Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:54:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека топлият дъх на лятото не свършва... Септ  (Прочетена 81610 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: септември 19, 2019, 07:59:07 »

Добро ви прохладно утро.Най-накрая захлади.Хора аз откачих това лято, толкова топло и ужасно никога не ми е било.Знам че има отежняващи фактори, но на моменти ми идеше да живея в хладилника.

Какво ще правите почивните дни?Ние май ще лежим, поне аз, нямам сили за нищо вече, никъде не ми се ходи.Утре сме на детски РД и май той ми стига за месеци напред.Като знам, че ще висна в детско заведение, ще седя на неудобен стол и ще трябва да комуникирам с другите майки...

Хубав ви ден!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: септември 19, 2019, 08:21:31 »

Добро утро!

Свекърва, ей ме, на. Специално за теб!  give_rose
Усеща се вече есента. Много бързо мина и това лято.

Последните няколко теми ги пропуснах, не съм в час какви сте ги вършили. Прегледах на две, на три 1-2 стр назад. Нашата тема поне гледах да си поддържам.

Видях, че сте обсъждали детската градина.
Алекс не тръгна на първия учебен ден, както беше по план, защото се разболя и не можах да пусна изследвания. Заведох го само на тържеството. На следващия ден мина и родителската среща. Олекнахме с малко парички и така. Вчера на вратата се разколебах да идем да пуснем изследванията, защото още подсмърча. Мисля днес вече да отидем. Общо взето не си даваме много зор, защото хич не ми се иска да тръгва. При сегашните обстоятелства още повече.
Само това ми е в главата, не мога да мисля за друго. Сънувам всякакви извратени сънища. Имам чувството, че съм будна, но сънувам. Преставам си какво им е на малките душички и как преживяват този стрес от промяната. Казала съм, че ако не мога да го взема на обяд, няма и да го оставя.

Нямам идея какво ще правим почивните дни. Ще решаваме в движение.

Хубав ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #197 -: септември 19, 2019, 08:24:04 »

Привет!
Аз съм като след културно мероприятие, което не е било баш културно Wink. Ходихме на "Тъпи ентусиасти" на Теди Москов и още се чудя какво ми е мнението за пиесата и играта на актьорите pardon. Вярно, смях се на тъпотии, но някак много познати и отиграни и в същото време ми липсваше хубав, здравословен хумор. Целта на всяка комедия е да предаде някаква житейска истина по положителен начин, а тук точно това ми липсваше.
Тази вечер пак сме на комедия, ще гледаме "Арсеник и стари дантели", позната пиеса, та поне по съдържанието нямам очаквания. Надявам се утре, когато вече ще имам база за сравнение, една от двете да ми хареса повече от другата, един вид да се впечатля по изкуствен начин smile
Понеже този път бяхме на последния ред, успях да огледам публиката - на първите редове обикновено са артисти, участващи в постановки от "Сцена на кръстопът", ама не видях познати лица, вероятно тези бяха още съвсем новички, студенти. Останалата част бяха застаряващи дами на моя възраст, в съотношение 10:1 спрямо придружаващи ги мъже. За разлика от друг път, когато сме ходили на театър с приятелски семейства, нашите мъже се смяха много и останаха повече от доволни, даже продължиха да се хилят и цитират реплики, като седнахме на по бира.
Правя разбор на публиката, защото гледах разни видеа, заснети и пуснати от мои познати във ФБ от концерта на Лили Иванова и там преобладаваха много млади хора, които знаеха текстовете и пееха от сърце. Определено не го очаквах. Лили обичам да я слушам, не и да я гледам, не мога да си обясня какво виждат младите в жена на възраст на майките и дори бабите им blush nea
Ей, прокапа най- накрая. Повече от месец не е валяло и не мога да оценя поправката на покрива подобаващо. Майсторите после пръскаха с маркуч контролно, ама друго си е да е в естествени условия. Мамка му, представям си след толкова скандали /с Родния, заради бездействие/, да вземе пак да избие мухъл... Този път хич не ми пука, ще си го оставя да расте. Разхода от 500лв. си го поделихме само с още едно семейство от съседния блок, другите се покриха. Уж събират към таксата за стълбището допълнително по 2 лв. на апартамент, ама едно никога няма да се покрие сумата, второ, сигурно ще се наложи да се даде за други спешни нужди. Стискам палци, неам нерви за повече blum
Хайде, хубав ден, скоро идват няколко почивни Wink
Братовчед ми ни поканиха да идем до Златоград за един ден, та това ще направим малко за разтуха. Ние сме ходили, ама няма да откажем, ще гледаме природа и ще сме им екскурзоводи Wink
Миме, smile heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: септември 19, 2019, 09:20:04 »

Здравейте!

Бамбук е на градина след седмица прекъсване. Доброволно отиде като се сети, че там има два автобуса. Водих го да пишка там. Е, не може седнал, казах на госпожата, че прав може само, тя каза, че няма проблем. Дано днес няма напишкани дрехи и да е послушен. Той не плаче за сега, но вероятно пак с месеци ще стои при играчките без да иска да прави други неща.

Миме, виж Рат. И тя много се страхува за Ники от детската градина, но за сега е вижда, че не е толкова страшно. Вярно, че тук е различно и Бамбук за сега ще е само до обяд. Но мисля, че и в България, не е като едно време.

Аз това, че съм постоянно с Бамбук не го приемам като жертва, защото нямам алтернатива. А и то всичко си е мой избор. Лятото бяхме една седмица без него, ще чакам следващото лято за някоя друга. И въпреки това няколко от годините ми без дете ми се виждат загубени.

Тук е слънчево, но сутринта сигурно беше 10-12 градуса.

Успешен ден!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: септември 19, 2019, 10:29:26 »

Привет!

Днес ми е едно такова хубаво есенно! Аз обичам всички сезони, но най-вече смяната им. А есента винаги съм я свързвала с ново начало и приключения smile

Вчера ходихме до онзи ресторант, за който ви говорех, в който се яде на тъмно. Беше много интересно преживяване! Първо влизаш е една приглушено осветена приемна, където ти обяснявват всичко, което трябва да очакваш. Тук малко се стреснах, защото туко-що бе излязла една двойка, защото мъжът беше получил нещо като паник атака. Но си викам - имам си в джоба валидол, та ще се оправя  tease Дойде нашият домакин и ни въведоха, като се държахме в колона на влакче. Хора, няма такава тъмнина! Никога не съм оставала толкова на тъмно! Мислех, че по някое време ще свикна с обстановката и ще започна да виждам очертания или нещо. Е, не, нищо такова, просто мрак. Обаче беше много, много вълнуващо! Яденето също беше хит! Забавлявахме се, опитахме се да се храним един друг с любимия, дори си вдигахме непохватно назадравици. Ядох къде с лъжица, къде с ръце, абе омазвация беше по едно време. Почти всичко, което ядохме познах, без някои неща, които дори не бях опитвала досега през живота си  Girl_hide След като приключихме ни изведоха обратно на светло, тогава дори приглушено осветената приемна ми се видя супер ярка. Тук ми дойде и следващата изненада - попитаха ни колко време мислим, че сме седели (честно да си кажа, аз си мислех, че много бързо хапваме и както ни носят подред 5-степенното меню, викам си по 10 мин. най- много да сме отделили на ястие). Оказа се, че сме седели близо два часа, което не мога да си обясня как се е случило! Определено бихме отишли пак, много е забавно!

Приключиха ни е моретата за тази година. Като тегля чертата, близо 30 дни сме били, починахме си, поядосвах се с близките, ама ми останаха много хубави спомени.

Тази година да си споделя, минава ми много бързо и някак неусетно и най-вече относно това, колко обръщам внимание на семейството и по-точно на любимия. Все има много работа, аз поживях в Германия, после пак работа, после почивки, но бяхме с цялото домочадие и роднини... и сега, като дойде годишнината ни (ние си я празнуваме на 17, нали тогава си се подписахме на морето), осъзнах как ни е завъртяло ежедневието. Да ви попитам значи, как подържате романтиката в делника?

По повод горните ми мисли, най-доброто средство, което сме имали досега е пътуването smile Тук вече трябва да похваля любимия, защото някак той винаги остава по-романтичният. Сега за тези почивни дни ни е измислил екскурзия. Вчера ми каза, но е изненада, само знам, че ще летим със самолет. Вълнуващо ми е!

За детските градини не мога да се включа, но ви съчувствам на всички. Според мен децата все пак ще са си по-добре там, не е като едно време, когато ние сме ходили, сега виждам покрай познати дечица, колко повече се занимават с тях и не е единствената грижа да ти набутата да си изядеш яденето.

Миме, добре се завърнала в редиците smile

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #200 -: септември 19, 2019, 10:30:04 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Панде, не че не искам въобще. Просто не съм сигурна дали искам да си го причинявам. Защото, да, ще има хубави моменти, обаче никой не притежава децата си. Ако наследи поне половината от характера и самостоятелността ми, макс на 16 ми казва чао и ще тръгне да си вее косите (да не кажа д-то) по света. Т.е. аз пак съм в изходна позиция и ще трябва с Аморето да си кукуваме. И като се замисля за тези 14-20 години обслужване се питам наистина ли си струва за мен, не по принцип за всички хора, а за мен конкретно. Като в тези години аз мога да си вея косите по света и да трупам различни емоции.  Girl_hide Girl_hide До преди 5 години бях на мнението на приятелката ти, твърдо и категорично не исках. Аз ако не бях започнала да допускам тази идея до себе си, не знам дали сега щях да съм омъжена. Обаче сега и Аморето иска да го отлага, и на него му се заживя Girl_hide А за отдадеността към работата, според мен е същото като отдаденост към дете. Само че аз влагам повече, отколкото получавам, но не търся равенство, носи ми удовлетворение, когато се справя с тежка ситуация. Че мога, че минах и през това, че се справям. Съответно ми носят всички тези усилия някакво удовлетворение. girl_wink

Маги, аз и сега знам, че биологичният ми часовник тик-така. Сутрин се събуждам с болки по цялото тяло, имам проблеми с гръбнака, знам, че не съм на 20  girl_wink

Еми, няма да е все така kiss2 Гуш kiss2

Рат, кога тръгвате за море, дано да ви е хубаво времето  Sunshine Sunshine Sunshine

Искрено се надявам да изключа малко този уикенд, имам огромна нужда, мисля да практикувам мемето на Панда, само че с вино, тапаси и още две мацки. Те са съответно с 4 и 5 години по-големи от мен, ще празнуваме на едната 39, а тя дори няма мъж до нея, за деца да не говорим lol Така че всеки сам избира и си носи последствията на избора - гледа себе си или гледа дете, или балансира между двете. Но винаги си плащаш цената за изборите си girl_wink girl_wink girl_wink

ПС: Бубето писала ще чета после...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #201 -: септември 19, 2019, 10:35:59 »

Хаха, Панде, ако сега няма проблем да пишка прав, със снахата ще има 100%. Моите на бърза ръка клекнаха в преклонна възраст funnytooth funnytooth funnytooth
Сега, става въпрос за отделни моменти, в които се налага да правим саможертви и не се чувстваме добре. Едва ли си обичаме по- малко децата или се грижим по- зле за тях, искали сме ги осъзнато /аз даже съм повторила/, ама ви имаме за достатъчно близки за да споделим неща, които не бихме казали на всекиго. heart heart heart
Двама ме изпревариха, пускам, после ще чета.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: септември 19, 2019, 10:40:18 »

Панде, много ме кефи теоят как реагира на градината и играчките.
За приятелките без деца, и хората които им е готино дори без партньор- ами както си решат. Пъстър сеят. Аз второ не искам, който има желание- иска и си прави още дечица.
Времето преди детето няма как да ми е било загубено- учих, работих, после имах едни три години пауза, в които работих само проекти и творческа работа. Различно беше, благодарна съм че е имало и от това и от онова. danceg
Брат ми не е женен - никой от нас не се и обажда да го пита ама кога или какво. Всички сме се напатили от предишни връзки и някак нямаме очи. Живее си, харчи си парите, това е. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: септември 19, 2019, 10:43:33 »


Сега, става въпрос за отделни моменти, в които се налага да правим саможертви и не се чувстваме добре. Едва ли си обичаме по- малко децата или се грижим по- зле за тях, искали сме ги осъзнато /аз даже съм повторила/, ама ви имаме за достатъчно близки за да споделим неща, които не бихме казали на всекиго. heart heart heart
Двама ме изпревариха, пускам, после ще чета.

Тва се опитах да обясня, но явно от недоспиване и ми се губи речника.  good
Аз така или инак съм оформена личност и едва ли ще спра да съм искрена с вас.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #204 -: септември 19, 2019, 13:13:01 »

Добър ден!

Мале аз съм с дупето на горе днес! Нещо се карам с всички колеги, изнервят ме с безумно заповедническо държание и неадекватно поведение. Не че съм се взела за великата директорка и че всички трябва да ми се кланят, но тези нямат елементарна обща култура, мен графика ми е наблъскан от до, седя и по нощите в офиса, те ми се сопват че имали много работа и да не ги занимавам, а са специалисти... Имам уважение към всеки и работата му, но това минава граници... Та обадих се на преките им ръководители и по модерно му дадох "конструктивна обратна връзка"

Вчера пък се прибрахме ужасно късно, вожда на шефката му закъсня полета и го чакахме до късно. Сутринта се успахме и беше малка война вкъщи, но слава богу всички бяха по места на време.

Бубе, като спомена паническата атака и край, не бих стъпила там! Аз ям храната с очи не само по вкус, голям чревоугодник съм
Цитат
Да ви попитам значи, как поддържате романтиката в делника?

не искам да те разочаровам, ама ние едвам и на празник успяваме да я поддържаме. Отделно аз не съм романтичен човек, та мм се стараеше до едно време, ама като видя че му се подигравам спря, грубо от моя страна, амаа.... Ония ден една приятелка ми се похвали че мъжа и приготвил страхотна изненада, говорил с шефа и да я пусне в отпуска, купил билети и запазил почивка в Милано, доставил куфъра в офиса и билетите. На такова сигурно бих се изкефила,ама първата мисъл ще е о боже ми имам кол!  laugh

Мери, това е живота, не знам не мисля че ще ми пречи след 18г да си живее детето живота, а дано така стане, че аз съм си егоист и си ценя личното пространство.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #205 -: септември 19, 2019, 13:23:17 »

Мери ми, аз категорично не съм като теб, но ми харесва формулировката на приоритетите ти. Много е важно човек да е наясно със себе си! good
Аз винаги съм се виждала като майка в по-ранна възраст (говорим за осъзнато рано). Не на всяка цена естествено и не с всеки човек до себе си. Обаче не се пречкам в избора на другите. Кумците също нямат деца. Кумицата е уникална с децата, много им влиза под кожата. Обаче за себе си още не е готова. Заедно си кукуват с кумеца от много години. Това е техният избор и ми е Ок. Не ми е Ок вариантът на кумовете. Тя се съгласи да роди, защото кумът имаше желание за дете. Тя не беше готова и детето си пати от това до ден днешен.
Имам пример за жена без мъж до себе си в голяма част от живота. Е, това ми е в повече! Не знам къде минава границата между нормално и егоистично.

Месец без деца ще ми дойде нанагорно. Виж, няколко поредни дни ми е достатъчно за рестарт. Засега не се очакват такива! pardon
Пък и след 16-18 години все си мисля, че няма да съм дърта за пътуване, излизане и срещи с приятели. Остаряването е въпрос на лично виждане. Някои остаряват на 40, други са млади по душа и на 70. Това вече трудно може да се повлияе отвън. В повечето случаи зависи човек до каква степен сам е способен да се смачка.

Хич не ме радва смяната на времето. Искам още малко топли/горещи дни. Мразя хамалогията по прибиране на дрехи, миене на обувки. Не бих я отложила за утре освен ако не мога да я отложа за вдругиден.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: септември 19, 2019, 13:26:55 »

Много сте изписали, кефите ме!
Мери ми, ти тия 18години ги възприемаш като затвор, като ограничение на свободата, не че от една страна не е, но от друга има радости, които само дете може да ти ги даде. Най-добрата ми приятелка е в подобна дилема- дали изобщо някога иска дете. Един ден бяхме на вън и Ники ми се метна на врата и ми каза "Мамо, аз много обичам!", каза че само заради такива моменти си струва. Е друг път видя как ме напишка и каза, че не би си го причинила да чисти урина/ако/повръщано на някой друг, освен на себе си  pardon
Бубе, а кои менюта избрахте?
Дано на всички да им е хубаво времето за почивните дни и да си изпълните заплануваното. Аз почвам да се чудя къде съм тръгнала на море, ама ако не на море ще сме на нищо правене и това е.
 
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: септември 19, 2019, 13:51:47 »

Хаха, Панде, ако сега няма проблем да пишка прав, със снахата ще има 100%. Моите на бърза ръка клекнаха в преклонна възраст funnytooth funnytooth funnytooth
Сега, става въпрос за отделни моменти, в които се налага да правим саможертви и не се чувстваме добре. Едва ли си обичаме по- малко децата или се грижим по- зле за тях, искали сме ги осъзнато /аз даже съм повторила/, ама ви имаме за достатъчно близки за да споделим неща, които не бихме казали на всекиго. heart heart heart
Двама ме изпревариха, пускам, после ще чета.

Е как клекнал?! Ако видя мъж да пикае прав, ще реша, че е женчо.

Днес Бамбук не давал една пожарна на други деца и накрая я хвърлил и счупил. За сега го извиняват, че му е ново и не разбира и е фрустриран. Ама според мен само ги пробва до колко ще може да прави каквото си иска и ще трябва да са по-строги. Ама казаха, че не искат да са строги, защото не искали да децата да ходят с рев, а с усмивка.
Аз ще изпусна родителската среща, защото точно тогава ММ е на тийм билдинг в  България. Но за сега всеки ден говоря с госпожата или леличката, а и казаха, че ще ми напишат за какво е била.


Бубе, сложила съм си един стикер "Have you hugged your software tester today?" Ако го видя го гушкам. Тук е романтиката у нас.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #208 -: септември 19, 2019, 14:39:24 »

Отделно аз не съм романтичен човек, та мм се стараеше до едно време, ама като видя че му се подигравам спря, грубо от моя страна, амаа.... Ония ден една приятелка ми се похвали че мъжа и приготвил страхотна изненада, говорил с шефа и да я пусне в отпуска, купил билети и запазил почивка в Милано, доставил куфъра в офиса и билетите. На такова сигурно бих се изкефила,ама първата мисъл ще е о боже ми имам кол!  laugh
Е, аз съм и от теб по- зле, щото ако ми сервира подобна изненада, особено пък да говори с шефа без аз да зная, луд скандал ще му спретна. Малииии, че и куфара той да ми стяга.... funnytooth funnytooth funnytooth
За мен романтика би било, както веднъж споделих, ако минем покрай хубав ресторант и кажа "ей, какво готино място", той да отвърне с "хайде да пием тук кафе /примерно/". В това отношение и двамата не се нуждаем от специални подготовки, гоним спонтанност Wink. Хаха, преди време една приятелка беше споменала, че поддържа романтиката с изненадващ бърз секс, ама аз след проба нещо и с това не съм съгласна. Wink, та нямам предложения.  smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #209 -: септември 19, 2019, 14:59:55 »

Ъ? Свекърва, как така ще пикаят клекнали? Това ми звучи неестествено.

Аз не съм романтична душа, по-скоро умерен романтик от време на време, няколко пъти в годината. Виж обаче идеята за бърз, изненадващ секс ми звучи супер, макар че никога не съм я пробвала pardon Доколкото разбирам е за работното място да те изненадат blush blush

Бубе, това с ресторанта ми звучи супер яко, аз бих го пробвала good Ще има седмица на ресторантите, може да пробвате някой набелязан, имат добри селекции girl_wink

Аз лично разбирам поддържане на романтиката с вечеря навън и после забавления вкъщи blush blush blush При мен тази формула работи.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines