Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:50:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека топлият дъх на лятото не свършва... Септ  (Прочетена 81553 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 04, 2019, 15:04:26 »

Фери, голяма си фурия, пу пу

Големи планове имате всички, пожелавам ви да ги изпълните.

Ремонти не ме чакат, защото сме под наем. Пътувания вече не планувам, чакам сополите, а и от следващата събота започвам немски.
Домашни любимци не искам.

Мери, с къща в Гърция.... ще опреш до фалшиви болнични lol lol

Около нас красиви къщи има много. Ама едва ли ще живея в къща. Все нещо има за правене. Девата ще се побърка да мисли какво има да прави. И аз минуси виждам само.

Както обикновено съм голям фен на мозъка ти ! Мислиш толкова успокоително чисто и логично.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #46 -: септември 04, 2019, 16:40:14 »

Фериии, изморих се само като те четя... направо си герой!

Колата е Citroen C4 Cactus.Джиджанка е че е сърфърски модел и с бели огледала и бели лайсни и лепенки, цвета и е Jelly Berry smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #47 -: септември 04, 2019, 22:44:38 »

Ауууу ситроените са слабост на ММ, понеже в предишната работа им беше отговорник за марката и им знае всички екстри...даже все си прави устата да сменяме дачията със ситроен  Girl_hide Супер, със здраве да си я ползвате  heart
А, чакайте, аз съм си направила планове, ма в понеделник съм при АГ, ако каже спри се, бързо ще ми се развалят  blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #48 -: септември 05, 2019, 07:29:49 »

Малиии, много сте си ги мерили вчера и все на едро Oh my ....
Хаха, аз като Булчето, продължавам да съм съгласна с думите на дядо ми по майчина линия, че "частната собственост погубва индивида", демек, колкото повече имоти имаш, толкова повече ги мислиш и те ангажират. Затворените пари водят до нови разходи и трябва да бъдат от някъде компенсирани, та все едно вадиш суми от единия си джоб и ги слагаш в другия, който пък е с дупка. Wink Големият селски двор иска яко бачкане за да се извадят домати като за пред хора, плюс ако тресне градушка или се случи кофти време, отишло всичко по дяволите. Нали си имам приятелка бивша колежка, никаква реколта тази година, даже за туршия няма продукти. Тези големите домати не стават с еко обработка и торене от калифорнийски червеи, трябват хубави торове, вода, пръскане, специални сортове, семена, разсади...
Без да имаме село, цяла година ядем разкошни домати, вярно не падат под 3лв., но и не им бера дерта.
Който не може друго да прави, да копае, ние ще купуваме, нали за всеки трябва да има хляб Wink.
Хаха, моята сегашна теория е, никога да не купувам нещо, което после не мога да продам. Та в този ред на мисли, вероятно бих се прежалила за каравана- автобус, ама в краен случай. Иначе най- обичам да ходя нагости по роднини и приятели с вили, само да ме поканят.
Периодът на ходене насам- натам приключва, когато децата станат по на 10- 12 години. Не се знае накъде и какви интереси ще им избият и дали ще искат изобщо да са с родителите си. Освен това и основният паричен поток се насочва към тях и техните нужди. Да не говорим за медицинските услуги при случаен инцидент, особено при спешност какъв проблем са... Ама не пречи да мечтаете, де Wink.
Ааааа, сетих се нещо във връзка с боба и наденицата. Като бях преди време в Житница на събор, естествено бях сама, Родният имаше пак служебни ангажименти. Хванах се на хорото, тогава бях с 10 години по- млада и един мижав, дребен и бая дърт ме щипна по д- то. Човекът явно решил, че такава зафатна /има къде да я хванеш/ булка гражданка си търси нещо и се е предложил, ама аз бях възмутена от дъното на душата си. Де сега да ми излезе късмет, хич нямам сили за възмущение funnytooth. Почти успях да навия компанията на другия ден да дойдат в Пловдив, което е още един повод аз да не ходя на мероприятието. smile
Практически приложих теорията за скуката и вдъхновението през двата дни без ток. Както си мислех, é ръцете ми ще са вързани и нищо няма да мога да направя, така сега отчитам, че съм си размърдала мозъка и са ми дошли хиляди идеи за разни работи Wink. Много е странно, кажеш си, я чакай да погледна това как се прави или какво беше това от Pinterest, ама няма... Като свърши батерията на лаптопа и снимки, дето си си свалил ги няма, та без да искаш, мислиш smile. И все пак, добре е да не съм пещерен човек.
Мамка му, ако не пречукам ч- то, губи ми се. Проéтете ли уй, да знаете, é имам предвид чуй. funnytooth
Хубав ден good heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 05, 2019, 08:04:05 »

Добро утро.Аз също като свекърва мисля, че всяка къща иска грижа и е един дерт повече.Имам близки, които купиха няколко апартамента в София и ги дават под наем, още не печелят нищо от тях, само заемите покриват, което не е малко де, но СОфия не е морето.И пак ги мислят, де ремонт, де нови уреди, не е лесно.

Аз съм за хотел, мин каравана.Значи палатката не е моето нещо, изпитвам ужас от мисълта нещо да ме полази, да влезе вътре и т.н., а тоалетната и банята не ги заменям за нищо на света!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 05, 2019, 08:45:51 »

Маги, хич не е малко заемите да си покрива човек чрез наемателите. За мен това си е чиста проба работа, разбира се, наемодателството. И да, освен че мислиш своя дом, мислиш и този на наемателя, сменяш, разправяш се, ремонтираш. Като всяка работа си иска време, отдаденост.
Свекс, отчасти съм съгласна с теорията ти с 10-12 годишните деца и спирането на ходене насам натам. Но в крайна сметка, ако не е навит да идва с мен, да си седи при бабите. Особено избор няма, едната едва ли скоро ще се пенсионира, въпреки че е пред пенсия. Ще видим животът как ще се завърти.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #51 -: септември 05, 2019, 09:47:15 »

Ха добро утро!

Без телефон съм и полудявам, егаси зависимия човек съм станала...  blush Батерията ми забременя (да се чете подута е цялата) и е на ремонт за 2 часа... Добре че поне има официален магазин на марката, но ми отказаха гаранция заради една нюню точка на дисплея.

Довечера сме на парти,трябва да сме облечени в бяло и лъскавко, не ми одобрих идеята да сме като мутри и мутреси от 90те  laugh badgirl, ама за догодина ще остане.

Цитат
Маги, хич не е малко заемите да си покрива човек чрез наемателите. За мен това си е чиста проба работа, разбира се, наемодателството. И да, освен че мислиш своя дом, мислиш и този на наемателя, сменяш, разправяш се, ремонтираш. Като всяка работа си иска време, отдаденост.

Има разлика дали са наследствени или закупени със свои пари имоти. Правила съм сметки и за тук и за морето за return of investment, че спорих с някой и много обичам с цифри да доказвам:

Наследствен+ремонт 5-10 г възвръщаемост
Нов+довършителни работи+кухня (необзаведен) 15-20 г възвръщаемост

Хахах свекс, за доматите ние решихме си проблема, взимаш си снаха от село и готовооо! Много обичам сватята, ей такава сърцата жена е, голям образ.Всеки път като се прибираме назад минаваме през тях за да прати за брат ми и снаха ми неща, но винаги поравно слага и за нас. Последния път такива хубави домашни наденици ни пратиии... мммм, а свинското беше токущо заклано, няма сравнение. Ние после раздаваме и на свекърите и на приятели.

Хайде, честит малък петък!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 05, 2019, 10:07:56 »

И аз съм супер зависима от телефона, нямам как да работя от комп в движение.
А за възвръщаемостта- така е. При нов/или стар, но закупен, не се надявам на кой знае какво. Единствено утеха ти е че са в нещо недвижимо, а не в дрехи или чанти, които после хвърляш. Инак ми е ясно че от квартиранта няма да видя печалба реално.  pardon Само докато си избия елементарния ремонт на коридора, ще мине половин година.. angry
При наследствен- имам пример далечна роднина, която дава наследствен без ремонт. В хубав квартал е, без никаква инвестиция си изкарва пари. Жив късмет, разбира се, инак трябваше да инвестира в ремонт.

Аз от био неща не се вълнувам, нито от месо. Боли ме корема доказано, от последните два вегански био домашни р.д та, на които бяхме.  nea Та грам не ми дреме кви домати или краставици, у нас се ядат сготвени зеленчуци, месо, тестени и сладко- един вид няма да купувам тор и да дебна градушките . danceg
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 05, 2019, 10:26:56 »

И моя мъж ми обяснява, че съм зависима от телефона и е прав.Всичко правя през него.Дори модерирам тук и в Зачатие.Просто на компютър почти не сядам.

Аз снощи имах кофти преживявания, едно висене на една родителска среща, после караници и днес съм парцал.Май чак сега зацепих, че съм бременна и трябва да се пазя.Боли ме всичко, цялото тяло, а корема ми е на кокал!Мисля след обед да се оттегля към леглото, че иначе ще направя някоя беля.

Домати баща ми се мъчи да гледа.Буквално мъчи.Хич не става земеделец от него, но той усилено ходи да копа и да сади.Щом има мерак, да се мъчи, аз акъл на никой не давам.Вика моя мъж от време на време да му помага и толкова, аз ходя за разнообразие, да набера някоя къпина или нещо друго.

Не знам дали съм ви разправяла за великата идея на Моя мъж да си вземем къща на село и да живеем извън Плевен.Аз му казах да си търси друга жена, тая на село не може да седи  blum А и аз като Булката му направих една груба сметка, колко  "евтина" ще ни излезе къщата на село и той се отказа сам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 05, 2019, 10:31:43 »

Маги, седни си на Д-то, не ги разбирам тия обикаляници. Все ще минат девет месеца и ще обикаляте пак. А и каквото можеш да си спестиш като нерви, го делегирай ма мъжа. Не стига че е намерил оправна жена, та и претенции къде да живее. А бой де.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 05, 2019, 11:07:23 »

А Еми, аз много неща съм делегирала вече, просто не предполагах че ще висим толкова на тая родителска среща.И накрая Моника ми спретна такъв цирк, че ми идеше да я влача по асфалта.Не го направих де!Малко остана.

А това за къщата переодично изплува в мозъка на моя мъж и потъва.И аз съм го оставила да си мечтае  blum
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #56 -: септември 05, 2019, 12:57:45 »

Ха, здравейте!
Днес е нов ден и няма общо с вчерашната гадост, която ми се изсипа. Намествам още дзена, ама ще отнеме малко време.
Кокона замина за морето. Дребният е спокоен, щастлив, тича и играе. Още не е усетил липсата й.

Мамка му, ако не пречукам ч- то, губи ми се. Проéтете ли уй, да знаете, é имам предвид чуй. funnytooth
Хубав ден good heart
Няма страшно! Ще те разберем good Щом на уй-я ще виси един... апостроф... Всичко ще е точно Wink
Абе, Фери, то при таз програма за един ти концерт ли АГто ще тръгне да се заяжда funnytooth
Маги, пази се give_rose Ти лесно палиш и те държи емоцията, ама сега си ограничи дразнителите.
На всички работещи - приятни почивни дни! Аз ще имам помощ от ММ и съм доволна.
За телефон донякъде ми е важен, че в движение отмятам задачи. По-приоритетен ми е нов компютър. Важен ми е, трябва ми, ама нашият извъртя номер и сега нещо не се обичат с интернета crazy
Отивам да шия и дано ми се закърпи дзенът. Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #57 -: септември 05, 2019, 14:24:15 »

Добър ден!
Маги, и моят корем тия дни се втвърдява по-често, викам си бракстън Х ма все имам мисли в главата. В понеделник съм на преглед, дано се държи прилично до тогава. Ако имаш възможност, опъвай краци по-често  heart
Аз сутринта извеждах малко Мис, ей много го мързи тва дете, през 5 крачки спира и се чуди къде да седне и се въргаля по асфалта. Търпях,търпях, накрая и аз почти до влачене стигнах  beating Накрая ѝ се накарах, после 15 минути се обяснявахме защо се карам. ПП нямам проблеми да се мотаме, ама в случая господинът яко се беше подпрял на пикучния ми мехур и две не виждах  girl_impossible
Ходихме до градината да си платим таксите, и да ѝ взема нещата, че редовно там ѝ остава раничката...ей втора шапка ни изчезва, и то от любимите ми  nea И за това се ядосах lol
Пфу аз всичко правя през телефона, мечтата ми е да мога да плащам всичко навсякъде само с него, мразя да трябва да плащам кеш...
Хич нямам мераци да гледам домати в двора, ако някога сколасаме с времето, бих си боднала нещо неангажиращо - марули, картофи, моркови, подправки...дето да не ги мисля мн мн. За момента имаме само къпини, саморасляци, и цветя, цветя обичам да садя smile
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 05, 2019, 15:17:03 »

Не знам дали съм ви разправяла за великата идея на Моя мъж да си вземем къща на село и да живеем извън Плевен.Аз му казах да си търси друга жена, тая на село не може да седи  blum А и аз като Булката му направих една груба сметка, колко  "евтина" ще ни излезе къщата на село и той се отказа сам.
Преди 17 години дойдох да живея в къща.Беше моето нещо докато децата ми бяха малки. Сега си мечтая за апартамент.ММ пък в апартамента е като  клетка.Къщата е вечна дупка,налива,наливаш и накрая пак има нещо си.И чопленето в градината не е моето нещо,въпреки професията ми.Според някои хора съм мързел ма хич не ми пука.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 06, 2019, 09:28:51 »

Привет и честит празник, как сте?Какво ще правите днес?Аз имам задачки, чисто слугински ама няма как!
Моите хора отидоха на риба и са много щастливи.Аз снощи излизах пак по женски и ми беше много добре.

Ох, мързи ме!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines