Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 06:52:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 172905 пъти)
 
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #435 -: януари 28, 2011, 23:37:39 »

Орязах и аз моята, но не ми харесва, -е няколко от листенцата взеха да пожълтяват...  sad Иначе калатеята ми май се посъвзе, смених й мястото, и както бяха оклюмали листата, няколко от тях се вдигнаха, но след като ги поливам. Имам чувството, че след 2 дни си е сухичка и иска още, а ме е страх да не я преполея и уморя съвсем... crazy
Активен
Susane
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #436 -: февруари 11, 2011, 13:57:23 »

Здравейте, аз обожавам всякакви цветя. И в саксии и на букети. Вторите по да ги получавам, ако може.  pardon Но от практична гледна точка харесвам цветя в саксия, защото все пак букета увяхва, а това с години може да си го отглеждаш. И предпочитам повече зелени като че ли, които не цъфтят, макар розата и лилиума да са ми любими. Имам огромно разнообразие от дървета и палми - бенджамин, фикуси, картофена палма, папрати, дори дървото на живота гледах на скоро. Цяла тропическа гора. И за да не съм капо, че ви подаря едно от моите любими цветя.

Активен
Теди..
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #437 -: февруари 11, 2011, 21:32:27 »

Обожавам кактуси!!!  heart heart heart heart
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: февруари 12, 2011, 16:57:37 »

Не мога да не се похваля. Двата ми лилиума вече поникнаха и сега вече чакам с нетърпение да ги видя с цвят. На лице е и момината сълза,персийската роза и глоксинията. Единствено гладиола не иска да се покаже. Рових да видя какво се случва с луковиците и видях,че са пуснали големи корени,а отгоре нищо не излиза.  sad Даже няма признаци на нещо зелено да излиза от луковицата. Ще чакам да видим дали ще имам зелен гладиол.  sad bubka Моята драцена е точно под климатика и нищо и няма. Даже климатика и духа листата постоянно,но си е много добре.
« Последна редакция: февруари 12, 2011, 17:00:53 от Nina Style » Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: февруари 13, 2011, 00:03:18 »

Момичета, мислите ли че цветята могат да са вредни за бебето? Една позната ми подхвърли тази теория и аз се замислих... Не виждам кое може да пречи, но знам ли?! Може би това че събират прах и трябва да се чистят по-често листата заради бебето и че отнема време поливането, което може да се спести. Някакви такива неща... Друго не мога да си представя че би пречело на детето. Вие какво мислите?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: февруари 13, 2011, 11:26:21 »

Капризче цветята,ако са много тогава не е добре да са в стаята в която се спи. Опасно е когато детето проходи или лази и може да скъса някое листо и да го сложи в устата. Има доста отровни цветя и скоро, когато четох  кои видове са такива и се шашнах. Оказа се че половината са отровни.  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: февруари 27, 2011, 13:08:31 »

Моля за помощ! Някой да знае какво е това цвете?


Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: февруари 27, 2011, 13:31:47 »

Азалия smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: февруари 27, 2011, 13:44:13 »

Благодаря ти, Дани! Сега вече ще разбера как трябва да го гледам, преди да съм му видяла сметката  girl_wink
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #444 -: февруари 27, 2011, 16:42:01 »

При мен ситуацията е трагична  sad Антуриумът ми, който имаше толкова много зелени и големи листа, остана само с едно листо, другите му изсъхнаха и изпопадаха cray Тук е мястото да питам какво правите, когато долу са останали кафеви стръкчета от изсъхнали листа? Режете ли ги до дъно? Калатеята ми що-годе държи с по 3-4 листа в добро състояние...Листата на дефинбахията ми, която стана големичка, започнаха да клюмат и да придобиват един странен кафеникав цвят и не знам какво да ги правя.  sad След отрязването на прецъфтелите краища на орхидеята ми листата започнаха да изсъхват и да стават набръчкани и светло зелени.  sad Пълен провал съм просто  cray
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: февруари 27, 2011, 17:08:11 »

bubka , много екапризно. Успех ти пожелавам. Предполагам вече си изчела из нета информация за него. Моето не оцеля на жегата в нашия ЮЗ апартамент.

Mariaid , може да не е вината в теб. Моите цветя сега са в трагично състояние, ама ела ги виж през топлия период. Прекалено ни е влажно в стаята и гледам да ги поливам по-малко, защото хванах едно с мухлясала саксия и пръст и сега му треперя, дали ще оцелее. Прочети из нета за различните симптоми на цветята. Я им е топло, я студено, а прекалено влажно. Ще разбереш от къде идва проблема. girl_wink
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #446 -: февруари 27, 2011, 17:32:32 »

Според мен им е студено, защото през деня като няма никой вкъщи не отопляваме, а вечер сме на духалка... sad
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: февруари 27, 2011, 19:01:34 »

Моята орхидея изкарва пъпки като ненормална-но те не се развиват и изсъхват.Купих и им сложих тор на пръчици ,но резултат няма.Някой ако може да ми помогне ще съм мн благодарна.Другите цветя за сега са добре.
« Последна редакция: февруари 27, 2011, 21:48:37 от gucci » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: февруари 27, 2011, 20:52:46 »

Нинче, за сега го сложих в саксия и тепърва ще разучавам. При нас е СЗ по-скоро и не пече, а и аз съм с френски прозорци и няма как да седи до прозореца и да искам, на секцията в другия край на стаята е - поне от жега предполагам няма да умре при мен  girl_wink

Имам и една орхидея и аз - днес я сложих и нея в нормална саксия и имам чувстовто, че съм я преполяла вече. Просто нямах време до сега да се заема с нея и остана без нито един цвят. Според мен и в магазина не беше много добре гледана, защото единия й цвят беше паднал още докато е пътувала към мен. Сега незнам вече какво да я правя, та и аз като Гучи моля за помощ. Останаха й само 2 листа  huhhuh.gif
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: февруари 28, 2011, 01:00:17 »

gucci , Тони на последната ни среща обясняваше, че и нейната била така. Скъсала повечето пъпки и малкото останали цъфнали. Явно се "претоварва" с многото и не съумява да ги изхрани  pardon
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines