - 1 месец така или иначе не трябваше да излизам от вкъщи, наспах се, изгледах всички сериали (фантастични).... Хубаво беше, но свърши. И сега съм пак на безкрайна въртележка.  pardon

Педиатърката на децата я харесвам - не предписва неща за щяло и нещяло. Основно - някакъв имуностимулант (от рода на Изорекс, инфлуцид), капки за нос, сироп за кашлица (ако са необходими), при необходимост (висока температура) - панадол/нурофен. При крайна необходимост - - течен аналгин на капки (Зарко най-редовно не сваля висока температура с другите две). Антибиотик - само ако няма подобрение с другите неща.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: ноември 26, 2019, 11:14:07 »

Карантината мина, аз се  чудя да не хване някой грип точно преди коледа, това ми е въпросителната.
Рат, капките са жестоки. Видях че имат цяла серия етерични масла Пранаром и ще пробвам и тях.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: ноември 26, 2019, 11:16:30 »

Моите деца вече доста рядко се будят. За сметка на това, като спят, спят така, че нищо не ги събужда. Което при каката вече е добре, но при сина ми още води до намокрени чаршафи сутрин - понякога по седмица-две няма нищо, после за 3 дена, 3 пъти. Тя заради това и пералнята е толкова експлоатирана при мен.  blush

Обаче аз все още съм безкрайно недоспала. Успях да си почина малко преди 2 години и половина, след една операция - 1 месец така или иначе не трябваше да излизам от вкъщи, наспах се, изгледах всички сериали (фантастични).... Хубаво беше, но свърши. И сега съм пак на безкрайна въртележка.  pardon

Педиатърката на децата я харесвам - не предписва неща за щяло и нещяло. Основно - някакъв имуностимулант (от рода на Изорекс, инфлуцид), капки за нос, сироп за кашлица (ако са необходими), при необходимост (висока температура) - панадол/нурофен. При крайна необходимост - - течен аналгин на капки (Зарко най-редовно не сваля висока температура с другите две). Антибиотик - само ако няма подобрение с другите неща.
Менианте, то хубаво гледат да минат с някви хомеопатии, шуслери и прочие. Аз съм много за. Само че при малкия не виждам да имат ефект и нещата главоломно се влошаваха на всеки едни нови сополи. Та тази еко практика нещо не бачка при него, трябва да измисля друго.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: ноември 26, 2019, 11:25:07 »

Инхалации, това ме спасява мен.Щом има хрема, започвам инхалации с физиологичен разтвор.Ако зачерви гърло слагам компрес с извара за цяла нощ.Няма искам, не искам. Случвало се е да я изчакам да заспи и да сложа компреса.По същия начин съм и с лекарствата, няма искам не искам, научила съм я да ги пие.Тя вече е и голяма де, и ми е в пъти по-лесно.А и при гнойна ангина мажем гърлото с гранофорин.Сега имаше афти и пак така направихме.При нас е смесица от традиционно и бабешко лекуване.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines