Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:10:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека топлият дъх на лятото не свършва... Септ  (Прочетена 81554 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #255 -: септември 26, 2019, 08:24:48 »

Еми, не ти е смешно, ама аз бая се посмях на Скитащия като си го представих как си отваря врати и се проточва по стаите Wink Освен това ми напомни, че имахме същите преживявания с големия, той пък беше Тихата стъпка. Хич не можеше да стои на едно място и да търпи затворени врати, но понеже беше по- голям от твоя, първо питал. Ама така настоятелно питал и обещавал да отиде само до където му позволят, че го пускали да проверява и подрежда шкафовете с обувки и пантофи и да гледа колко е часът на големия стенен часовник в коридора pardon. Хаха, знаеше по някакъв начин кое дете с какви обувки е, какви му са пантофите и в кое шкафче е, та зорко бдеше за спазването на дисциплината funnytooth В училище пък учителката го пращаше да носи тебешири, да мокри гъба, да види кой учител е в учителската стая, знаеха си го, че не може да стои седнал и без да мърда Wink. Сега има специално бюро и работи прав, та да се клати поне funnytooth Понеже винаги е бил от отличните и старателните и в общи линии мил и добър, това му се прощава. На мен ми се завива свят като го гледам да ми крачи напред- назад из стаята, но и аз си го трая или си затварям очите, все още стъпва като котка, абсолютно безшумно.
Изложението в София ли ще е или в Пловдив? Определено трябва да си издокарана, все пак си лице на фирмата good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: септември 26, 2019, 08:25:12 »

Добро утро!

Ние вече семейно сме болни. Добре, че Алекс е по-добре поне. Боли ме гърлото и си правя компрес с ракия. Дано да не е противопоказно, но преди две седмици, когато пак бях така, доктор ми каза да си правя. Този път мисля да си спестя чакането при личната за талонче, а ще ходя направо на УНГ. Още миналия път си самоназначих Биозин мама, нищо че и на плодове наблягам. Не знам защо, ама сега много ме е страх тия инфекции да не тръгнат и на долу.  huhhuh.gif
Тъкмо днес си правех планове да оправям на Алекс нещата. Трябва да занеса изследванията в градината, че са до петък, да купя картон и да ходя до личната му.
Аз за медицинския филтър още не съм наясно, ще следя. И за храната нищо не знам, знам само, че Алекс няма да яде, каквато и да е. Просто се надявам на чудо. Мен това ме вълнува, защото не мога да си представя да отиде сутринта и до късния следобед да не е ял нищо.  girl_impossible Аз ако пропусна ядене ме боли глава и ми става лошо.  angry А той енергия от къде ще има?! Така че това с храната ми е едно от притесненията. Тази нощ съм сънувала как се караме с персонала, че не ми дават да го взимам на обяд.  pardon
Ужас ужасен, как да го харесвам този сезон, значи!  nea

Свекърва, много мило от старана на Родния. Мен много биха ме трогнали такива постъпки.
И казвам на Алекс Тихата стъпка. На едно място също не се задържа за дълго.  pardon

Маги, време ти е, да. И според мен ще ти е много по-добре. Заслужена ще ти е почивката.

Ние вчера си взехме една Круша от Лидл. Малко срам брахме на касата. Имам събрани аз 3 точки на картонче и ММ има при него две. Отиваме и се оказва, че едното картонче е старо и две точки са различни. Не знам какво съм гледала и събирала, но на касата ни дадоха точки и играчка. И самите плодове мислех, че са по-зле, но стават.
« Последна редакция: септември 26, 2019, 08:28:08 от always_and_forever » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: септември 26, 2019, 08:34:14 »

Миме, аз съм малко крайна на тема алкохол по време на бременност- визирам дори мазането. Но това си е лудост на моя доктор и на мен. Не претендирам да съм права. Помня че и Ина имаше подобно мнение, но не помня детайли. И спирт не си слагах първите три месеца, козметика не ползвах, дезодоранти също. Инак мн обичам да се клепам със спирт с и без повод, не знам защо хаха.
А за храненето - не се притеснявай, тук се вдигаше стачка една седмица- чак в петък си бил натъпкал, цитирам, прав, кекс в устата. Въобще не съм се трогвала, като си дойдеше вкъщи, се тъпчеше. А те сила имат- за разлика от нас имат и нервна енергия бол, та това ги движи децата.
Свекс, явно съм гледала супер шокирано госпожата, като ми каза мило че ще пускат Ей това резе, заради него, дет е най- малкият по възраст ( само едно по-малко има) в групата. Как пък другите не се сещат да излизат, само той. girl_impossible После се посмях де. По много неща почва да ми напомня именно твоя син, което няма лошо- децата са ти качествен материал и двете. СЪщо не може да е седнал, яде прав. Не е агресивен, не хвърля тантруми ( извинявам се за чуждицата, но така го чувствам израза хаха ). Най-вероятно го толерират за другите странности по същата причина, като твоя син.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: септември 26, 2019, 08:50:46 »

Те просто приемат, че децата са различни.Това е!Виждали са какво ли не.В нашата група има две агресивни деца.Стартираха доста трудно, но вече(в трета група), с много говорене и старание от страна на всички са доста по-добре.
АКо не ядат няма да умрат.Да ви кажа точно градина им трябва, за да видят, че не всичко става както те искат.Майките им правим лоша услуга, като ходим след тях, готвим им каквото искат, храним ги до късна възраст, за да е по-лесно дори.Там разбират, че живота не е само мама, която прави всичко за нас.Че трябва да се напънат, че има дисциплина и ред.И ако сега изпитвате шок от ходенето на градина и как ще се справи детето, то какво ви очаква в училище не ми се мисли.

Справят се с всичко, стига да им дадете възможност.А адекватното държание на лелките и учителките, ще ви покаже дали сте попаднали на добър персонал или са там да отбият номера.

Аз пък тия дни се ядосвам на лансирането на новия вид болничен, в който първите три дни не се заплаща от никой.Много ме ядосва тази идея!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: септември 26, 2019, 09:00:22 »

А гледам да не изпадам в крайности - парфюм, дезодорант, лак, някои козметики и т.н. Алкохол за пиене е изключено, както и кофеин. Не е ли по-добре компрес разреден с вода, от антибиотик примерно?! Не знам..може би това, че доктор ми го каза ме "успокоява".
Не мога да си представя да знаят 20+ деца дали са яли и какво. Те си и казаха на срещата. Даже ще си имаме тефтерчета във всяко шкафче, мисля че и табло, и в тях ще нанасят по-важна информация, неща, които биха забравили, но на момента ще пишат там.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #260 -: септември 26, 2019, 10:00:09 »

Хаха, изобщо не се чувствам поласкана, не съм първосигнална котка все пак. Предимно той и купуваше храната, защото пътят му беше покрай такива магазини. Освен това всички котки са изключително хитри и знаят как да манипулират - моткат се из краката и уж показват неземна любов, а в същото време са абсолютно независими егоисти, та изобщо не ми е в нрава да му връщам жеста, както вероятно очаква. Да не говорим, че животното беше доста дебело и явно прехранено, щото на него му е било кеф да му се гали и подмазва, а това в действителност е пагубно за неразбиращо и немислещо същество Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: септември 26, 2019, 10:27:34 »

То и аз бих се чувствала като теб.Макар нашите да са на диета и само да ни преследват за храна(видимо не личи да са отслабнали), но като го видят него направо не го оставят на мира.Е сега има малка смяна в конфигурацията, от както забременях са решили, че са длъжни да ме пазят и само спят около мен, но пак едната предпочита него и се вре всячески в него.При нас е ясно, заминат ли си тези ще се вземе друго животно и то много вероятно куче плюс котка.Просто ще е менажерия, ама каквото такова.Моника и папагал иска, ама няма да я огрее  blum
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #262 -: септември 26, 2019, 11:09:01 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Влизам само да кажа дзак, много работа, много чудо  angry

В Мадрид си изкарах един път, чудничко heart За четири дни не видях много от града, но пък за шопинга и нощния живот мога да напиша обстойна статия lol Кредитните ми карти са мъртви официално  girl_impossible girl_impossible Добре беше, сега стягаме следващата дестинация по женски, която е голяма хапка - Ню Йорк  girl_impossible lol Стоя и се чудя моят мъж колко ли много ме обича, за да е ок с всичко това  Girl_hide Girl_hide Girl_hide

Ох, ще споделя нещо, ама мен си ме вълнува, колкото и меркантилно да е blush blush blush Купих си първите Jimmy Choo Girl_hide Girl_hide Girl_hide Много ме радват lol колкото и налудничаво да звучи lol lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: септември 26, 2019, 11:18:25 »

Мери ми, честито, влизам ти в радостта, мен също ме радват такива неща.
Свекс, аз сигурно щях да съм дебела котка, ако бях животно.  pleasantry
Миме, ти си знаеш. Алкохолът се усвоява и през кожата и то изключително бързо. Така че всеки си казва как е действал, оттам нататък- индивидуално.
Гримове и аз носех и дезодорант без алуминиеви соли- след третия месец ползвах. После бях много доволна от Матернеа козметиката за бременни.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #264 -: септември 26, 2019, 12:19:24 »

Ама Jimmy Choo какво, обувки, чанти, очила....? Да знам какво да питам, де.
И аз се радвам на такива работи, съвсем различно стоят и се ползват по- дълго време.
За Ню Йорк си е също за радост, това е един от градовете, който трябва да се види и почувства. Няма нищо общо с местата, които харесваш /имам предвид малките италиански градчета с природа скали и море/, но пък тъкмо за това предполагам ще е разтърсващо.  Wink Там бих се връщала пак и пак, като турист, де heart Кога ще ходите, лятото е много горещо и влажно, по- добре есен и ранна пролет, ако може да избирате. Ох, чак ти завиждам. Искат се и здрави крака, бая си е ходенето, особено ако се подлъжеш, че целта е ей там, на две преки, ама като тръгнеш и няма стигане Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #265 -: септември 26, 2019, 14:42:04 »

О моля ви се, никое дете в развития свят не е умряло от глад. Не само че си представям, но дори вкъщи има дни, в които Мис нищо не яде. Казвала съм го сто пъти, мен много са ме тормозели да ям като малка, даже наказвали и затова съм намразила това безкрайно преследване за ядене. Повечето деца са злояди, приела съм го. Да яде колкото и когато иска, това лято ми доказа, че човек може да живее само на кисело мляко под всякаква форма, плодове, домати, кашкавал, сирене, хляб и кюфтета. Никакви манджи, супи и тн...така си продължаваме и сега, ма кво да я направя...растат от слънцето имам чувството  pardon От градината всеки път ни се обясняват как не изяжда всичко, но опитва, хапвала си...ми вкъщи даже не ще да докосне. По миналата седмица я водих в Рафи да яде мелба, че бях обещала, аз си поръчах телешко варено, яде и от двете, не че вкъщи не съм правила много пъти телешко варено (ММ му е фен) и тя всеки път ми отказва дори да го опита  pleasantry Та на моменти са, хич не ѝ се впечатлявам. Сори за фермана на тема хранене, ма да не се вталясвате толкова  Wink
Иначе в градината имат филтър, виждала съм да връщат деца, ма родителите много си се разправят...ние сме си за бой  beating Добре, че сестрата е железна. Не ми харесва, че всеки ден на закуска и СЗ има хляб или почти всеки ден е филия с нещо си. Няма яйца, хлябът не е от хубавите...ма като знам по колко стотинки на дете се отпускат за хранене...няма как да е иначе, сбъркана ни е системата просто.
Миме, и аз бих посъветвала да не се клепаш с ракия, особено тия северозападните домошарки са бая силни. И аз съм крайна в това отношение. Макар че от скоро започнах да си правя обикновено кафе, че ми е ниско кръвното и ме боли главата. Аз всичко си лекувам с лимони, мед и джинджифил в големи количества + чайове. Ако имаш и хубав домашен мед, още по-добре.
Миленка, честити обуща. Все си представям Кари Брадшоу като чуя Джими Чуу  heart
Ох представих си ги сладурите как се измъкват по терлици lol
Мис също прави 100 000 обиколки докато яде, слиза, качва се на стола, подлудява ме, щото навсякъде оставя мазни ръце. Единствено съм забранила в хола да се яде.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #266 -: септември 26, 2019, 18:18:16 »

Нямам много време, ама набързо smile
Миленка, честита покупка Bravo Много ти се кефя! Обичам детайлите. При първите луксозни за времето си покупки съм треперела като малко дете heart Не е меркантилно, а е въпрос на виждане за стил и класа good
Маги, айде бе жена! До кога ще работиш lol Вземеш да свършиш всичката работа и тогава колегите ти какво ще правят цяло майчинство време blum
Свекърва, паднах от смях с бананите banana prepare-fish
Миме, специално да ти се скарам smile Каква ракия, какви пет лева! Запомни го добре - кожата е най-големият орган в тялото. Грижите за нея винаги трябва да са на ниво. Живеем в градска среда и ежедневно трябва да се почиства независимо дали ползваш грим или не. Задължително трябва да се прави периодично пилинг и ежедневно да се хидратира. Това е орган! Не аксесоар.
За ракията - има много случаи на натровени деца от такива компреси. Може да си направиш чай - 10 ореха с черупките и ципите, 10 лукчета, 5 локумчета, листо индрише и малка пръчка джинджифил. Вари се в литър и половина вода за около 10 Мин. Помага при кашлица много бързо, но и смазва гърлото. На Кокона съм го варила през нощта дори, за да я облекчи.
Що се отнася до кафето - кофеинът не е чак толкова вреден, колкото някои го изкарват. С ниско кръвно може спокойно едно нормално кафе (не прекалено силно разбира се). Ако помниш - след раждането бях като глуха акула заради кръвното. Та тогава имах "лекарско предписание" да пия кафе на терасата на болницата веднага след кърмене.
Фери, и аз имам "алергия" към препълни чинии в следствие на назорването за ядене. В група децата се увличат. Днес нашият си е изял всичко. Вкъщи е супер рядко явление.

Ясленският въпрос го изливам поетапно в моята тема. Сигурно съм написала една трета от всичко преживяно и премислено. Пишейки ми олеква малко от малко.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #267 -: септември 27, 2019, 08:04:06 »

Привет, лейдис Sunshine Sunshine Sunshine

От Джими Чу си взех обувки, макар че за малко да съгреша и с очила blush Класически модел и цвят са, не са нещо нестандартно, но усещането, изработката, детайлите, опаковката, те карат да ги чувстваш специално blush

Имам си няколко вещи маркови и ме радват всичките до една, все пак съм си ги взела сама с честен труд и много нерви pardon

Фери, аз Кари я свързвам с Маноло Бланик girl_wink Ама напоследък правят толкова грозни неща, че нищо не ми хареса Girl_hide

Свекърва, Ню Йорк го мислим за Май/Юни догодина. Искам да видя музея Гугенхайм blush от многооооо време насам Girl_hide Иначе по-скоро ще ходим по барове, да се омешим с местните.

Бягам да се трудя, че за фън трябват парички  Girl_hide
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: септември 27, 2019, 08:13:00 »

Добро утро!

Али, добре ми се "караш", само не разбрах това за кой е? smile

Миме, специално да ти се скарам smile Каква ракия, какви пет лева! Запомни го добре - кожата е най-големият орган в тялото. Грижите за нея винаги трябва да са на ниво. Живеем в градска среда и ежедневно трябва да се почиства независимо дали ползваш грим или не. Задължително трябва да се прави периодично пилинг и ежедневно да се хидратира. Това е орган! Не аксесоар.

Как да не си поддържам кожата аз? Пилинг не само на лицето, но и на цялото тяло си правех с кафе преди, сега се въздържам. Мажа си се с кремчета.
За цигари съм категорична, но може би, защото не пуша. Кафе по принцип не пия, само 3в1, но скоро не съм. Кола по малко съм си позволявала от време на време с Алекс, защото обичам, а и не е било често. Крайностите не ми харесат. Що се отнася до тази ракия, не съм си слагала доректно, а разредена с доста вода. И аз бях със смесени чувства, ама нали трябва да имам доверие на доктор. Не знам колко е вредно. Надявам се да сме добре! Вчера специално попитах и другата докторка, която каза, че не я пия все пак. И така...
И на мен ми е по-леко като си пиша в бебешката.  good

И аз си взех на Матернеа крема, в ДМ друго не намерих. И с Алекс се мажех с него. Ще търся и кокосово масло пак.
Хайде дано се радваме на повече слънце днес!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: септември 27, 2019, 08:17:00 »

Добрютро!

Мери, браво за страхотната придобивка.Разбирам за какво говориш.

Ох, петък е, голям кеф!Аз пък ще си правя бременна фотосесия, така реших.Записахме час и сега трябва да измисля темата и дрехите.Е тук вече забивам, защото креативността ми изчезна отдавна.

Булката що не пише?
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines