Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:13:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека топлият дъх на лятото не свършва... Септ  (Прочетена 81616 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #90 -: септември 10, 2019, 09:47:41 »

И аз май мернах новата коса на Еми, по- светла по краищата, но не видях розово. Вероятно е само леко загатнато, харесва ми така.
Булка, козируваш ли вече на Баш Вожда? Wink Голямо вълнение са тези посещения, няма свикване. Пък на тях им е нещо като обиколка на имотите, гледат съвсем други неща, не това, което готвим Wink
Рат, казваш си, че ще опиташ и тогава ще решиш. Естествено, че ще е по- добре при баба и дядо, особено ако има и дечица, с които да играе, но да го приемат на градина е голям шанс и не върви да го пропилееш ей така. Ако има къде да ходи по половин ден, някаква езикова примерно, също ще е добре, но пак зависиш изцяло от допълнителен човек за водене и взимане.
НИ1 тръгна малко преди 3 на градина, ходи година и нещо и после го записахме на полудневна езикова. Има голяма разлика в спокойствието и напредъка на детето, особено с баба, която може и иска да му даде много.
Седем години по- късно, когато дойде време за НИ2, майка ми вече каза, че няма тези сили, краката и не държат и не поема отговорност. Като се замисля, била е на моите години почти crazy. Стана ми криво, но по- добре така, отколкото изведнъж да остана посред пътя и да се чудя какви спешни мерки да предприемам. Говоря в първо лице, защото едно време бащите не участваха много- много в отглеждането на децата. И друг път съм казвала, как баща му го взе един път от градина и после учителката ми се обади по телефона, да провери кой е бил човекът, дето го вижда за първи път, ама синът изглеждал така, че видимо го познава и затова го пуснала с него.  funnytooth
Търси си варианти и ако намериш нещо по- добро, винаги можеш да промениш нещата. Има родители, които минават на половин работен ден, докато децата им станат на 13- 14, но аз не бих го направила, нито с този ми акъл, нито на младини. pardon Дори и да можех да работя от вкъщи, пак не бих.
Да си призная, съвсем е истина, че оценяваме нещата чак като ги загубим blush. Колкото и да беше зает Родният и се измъкваше от домакински задължения, сега, като не може нищо да направи заради ранените ръце, бая нанагорно ми идва с чистене, готвене, пазаруване и ремонт. Хаха, дано ми държи влага по- дълго и след като се възстанови, та да мрънкам по- тихо. Wink
Хайде, хубав и ползотворен ден на всички ни. heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: септември 10, 2019, 10:18:38 »

Еми, супер ти е косата! Много е яко, а ти си като ученичка.
Знам, че сте прави, обаче аз толкова мразех детската и бягах от там, че бързо-бързо ме отписаха. Трудно ми е да се настроя на обратната вълна. Успокоявам се, че днес поне сестрата с която говорих, каза че е попаднал в групата с най-добрите учителки в градината, а дано са магьосници и да го измамят! Не ми дават да го взимам на обяд, най-рано в 15 можело, ама може и да е за добро, не знам. Нещо много бързо става и нямам време да го осмисля съвсем. Като го приеха имаше уж много време, а то си дойде...
Свекърва, аз май не я бях чела тая история с мъжа ти и детската, но ме забавлява истински. То май при нас ще  е нещо подобно  funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: септември 10, 2019, 10:54:28 »

Тази история с градината, ми вдига кръвното само като я чета. Явно съм яхнала метлата днес спрямо мъжете, малкият ми къса нервите.  diablo
Не мога да не призная че майка  ми, наистина много го образова детето и се грижи съзнателно за него. Но ако не ти боледува твоят, Рат, при положение че ще си натоварена с работа и ще се оправяш сама с детето, градината ще ти е голяма помощ. А и забелязвам че моят е почнал да прави номера и на баба си, а преди не продаваше капризи там. Тоест има я опцията да изпищят от него дъртите, в определен момент.
Вариантът с езикова занималня плюс спорт е също отличен, стига да имаш финансите. smile
Свекс, ще ти пратя снимка на косата, вчера реших да ти не досаждам повече, щото ми се стори че се натрапвам напоследък. blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #93 -: септември 10, 2019, 12:56:05 »

Рат, аз тръгнах на 6 години на училище и се радвах за което. Мразех градината, макар да си обичах едната госпожа. Тя беше магьосница. Другата беше по-серт, малко сприхава, но пак нямаше простотии. Мразех градината, защото бях дете на работохолици и кариеристи. Взимаха ме все по ракиено време, ако не последна, то предпоследна sad
Но! Градината от нашето време няма общо с градината днес. Преди беше всичко по желание на госпожите да ни учат. Сега имат учебен план под формата на игри. Децата са на една възраст, не са като в ясла.
За гледането от баби бих казала, че много си зависи от бабите. Не може всички под един знаменател. И ако една научи детето на нещо, то друга може да хване гората от номера и липса на всякаква дисциплина. И зимата детето ще среща по площадките само болни деца. При теб е супер, че ще имаш опция за избор. Ако много натежи на Ники, винаги може да го вземат по-рано или да не ходи за един ден. Допълнителните занимания в градината са супер! Няма да повярваш на какви неща се научават smile

Тази нощ мъжете вкъщи бяха отвратителни! Единият ревеше на моменти. Другият сновеше напред-назад и вдигаше шум diablo От сутринта съм на метлата smile Предупредих ги да стъпват тихо около мен!

Косата на Еми е супер като за мен blum Предният път обаче й беше по-успешен.
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: септември 10, 2019, 13:38:48 »

Рат,присъединявам се към момичетата ЗА детска градина.При теб може би е имало кой да те гледа или са правени супер сложни врътки за да не ходиш на градина.Децата там са доста различни.Започват да разбират,че не са центъра на Вселената и трябва да се съобразяват и с други хора.В зависимост о това колко са отдадени госпожите могат да научат невероятни неща,да добият умения,учат се да общуват с различни хора.С Полито нямах грижи в градината.Имаше разкошни уителки сърдеше  като й кажа ,че няма да ходи на градина.Виж с Митко нямах търпение да тръгне на училище .Е няма такъв кошмар.Ревове,писъци всяка сутрин преговори.Имаха едно дете в групата дето тормозеше всички наред.Сега са в различни класове и той ходи с кеф на училище,пък като му кажа ,че има и Английски още повече/госпожата е супер яка/.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #95 -: септември 10, 2019, 14:25:43 »

Здравейте. Днес правихме дълга разходка с Мис, нямаше много мрън мрън за ходенето, на тва щото се видяхме и с докторчето и ходихме на детска площадка. После едвам ги разделихме да си ходят по къщите да ядат и спят. Е, мойта не яде, ма нищо ново, заспа само след втората приказка. Иначе сутринта нямаше седем като се разприказва, и сега съм на автопилот, ма много мразя да лягам првз деня.
Абе Рат, изобщо не се настройвай така за градината, ще видиш колко неща ще се научи и ще му е интересно да е с връстници. Допълнителните занимания са супер!
Аз пък НЕ искам нито една от бабите да я гледа. Едната няма нервите и търпението да си играе с нея, да чете книжки, само за ядене се грижи, другата като я гледа е като Кербала след това у нас и от време на време прави неадекватни неща (последният път не намерила мокрите кърпи и след като беше на гърнето беше тръгнала да я бърше с гъбата дето си мия мивката с циф и беше хванала шишето ѝ с вода да я намокри и аз бях  Oh my ... )...ми не мерси, много по-спокойна съм си с каките дето половината са по-малки от нас с ММ и са пълни с енергия и идеи.
Еми, и на мен ми харесва новата ти глава  heart
ММ ходи днес да дарява кръв и два дена си е вкъщи, не че няма да виси довечера на кол, както вика Булката, ма поне се мота около нас. Утре май ще ходим някъде на пикник или малко на по-различно от домашна обстановка.
Снощи след прегледа си правих женска вечер, дойде ми супер, като се прибрах Мис беше нахранена, изкъпана и настанена в леглото, почти беше заспала, ма се качих да си я нагушкам и да почета малко приказка и заспа почти веднага  heart Отивам да драсна и в нашата тема за прегледа.
« Последна редакция: септември 10, 2019, 14:32:24 от Feribotka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: септември 10, 2019, 15:28:26 »

Фери cray- Гъба за циф??? Тя е за освидетелстване.  girl_impossible
Като те слушам, пък другата дет се грижи само какво да яде- една такава имам. Но щом нямам с гъба за Циф, няма да св оплаквам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #97 -: септември 10, 2019, 15:48:36 »

Значи, ако детето реве, златни да са учителките и програмите, нищо няма да научи и с децата няма да играе. Съвсем същото си беше по градините, където ходеха и двамата - рисуване, апликации, плодове, зеленчуци... НИ2 нямаше проблеми с учителки, нито пък с децата, просто не искаше да ходи, вероятно заради следобедния сън. Понякога го взимахме по обяд, тогава сутрин не беше толкова голяма трагедия, но на следващия ден пак бяха същите циркове. Ама това е, някъде на втория месец спря да ми пука и да се терзая, вкъщи не забелязвах промяна в поведението му, не боледуваше повече от преди, само дето спря да се смее непрекъснато. Същото се случи и с НИ1, стана сериозен като тръгна на градина. Върнаха си усмивките в Америка и все още непрекъснато се хилят за простотии.
Аз съм ходила само на предучилищна, половин ден, ама пак не ми се искаше. И на училище не ходех с желание, а просто защото трябва.  pardon. Хубаво е "защото трябва" да се изтегли максимално назад във времето, ама като не става, не става.  pardon
Надявам се и трайни повреди никой от нас да няма Wink funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: септември 10, 2019, 16:02:37 »

Свекс, точно с твоята логика и аз разсъждавах. Но идва момент на три, дето толко виждам вече че му е скука с мен, че прави простотии от нямане какво. Ако видя лоша дълготрайна промяна, спирам и пак ще работя с него на ръце. Квото дойде. Ако не ме дразнеше толко, може би щях да устискам още, но искрено казвам чв не издържам.
Аз както знаете не съм ходила- няколко седмици и майка ме е прибрала обратно. Не знам дали ми се е отразило.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: септември 10, 2019, 16:22:22 »

Съгласна съм с Еми. И аз не издържах. Зимата е много тегаво. И като почнах да го водя в центъра за деца и родители осъзнах, че има нужда да е сред себеподобни.
Аз съм ходила много малко. Много съм боледувала и като се родила сестра ми мама ни гледаше двете. После в предучилищната бях много щастлива.  Ама тя изгоря и няколко месеца трябваше да стоим в учителската стая и стоях с дядо ми.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #100 -: септември 10, 2019, 17:00:00 »

Аз май съм еднорог аххаха, водиха ме само на предучилищна, а си мечтаех да ходя на градина и ревах вкъщи що не ходя аз на градина като другите деца и да спя в градината  badgirl, един път ревах и защо събота не ходя на градина.

Свекс, аз така като те слушам това са си били твоите притеснения, особено за усмивките. Моето не изгаря от желание да ходи на градина, брои дните до петък, но не се дърпа особено, а и вече са си компания там и си имат ритам.

За вождовете не им се впрягам вече, то и ние така като ходим за Пловдив се готвят за нас smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: септември 11, 2019, 08:04:59 »

Добрютро, как сте?Аз съм схваната след вчерашния детски РД, на който бяхме.Не си е работа да висиш по масите и това е.Не е ли дивана в къщи, не става.

И аз не издържах накрая с Моника.Много си обичам детето, обаче ме побъркваше.Сега пак мрънка, има някакви драми в градината, но те са между нея и определени деца и това е нещо което аз не мога да предотвратя, не мога да променя и т.н.С момичетата е гадно, обиждат се, наговарят се, въобще малките кифли са ужасни!

Айде хубав ви ден!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: септември 11, 2019, 08:48:50 »

Добър ден!
Свекърва, не ми хареса това за усмивка.
Булче, ти верно си някъв еднорог. Ама то кой каквото няма, това иска, сигурно ако те баха пуснали щеше да искаш да не ходиш.
Аз вчера направих поредната си импулсивна проява- запазих една къщичка на морето за 3те почивни дни. Ама нещо не съм се настроила за есен и искам да отидем да изпратим лятото и морето подобаващо. Дано само времето но позволи! А и мисля, че ако другата седмица му е първа на градина, добре ще му дойде едно моренце за 2 дни.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: септември 11, 2019, 09:36:49 »

Здравейте smile

Тук времето е приятно днес smile даже не ми замръзнаха ръцете докато карам колело до градината.

Свекс, кво беше това мелодраматично изказване за усмивките, чак проверявах пак ти ли си го писала или нещо съм се объркала на кой е този коментар. Че и Рат се включи в този тон.
И аз не обичах градината, но не съм си и помисляла, че ако кажа, че не ми се ходи, някой ще се съобрази. Ревях от една учителка, която ме щипеше по краката до синки, но при нея бях няколко месеца. След това имах добри госпожи и сестра ми беше при тях. Гадно ми беше, че ме караха да ям и да спя, но имаше кухня и много кукли бебета в колички.  А като спрях да ходя въобще не съм го оценявала тогава. 
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #104 -: септември 11, 2019, 10:10:25 »

Добро утро smile
Еми, тя е много добра жена и доста я забавлява Мис, ма понякога наистина има доста неадекватни включвания...силно се надявам, че нямаше да я избърше с тази комбинация, но ми беше достатъчно да видя, че ги носи  blush Тъпото е, че сигурно и занапред ще имаме нужда понякога от нея, а не ми е съвсем спокойно. Малко пъти съм оставяла Мис само с нея и винаги оставям всичко на видно място с много инструкции lol От този случай нататък сигурно ще съм още по-подробна...
Оф аз чакам една доставка от Еконт и уж трябваше да са минали вече, още не съм извлякла Мис навън, ма след малко ще излезем поне на двора малко да покиснем и да потърчи, че пощурява вече...
Аз пък обичах да ходя на детска, или поне така помня, не съм се тръшкала и нямам лоши спомени. Само съм намразила някои храни, с които ни тъпчеха - качамак и грис примерно.
Честно, не мкга да си представя с какво мога да забавлявам Мис цял ден, и то целогодишно, нито имам илюзиите, че мога да я науча на толкова много неща, колкото вече знае, благодарение на ходенето на ясла.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines