Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:30:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека топлият дъх на лятото не свършва... Септ  (Прочетена 81576 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #285 -: септември 30, 2019, 08:45:15 »

Добро утро!

И нас ни настигнаха болестите... като Звяр изкара един бръз ларингит, ама е и мен ме тръшна уикенда, та го прекарах в боледуване... днес продължава, но поне гърлото не ме боли вече, бързо го пресякох с гаргара и трахизан, но носа ми е река... Много ги мразя тези риновируси...

Свекс, виждам че за Прислужницата си захванала темата. Много беше сладникав финалния епизод, нереален, но пък и много емоционален. Аз нали отдавна го гледах. Не знам дали знаеш, но писателката изкара нова книга, The Testaments, действието е 10г след първата книга, пиратствах и я свалих дни след като излезе и я прочетох на един дъх. Много ме радва че тя сложи край на тази история с тази книга и не позволи на сценаристите много място за изява, макар че самолета да липсва в нейната история, но най-потресаваща е историята на Леля Лидия. Иначе книгата е за трима свидетели ( леля Лидия, момиче родено в Гилеад но не знае че е родена там и момиче израснало в Гилеад), фокуса не книгата е да покаже как такива режими падат, като първата нали се фокусира как е създаден този режим.

Ох тези Лидълски щуротииии, моето си остана явно единственото дете в България без играчка, всеки ден пита, но аз не се давам, мразя да събирам плюшки, от Ice Age акцията имаме всичко и са вакумирани и прибрани.

Петък ни съобщиха че ще ходим ноември на път далечен, много се вълнувам, малко ще е гъз път да види, но още от сега почнах да планирам тоалетите, че всяко събитие е с различен дрес код.

Хайде, лека седмица и бързо оздравяване на болните!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #286 -: септември 30, 2019, 09:49:17 »

Привет в последния ден на септември!
Ей, много болни сте се събрали тук heart, оздравявайте до четвъртък, че тогава май трайно се захлажда и ще дойде нова вълна вируси Wink
За милионен път се ядосвам на Капана фест, Базар и други тинтири- минтири. Нищо, ама наистина нищо не ми хвана окото, пък цените са космически. Като чета Мама Нинджа, Майко мила и разни блогъри, барабар с Ламартина, която е много премерена, се чудя дали не става въпрос за друго място crazy. Връщали се с пълни чанти, чак едва ги носили... Хаха, гълтат парички за реклама май, не мога да си го обясня иначе. Гледах и в ръцете на хората, ами най- много някое печатано торбе за спомен мандахерцаха, празно и то. Ако са идвали тук специално, колкото да не се връщат с празни ръце сигурно. Ядох занаятчийски сладолед, по 3.80 топката, докато същият в Златоград беше 1.20лв., хем в Етнографския комплекс и така закрих мероприятието в събота. Родният, като не яде такива неща, откара с гола вода Wink
Булка, изгледах всичките епизоди за 2-3 дни, да не ги чакам по седмица. Помня, че всички /включително снахата/ много бяха ревали, ама на мен наистина ми беше блудкаво символично всичко и нищо емоционално не почувствах. Наистина, хубаво, че е сложен вече край и ако има продължение, ще е както казваш за историите на свидетели.
Хаха, ама GOT- няците взеха награда Еми, то нямаше и на кого да я дадат, де. Жалко, че Надето вече не пише тук, тя само му беше супер фенка smile
Пуснаха нови епизоди, на сериали, дето ги харесвах в началото - Аферата, Милиардери и Наследници.
Възложиха ми да правя коледна и новогодишна украса на фоайето на хотел и съм в процес на търсене на материали и вдъхновение. Както може да се очаква, всеки иска с трици маймуни да лови, та и на мен бюджетът трябва да е минимален pardon.
Булка, ти по Азия ли ще ходиш или по топлите страни? Събирай, събирай тоалети, ако трябва и втори куфар ще чекираш good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: септември 30, 2019, 10:06:32 »

Свекс, то самите изброени блогърки са отдавна попрехвалени и попрезряли в бранша. Нормално да се чудят от кво да преувеличат, че да изкарат някой лев. Сериали нямам кога да следя, освен Гарванът, ама той е по серия на седмица. Аферата съм силно заинтригувана, но ще е по натам, че сега имам бая работа.
Изложението беше безинтересно този път, не съм доволна.
Инак и нашият набързо вдигна температура вчера, свали я и дотам. Майтапът е че вместо от градината, прихвана от вуйчо си- с него пребиваваше от четвъртък вечер. А четвъртък сутрин проверено беше здрав. Карай, колкото да се омотат два три дни, и да ходим до лекаря му , че си нямам и инак работа. crazy pardon
Честно казано ми изглежда по стресиран от бабите си, отколкото от градината, което за мен е облекчение. Значи горе долу е почнал да се адаптира там.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #288 -: септември 30, 2019, 10:26:52 »

Свекс, вчера намерих в инстаграм една много готина мацка, казва се kifloblog и много готино беше обобщила тези ми ти "хисптър" събития, беше ходила на някакъв Квартален фест

Не разбрах как се казва тази игра, но бе единственото нещо, което ми хареса по време на поредния арт март бля бла фест, КвАРТал ли как беше, тази хипстър щуротия уикенда в София. И не ми хареса не защото е хипстърия. Нямам нищо против, всеки да се кефи на каквото си ще. Но това е един от най-отвратителните според мен начини за правене на пари, криеш се в сянката на рекламата и цоцкаш всеки минал покрай теб. Да дам пример. Като цяло, уважавам модела със събитията и изложенията, все едно едновремешните панаири, където половината участници продават нещо ексклузивно на промоция само за панаира, а останалите не продават евтино, но пък продават неща, до които иначе трудно ще се докопаш. И като видя някаква ми ти леля да рисува картинки с боички във вода и да иска по 10 лв дарение на децата, за да сложат и те някоя точка с четката, ми иде да й завра главата в боичките. А на няколко места видях да се продава вино на чаша за по 6-7-8 лв чашата. И какво вино - ами някакво! Като човек с дълбок интерес към виното мога да ви разкрия, че за тези пари ще пиете чаша качествено вино в качествен ресторант в София. Не някакво на някаква улица, докато се опитваш да се разминеш с всичкото тълпа.И мили хипстъри и хипстърки, призовавам ви да продължавате да се кефите на каквото се кефите, но да не го правите на всяка цена. Нищо, че имате пари. Не стимулирайте безсмислените надценки, само щото има АРТ и хендмейд в името.

Иначе, не на топло, не в Азия, ще ходим на много студено, през океана, в Северната страна smile Иначе го измислихме с мм, ще вземем два куфара, един голям и чекиран и един ръчен, в ръчния ще има дрехи за всеки случай ако загубим багажа, че зимните дрехи са обемни, има по 3 събития на ден с различен дрескод... направо ще фалираме хахах
« Последна редакция: септември 30, 2019, 10:33:25 от bulche91 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #289 -: септември 30, 2019, 12:21:21 »

Днес има слънце по нашата улица! С други думи без особени драми Дребният стигна до яслата. Носих го на моменти на 8 см ток, ама не се впечатлявам, защото съм свикнала с токчетата, само килограмите му ми идват в повече по стълбите. pardon
Иначе е жега, та жега! Вчера си бях с най-късите къси панталони и летен потник. Марковият папагал от горния етаж се препича и той на слънце и от време на време го слушам да врещи. Все още лястовиците не са взели да кръжат на рояци от другата страна на блока. Единствено стелещата се на моменти миризма на печени чушки напомня за есента. В края на седмицата кумицата щяла да наминава към Пловдив - естествено се очаква обилен дъжд Wink
Днес имам по понеделнишки план за интелектуална дейност - миене на обувки и събиране на летни детски дрехи. Пералнята тъкмо спря и отивам да я сместя на простора със сутрешната.
Направо съм изумена колко пазарувате от Лидл! Аз рядко правя големи сметки там. Успяхме с един картоф само да се уредим. Не ми е магазин тип "напълни хладилник". Напоследък изобщо не ми харесват детските им дрехи, а когато Кокона беше малка почти всичко беше много свежо. smile В крайна сметка може от ИКЕА да взема филцови плодове и зеленчуци, но нататък. Много ми се ще за Коледа да имат дървена кухня. Има една нова heart
А за Лидл - бях с двете деца и съвсем ми отлетя, че исках да взема френски макарони. Дали ще ги има и тази седмица, или махат тематичните неща?
Изобщо не съм надничала последно време при блогърките. Не съм в час с тенденциите там. Тази сутрин от кростренажора успях да гледам гостуването на един режисьор, завърнал се от САЩ след 23 г. Мъж е на моя съседка и ми беше много интересно. Много динамично разказваше и за кратко екранно време каза много неща. Не знам дали ще успея да гледам филма му, но ще потърся информация.
Хайде, тъкмо Дребният заспа и моята почивка свърши.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: септември 30, 2019, 13:42:25 »

Здравейте!

В събота нищо интересно, вчера бяхме на рожден ден в парка. Много хубаво време и много хубаво се получи рождения ден. Имаше малко украса, балони и клоун. Бамбук не му се впечатли в началото, но като започна да им прави животни от балони много го хареса.
Днес обаче е егати ветрилника.

А също и днес е 1 една година, откакто пристигнахме тук.

Тук в градината май няма такъв филтър. Те госпожите са си в стаята, никой не спират.

Булка, стискам палци всичко да е точно с това пътуване!

Такива хендмейд работи рядко ме впечатляват.

Успешна седмица!

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 01, 2019, 07:26:34 »

Заповядайте в октомврийската тема

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,38210.0.html
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines