Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

ноември 12, 2019, 08:14:04

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември на тиквите и на ретроградния звяр  (Прочетена 3726 пъти)

emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 4251

Моят сватбен албум

« -: ноември 01, 2019, 11:11:00 »

Айде да ни е лек този Меркурий.
Маги, какво истерясва твоят човек?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
Публикации: 560

« Отговор #1 -: ноември 01, 2019, 11:44:05 »

хахах тъкмо казвах на един колега че е ретрограден и че утре има планирано голямо техническо ре-оборудване ... та лошо ми става.

Вчера имахме ужасен ден, брат ми катастрофира, той слава богу е добре, с леки натъртвания и шок, колата е леш. Тъпото е че не е негова колата, а на свекъра ми, с каско е, той милия дума не каза. Просто Господ го е опазил, обърнал се е жестоко, добре че е бил сам.

Вечерта празнувахме Хелоуин,т.е обикаляхме из давата входа на блока ни, много се изкефиха децата, доста хора се бяха подготвили.

Та тъй, да ние лек презМеркурий-а angry
Активен
магито
Global Moderator
Публикации: 4786

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 01, 2019, 11:46:06 »

Добрютро!Как сте?

Панде, ТМ е впечатлен явно от Хоакин Финик и филма.Казват, че е много добър ама аз не съм го гледала още и не знам кога ще стигна до него.Най-вероятно като го пуснат по HBO.

О, Киви, айде списвай от време на време.

Рат, как сте с Ники?

На мен очите днес са ми по-добре ама си капя капки.Снощи се скарахме с моя мъж и днес съм решила да го игнорирам цял ден!Значи последно не знам кой е бременен в нашето семейство и на кой му играят хормоните.Така като гледам не съм аз 

Другата седмица вече съм в къщи и дават времето да е по-хубаво, а дано че имам да обикалям.
Активен
Feribotka
Публикации: 2340

« Отговор #3 -: ноември 01, 2019, 12:26:22 »

Само се записвам, че за много писане ме мързи.
Булче много неприятно sad Хубаво, че е жив и здрав, другото се оправя все някак  smile Имам чувството, че падне ли малко дъжд и половин София забравя как се кара, да не говорим, че всичко живо се качва по колите и който може и който не може  angry
Радвам се, че нашият господин дочака ноември, вече ми е любопитно дали няма да чака и той като сестра си 19-та дата.
Добре сме, мързелувам си, гледам си прислужницата (че чак сега стигнах до нея) и помежду сериите чистя и подреждам, че докато беше топло бая километри навъртях и не остана време за друго.
Утре идва баба, да ми прави компания и да чака правнуче номер 2  heart
Маги, бях се сетила наскоро да те питам дали караш?
Целувкен  give_rose
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 01, 2019, 12:46:26 »

Bulka, важното е че брат ти е жив и здрав, другото са ламарини!

Еми, как я караш?

Фери, не карам сега, пречи ми корема.Ръцете ми окъсяха, не стигам маса, клавиатура, мишка, нищо.Особено последните две седмици рязко нарастна и съм като костенурка, ама черупката е отпред  pardon

Де се изпокри народа никакъв го няма.
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 01, 2019, 12:56:34 »

Маги, бутам я някак си. Провалиха ми се плановете за уикенда. Бясна съм ама нямам изход.
Ретроградният ме почна и мен явно- нвдобра комуникация с клиенти...
Булче, да сте здрави. Важното е че каско е имала също.
Активен
svekarva
Публикации: 3926

« Отговор #6 -: ноември 01, 2019, 13:19:57 »

И аз да се запиша за новия месец smile.
Съвсем ясно и болезнено си спомням всеки ден от миналата година, как се изниза това време...
Да не е съвсем без хич положително, следобед отивам до Центъра, за първи път след прекъсване от много години започват празненства, посветени на деня на будителите.
Намерих и тази статия за романтиката, нали преди време разтягахме идеи за това, кой какво прави като семеен, за да я запази Wink. Бубето пише все по- рядко, но ето и още един отговор, макар и във формата на виц.  Wink
Хубав ден, хубав месец и изобщо само хубави преживявания на всички ни, че ей го де е Коледа smile
https://www.obekti.bg/misterii/romantikata-prez-ochite-na-razlichnite-zodiite?fbclid=IwAR0egiIBC3AHoV1ex3SM2x5D7JJUU13hd1Mhojg0pVMZFd1Vw4qtUgkXeo4
« Последна редакция: ноември 01, 2019, 13:22:33 от svekarva » Активен
Alichka
Публикации: 3105

« Отговор #7 -: ноември 01, 2019, 13:53:23 »

Аз съм с децата по мое желание. ММ и майка почиват днес. Майка си направи план да пазарува и готви, ММ пък отиде с баща си. Имах вариант децата да са на ясла и градина, ама така поне малко се разходихме. Събрахме студ и се прибрахме.  smile
Киви, много се смях на неизвинените отсъствия funnytooth
Маги, откакто родих на ММ му е вечно студено. И аз го отдавам на хормоните girl_wink Мои ли, негови ли - не е ясно!
Булче, да е здрав! Другото са бели кахъри. Ние и без каско на една от колите на ММ намерихме вариант, когато го удариха, та такива неща се нагласят някакси.
Фери, кога ти беше терминът, че за 19ти се гласиш?
Отече ми срещата вчера с моя приятелка. Тя е с малко дете, та докато беше бебе, не можехме да си напаснем графиците. Сега пък времето ни подля вода. Канех се децата да ги водя по центъра, ама до там не стигнахме. Поне Кокона вчера направиха хубаво тържество по повод Денят на будителите. Получихме снимки, радвахме се всички.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Публикации: 1901

25.08.2013 is the Big day!

Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 01, 2019, 15:03:18 »

Честит празник! И честит нив месец!
Булка, добре че брат ти се е отървал леко, в ламарините да се събира лошото  Wink
Маги, айдв взимай си дояиждане с работата и се отдавай ма заслужена почивка.
Панде, аз му се кня на тоя фил, ма надали скоро ще стигна до кино.
Еми, другия уикенд да наваксаш, пропуснатато от този Wink
Киви, извиняваме ти отсъствията Wink минавяй по-често
Фери, той Мистър като видя, че застудя и се отказа да излиза Wink (аз пак да дам предположие за 7.11)
А до кога е ретроградната гад?
Ние сме горе-долу добре, гърлото минавя, ама си кашл1м като магаре, дребния си има някви задни хреми, но е по-добре от към звук и цвят като цяло, но при него ще мине доста време да отшуми.
Мама утре има рожден ден и ще ни води до Сърбия (по последен план), няюма търпение да се разходум из Ниш и да си отям на вкусотии. Другата седмуца си плнирам театър, а дано ми се получи, че от години не съм ходила и много ми се ходи  yahoo
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 01, 2019, 15:07:12 »

Ох Рат к на мен ми се прияде!
Явно пръскаш спрея успешно щом не се оплакваш! blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Публикации: 1800

Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 01, 2019, 15:40:44 »

Булче, да е здрав брат ти. Дано бързо се възстанови. Много неприятна случка.

Само да уточня - на ММ не му е харесал филма lol lol само играта на Хоакин Финикс ставала, ама един мач бил за предпочитане.
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 01, 2019, 16:02:30 »

Булче, да е здрав брат ти. Дано бързо се възстанови. Много неприятна случка.

Само да уточня - на ММ не му е харесал филма lol lol само играта на Хоакин Финикс ставала, ама един мач бил за предпочитане.
Мъж ти хубаво че не е киноман. В моята група за филми щяха да го линчуват с такова изказване. Girl_hide
Активен
Kiwi
Сватбен ГУРУ
Публикации: 995

« Отговор #12 -: ноември 03, 2019, 13:54:15 »

О йееее.... нямам отсъствия  tease yahoo yahoo tease Bravo Bravo Girl_hide

Меркурий започна добре при мен с време за довършване на започнатото Wink Та довърших си лятната почивка в едно хубаво с място с минерална вода и сауна, сега съм си отделила 2 часа за привеждане на дома в ред, гласуване и после отиваме да си прибираме змейовете.
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 04, 2019, 08:44:41 »

Привет дами, как сте?Как я карате?Аз от днес официално съм почивка!Ще ходя да си взимам болничния, да го нося до работа и после да спя, че тая нощ го играх таласъм.

Киви, супер ти звучи почивката!Моята е лежане на дивана, спане на дивана, абе дивана е мой!

Какво ще правите вие днес?Времето тук го дават много приятно за разходки, ама аз ще гледам повече да почивам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #14 -: ноември 04, 2019, 09:31:11 »

Магии честито ти майчинствуване, а дано да издържиш две години поне  pardon

Kiwi къде ходихте? супер за почивката!

Ние уикенда си го изкарахме в домакинстване и мързелуване.Много обичам този период, отварят ми се чакрите за готвене, бях много дейна. Вчера гласувахме, после в мола ходихме да купим подаръците за Плюшено мече, че всяка година в последния момент го правим. Събота се надявам да ги изпратим и да не го мисля повече.
Ухото пак почна да ме боли... лекувам го сама, аха се оправи и спре и пак почва, днес нямам никакво време да отскоча до лекар, но утре задължително ще го направя, че с този дълъг полет не ми се мисли... Този уикенд трябва да си измисля тоалетите за пътуването и как ще се побера в куфърите, не ми се мисли.

Хайде лек ви ден!

give_rose
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 04, 2019, 10:09:36 »

Маги, честито! И аз последните месец два, направо живеех на дивана.
Булче, с нагревки не минава ли ухото? аз с фуроталгин и морска сол нагрята във вързан чорап си се самооправям. pleasantry
Купих си пухкав розов суичер за зимата, мисля и един пуловер по лъскавичък, и с това приключвам подготовката за себе си. Другото го имам.
Времето е разкошно, ние довършваме пода, чакаме после плочките и ламината. Затворим ли пода, ще се успокоя, за да спрем да разнасяме прах и боклуци. Другото - яваш яваш.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 04, 2019, 10:38:13 »

Здравейте smile

Тук бяха 3 почивни дни и нещо много се напрегнахме тримата вкъщи.
Но вече е понеделник.
А на касата в Лидл ми подариха рози. Как да не се усмихнеш
Активен
svekarva

« Отговор #17 -: ноември 04, 2019, 11:17:15 »

Привет в новата седмица!
Булка, хич не го мисли, взимай втори куфар. Ухото ако трябва го оздравявай с антибиотик, не си струва да се мъчиш на дълъг полет. Дано брат ти бързо преодолее шока, майната и на колата. Миналата година така братовéд ми катастрофира и се обърнаха с жена му няколко пъти, но той се отърва с пукнато ребро само, а тя се прости с два кътника. Цял живот е бил примерен шофьор, има хиляди километри път зад гърба си, ама като му е писано на човек, случва се. Той е със здрава психика и много спокоен, та още на втория месец купиха нова кола и сега пак пътуват из чужбина.
Маги, честито ти майчинство heart Изпратиха ли те официално новите колеги?
Киви, много тайнствено и с недомлъвки описваш къде сте били Wink. На юг ли ходихте по СПА?
Ние през почивните дни бяхме по бабешки мероприятия - задушница, черкви, гробища... Пропуснахме си и неделните сбирки с приятелите, че мъжете пият бира, а заради изборите навсякъде имаше забрани да сервират алкохол.
Много вял беше вторият тур на изборите в Пловдив, ниска активност, пък и да не говорим за големия процент на хора, задраскали неутралното квадратче.
Тук чак сега се показа слънцето... Хубава седмица на всички ни, аз отивам да се видя с една съученичка от началното училище и после подхващам пак дейностите по ремонта.
Еми, честити ти придобивки, със здраве да си ги носиш! Пандич, наистина е чудесно някой да ти подари цветя ей така heart
Активен
marry_me
Сватбар
Публикации: 299

BE YOURSELF ;)

« Отговор #18 -: ноември 04, 2019, 11:19:37 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

При мен работа, работа и пак работа girl_impossible girl_impossible Трябва да внимавам какво си пожелавам, не ща да чуя за пътуване поне един месец, разбих се  star star star

Сега мисля подарък за на котката рождения ден след месец и ако стане това, което искам, ще съм ужасно щастлива yahoo yahoo yahoo

Уикенда спах, спах и пак спах, сумарно двата дни съм спала 24 часа lol Girl_hide Бях супер изчерпана и изтощена вече. Днес се вихря с нови сили в офиса, ама после съм на ортодонт, та положението ще е  girl_impossible girl_impossible girl_impossible

Маги, приятни последни седмици три в едно kiss2

Целувкен, залагам за 15-ти blum good

Бягам, хубав ден на всички give_rose Sunshine Flower

ЕДИТ: Забравих  Girl_hide Булче, да е жив и здрав брат ти, зло да го забрави.
« Последна редакция: ноември 04, 2019, 11:23:09 от marry_me » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 04, 2019, 12:07:05 »

Нещо не ми е излязъл целият коментар.

Маги, пожелавам ти спокойно бременеене вкъщи smile

Еми, честита придобивка.
Аз мината седмица оцелих промоции - блуза от Бенетон за 12 евро и боти от Дайхман за 11 евро smile

Булче, дано ти се оправи ухото и да не те мъчи.

Тук сутринта беше доста гадно времето, сега се е прояснило.

Хубава седмица ви желая!
Активен
Feribotka

« Отговор #20 -: ноември 04, 2019, 13:20:26 »

Гутен Таг  give_rose

Ние си чакаме Мистър, утре съм на преглед и тонове да го видим какви ги мисли. Лекарката ми излиза от сряда отпуска една седмица ако я дочакам супер, ако не, ще раждам при друга  pardon
Тук от сутринта грее много хубаво слънце, поне в наше село, мама каза, че в центъра няма  huhhuh.gif Само един гаден вятър излезе, ма иначе е много приятно. Вършах по двора, сума ти боклук и листа изчистих, малко фитнес за Мистър, да го събудя  Girl_hide Мислех да мия малката тоалетна, ма нещо ме домързя, та
ще опъвам кълки, пък и да не го тормозя повече.
Маги, супер, че си си вече вкъщи, аз точно си мислех тези дни как първия път работих до последно. После ме завъртяха майстори, ремонти, прозорци мих в осми месец, какво ли не и така и не усетих както трябва бременността. Сега, особено откакто Мис тръгна на градина, доста време имам за мислене...е, понякога яко тъпотии са ми в главата, но доста по-осъзнато се чувствам.
Честито на кой каквото си е купил  Bravo Аз чакам да се разтоваря и да видя в какво влизам и може да се обзаведа с нещо ново.
Ние за района си имаме новия стар кмет, доволна съм, харесвам го.
Баба е вече на пост при мен да си чака правнукът. Не мога да събера чинии за съдомиялната от нея, ма тва да ѝ е  pardon
Целувкен  heart
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 04, 2019, 13:38:08 »

То било много яко да се мотаеш безцелно из центъра.Видях се с една позната, после с друга си поприказвах, голям кеф.Утре мисля да се пусна пак на разходка по обед и после да почивам smile

На всички честити придобивки, със здраве да ги носите.Панде, вярно си уцелила кьоравото както се казва по нашия край.

Фери, и ние чакаме с теб Мистър. Нямаме търпение да се появи.

Свекърва в Плевен също беше вял втория вот.Много хора въобще не отидоха до урните, аз бях един от тях.Едно че не ми беше добре, второ не виждам смисъл и двамата кандидати бяха много зле.Тя и избирателната ни активност никаква тук в града.

Еми, да свършвате пода, голям плюс си се.Вярно не се разнасят толкова боклуци.

Получих си снимките от фотосесията, много ми харесват, тия дни ще кача малко в нашата тема да ни видите какви сме красиви.Нали знаете че не обичам ФБ и т.н. та ще кача малко и после ще ги махна smile

Активен
ratatui
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 04, 2019, 13:44:34 »

Добър ден!
Тука от сутринта е топличко и приятно. Ники отиде на градина без никаква драма и рев, даже го гониха да му свалят якето, че се засили да влиза  yahoo yahoo yahoo . За сметка на това уикенда ни скъса нервите на 3ма човека, повече в заведение до лятото няма да влезе, то беше крещене, хвърляне, бой /той нас/, абе щом наще вдигнаха ръце и не искат да го гледат... Сега няма да се виждат до пътък, че да го вземат с преспиване, а аз да ходя на театър.
Булка, дано ухото мине и всичко да е 6 за пътуването. Много искам да ти видя тоалетите за пътуването и ще чакам да пращаш по някоя снимка  Wink
Панде, много яко за цветето, наистина ти усмихва деня. И вярно добра далавера си нацелила с покупки, със здраве!
Мери ми, какво ще ти правят на ортодонт? Ти преди за мъдреците ми беше разказвала, заради тях ли е?
Маги, айде честито мързелуване, дано по-дълго да си откараш на дивана и да си починеш добре преди да се появят куклите.
Еми, честити придобивки!
Фери, дано дочакате док, тамън да се порадваш още малко на бременността и като гледам как си тръгнала, може и да пребоядисаш, пренаредиш и изчистиш из основи цялата къща  Wink
« Последна редакция: ноември 04, 2019, 13:48:34 от ratatui » Активен
Alichka

« Отговор #23 -: ноември 04, 2019, 14:26:00 »

Странно като за понеделник, но до обяд бях готова с всички задължения вкъщи shok Още по-странно ми е, защото три дни бях с децата. ММ работи в петък с баща си, в неделя по приятелска линия ходиха до морето да вършат работа, а съботата не разбрах, че е в нас - половин ден чопли нещо в мазето, че си подготвя дипломната работа. Някакъв робот ще правят и събират части като за Франкенщайн. pardon
С комшийката под нас измислихме схема за детската кухня, защото няма смисъл и двете да си накъсваме деня. Ще ходи едната, за да има другата повече време.
Тази седмица са ми приоритет бюро по труда, НОИ, разни други документи... Запазвах час за очен лекар за Кокона. Първа възможна дата 30.12. shok shok shok И на имунизация имам да я водя. Направих списък и отмятам, че ще забравя нещо.
Тия в яслата пак са ми объркали сумата, която дължа. Утре ще ходя и с тях да се занимавам. Много ми е досадно!
Седнах да шия. За два прави тегела 4 пъти вдявах игла. То не се къса конец, то не свършва долният... girl_impossible Ама съм инат и ще го направя. Имам идеи за нови неща и затова бързам да отметна досадните.
Свекърва, като каза бабешки се замислих как бабата на ММ ни пропусна. huhhuh.gif Винаги е активна по тая част. След последния помен имахме случки с Кокона angry Толкова да се дразня с това харизване... Баба направи модерен вариант - даде пари, за да си купим конкретно хранителни стоки, от които имаме нужда, а не ни пробута евтини вафли.
Рат, и аз искам на театър! Завиждам благородно smile
Маги, отдъхни и се зареди с положителна енергия smile Сега е твоето време.
За зимата почти нищо няма да си купувам. На вълна подаръци за децата за Коледа съм. Някои имат и рожден ден по това време. Ще гледам навреме да изпращам всичко, за да не се бутам и аз в лудницата по куриерските офиси.
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 05, 2019, 08:38:58 »

Добрютро, как сте?Аз си пия кафето, гледам новини и се чудя какво да правя днес smile Трябва да купя чорапогащник на дребната, че остана само с един и е голяма драма, иска си роклите детето.Ама кога ще излизам не знам, ще видя.За сега ми е добре в къщи да си зяпам ТВ.

Булка, искаме модно ревю с всички тоалети.Кога заминаваш?

Али, има дни, има дни, когато не върви.

Панде, как е при вас?

Рат, аз на заведение без детски кът още не ходя с МОника.Мо то си е мъка за всички.Тя се лигави на макс като е с баба и дядо, аз телефон не искам да и давам, а и тя не се зазяпва много в него, омръзва и и се започва една драма, един ужас.Не, мерси не си го причинявам това аз.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #25 -: ноември 05, 2019, 09:41:40 »

Добро утро!

Да чукна на дърво ухото е по-добре, аз го мажа с дипрогента (кортикостериоид +антибиотик). Знам как си го причинявам всеки път, имам себорея на ушите, и когато Звяр е сополив и му бърша носа и си пипам ухото че ме сърби и от там става инфекция. Сега пък почна корема да ме боли, някакви спазми... абе разкош!

Тоалетите ще са скучни  blum, то е бизнес официално дрес кода, най-вероятно ще заложа на обрани цветове че не искам да се набивам в очите, че ще ни следят нон стоп какво правим и с кого говорим, даже сме инструктирани да не закусваме само с българските колеги, че събитието е с цел да прекарваш време с колегите с които комуникираш онлайн и обменяш опит. Това малко ме напряга, но пък от друга страна аз познавам доста от тях и на живо, имам си приятели между тях, та със сигурност ще мога да се смесвам. То и всеки ден са се постарали да сме на маса с различни хора. Единствено ме притеснява дали са ни сложили с мм да сме в една стая, че е против политиката на компанията колеги от различен пол да са в една стая. То всички шефове знаят че сме женени, но тази дето запазва стаите едва ли  Girl_hide. Заминаваме на 15ти живот и здраве.

За заведение с детски кът не дръжа винаги, но е удобно когато седнеш в такова, в Хепи в Младост е най-удобно, очите не му виждам като седнем там, лошото е че не сяда да яде даже  angry

Маги, я и поръчай онлайн, щом мързела те е хванал  lol гледах че майките в нашата група хвалеха тези на Уайкики
Активен
svekarva

« Отговор #26 -: ноември 05, 2019, 10:00:57 »

Свекърва, като каза бабешки се замислих как бабата на ММ ни пропусна. huhhuh.gif Винаги е активна по тая част. След последния помен имахме случки с Кокона angry Толкова да се дразня с това харизване... Баба направи модерен вариант - даде пари, за да си купим конкретно хранителни стоки, от които имаме нужда, а не ни пробута евтини вафли.
Идеята е да се споменат покойниците и да се раздаде храна, която те приживе са обичали. Моят дядо много си падаше по обикновени вафли, от най- простите, ама и от нас никой не ги яде. Раздавам на непознати, по- възрастни, които чакат пред църквата и ги прибират из разни торби. Може и да ги продават после, дано не ги хвърлят само. Купувам здрави опаковки, да издържат по- дълго. Другото го правя домашно, но не го разнасям по роднини, раздавам на който ми даде на мен или оставям в църквата.
Предполагам с моето поколение ще си отиде и този обичай и ще се замести с раздаване на бонбони за Хелоуин.  pardon, или кой знае... Тази година направо ме разтърси жена на възраст - явно съсипана от скръб ме доближи и ме попита дали бих приела нещо от нея, за младо момче раздавала. За да пита, сигурно е видяла или чула нещо. Представих си какво ще ми е на мен, ако съм на нейно място и никой не иска да сподели спомена и мъката ми. Някак ритуалното изпълнение на определени неща носи успокоение, че все още има връзка със скъпи хора, макар и ясно да се осъзнава, че няма логика и просто се прави, за да се прави.  smile
Между другото, по обяд в църквата до нас вече имаше венчавка, на връх Задушница. Ами какво да правят хората, не стигат изборите и забраната на алкохол, ами и църковни канони. Една от политическите партии пък раздаваше супа от големи казани на двора, та и ей ти съмнение за политическа агитация Wink. Бе, свобода на чувствата и дейностите, кой каквото иска и както го разбира. good
За Бъдни вечер сме в София, ще делим паричката в питката със сватовете Wink. Чудя се как да обявя, че нито искам да ми подаряват, нито да подарявам. Хехе, въртеше се из нета, че е време да се скараш сега с хората,  че да не се налага да им купуваш подаръци за Коледа funnytooth
Хайде, хубав ден! Тръгвам към парка, да видя какво се е случило след дъжда и студа с посадените дръвчета и чудноватото съоръжение blum
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #27 -: ноември 05, 2019, 10:19:21 »

Ех свекс, пак отстъпихте вие.... ама хайде, от теб да мине!
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 05, 2019, 10:55:35 »

Ние раздаваме тук.Едно от малкото млади семейства сме което раздава.Ама аз така съм научена и точно това обяснение дето го даде свекърва го знам.Прави се за душите на умрелите, а не да се даде нещо сладко на някой.Това е традиция.

Свекс, съжалявам че ще се разходите до София.Дано някой ден намерите някакво компромисно решение.При нас идея нямам как ще е на Коледа.По принцип събирам в къщи на Бъдни вечер нашите и свекърва ми.На Коледа сме в нашите.Обаче тази година с новите попълнения ще е сложно.Най-вероятно пак ще сме в къщи, но няма да готвя нищо.Само Мерал ще замеси питката, а другите ще донесат всичко.Просто няма да ми се разхождат новородени бебета където и да е.

Булка, това е за опознаване на персонала.Интересни събития ви предстоят.Ще разправяш после, поне за страната, ако не можеш за самите събития.

Айде аз излизам на разходка малко, че времето е разкошно!
Активен
svekarva

« Отговор #29 -: ноември 05, 2019, 11:23:45 »

Ех свекс, пак отстъпихте вие.... ама хайде, от теб да мине!
Няма бе, снахата ще гърча, тя да готви и сервира funnytooth
Донякъде е по- добре така, иначе трябваше НИ2 да ходи и да ги взима, че сватът вече не шофира. Пък и са възрастни хора вече, на 70 и 75, къде да си менят табиетите. Уф, ето едно от неприятните неща, когато раждаш късно - стари родители по никое време pardon.
Булка, чакай да питам, на лотариен принцип ли ви разпределят по стаите? blush Много е некомфортно да спиш с непознат в стая, ами ако нагонът му не отговаря на пола? Редно е вие да избирате кой с кого да бъде, а ако искате да сте сами, да доплащате, големи хора сте.
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 05, 2019, 11:33:38 »

Булче, доста странно това с разпределението по стаите, верно дет вика Свекс, кат деца ви третират малко. Дано всичко е наред.
За задушница съм по средата между мненията ви- приемам всичко, но наистина съм гнуслива и държа да давам запечатани единични неща. Свекърва ми ме научи. Вика ще купиш масло, запечатани продукти, мини халви, аеро шоколад. Тази година купих тук на един съсед куц вино. Знам че дядо му беше приятел, баба също. Стана ми мн мъчно като го давах, но и ми олекна. Винаги моля да отсипват за дядо, другото да им е сладко, дори да не кажат Бог да прости, аз съм си свършила ритуала. Но наистина ме харесвам стария метод с чинията в която с пръсти са ми смесили сто боклучави десерта.
Майка раздаде задушени моркови с масло и оризовки - в работата си. Това сънувах и това й казах да направи за дядо.
Свекс, нека поготви снахата пък да си починеш малко ти.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 05, 2019, 11:49:54 »

Здравейте smile

Тук вали и няма изгледи да стане слънчево като вчера.

Аз съм забравила какво се прави на Задушница. В началото се зачудих за какво говорите. Свекърва, благодаря за напомнянето.

ММ понякога е сам в стая, понякога се разбират помежду си с кой да са. Май зависи колко човека трябва да настанят.

Свекърва, все ви се чудя за сложите Коледи. И като знам как става като се чудя сигурно някой ден ще разбера от първа ръка.

В момента Коледа нито ми е вълшебна, нито специална. 25тият ден на декември.  Вече помолих мм да не си взема никаква отпуска по Коледа. Тримата вкъщи в момента е лоша комбинация. Нашите естествено предложиха да се приберем за Коледа. Но на мен звучи като много лоша идея. На Бамбук вече сме му купили подарък. Скука. Може би ако той се вълнува ще е по-интересно. Чакам Коледните базари да ни донесат коледното настроение, че да не сме пак Гринч и чичо Скрудж вкъщи.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #32 -: ноември 05, 2019, 11:56:16 »

Свекс, при нас когато ходим на локално ниво, всеки си избира сам съквартиранта и се вписваме в един списък, та идея си нямам сега на такова събитие как ще стане. За доплащане хич не ми се мисли, мястото е много луксозно, ние вече ще се изръсим предните дни за нощувки таа не мерси!

Иначе майстор си да намериш оправдания за снахата, Родния не смрънка ли? Майка ми да беше светът щеше да омрънка. Тя дума не дава да става Коледа да идват до нас, казва който иска да дойде, този празник се празнува вкъщи, не по гостита. Една година за Великден дойдоха, леле хем ги обслужвах от до, каза че не е усетила празника.

За Задушница не ми се говори, ма да се разпиша. През детството ми си изпълних квотата по тези събития и сега не искам нито да мисля за тях, нито да ги спазвам. Братовчед ми се ожениха на Задушница. Те са доста религиозни, ама какво са правили, къде са гледали избрали точно тази дата. Владиката обаче им даде благословия след залез слънце да се венчаят, това е отстъпка по старско му че празника(то Задушница май не е празник де) е отминла след като слънцето е залязло. И баба ми така ни казваше на Велики петък, да си хапваме след като залезе слънцето smile
« Последна редакция: ноември 05, 2019, 12:03:09 от bulche91 » Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 05, 2019, 12:04:22 »

Панди, като те чета и се чудя - да продължи ли да ми пада мнението за мъжете деви или по-скоро малкият у вас напряга атмосферата?
Активен
Bube
Професор
Публикации: 481

Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 05, 2019, 12:31:22 »

Привет и от мен в новия месец smile

Ние на задушница винаги се прибираме до село и ходим до гробищата. Там хапваме и оставяме храна. Свикнала съм от малка на това и ми става хубаво да спазя традицията.

Панде, защо така за коледното настроение? Там при вас сигурно вече и по магазините, и навсякъде да изкарали празничните неща?

На мен тази дълга есен ми разваля малко чакането на празниците. По това време вече отдавна съм се захванала с коледни филми, но със слънцето навън сега...

Ние на Бъдни вечер, в късния следобед, ходим до на любимия техните - там помагаме с приготовленията (миналата година аз месих питката), украсяваме елха и сядаме на трапезата. За самата вечеря обаче се прибираме към нашите и с тях празнуваме. На Коледа пак е така - ходим до моите роднини и после до in-law - баби, лели, братовчеди. Абе, въобще е - три дена яли, пили и се малко преуморили.

Подаръци са ми в главата тези дни, но нямам идеи какво на кого да взема. Трудно ми е вече да се надскачам, сложила съм си летвата твърде високо. От друга страна искам всеки път да подаря подарък, който да е любим. Не знам, има време, ще го мисля.

Маги, честито майчинство, наваксай с почивките, че кой знае после колко време ще имаш  Wink

Булче, беше ме питала още в предната тема - сега купихме имота, но от началото на годината оправяхме документи, за да се случи това.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 05, 2019, 12:44:44 »

Еми, и двамата lol lol lol Единият иска да разхвърля, да блъска и да събаря. Другият просто не може да живее така. И никой не отстъпва. Когато са си двамата, много добре се разбират. Обаче ако и аз съм там, и двамата очакват да съм на тяхна страна и ми късат нервите. А Бамбук напоследък се бори за Оскар с голям драматизъм.

Булче, майка ти е интересна личност, да кажем.

Бубе, защото нещо ме напряга коледното настроение последните години. Последните 10. Просто по  Коледа също стават и гадости и не винаги Коледата е вълшебна. Съвпадение е, че от тогава сме заедно с мм. И това също е сложно. В началото всеки си беше с техните за Коледа, но ми беше много тъпо без него. След това си бяхме само двамата, ама всички ни мрънкаха. След това пробвахме да обикаляме, но ние не сме от един град и това е свързано с много обикаляне. Та като се роди Бамбук реших пак да сме си само тримата.
И ти като снахата на свекърва все към твоите родители дърпаш, но сте от един град и по ти се получава. Аз също бих се радвала да празнувам с моите роднини, защото наистина се събираме и е много весело. Но за мм това е лудница. Те си се събирата той, брат му, майка му, баща му и баба му и е много скучно.

Въобще днес съм сива като небето над Пуркерсдорф lol lol lol   
Активен
ratatui
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 05, 2019, 13:30:36 »

Айде и аз в кюпа, да си кажа мнението:
Някак си не съм свикнала да правя нищо на Задушница, ама аз от атеистична гледна точка разсъждавам и смятам, че колкото си обичал и почитал човек приживе- това е! После каквото искаш прави, няма да го върнеш. Баба ми раздава, майка само вкъщи и на комшийката най-много, баща ми е на моето мнение. По гробища почти не ходим.
Свекърва, сигурно и на вас ви е малко криво, но пък може скоро сватовете да се споминат и снахата да реши да ви уважи на Коледа  Wink Знам, че съм гадна, ама с една приятелка все така се успокояваме, някой като ни нервира " Не го мисли, все ще умре!"
На мен още не ми е Коледно, но някак чакам и започвам да се настройвам и зареждам за Коледа. Сигурно ще сме с наще, Г не иска да празнува Коледа с Ники и ще го водя в Смолян. Той си е избрал подарък /иска кухня/ и чакам от ЛИДЛ ако пуснат.
Булче, а не може ли да предупредите че сте семейство и да сте в една стая? Много строго и напрягащо ми звучи цялото мероприятие. Малко тип Биг Брадър.
Панде, вие няма ли да имате гости за Коледа?
Активен
Feribotka

« Отговор #37 -: ноември 05, 2019, 13:42:31 »

Здравейте  give_rose
Аз днес бях на преглед и тонове, никакви признаци, добре си му е на човечко, ще пиша повече в нашата тема.
Коледа никога не ми е била особено емоционална, въпреки че имам двоен празник. За него се сещат най-близките ми само, за другите си е просто Коледа  pardon ММ обаче е страшен фен на всичко коледно, сняг, подаръци, всяка година е все по-коледно вкъщи - възглавнички, лампички, еленчета, лошо може да ти стане. Разбира се гледам да не му секвам ентусиазма, още повече че и наследството се кефи. Мен ми е досадно цялото готвене, не меся, никога не съм обичала, питката си е негова задача. Половината купувам готово, другото го спретвам набързо и се опвам да пия греяно вино, което пак той прави. Иначе проблем с обиколките нямаме, може би защото нямам свекъри. Ходим по традиция при нашите, и някой от другите дни при леля му, та при нас няма напрежение от тази гледна точка. На Бъдни вечер за ужас на мама ММ държи да сме си вкъщи само ние тримата, това, което той разбира под семейство. Дори не съм се опитвала да променям това, защото така ми харесва повече. Бабите ни също идват тук и няма нужда да ги обикаляме.
Аз не раздавам нищо на Задушница, ма тук няма и на кой, всички съседи са се изпокрили зад високи зидове. Мама и баба и на ММ лелята дават. Пък при нас все събития, сватби, бебета и последните години и до гробищата не сме ходили, само ММ минава да нагледа какво се случва и да запали по някоя свещ. Преди да се оженим само разчистихме, че беше бая зле и сложихме от тези красивите камъчета да не избива трева, толкоз.
Булче дано ви сложат в една стая, ако не ще си отскачате на гости по ученически  blum
Аз пък на мястото на Свекс бих се радвала, че лудницата няма да е вкъщи  blush
Али, как пък ги следиш толкова тия такси, изобщо не ги гледам, даже за допълнителните занимания не следя кога ходила кога не, плащам колкото са изчислили  huhhuh.gif Ма то след частната ясла колкто и да ми кажат, все ми се струва нищо, сигурно затова...
Утре ще ходя при братовчедка ми и бебка, нямам търпение да подуша малко бебе  heart heart heart
Активен
svekarva

« Отговор #38 -: ноември 05, 2019, 14:26:27 »

Ами да, както казва Панда, объркаха се Коледите с глобализацията funnytooth Миналата година НИ1 бяха сами за празника, в тяхната си къща. Нямаха намерение да си идват и тази, но като казахме, че ние ще ходим, май избраха по- малкото зло Wink Е, ние се гласяхме за миналия месец, ама пак. Ще видим как е да сме заедно, да се надяваме, че ще се получи. Мен само размяната на подаръци ме изнервя и напряга, за другото съм съгласна и на вълшебна, и на проста Коледа Wink.
Родният, Булка, е бял и добър и не смее гък да каже. smile Много лошо сгафи и сега само кима с глава- реши, че калъфът на матрака е мръсен, а аз не съм на същото мнение, щото хем няма и година откакто е купен, хем има топматрак, хем и плътен трикотажен чаршаф с ластици под долния ни чаршаф. Умря си на ината и тайно свалил калъфите и ги дал на пералня вън. Те пък взеха, че се свиха ужасно и шихме по поръчка , та още не може да прежали "грешните пари" и е по- равен от тревата Wink Горкият, вчера беше да се подстригва и докато чакал, чул една съседка как си пита мъжа дали да си подстриже с един пръст косата. Не случи на жена и това си е funnytooth Викам му, че едва ли би забелязал и с пет пръста да я намаля, и с пет тона цвета да променя, ама не, уважително било и добро впечатление му направило. diablo Ще я разуча аз тази кака, не може да дава лош пример на публични места blum NO
Активен
Alichka

« Отговор #39 -: ноември 05, 2019, 15:27:30 »

Днес обиколих света, но отметнах важни неща и съм доволна. Всичко на фона на гадната сутрин, която ми спретнаха вкъщи diablo
Свекърва, изказах се крайно, защото и Задушница е комерсиална последните години. По хипермаркетите пускат знайни и незнайни опаковани сладки точно с тази цел. Съответно ние събираме няколко такива торбички и се давим с нещата. Предпочитам два хубави кроасана за децата, вместо 4 сухи и промоционални. Затова казах, че баба прави друго. Тя е в изключително пенсионерски квартал. Читав магазин нямат наблизо. Тя не може и да обикаля много. Дава ми 10-20 лв и ми поръчва да взема маслини, кашкавал, пилешко месо или нещо друго конкретно. Взимам точно това, но по моя преценка.
Ние не ходим по гробищата на Задушница. Ако се ходи - задължително преди това. Преди сме си го причинявали и беше ужасно напрягащо и изнервящо за всички. Изобщо не е и момент човек да остане с мислите си и със спомените.
Коледа не сме планирали. На Бъдни вечер предпочитам вкъщи четиримата. Много пъти съм казвала, че за мен празник е да видя украсата по центъра, магазините и заведенията, да присъствам на някой концерт. smile Яденето, пиенето и търкалянето по диваните не ми създава празнична обстановка.  nea Точно днес слагаха с вишка украсата на едно дърво до хубаво заведение. Всяка година ме усмихва, когато мина оттам и видя огромните червени топки за елха heart

Фери, професионално изкривяване! Наясно съм колко хора не могат да вършат административна работа. В единия случай трябва да платя 20 лв за няма нищо. pardon При нас допълнителните дейности се плащат на два пъти без значение от броя посещения. Там няма какво да мисля.
Булче, звучи безумно това с настаняването. И за мен е нормално да имате вътрешно разпределение.
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 05, 2019, 17:36:08 »

Свекс, аз успях да сбутам калъфа на матрака на две части поотделно го изпрах- на две отделни пранета на 30 градуса. вашият не е ли с цип? ХУбаво че поне има съвест, че да е гузен, на доста хора и това им липсва.
БЪдни вечер го карам само вкъщи, от години отказвам да се поддам на всякакви тормози по темата.
Панди, напълно те разбирам, и аз съм арбитър вкъщи, понякога ми писва и ги зарязвам да се оправят, като подло мълча. Girl_hide
Относно таксите за детската- За съжаление след ремонт, особено с дете/деца, и 20 лв разлика в бюджета на края на месеца идат повечко. ДОри чисто психически.. girl_impossible
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
Публикации: 784

« Отговор #41 -: ноември 05, 2019, 23:43:57 »

По принцип самонви чета от време на време, но днес не издържах, ама уморихте ме от смях. Гринч и Скрудж е ужасно добро, както и подлото мълчане на Еми, много е рядко, жени да имат такъв саркастичен стил и хумор, наистина паднах от смях. smile

Така и така пиша да кажа, че ми е малко странно, че булката споделят стаи в нашите фирми всеки си има индивидуална стая винаги, явно ви е много голяма групата.

Направо не знам какво е това коледни настроение от ноември, тук вече коледни песни, украси...пък то още 20 градуса... айде поне средата на месеца да дойде! smile

Благодаря за хубавото настроение, аз лично имах нужда от доза смях. smile
Активен
marry_me
Сватбар

BE YOURSELF ;)

« Отговор #42 -: ноември 05, 2019, 23:49:47 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Четох ви, ама не запомних всичко, ще пиша на посоки  pardon

Ратче, с брекети съм от 7 месеца  blush Мноооогооо боли на дърти години cray Мозакът ми се спаружва за седмица, като ги натягат. 

Да си кажа и аз за празниците blush Нормално жената да дърпа към нейната рода. В моя случай съм живяла с тях 20 години повече, а и сме си близки, търсим се, така ни го създаде като навик баба (на баща ми майката). Но... също съм учена да се съобразявам и да изказвам уважение. За Коледа и Великден съм у родата на котката, без протести. В моето семейство най-големият празник е Бъдни вечер, затова на него сме с моите родители, Великден е нещо като поделен, ама повече време сме у родата на котката.

Към задушница съм със смесени чувства Girl_hide

Свекърва, свиркай си, има карма в този живот - положителна и негативна girl_wink Все пак ясно е защо го приемаш и правиш, а за слепите не прожектират филмът два пъти girl_wink

Панде, малко си Гринч мууд, но ти си знаеш girl_wink Все пак това сте вие и вашето семейство (тримата) pardon

Булче, аз като ходя по командировки не си спретвам руум шеърйнг, но все пак аз одобрявам разходите lol Обаче ми звучи яко да съм с някой в стая, а не с мъжа ми  pardon Ще си навлизаме в личните пространства с други хора, за мен си е освежаване, а и вярно ще се чувствам като студентка на Студентски празник lol Аз лично бих експериментирала със себе си  girl_wink

Оставям ви, дами, през телефона съм и съм на офф мууд от няколко часа kiss2

Виви писала, пускам, че пиша от 40 мин.  girl_impossible girl_impossible
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 06, 2019, 08:49:47 »

Добро утро, как сте?Аз си изпратих народа, дадох няколко урока по пауър пойнт по телефона и сега си пия кафето smile Днес мисля да мързелувам, само ще отскоча до парка да събера малко листа и кестени, че утре ще правим нещо в градината.Ама това ще е по обед.Хем да разходя девойките.

Аз обичам Коледа, обичам празниците, макар накрая да съм изморена и да ми иде да спя 2 дни.Обичам да се съберем цялото семейство, децата да тичат, да се карат, бият, обичат, играят заедно.Да си говоря с нашите и сестра ми, да ми е претрупано с хора, да няма от къде да мина, да съм с най-близките си хора.Давам си сметка, че е за два, три дни и ще ги преживея, но спомените ще са с мен дълго време.Виж моя мъж се изприщва от толкова хора, не може да диша направо.Ама с годините май взе да свиква.Той е егоистичен телец, който иска всичко да се върти около него, удобството му, храната му и т.н. и това да дели всичко с другите му е ужасно трудно.

И искам да отида на коледен базар някъде в чужбина, че тук в БГ са смешни.Ама айде има време и за това.Първо Букурещ, че е най-близко, после и по-на север.
Активен
svekarva

« Отговор #44 -: ноември 06, 2019, 09:00:08 »

Еха, здрасти, Виви! Какви сте такива четящи, ама непишещи, бе  diablo Wink
Еми, с ципове са калъфите и в пералнята влизат, ама всичко е от инат да развива бурна дейност и да покаже кой е мъжът в семейството funnytooth Нещо пак го е налегнал служебен амок и вероятно не иска да изпуска и ситуацията вкъщи, като е толкова зает там. Освен всичко друго, около него са само жени счетоводителки и хич не му влияят добре. blush
Днес съм на пенсионерско събиране да мъдрим пак какво ще предприемаме с децата от отдалечените райони. Тази година са закрили още две училища и сега учениците пътуват с едни разбичкани автобуси. Сигурно като се влоши времето ще си остават по къщите. Става все по- мизерно и по- мизерно по селата. Изтеглянето на хората оттам изобщо не е решение, но не виждам друга възможност.  pardon
Онова момиче, дето го подготвяхме за изпити след седми клас е в езикова гимназия в Асеновград. Много добре върви, учи сериозно. good Намерих връзки с учителката по математика там, ще следим как се развива. Събираме му по някой друг лев месечно, да има за пътни до дома и за дребни разходи. Не се оплаква, добре се адаптира към средата. Това, че идваше до Пловдив на уроци си казва думата, а и детето е оправно. Има и две студентки от нейния край тук, та вероятно ще идва при тях понякога.
Та така, хубав ден на всички ни, по- малко ядове семейно и служебно и много вдъхновение good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 06, 2019, 09:17:06 »

Добро утро!
Мери ми, направо не ти завиждам с тия брекети.
Като чета Маги, как се събират и чак ми леко ми се приисква да имам брат/сестра и да се събираме повече хора. Ама то за 2-3 дни годишно, по-добре да нямам  crazy
На Панди и Еми им се чудя как имате енергия да разрешавате спорове между мъжете у вас, аз винаги се правех и сега се правя на умряла лисица, да се разбират там помежду си, аз достатъчно се карам и с двамата, че и в техните неща да ме замесват.
Свекърва, сега е момента да подметнеш за диамантче  Wink хем е гузен, хем идва Коледа 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #46 -: ноември 06, 2019, 09:30:05 »

Добро утро!

Аз вчера съвсем се пролях, вирус ли беше, какво ли беше, но не можах от тоалетната да изляза... Накрая на дивана заспах и се събудих чак сутринта. Но днес съм по-добре smile

Мери, 150 човека сме, 150 стаи колко и да е богата фирмата са си много. Като сложиш и презокеански полети, събития, гала вечеря, разни гости лектори, няма как. Мен изобщо не ми пречи да деля стаята с някоя колежка, просто ще е сконфузно двамата да сме в отделни стаи. Писах вече на мацката дето организира и съвсем небрежно и намекнах ако може да помисли за това двамата да сме в една стая.

Относно Коледа, знаете че съм ударила джакпота с празника, но според моите лични разбирания, Бъдни вечер е със семейството на мъжа, Коледа е със семейството на жената, но това е заради традициите в моето семейство, по-лесно им е било, живели са със свекъри и няма къде да бягаш smile.

Оооо ВивитУ, къде се губиш, разписвай се!
Маги и нашите правиха миналата седмица, мм е горд че неговото дело ъъъ на Звяр де е на изложба сложено хахах.Ние на Софийския Коледен базар ще направим Коледен обяд с колегите както направихме миналата година.
Свекс то и аз изпрах калъфа на матрака един път и го мушнах в сушилнята, , добре че беше на Звяр на леглото и аз съм инат та с триста зора го намушках обратно, сега стои крив малко, но не е фатално. Много ви се радвам на ентусизама за децата!

Мери то и аз си самоодобрявам разходите за пътувания, но бюджета за тях е мой.Като знам че мога да спестя от една стая и да преместя парите за друго нещо, го правя. С брекети е ужас на каквато и възраст да си, пристягането е просто кошмарно sad

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 06, 2019, 10:14:05 »

Здравейте smile

О, Виви, как си smile радвам се, че сме те разсмяли smile

Маги, да ти кажа, аз не бих се разкарвала до друга държава заради Коледен базар. Сигурно защото не пия греяно вино. Хубави са като украси, ама всичко е много скъпо. Та обиколиш за 10-15 мин, намръзнеш и си тръгнеш. Базарът пред кметството във Виена сигурно до една-две седмици ще започне.

Булче, дано се оправиш и да си пушка вече.
И аз предположих, че ще сте много голяма група.

Мери, съчувствам ти за брекетите, ама ти си го избрала това мъчение lol

Свекърва, и мен много ме впечатляват тези инициятиви за децата, в които се включваш.

Абе само аз ли съм си взела мъж от другия край на България, а живеем на трето място, че да видите, че това на Бъдни вечер с едните, на Коледа с другите не си е работа? (Булче, ти си изклчение, не се броиш).  Май всички сте все от един град.

Поздрави от Гринча lol lol

https://www.youtube.com/watch?v=FY5DZzG5AUo
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
Публикации: 784

« Отговор #48 -: ноември 06, 2019, 11:24:42 »

Булче, много народ сте! Мъжът ми имат събирания, ама пътуват да речем 20 30 души. Как ще ви следят толкива хора не знам, да му мислят.

Панде и аз и мъжа ми сме от един град. smile

Аз нямам какво да кажа, за това мълча. Wink но наистина форума ми се отразява много разсейващо, на работа е трагично положението работа за 100 а сме 5 души. Сега назначихме двама и ги обучаваме сега дано олекне малко. Интересното е, че колежката и тя българка. Вече в английския офис сме 3ма българи. В САЩ 2ма, в София офиса около 20 души и имам чувството, че вече на работа говоря повече на български. smile

Тази година много се раздалечих с най-близката ми приятелка, обаче това ме накара да осъзная, че толкова години съм била толкова фиксирана в нея, всяко прибиране е било свързано с мисълта как да се видя с нея. Сега като не го мисля се сближих с други хора, които се оказаха много готини и наистина 2 крайна сметка се оказва, всяко зло за добро. Важното е да не сенконцентираш в лошото и да намираш във всичко вместо негатив и провал, възможност за нещо ново.

Ами ето за това не пиша!!! Само меланхолии, нищо смешно не ми хрумва. Wink
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 06, 2019, 11:34:52 »

Панде, аз за да зяпам украсите бе.Аз съм такъв Скрудж, че със зор ще изкопчат пари от мен.  pardon

Ние сме от един град, ама сестра ми и мъжът и са от различни.От двата края на страната.Там е весело, но са намерили някакъв баланс за сега.Очаквам в близките години като пораснат децата, нещата да се променят.Апропо, моята майка е от Русе, ние също пътувахме по празниците и някак съм свикнала да правя жертви, за да ме видят баба и дядо.

На свекърва инициативите са много хубави.Евала!

Виви, завземаме ви  blum

Рат, ние се събираме не само на Коледа, просто тогава е за по-дълго време.Иначе със сестра ми се чувам всеки ден по телефона, моя мъж ми казва че сме луди  crazy Аз ако не се обадя на нея и на майка, значи нещо не е както трябва.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 06, 2019, 12:04:15 »

Тя и мама е от Казалък, пък баща ми от Враца. Ама живеехме във Враца, т.е. постоянно бяхме там, затова почивните дни пътувахме до Казанлък. Ама не е същото. Така само за едните пътуваш.

Иначе и аз мисля, като теб, Маги, за Коледа. Три дни да ми е лудница, ама ще го преживея. А след това само хубавото ще помня. Ама мм не го понася този цирк и страда публично. Сигурно, защото е най-малък у тях и е свикнал всички да се съобразяват с него. Той и у тях като сме пак не е особено щастлив lol Там други неща го дразнят. Основно безкрайното мотане и тутане за всичко. Направо се чудя, наистина ли е това семейство. А преди пътуване какъв е нервак, ужас
 Най-добре е да сме си вкъщи. Той много помага с готвенето, с пазаруването. Ако е хубавото времето ще се разхожда с Бамбук. Ще подреди къщата. Само Бамбук да не избеснява и всичко ще е супер.

Виви, то пък от мен един позитивизъм блика lol С най-близката ми приятелка се отчуждихме, откакто аз имам дете, а тя не иска да има. Като се прибирам се срещам, с когото случайно се отвори възможност. Аз и тук се срещам с хората основно случайно. 

Сигурно сама си го правя всичко толкова сложно да ми изглежда.
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 06, 2019, 12:26:49 »

Момичета, ще си разменяме ли подаръци за Коледа и тази година?
Активен
Alichka

« Отговор #52 -: ноември 06, 2019, 13:25:26 »

Аз днес съм по-кротка. Не ми се налага да обикалям града 3 пъти. Е, само един, но явно днес няма да ходя до старата работа. Чакам вече бившият ми шеф да е в настроение да подпише един документ (май последният, който ще ми трябва).
За сметка на това се отдадох на неща вкъщи. Мих бани, мивки... angry По-гадно нещо от светли плочки по пода едва ли има! В пералното бяха ужасни. Някой ден първи критерий в избора ми за плочки ще е как ще се поддържат.
Сложих да се вари една леща, че Кокона ми изяде душата. Сигурно я сънува вече girl_haha
Миналата година за първи път Коледа мина много организирано. Иначе на 4 места в рамките на два дни, ако ще и в града да е! После питаха защо едното дете е превъзбудено, а бебето ревящо. Що ли?!
Еми, хубаво повдигаш въпроса smile
Активен
Kiwi
Сватбен ГУРУ

« Отговор #53 -: ноември 06, 2019, 18:22:37 »

.... Горкият, вчера беше да се подстригва и докато чакал, чул една съседка как си пита мъжа дали да си подстриже с един пръст косата. Не случи на жена и това си е funnytooth Викам му, че едва ли би забелязал и с пет пръста да я намаля, и с пет тона цвета да променя, ама не, уважително било и добро впечатление му направило. diablo Ще я разуча аз тази кака, не може да дава лош пример на публични места blum NO

Ахахаха.... с глас се смея smile Съчувствам ти, сериозно. Какви са тези жени да ни развалят дисциплината тука? Абе я вземи го стягай и тоЯ Роден, хем на булките в неговия роден край се носи слава, че са много люти, хем като си вземат някоя прелестна мома от съвсем малко по на север ( както е и у дома) и много с претенции стават ...  beating beating beating

Привети и на всички останали!

Маги, някой беше споменал да се наслаждаваш на седмиците 3в1. Пожелавам ти същото! Толкова ми липсва моето 2в1 време, ако не броим дребните неразположения. Любопитно ми е дали усещаш повече ритане или си правят компания и кротуват? heart

Булче, като каза ухото пак... и първата ми мисъл беше да ти препоръчам качествен headset, не знам какви ползвате. Аз дълго време си лекувах ухото след един грип,  но все си ми е слабо място. Сега пък си наредих китката с едни таблици, но точно като някаква баба цял уикенд киснах в топлия басейн и съм по-добре.

И за зимен шопинг говорите, нека да се включа тематично... поръчах си палто в ... жълто smile Кивито презря!  yahoo tease Имах мерак да си правя подходящ шал и шапка в цветовете, но с тази китка съм пас.

, честит ти ходеш на градина Ники! Кога рязахме ленти, ехеее... Ти сега ще се връщаш ли на работа?

Целувкен, на теб приятно  2в1!

И един ъпдейт ви дължа... наканих се, извадих шевната машина... час и половина четох, вдяхвах, затягах, разтягах и не можах да вдяна как да закача долния и горния конец, че да тръгнат заедно... или е повредена или не е моят занаят.

До скоро!
Активен
svekarva

« Отговор #54 -: ноември 07, 2019, 08:02:19 »

Ха ви добро утро!
Киви, ако дълго време не е ползвана машината, вероятно и трябва основно почистване и смазка. Да ти кажа, при тях важи същият принцип като при сложни механизми - изключваш и я оставяш временно да рестартира, в повечето случаи проработва. Едва ли е от толкова старите модели, дето се налага да придържаш на празен ход долния конец и да чакаш горния да направи бримка, но опитай и това, за да си сигурна, че си поставила правилната дължина игла. Друга причина може да е натягът на горния конец /разхлаби го/, недобро навиване на калерчето или китайски конец лошо качество /пробвай с друга макара/.
Моята е с доста опак характер и винаги ми прави номера когато работата е спешна Wink
Вчера на събирането хич не ни тръгна приказката в правилната посока и май трябва на по- малки групи да си разпределяме задачите. Ударихме го на ядене, клюки и плюене на гадните магазини, дето от обувки до шапки хем нищо не ни става, хем и не ни харесва и това беше...
Понеже има доста немскоговорещи и учещи тук, да ви кажа как се смях с Амели- то на Скайпа.
Майката говори с нея само на български, бащата - само на немски. Та пита я майка и: "Колко пъти да ти казвам да си измиеш ръцете?", а тя: "Филе пъти" /много на немски/. Ходи някъде и като се върна на екрана, цялото и лице беше мокро, та обясни: "Вода гепих!" /глаголите в минало време получават представка ге/. Изобщо голяма каша става и ако не знае човек двата езика, хич и няма да я разбере. Wink
Когато иска да ядоса някого, много добре и идва на акъла да говори на езика, който той не знае - на учителките в градината отговаряла на български, а на българската баба, дето не знае немски, упорито говорела само на немски и съвсем невинно се усмихвала.
Хайде хубав ден с късмет и добри новини! heart
А, Рат, аз нали получих вече диамант, ама не го харесвам, че е миниатюрен, няма да повдигам въпроса, поне да не се ядосвам sad.
« Последна редакция: ноември 07, 2019, 08:31:51 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 07, 2019, 08:24:47 »

Добрютро, как сте?

Киви, ритат и двете едновременно понякога, в различни посоки, решават, че трябва да се въртят, обаче няма място и боли.Ритат се взаимно и това го усещам.ВЪобще е веселба в корема.Много е различно бременност с едно и с две.То е и като първа и втора бременност.Сега съм много по-стегната, не мрънкаща, не шашкаща се.Даже бих казала прекалено спокойна.

Малката като беше болна я гледа майка, а тя шие и сега Моника иска шевна машина.Аз нямам проблем с това да се научи лошо няма.Нито аз нито сестра ми шием, поня тя да може като баба си.Що поли и рокли ни е ушила майка, че чак и абитурентския костюм на сестра ми.

Свекърва, строявай човека, не така!Той и моя мъж има такива проблясъци ама бързо му ги избивам от главата.

Аз днес съм си измислила разходка до Лидл, да видим дали ще успея да взема това което искам и да се прибера спокойно.

Хайде хубав ви ден.
Активен
Alichka

« Отговор #56 -: ноември 07, 2019, 09:03:31 »

Добро утро!
Пия кафе и се чудя как да настроя нещата за днес. Нещо разхвърлян ден се очертава, ама каквото - такова. Следобед ще водя Кокона на имунизация и се наложи да сключваме сделка. При добро поведение - пица tease Тя никога не е имала страх от лекари, какво й стана сега, не знам.
Киви, ти си сръчен човек good Когато си купих машината, седнахме с майка (все пак тя може да шие) и стъпка по стъпка четохме всичко. Искам да ти кажа, че 40 минути се въртяхме и стигнахме до вдяването. blush На следващия ден сама се шушках и успях да тествам бодовете. Смея да твърдя, че шия често, ама за срамотията - още вдявам ръчно конеца в иглата. Има уж автоматичен начин, ама в книжката е обяснено безумно неясно и скоро даже не съм се и пробвала. Виж в you tube и може да се ориентираш по клиповете.
Шиенето/бродирането и спортът най-много ще ми липсват в ежедневието, когато започна работа. Изобщо не се виждам как ще съчетавам всичко и какви компромиси ще правя със себе си girl_impossible Аз обичам сама да си организирам нещата. Един ден ако се туткам, то на другия съм яхнала метлата и върша чудеса. Тези дни съм в размисъл колко е гадно да работиш за "чорбаджия"...

Хаха, звучи готино да гепиш вода laugh
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 07, 2019, 09:19:07 »

ДОбро утро!
Аз машините ги гледам с благоговение, но дотам. Али и Свекс са моите гуру, ако имам за шиене/плетене проблем, пренасочвам натам.
За малкия диамант помня и още ме е яд вместо Свекс. diablo Тоз мъж не мож ли го научиш на подаръчни ваучери да ти носи, че да си избереш каквото искаш? nea
Али, аз също нямах страх от игли и 20 години първа сядах. Но на моя тогавашен любим, му беше станало лошо един път, аз се притесних за него...оттогава прихванах и леко не ми е приятно. huhhuh.gif
Активен
Kiwi
Сватбен ГУРУ

« Отговор #58 -: ноември 07, 2019, 11:34:56 »

Аличко, кога тръгваш на работа?

Голямо жонглиране пада, да... но каквото такова.
За машината беше на ремонт, смазана е, но явно аз не и хващам чалъма. Ще и дойде времето.
Активен
Feribotka

« Отговор #59 -: ноември 07, 2019, 12:55:45 »

Еха колко свежо като се включат нови хора да пишат  give_rose
Изобщо не мога и не искам да шия, мама беше по едно време голяма мераклийка за нова машина, ма вместо това ѝ взех киндъл и е по-доволна  pardon Иначе и аз се възхищавам на хората дето им иде отръки и имат нерви  heart
Маги, какво ще си купуваш от Лидл, мен тая седмица нищо не ме грабва достатъчно, че да ходя  huhhuh.gif
Утре съм решила Мис да не ходи на градина, а да си прекараме деня заедно. Може би ще я заведа в Музейко, още не е ходила. Иначе вечерта сме на имен ден на тати. Някой чувал ли е, че и Емил-овците празнуват на Архангелов ден?
Амелито е върхът lol Ей колко са хитри тези деца  Girl_hide
Аз сготвих една пилешка супа и сега съм се опнала, ще пускам прислужницата след малко.
Аз моя диамант не че не го харесвам, ма пръстенът е такъв модел, че е много открит камъка и бая боклук събира и много му се нервя, само ръчкам ММ да го чисти  blush Нямаме угодия  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 07, 2019, 13:18:16 »

Здрасти!
Еми, от дни все вечер се сещам за размяната и на сутринта съм забравила. Аз съм " ЗА" както винаги и дано се навият още хора, за да се осъществи. То си е традиция, дайте да не си я разваляме  Wink
Свекърва, аз не го броя оня диамант, за това предлагам нов, койно да задоволи изисканият ти вкус.
Киви, аз от 6м съм на работа, даже вчера си подписах постоянния договор.
Фери, наскоро чух и за Емил-овците и че имат имен ден. А ти си машина, браво!
Шевна машина нещо не ми е много мерак да имам и да мога, интересно е, ама като се познавам колко съм нетърпелива и сприхава, само ще ме изнервя.
Хайде лек и спорен ден!

Активен
Alichka

« Отговор #61 -: ноември 07, 2019, 13:23:23 »

Аз успях да свърша почти всичко. Нещо психически се натоварих от неприятни хора huhhuh.gif Сега правя опит за разтоварване на мозъка.
Киви, никой не знае pardon Така или иначе обезщетение имам до май включително, затова не бързам. Предпочитам ниски доходи с възможност за намиране на читава работа, вместо да се хвърля презглава в първата фирма, която обещава, че е по-различна от останалите.
Размислите ми са свързани с това, че сега децата са две. Ясла и градина са в различни посоки от нас. Сега мога да отскачам в рамките на квартала без проблем, но тръгна ли на работа, времето за мен, децата, мъжа ми и хобитата ми ще се стопи.
Това лято си говорихме със съседката, която е в Англия. Тук я мъмрят, че е мързелива. Тя не помага във фирмата на мъжа си, което си е за упрек, но пък има време за децата. Едната й дъщеря 6 дни в седмицата ходи на някакви извънкласни занимания, защото й харесва. Догодина ММ иска да запишем Кокона на таекуондо, защото наш приятел е треньор и искаме да видим дали ще й харесва. Около нас има възможност за достатъчно много спортове. Всичко обаче е обвързано с пари и време. Преди години моите родители не намираха време за подобни неща за мен, което е обидно. Сега положението е почти същото с обратен знак и това ме подтиска nea
Днес разбрах за още две бременни майки от групата в градината. Новината е страхотна! Повечето вече не са с едно дете. Виждам, че хората често планират майчинство да съвпада с първи клас на голямото и така си осигуряват време. Сега трябва да открия топлата вода как да жонглирам в ежедневието без гореспоменатия вариант Wink
Не знам за Лидл, но подметнах на ММ, че ще отскоча до Кауфланд за нещо конкретно, а той такъв списък ми избара girl_impossible Понякога по магазините е по-зле и от жена. LAUGHTER
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 07, 2019, 13:33:53 »

Има бельо в Лидл, като за Моника.Аз потниците им харесвам.Обаче не стигнах, нещо не ми е комфортно на корема, стегнат е от сутринта и лежа.Пих магнезий все тая.Утре съм на преглед да видим какво се случва.

Аз варя едно месо, ще правя свинско с картофи и грах или моя мъж ще го доготви не знам, както се получи.

Ние за сега сме записали Моника на плуване, обаче аз искам и пеене и с тия двете ще е съвсем весело.А при нас тръгването за първи клас ще съвпада с тръгването на ясла на двете фукли, та ще видим как ще се справим всички дружно.Айде първо да ги родя викам аз.

Аз много харесвам инициативата с подаръците, но ми е абсурдно невъзможно да се включа пак.Просто не знам кога ще родя, а и вече съм танк, не мога да обикалям.А и толкова много празници имаме сега че не знам на къде ще сме финансово.

Али, много добре правиш че не бързаш.Дано изкочи нешо подходящо и удовлетворяващо.

Рат, ти си скрита лимонка.И аз не знаех че от 6 месеца бачкаш.Каза на скоро че си на работа ама тка междо другото.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #63 -: ноември 07, 2019, 13:58:50 »

Привет!

Хайде, уредихме се с мм в една стая, добре че писах че мацката не знаела smile Записах час и за маникюр, чакам сега за фризюр да ми потвърдят и да съм готова. Остава да намеря и време да изхарча пари за дрехи, мм се уреди, онлайн си поръча всичко, а аз само се туткам.

Мама шие на поразия, има обикновена стара машина дето с крак се шие, как се казва? Не е Сингер, ама е подобна. Егаси качеството е, сигурно е на над 50 години вече. Аз едно време се учих да шия,ама не ми се отдаваше, един прав ръб не мога да зашия  lol

Хайде, лек ви ден, не ви обърнах лично внимание, но отивам да се обучавам на нещо си там smile
Активен
Feribotka

« Отговор #64 -: ноември 07, 2019, 14:05:07 »

Да, и аз харесвам потниците, гащите обаче не ме кефят.
И аз искам да запишем Мис на плуване, ако ѝ харесва разбира се, ма още не съм измислила кога и къде  blush
Баба е при нас, май ви писах и цял ден ми дава зор за нещо  angry Сега е домъкнала някакви нишестета да правим нисквитени торти, викам ѝ че никой няма да ги яде, май ще си стиснем ръцете за млечен крем. Та отивам да правя млечен крем, въпреки че и той не ми е любим.
Активен
Alichka

« Отговор #65 -: ноември 07, 2019, 15:10:15 »

Хахаха, Фери, ти си бременна, а нея я хваща гнезденето tease
Аз отдавна не съм харесвала нещо от дрехите в Лидл. Не ми харесват картинките на детските и кройките на дамските. Потници на децата взимам бели и едноцветни, че мразя да се подават шарени картинки под светли блузи.
Кокона сега ходи на плуване. Има начин и след това да продължи. Все си мисля, че това е един от факторите да не боледува често. (Плюс играта навън. Сега поне до 6 вечер сме по площадките. Тъмно - нетъмно навън ни е по-добре.)
Маги, баш ме разбираш good Тръгването на училище изисква нова организация сутрин, защото закуската е вкъщи, а и по-рано се водят децата (поне тук започват в 8 ).
Днес съм на всяко гърне...
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: ноември 07, 2019, 15:25:10 »

Аз в лидл вече нищо не купувам но свека е фен. Не я спирам де, щом ми е безплатно.
За съжаление при нас нещата със стоенето на въздух не помагат за вирусите. Ще видим като посвикне как ще е. Поне не е зиморничав- пак е нещо постигнато донякъде.
На занимания го записах но засега няма интерес.
Организация с работа навън плюс деца мъж и хобита си е повече от геройство.
Фери, баба ти ако е дошла да те натоварва, вместо на гости, лоша работа.   sad
Аз съм станала много рязка и директно ги отсвирвам- нямам време да ме занимава с боята си за коса майка, при положение че свършва работа рано- да се оправя.
За подаръците- така като ви слушам, ще си разменям с Рат
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 07, 2019, 16:08:31 »

Здравейте smile

Нашите пристигнаха снощи и Бамбук намазва отвсякъде.

Аз обичам да шия на машина. Като ученичка си шиех много, защото нямаше още много избор. Сега с толкова молове, не ми се занимава.  Но винаги ми е приятно да седна на машината.

Аз си купих един термоклин днес от Лидл.  Това продължава да ми е любимият магазин за дрехи lol

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #68 -: ноември 07, 2019, 16:11:56 »

Аз си купих един термоклин днес от Лидл.  Това продължава да ми е любимият магазин за дрехи lol

И на мен за някои неща  lol, аз наскоро една риза карирана си взех. За детски дрехи, са супер, обаче ме дразни че прескачат сега един размер и не мога нищо да взема на Звяр, мъка е навсякъде, и в HM прескачат... има 98/104 и после 110/116... само в Уайкики има 104-110, но пък техните не са качествени, иначе са супер, на талията с дебел ластик и не се смъкват, шарките са супер, обаче се късат на колената много и се смаляват в сушилнята.

Еми, аз не мога да се наема за Коледната размяна, за съжаление претупвам нещата от немане на време и ми е неудобно после
Активен
Kiwi
Сватбен ГУРУ

« Отговор #69 -: ноември 07, 2019, 16:28:55 »

И аз ще пропусна размяната. В работата е доста оживено в момента, изненади в личен план по правило дебнат от всякъде и на края, ако си извадя душата да бързам или пък претупам нещо, не ми е Ок.

Али, радвам се за теб, че не си при онзи не знам даже как да го нарека и имаш здрави приоритети. Нещата се нареждат, даже когато не очакваш Wink
« Последна редакция: ноември 07, 2019, 16:32:39 от Kiwi » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
Публикации: 564

Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: ноември 07, 2019, 16:45:18 »

Прескачането на размери в Лидл се усеща по-осезаемо между 110-116 и 122-128. Единият тип детски дрехи вървят до 116, другите са от 122. Обаче разликата ми се струва по-голяма отколкото между 98-104 до 110-116. Веднъж със Сиси я минах тази разлика, сега и Зарко.  pardon

За коледните подаръци и аз съм ЗА, но за организация не бих имала никакво време. Напоследък терминът "свободно време" ми звучи като някакъв мит, измислен, за да забавлява възрастните - подобно на приказките за децата.
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: ноември 07, 2019, 16:55:09 »

Въобще нямам място в главата си за цифри, та размерите не ги и следя.
А за подаръците- както казах, явно ще си ги разменяме изяън форума, обичайните ЗаподоЗрени.  Girl_hide
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #72 -: ноември 07, 2019, 17:35:08 »

Въобще нямам място в главата си за цифри, та размерите не ги и следя.
А за подаръците- както казах, явно ще си ги разменяме изяън форума, обичайните ЗаподоЗрени.  Girl_hide

хахах щото не са те застигнали размерите, ще видиш хахах

menyanthe ето те ти теб  blum Абе разликата си е голяма, моя клечо е 105 см, демек на долната граница и в 110-116 е като в чувал хаха. Сега викаш и за другата да се готвя smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: ноември 07, 2019, 17:50:14 »

На Бамбук долнищата са Primark. Te са единични размери, ама иди отцели. Той е 105-106см някъде и според мен не е слаб.  Долнища и блузи са му 104. Дънки и суичъри са 110. А пижамата му е 116. А той е супер далеч от нас и ходене за връщане и кофти.
Аз тук много харесвам детски дрехи С&А. Пускат разни неща Best deal и са изгодни. Обаче женските и на двете места според са много по-некачествени от Лидл. Аз напоследък все дрехи за колело си купувах от Лидл или Декатлон. Ако си намеря работа, дано да може да се ходи спортно lol
Активен
emmmmmy

Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: ноември 07, 2019, 17:56:32 »

Уф и аз ли ще трябва да помня размери girl_impossible
Моят е нисък и набит- печурка.
Панди, ако е вярно това дето викат за немкините, че ходят както им дойде облечени, едва ли ще си им проблем и на австрийките. За разл от тях поне си убава, макар и с клин на работа   smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ

Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: ноември 07, 2019, 18:43:25 »

Аз заради това гледам да купувам неща с ластици отдолу - и на ръкавите (особено за пижами), и на панталоните. Свободно висящи ли са - хич не ги харесвам.  pardon

А аз целогодишно нося клинове - с поли и рокли отгоре. Памукът най-добре се понася от кожата ми.  girl_wink
Активен
marry_me
Сватбар

BE YOURSELF ;)

« Отговор #76 -: ноември 07, 2019, 23:37:31 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Дам, усеща се свеж полъх, като се включат още другарчета  danceg

Аз също съм ЗА размяната, предполагам и Бубето ще се включи blush И без това има да показва подарък още от миналата размяна lol lol

Панде, ние живеем в София, моите родители са в Родопите до Пловдив, на котката са в Карнобат. Случвало се е за три дни да минем над 1000 км. Но въпреки това го правим. Казвала съм ви, че ние сме голям род. Много се събираме за празници и аз живея за тези моменти, обичам всичките си пъстри роднини  heart

Май няма какво друго да споделям, нещо този Меркурий почва да ми ги подрежда едни. Ще почна и аз да вярвам в него. А по принцип съм на мото: Дреме ми на Меркурийя lol lol
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: ноември 08, 2019, 08:17:05 »

Добро утро, как сте?

Харесва ми на Мери ми слогана Дреме ми на Меркурия, и аз така се опитвам да го карам.

Аз днес ще се разходя малко по улиците и обещах на детето да го взема на обед от градина.Викам си петък е, айде от мен да мине smile

Кажете какви подаръци ще взимате за роднините?За децата?Аз вече съм в шах с пешката.Не знам какво да измисля.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #78 -: ноември 08, 2019, 09:56:18 »

изобщо не съм ги мислила подаръците. Звяр има вече и за следващата година желания. Иска : Голям автобус, малък автобус, голям тролей,малък тролей и трамвай  angryавтобуси ще намеря, ама тези тролеи и трамваи не знам...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: ноември 08, 2019, 11:23:27 »

Здравейте smile

Булче, Dickie toys имат трамваи, може и тролеи да имат.

На Бамбук вече му купихме от Лидл https://www.lidl.de/de/playtive-junior-xxl-holzbahnhofset/p312821

За сега на друг няма да купувам smile

Днес е студено и ще водя нашите на мол май.

Аз с клинове на ходя lol Срам ме е  blush Основно с дрехи за планински преходи май се водят. Много са удобни smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ

« Отговор #80 -: ноември 08, 2019, 11:26:42 »

Панде, мерси, ще погледна, проблема са ми тролеите, той влакове има, има почти целия сет от Лидл и строи ежедневно с баща му .

Имаме си бебееее! Честито да ни е!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: ноември 08, 2019, 13:14:23 »

Здрасти!
Значи, се събираме към 5 човека за размяна, ми айде да действаме! Свекърва, Али, изчезналото Миме няма ли да се включите?
Много хубаво като мине някой и поосвежи темата, минавайте по-честичко.
За Коледа, Ники си е поръчал кухня, та ще дебна лидълските и този път не ми пука кой какви полови възгледи има, ще му взема /ако се докопам/. За Имения ден сигурно още някое влакче от лидл, че много си ги харесва /аз ги мразя, навсякъде са тия части, ама.../. За роднините календари с Ники  lol lol и може още някоя дреболия да им измисля.
Нямам търпение да свърши деня и да ходя на театър, след малко като поприключим ще обърна стаята на салон и ще ме къдрят.
Да е живо и здраво, новото попълнение в семейството на Фери!
Активен
Alichka

« Отговор #82 -: ноември 08, 2019, 14:04:55 »

Брей! По Коледа се случвали чудеса! Виви, Киви, а сега и Менианте give_rose
Аз за размяна не знам как ще съм. Всеки следващ ден ми е по-неясен. blush
За децата от края на октомври съм се засилила да купувам подаръци. Не за моите деца, за тези на близките говоря. За моите много ми се искаше да вземем новата икейска кухня, ама май ще изчакаме. Много золуми взеха да правят по стените и то без да искат. На Кокона нищо чудно да й вземем ролери, че кънките й омаляха. На Дребния тепърва ще го мислим. Кокона получи интересна настолна игра за рождения ден, на която може и сама да играе - https://www.game.store.bg/p239970/imalo-edno-vreme-semejna-obrazovatelna-igra.html Имаше и още една, която тепърва разучаваме https://comsed.net/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0 Иначе играе много с такова куфарче (една шепа е) https://www.hippoland.net/shopkins-lil-secrets-s1-tayno-shkafche-56870 Аз за първи път виждах такова, а тя не е от играещите с играчки. И Лего тепърва набира интерес при нас.
На 4-5 опит съм да публикувам tease
Активен
svekarva

« Отговор #83 -: ноември 08, 2019, 15:27:33 »

Привет!
Тази година подаръците за възрастните ще са семейни, и за приятелите, и за роднините. За нас съм поръчала принтер /за четвърти път, белким ни огрее да купим или да ни подарят/, ванилия на шушулки, шафран и гранули омега мазнини. Ние ще подаряваме чанти за пазаруване /аз ще ги шия/, кърпи за завиване на хранителни продукти за пикник /все ми се правят на еко пазители/, дървено  плато за сирена и набор ножове за сирена. За приятелите ще са само чанти и кърпи, съответно с нещо за ядене и пиене вътре. Племенникът ми е проблем, защото е презадоволен с дрехи, играчки, пособия и техники, книги не чете, омръзна му да готви, хобита няма, пари също не иска, дават му достатъчно...  crazy Чужбинските госпожици може да ги огрее с някоя кукленска тематична дреха, имам платове за покривки под елхата, дано получа вдъхновение smile.
За синовете има по една книга за Пловдив, за снахата нямам още виждане за нещо допълнително към споменатите чанти и комплекти.  
Нямам намерение да влизам в разходи, ремонтите ми са достатъчни. Да мине утре поменът на майка ми и почвам да правя списък какво ще се готви през двете седмици, когато децата ще са тук, да не го мисля после ден за ден.
Малките кукли ги знам от внучката на покойната ми приятелка, някаква мода са, хубаво, че поне не са скъпи.  good
Преди три години бях абонирала племенника за мисиите на  https://bg.rpplane.com/ , там има много полезни неща за родители, които искат да играят с децата си, а сега получавам ежеседмично списание, което мога да ви препратя, ако някой се интересува. Безплатно е, дава много образователни линкове за деца от 4 до 10 години. Ще трябва да попитам брат ми дали ще е полезно да подаря абонамент за "аз уча", разработени уроци и тестове за ученици от 1ви до 12ти клас.  crazy Според мен това са все хубави подаръци, ама за получателите и родителите им, знам ли crazy
Хубав следобед, тук пак грейна слънце след дъжда.
Активен
Bube
Професор
Публикации: 481

Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 08, 2019, 15:58:45 »

Привет!

И аз съм "за" за расмяната на коледни подаръци smile Ох, Мери, така ли стана, че забравих да споделя тук прекрасния ти подарък от миналата Коледа? Аз нали качвах нещо във фейсбук и сигурно съм изумила. Извинявай, ще взема да се похваля тази година  Wink

Хубави идеи сте намислили за подаръци. Аз, както вече ви се оплаках, не знам какво да взимам. Може би ще мисля и някакви варианти с подаряване на преживяване. Екскурзия, например, но това пък е обвързващо с определени дати...

Отвикнала съм да уча с цел изпит, а трябва да се стегна, защото имам три седмици до докторанския ми минимум.

И като говорим за Меркурий, ето ви една програма за 11 февруари https://www.uni-sofia.bg/index.php/novini/kalendar/pasazh_na_merkurij_pred_sl_nceto_na_11_noemvri_2019_g

Какво е това време обаче, бях по тениска навън преди малко, че чак и жега ми стана!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ

Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 10, 2019, 19:21:21 »

Аз хич не се оплаквам от времето. Вчера и днес разтребвах едни боклуци от тавана (чужди боклуци, зарязали са си ги в коридора, та не можеше да стигнем до нашето помещение  beating ), та си бях по къс ръкав и сандали, че даже се и изпотих.  blush

За подаръци нищо не съм мислила все още - нито за децата, нито за някой друг. Но за децата ще чакам намаленията на Хиполенд и Комсед покрай черния петък, та имам време дотогава да измисля нещо...
Активен
магито
Global Moderator

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: Вчера в 08:33:52 »

Добрютро, как сте?Аз уж почивах тия два дни.В събота бях на Мини академия за родители и беше мноого хубаво.Имаше много кътове за големите деца и Моника почти не и видях очите, а аз на спокойствие си слушах лекциите.Обаче се натоварих и вчера беше отмъщението на близначките!Корема ми беше като бойно поле.
Днес имам да готвя една леща, да отида до магазина и да платя сметките.АКо имам желание ще започна да подреждам скрина, ама не знам дали ще ми дойде музата.И цветята си трябва да оправя да не вземат да измръзнат че тия дни го дават нощем по-хладничко да е.

Айде хубав ви ден от мен!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: Вчера в 13:05:00 »

Добър ден!
Супер се събираме за размяна, има ли желаещ да организира? Свекърва, ти вече си измислила подаръце, я направо се включвай и тук с една торбичка  Wink blum
В петък театъра беше върхът, много хубава постановка и чудесна игра. Смяхме се от началото до края. Събота и неделя ходихме за риба, бях по бюстие по едно време, а вечерта малко срещи с приятели уж да мислим нещо за НГ, ама не ми се организира за много хора, а и вече имам планове за ски в много тесен кръг. Тази събота ни е коледната сесия с Ники, дано да е в настроение шефа.
Желая ви лека и успешна седмица!
Активен
Alichka

« Отговор #88 -: Вчера в 13:36:33 »

И при нас тече трескава подготовка за коледни снимки. По ясли и градини са напускали оферти за календари и всички ходят безпричинно красиви. Wink На мен дълги фотосесии на дадена тема май са ми досадни. Ще направим пак една обща снимка, една на децата и стига толкова pardon Така си правя декорация по секцията като слагам снимките от различни години. Не ми трябват 100 броя еднотипни, за да пълнят компютъра. Няколко години подред искам да взема още един комплект топки за елха, че нашите ми омръзнаха. От Метро си бях харесала преди време в ментово зелено. Всяка година обаче нещо се разминава. Може тази да ме "огрее".
Иначе планове за Нова година - никакви sad Надявам се да се съберем с приятели. То е ясно, че на заведение няма как да стане, защото бабите ни са социално контактни.
Чакам и аз черните петъци. Дотогава мисля подаръците, за да не се лутам хаотично. Естествено най-трудно е за племеника. Миналата година случайно намерих дрон за смешна сума и бързо го измислих.
Активен
Kiwi
Сватбен ГУРУ

« Отговор #89 -: Вчера в 16:50:05 »

Честито да ни е бебето! Хубаво начало на седмицата имаме  tease
Коледните подаръци и празници напоследък ме стресират. Къщите са масово затрупани с вещи, за да се поддържа порядък трябва редовно да се изхвърля. Много се напрягам с тоновете играчки, които се купуват за щяло и нещяло, а някога беше напълно приемливо да отидеш на гости и да занесеш само плодове на децата, че дори и малка шоколадова фигурка - дядо Мраз примерно( за тези времена говоря). След като теглих чертата на миналата Коледа няколко торби заминаха директно в кофата за рециклиране.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: