Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:11:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека топлият дъх на лятото не свършва... Септ  (Прочетена 81561 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #105 -: септември 11, 2019, 10:22:50 »

Хаха, Панди, понякога и аз съм сериозна и там е работата, че не се очаква от мен. Wink
Бяхме коментирали преди много време темата за смях и сериозно отношение. Въпрос на характер е донякъде. Границата между лиготия и смях от сърце е различна при различните хора в определени ситуации и за децата е трудно да се съобразят с това. Не виждам как учителка би траяла дете да се смее на нещо по време на урок и да разваля дисциплината, ако по принцип е по- затворена и напрегната. Някак се смачква индивидуалността в името на "спокойно протичане на процеса на обучение" и детето е длъжно цял ден да се представя така, както се иска от него. На тази възраст цял ден е твърде много за по- свободолюбиви, половин ден им стига, за да го правят качествено и осъзнато.  pardon Пак повтарям, не е общовалидно и едва ли е толкова окончателно пагубно, намира се баланс след време. Но ми прави впечатление и ме вълнува, дори и да са си само мои притеснения. Доказателство, че не си въобразявам, са дори и любителските снимки, правени им през това време.  Wink
Маги, това при момчетата го няма наистина, ама пък проблемите директно се решават силово и първосигнално pardon
Хайде, хубав и успешен ден! Аз съм в дълбок размисъл дали да боядисаме остъклената тераса бяла или в тъмен цвят, че да не и личи мръсотията. Никой не иска да поеме отговорност/вина и после трябва да си мълча funnytooth
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: септември 11, 2019, 10:42:01 »

Да, сега по-добре разбирам какво искаш да кажеш. Ами не са само учителките. Много ми е неприятно, когато Бамбук се хили докато прави беля. Той е от свободолюбивите, а аз не съм била такова дете. И много се нервирам, за това, че не се държи, както искам от него. А баща му още повече. В това отношение сигурно никога няма да излезем на глава, да се опитвам да се срещнем по средата поне.

Фери, много ми харесва твоето отношение към детската градина  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: септември 11, 2019, 11:11:11 »

Имаме черно боядисана остъклена тераса - личи й не по малко от бялото. Особено фъшкиите от птици.
На кяфява най няма да личи нищо
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: септември 11, 2019, 12:15:46 »

Свекърва, нещо в бежово или карамелено? Струва ми се, че ще замаскира за известно време някой петна. Ама всичко се цапа  pardon
Панде, то едва ли има родител, който да не се издразни /поне/, когато правят нещо на пук и се хилят. Аз съм свободолюбива и пак като прави някоя тъпотия и то ей, така на пук, щото знае че не трябва и ми се хили насреща, горд от себе си какво е свършил, ме вбесява.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #109 -: септември 11, 2019, 13:58:33 »

...въобще малките кифли са ужасни!
funnytooth funnytooth funnytooth
Ти не чакаше ли още две от същото lol lol lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: септември 12, 2019, 08:08:21 »

Добро утро!

Мери ми, не се смей, ще ми скъсят живота.Момчетата са малко над нещата, бият се и се разбират.Тия са ужасни подмолни същества.Сетете се как е било в училище с вас, е сега от детската почват с интригите.Или и при нас ги е имало ама не ги помним.

Моника е болна, повръща, аз съм притеснена.Балкана май ще го отложим.Важното е да оздравее.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: септември 12, 2019, 08:31:49 »

Здравейте!

И Бамбук го застигнаха градинските вируси. Не можа да устиска 2 седмици. Само сополи уж, но през нощта повръща и ще си остане вкъщи.
Да оздравее бързо Моника!

Аз винаги съм била перде за тези момичешки интриги. Все не бях разбрала. Гледах тийн филмите тогава  и се чудех, аз как ще се оправям с гръцките, но не са ме закачали или не ми правеше впечатление. Но сестра ми се засягаше от всяка дума и я тормозеха от време на време.

Хубав ден

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: септември 12, 2019, 09:53:39 »

Тия прословути документи медицински за градината, мога ли да им ги предам на учителките направо като го водя на 16 ти или трябва по- рано?  girl_impossible
Нещо ми идват в повече документации работа и дете.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #113 -: септември 12, 2019, 10:42:46 »

Привет! Благодаря за кафявите предложения, не ми беше дошло на ума, че по- няма да личи мръсотията. Избрах биещо на оранжево кафяво, топъл цвят, че терасата е северна. То каквото и да е, все ще се цапа, че е грапава мазилката, като фасадата, ама поне паяците и паяжините да не бият на очи pardon.
Много болни дечица има и край нас, като за капак, че тръгват на училище.
Нали имаме почти срещу нас фризьорски салон, гледах, че пак са организирани курсове за бащи и дъщери. Този път посещаемостта е малка, та заменят с майки и баби за сплитане на коси и разни прически. Госпожиците се веят с коси до кръста и с кифленски маниер ги разпиляват, обаче хич не виждам как дават да ги дърпат сутрин с четки и ластици.
По мераци на баща ми имах плитка до дупето и ми беше голям мор. С голям кеф я кръцнах в 8- ми клас и сама си се чудя как не съм възроптала по- рано. Хаха, имаше мода да ни сплитат на "венче", две плитки, кръстосани на тила и захванати с панделки зад ушите, по подражание на руските дечица, както ги рисуват и досега. Кой ще ти трае две плитки да го скубят, затова на една и се опитвах да изкарам два дни с едно ресане, но косата ми е много жива и вечно приличах на разплетена дамаджана blush
Хубав ден, болните да оздравяват, че да може да си избеснеят хубавите септемврийски дни.
Ей на това се хилих много. То тук няма още деца ученици, но като гледам племенника, дето хич и не иска да
си прочете задължителните книги, ясно си спомням каква гадост беше да попълваме читателски дневници след ваканцията. Децата бяха в експериментално /по метода на Сендов/ училище и за щастие пропуснаха тези емоции.


* 69146760_2470194799730449_7583600381335175168_n.jpg (61.88 KB, 341x329 - видяно 3079 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: септември 12, 2019, 11:28:11 »

Еми, аз всичко носих на куп на първия и ден в градината.Няма нужда по 100 пъти да се разкарвам за тоя дет духа.

Момичетата сега искат плитки като някой герой.Дали ще е Ана и Елза или Рапунцел, аз с две леви се научих да плета плитки.Моника е с много жива коса, докато съм я сплела и са щръкнали 100 косъма в различна посока, а след 30 минути замисъла вече е загубен, но пак плета, да се радва.

Дано се пооправи по-бързо.Гледат се с баба и дядо и се надявам почивката и лекарствата да и дадат сили и да е добре.Просто като я видя легнала и увесила нос сърцето ми се свива.Изглежда и тия двете усещат, че нещо не е наред и се скъсаха да ритат, та съвсем съм в джаза днес.

Аз все пак се надявам да се пооправи и да отидем на балкан, аз заради нея най-вече исках.

Панде, и аз съм перде, някак не отразявах глупостите около мен, пропусках ги.Май и тя натам върви, но няколко ситуации са я обидили.Ще видим времето ще покаже.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #115 -: септември 12, 2019, 13:07:44 »

А, ние редовно си се карахме и цупехме. blush Мисля, преди училище е било, защото като по- големи вече разногласията бяха любовни помежду ни. В четвърти клас и двете ми по- близки приятелки имаха гаджета от по- горните класове, но мен пък това не ме касаеше.
Хаха, понеже играехме по дворовете, тази, в чийто двор сме, беше с предимство, защото можеше да извика баба си за подкрепа или като свидетел на нещо, за което не вярвахме. Завиждахме си коя колко кукли има, коя майка е по- хубава, коя баба дава по- хубави парцали за дрехите на куклите или пък им шие и плете, обиждахме се, ако не ни поканят някъде и сформирахме групи да се "наговаряме" срещу противниковия лагер и понякога измисляхме такива крилати лъжи, че после бабите ни на кафе по комшийски трябваше да се разясняват кое, що. Случайно бяхме внуци на учителки и ни третираха доста строго, няма пет - четири за тъпчене на цветя или бране на плодни дръвчета, за вдигане на шум и неподчинение.  Приятелките все бяха по едно дете, само аз страдах с брат, когото трябваше да мъкна с мен. На всичкото отгоре, той ни бесеше куклите и удряше с пръчка де къде свари. Каква беше тази наша улица, само момичета smile. Сещам се, че сме се карали и на какво ще играем, как така някоя ще определя по- често от другите, или направо се деляхме, като току изолираме по- кротките. blush Кофти си беше и бая сълзи имаше, ама мине, не мине и пак заедно.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #116 -: септември 12, 2019, 13:53:50 »

Здравейте  give_rose
Снощи водихме Мистър на концерт, държа се прилично  Girl_hide После спахме при нашите, че са близо, а и Мис беше там, мама ни се хили, че кучето не мръднало от вратата и ни чакало, Мис не пожелала да заспи докато не се прибрахме  crazy
Сутринта ходихме до АГ за болничен, после до работата да го оставя, направихме едно кръгче в центъра и се прибрахме Мис да спи. Довечера мисля да направим втори опит да гледаме сърдитите птици. Аз се чудя вкъщи кое да подхвана...някъде съм забутала активната гимнастика и само ме гложди къде ли може да е  huhhuh.gif
Еми, ние също на първия ден занесохме всичко, то така или иначе трябва да са за определен период.
Маги, и аз не мога да плета, не че ако я сплета на първият час не са развалени...рибена кост абсурд, хич ме няма  nea Да оздравява бързо Моника, дано успеете да отидете на почивка  give_rose
Панде, и Бамбук да оздравява  heart
Толкова сме в някакви други посоки, че тв изобщо не пускаме, даже не съм разбрала, че Откраднат живот е започнал...може да зарежа домакинската работа и да го изгледам  blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #117 -: септември 12, 2019, 14:04:19 »

Хехе, Свекърва, прабаба ми казваше за такива ситуации: Хем се карат, хем се барат Wink В квартала само две майки се изпокараха заради деца - с по две момчета с голяма разлика и двете. Синовете им пораснаха и тръгнаха по компании заедно, че и до днес поддържат връзка. Майките обаче станаха за смях в квартала.
Аз съм расла основно с момчета. Такива набори бяха. Кокона също расте с набори момчета. Играе игри с деца на двойна възраст. Тичат, скачат, крият се според играта и се разбира с тях. Обаче! Момичета с по 1-2 години по-големи от нея я тормозят много с интриги. Съберат ли се и заговорничат и я делят. Поотделно обаче играят с нея crazy
За прически - ами много ми е любимо! heart Това е някакво наше време с нея. Досега сигурно няма една седмица сумарно да съм я водила на градина с пусната коса. Ако е с диадема - ластик на ръката, за да се върже, когато я заболи зад ушите. Иначе на плитка, рибена кост, опашка... Правя й едни завъртулки - хващам малко коса, връзвам на опашка и прекарвам опашката през основата. И така надолу цялата коса с 3-4-5 ластичета. Хем е прибрано, хем стои красиво. Или пък горе две завъртулки и после ги събирам на конска опашка.
Имаше един период, в който ми казваше, че иска да й отрежа косата къса. Това беше под влияние на свекърва ми: Няма ли да я подстрижете малко? Обаче си познавам детето и ако отрежа косата до кръста късо, ще е страхотия! Знам колко ще плаче и не бих направила такава рязка промяна. Макс 2-3 пръста да й вземат  pardon
Готова съм и с Дребния да се занимавам. За него вярвам, че ще се наложи да правя разни "футболерски" прически, когато го треснат хормоните. Съмнявам се това явление да ни подмине Wink

Обичах и обичам да чета, ама това с дневниците беше наистина отвратно! Свекърва, как можа да ми го припомниш funnytooth

При нас документите ги искат по-рано, ама да се чудиш защо! Поне вчера бях при личната по друг повод и разбрах откъде да тръгна. Има разни промени от преди години, когато Кокона тръгна на градина. Не знам и защо директорите си мислят, че трябва да сме запознати предварително кое и как. Мога ли и тяхната работа да следя?! pleasantry

Отивам да гладя, че днес много на уволнение съм го дала вкъщи blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: септември 12, 2019, 15:21:24 »

Всъщност  до 4-5 клас в Казанлък като ходех имаше "Нá си ти куклите, дай си ми парцалките". Ама понеже ММ аги спомена, че е в градината и аз го асоциирах с училище.
Аз гледа да не се замесвам с Междумахленските войни и веднъж нещо се издразниха, че не вземам страна и казаха, че няма да си играят с мен цялото лято. Аз се разплаках и си тръгнах и на терасата бабата на едното момиче. Тя не пита какво става, но аз не издадох и понеже всички видяха, много ми се вдигнаха акциите. След това всички ми имаха доверие, защото не издавам на бабите. 
След 5-6 клас там нещо ги удариха много хормоните, само си говореха за момчета и се криеха да пушат. А и аз вече не исках да стоя там цяло лято.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: септември 13, 2019, 08:09:22 »

Добро ви утро в петък.Ние ще си седим в къщи, не знам това плюс ли е или минус.Мислим една еднодневна екскурзия да направим де, и дестинация сме измислили, само аз ще трябва да измисля, как да изкарам по време на екскурзията.Вече ми се увижда ходене, пътуване, всичко!

На мен ми е много досадно да правя прически.И на мене си не обичам и на Моника, с още две на път, ще се снабдя с огромно търпение.Въобще повечето момичешки неща са ми досадни.Изглежда, че Моника на мен прилича, защото обича момчешките игри.Та в тая връзка другите момичета в градината, не искали да играят с нея, защото играела момчешки игри и не си говорела за гримове  shok Аз и казах да не страда, момчешките игри са по интересни.Даже вчера се сдоби с Лего Стар Уорс от някаква разпродажба в Кауфланд, защото момичешките Легота били глупави.Бе дете с характер!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines