Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:19:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека топлият дъх на лятото не свършва... Септ  (Прочетена 81555 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: септември 04, 2019, 09:55:18 »

Привет!

Рат, дано всичко да е само за по-добро  give_rose

Свекърва, лютеницата си я изяждаме сами, точно навреме за следващата партида. Но нашата е наистина деликатес. Ако си направим някоя форумска среща ще донеса, за да видите за какво става въпрос (фук-фук)  blum

Знам, момичета, че не бива да се ядосвам толкова, но понякога ми прекипява. Най-вече, защото се обяснявам по 100 пъти, опитвам се да се погрижа за каквото мога покрай тях, прибираме се всяка събота и неделя, за да помагаме със селската работа и накрая не разбират за какво съм крива. Аз имах един сериозен разговор с майка ми по този въпрос, че ако аз оставя всичко на самотек, нещата просто няма да се случват. Абе, какво да правиш , не мисля, че нещата много ще се променят в моя полза, ама аз съм си и такъв човек, някак се чувствам отговорна за добруването на околните, никой не ме е карал наистина да се заемам с мисията невъзможна  tease

Та така, днес отиваме на море  yahoo Искам да си взема още малко парченце лято. Сложила съм багажа, остава да купя нещо за хапване в колата, че няма да има време да спираме много-много.
« Последна редакция: септември 04, 2019, 09:58:20 от Bube » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #31 -: септември 04, 2019, 10:01:58 »

Булче, абе то това е добър вариант, ама за хипи настроени души, тип мъж ми .
За Мери ми не знам, ама аз никога не съм ходила и не бих ходила да почивам в каравана. Не ми е почивка. Искам нормална къща или апартамент или стая със собствен санитарен възел. Ама не на колела. Просто си ми е такова устройството. Примерно ми е много странно, как преди за мъж ми, му беше удоволствие да ходи да спи на палатка в гората. Или само със спален чувал.  crazy

Еми, мързеше ме да пиша, не че не го знаете, badgirl, но възвръщаемосттаот инвестиция на ваканционнен имот е почти нулева. Мерито както и ние всички останали нямаме 150 дни отпуска, та с 20-25 макс дни отпуска по-добре за каравана отколкото 100к за апаратамент. А и лятото човек няма нужда от много, караваните имат и климатици, къмпингите в Гърция не са нищо общо с къмпингите тук, там е супер чисто, банята е префектна, имат кухни с фурни, супермаркети, ресторанти, тип столова. Аба гъзарийка е smile

Бубе, веселоо!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #32 -: септември 04, 2019, 10:30:46 »

Булче, не е къмпингът нашето blush Наши приятели са във втория по големина на Ситония - Талата, и ние ходим при тях вечерно време. Те също са на първа линия, имат огромен чадър на плажа и т.н. Ама и аз не съм за каравана, мога да издържа седмица, две, но не ми е това целта. Други наши приятели си наемат къща за цяла година (цената е същата като за май-октомври), от две години си хареса една и са си в нея. Предимство е неплащането на данъци, ремонти по поддръжка, не си вързан. Това, заради което ние конкретно искаме къща, е дворът. Искам да гледам домати, праскови, тиквички, чушки. Ходим на един пазар в Сикия, когато сме там, той се провежда в събота. Ами за 1 евро е кило праскови, които са по-големи от юмрука ми, огромни, миришат божествено, супер сочни и сладки са, все едно ядеш мед. Купуваме си домати, които миришат на сладък зрял домат, да, не са перфектно кръгли, имат жълто, жили. Ама, хора, аз вече два месеца вечерям само домат с домашно овче сирене, маслини, зехтин и от време на време хляб си топя в зехтина. Искам да имам двор, да не сме г*з до г*з със съседите по каравана, да чувам как някой хърка или се забавляват по-шумно blush blush Искам обикновен живот. Имам голяма рода, къщата ще се ползва и от тях, докато се изредим всички и сезонът ще свърши. На този етап ще видим дали ще работим по наследник или не, и ако не другото лято, то последващото ще се пробваме да изкараме един сезон пътувайки петък-неделя. Искам такъв живот или поне си мисля, че искам такъв. Докато не го имам, после може да се окаже, че искам друго pardon crazy lol

И само да кажа, че тукашните къмпинги доста са се променили за сметка на гръцките. Да, до преди 3-4 години те бяха в пъти напред. Сега не е точно така. Градина е доста променена, имам лични наблюдения girl_wink На Ситония има два луксозни къмпинга, които наистина са топ. На Талата примерно наемът за цял сезон (май-октомври) е 4500 евро. Та не виждам особено голям плюс при такива цени и като си сложа едноетажна къщичка с декар двор. pardon pardon

На този етап това ми е мечта за другото лято и за последващото, но определено няма да се отказвам от тази идея girl_wink Като стане, ще ми идвате на гости girl_wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #33 -: септември 04, 2019, 10:49:40 »

оо не, бяхме на Смокиня и щяхме да  bad от ужаса там. Сори, ама такава мръсотия не бях виждала никъде!Талата съм я посещавала многократно, караваните на плажа не са ми любими, както и самия плаж, много е бурно и ветровито там, ние винаги в мобилна къща отсядахме там.

Аз ти разбирам мечтите, но може би, можеш да се замислиш първо за наем, където да си задължена да обслужваш всичко, за да разбереш +/- на всичко. В мамата са направили една тема за покупки на имоти в Гърция, има интересни съвети и неща които можеш да прочетеш.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #34 -: септември 04, 2019, 10:56:12 »

Аз ти разбирам мечтите, но може би, можеш да се замислиш първо за наем, където да си задължена да обслужваш всичко, за да разбереш +/- на всичко. В мамата са направили една тема за покупки на имоти в Гърция, има интересни съвети и неща които можеш да прочетеш.

Виж, това е много добра идея  good Аз нали нямам профил там и не ги чета мамите blush Точно затова писах, че ще се пробваме един сезон с наем, за да преценим дали си струва, но искаме да го съчетаем с евентуално майчинство, та станаха доста въпросителните lol Ама накрая и без такова си взимам къща и не ми е на ушите, ще работя фермер lol Ще ви продавам собствено производство на преференциални цени lol Най-много да издържи ентусиазмът ми месец и да търся градинар на частно.  pardon Според ММ ще търся градинар на втората седмица, ама той поне ми знае лудостите lol lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #35 -: септември 04, 2019, 10:58:49 »

Хахах не се и съмнявам! Виж мен ме губиш като клиент от раз, мен ме снабдяват с продукция от село, ама като забременееш ще ти нося още по вкусни селски розови домати!

Ей на, мечтай и чети как да станеш иманяр в Гърция https://www.bg-mamma.com/?topic=1044281
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: септември 04, 2019, 11:55:03 »

Абе Булче, като ни гледаш кви сме вятърни души, кой ти мисли за възвръщаемост? danceg
А и ти хубаво смяташ отпуски 25 дни, мъж ми и толкова няма, щото в работата за себе си няма отпуска- ходиш, ако искаш да имаш клиенти. Та и него не го броя. Мисля си заради детето- има баби, те ще са в постоянна отпуска ( искат не искат ) някой ден. Все някоя ще го заведе да си почине с него ( или да й скъса нервите ). И ние като отидем за по някой уикенд, ето ти -вързало се.
Общо взето схемата ми е като Мери ми, ама без градината! За  нея съм- Не мерси. pardon
И друго- аз съм си особняк и не искам в чуждата страна имот. Мисля си за нашето черноморие, някъде в малко населено място.
Та мисля че както е тръгнало, и без да имаш 150 дни, ще има да идваш и при мен, и при Мери. Ама сега се напъваш за каравана да те водим- будала. blum
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #37 -: септември 04, 2019, 12:51:07 »

Ей ви го бобът с наденицата https://bobsnadenitsa.bg/  Wink Побратимяват Смилян и Житница. Аз боб ям, ама без лук. Наденица не обичам. Не обичам нищо едромляно като месо, дори и домашно да е. Ще ходя евентуално за калабалък!
Виж, коне обичам, ама не се знае кога ще се уредя да ида на езда.
Свекър ми и свекърва ми имат приятели от Житница. Ще ходят като за социален живот. ММ и без това ще е шофьор... Аз реших да не стоя вкъщи, а малко да се разнообразя, че скоро климатик в сладоледаджийница не ми се очертава да усетя Wink И на мен ми се иска спокоен разговор с хора в културна среда, ама масово са с деца и разговорът е в движение witch
Нали съм ви казвала - ММ няма навик да ходи на такива мероприятия. Техните са от семействата, които рядко са си стиковали смените в работата. Времето за семейството им е било по балкани и морета. ММ не знае какво е семейно да отидеш на 3-ти март или 6-ти септември на паметник, да отидеш на манифестация за 24-ти май и тн. Просто е израснал в друга среда и не му е създадена такава потребност. За музеите се запали покрай мен и кумците, аз го заведох за първи път на театър. И в случая се възползвам да прекараме време заедно, независимо къде...
Мери ми, къщата под наем за сезон си е супер оферта good И аз бих се възползвала от такава възможност. Иначе категорично не за каравана. Не че нещо, ама се пъна вкъщи да ми е хубаво, да имам удобства и после да отида на диващина - не. Достатъчна ми е комшийката от втория етаж, която готви в банята, че да слушам нечие надвикване, хъркане и подобни. smile

Рат, give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: септември 04, 2019, 12:56:58 »

Над баба ми , мир на праха й, живееха едни, които правеха секс само в банята. Редовно се чуваше: Айде Ма, наведи се повече, да не ти е за първи път!  shok
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #39 -: септември 04, 2019, 13:58:51 »

Вижте сега, мен твърдоглаво същество не можете да ме убедите че инвестицията във ваканционен имот е добра инвестиция  badgirl, аз си следвам съветите от преподавателя ми по финансии, както и от най-добрите финансисти по света, ваканционен дом е невъзвръщаема инвестиция blum, времето и парите които ще инвестираме в него никога няма да са = на удоволствието и времето прекарано в него.Домът е пасив, не актив. Мен каравана не ме плаши изобщо, даже напротив, колко по-малко неща има за чистене и поддръжка в такъв тип "дом" толкова по-добре, нерде къща и двор да оправиш след зимен сезон, нерде каравана. Нашите даже се чудят сега дали да вземат в един къмпинг на едно езеро, ама не в Гърция, казах им с две ръце да взимат ако състоянието е добро на караваната.Изпращам детето там юни и го прибирам направо септември smile

За луди съседи навсякъде ги има, и в къщи и в апартаменти 
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #40 -: септември 04, 2019, 14:01:41 »

Ей на, мечтай и чети как да станеш иманяр в Гърция

А, Булче, въобще не търся възвращаемост, искам да си платя масрафа, ама да ми е кеф на душичката girl_wink

...живееха едни, които правеха секс само в банята. Редовно се чуваше: Айде Ма, наведи се повече, да не ти е за първи път!  shok

Ехааааа, това като моя случай, където съседите над нас правеха по бурен секс и се чудих бият ли се или се е*ат lol lol

'97 нашите се преместиха да живеят в едно село до Пловдив, оставяйки мен и сестра ми сами в апартамента lol Дали не се преместих при тях още първата година. Ами излизам да пия кафе на двора, птички пеят, жужат пчелички, Родопите ми пред очите, зелено, не гледам гащите на съседите да висят на простора lol lol Само чистенето на селска къща е утрепия, много е гадно angry angry Ама какво да ви кажа има си плюсове и минуси, но да имаш двор с цветя, майка ми има прекрасни рози. Съседките идват да си берат за поводи за букети.

Водим си я тази тема тук и с други познати за наем на имот за сезона, обаче си заслужава ако е на макс 4 часа от София. А линията Аспровалта - Кавала лично аз не харесвам нищо там, Орфиньо иди дойди  pardon Поне си мечтая, уплатнявам си свободното време с глупости lol lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: септември 04, 2019, 14:18:20 »

Чистенето е съсипия! Аз вече нямам ръце, дясната китка нонстоп ме боли. Плюс дете, плюс клиенти. Ама си плащам цената на пчеличките, дето викаш ти.  pleasantry
Възвръщаемост не търся. Правя сичко за детето, някой ден ако ми тегли една майна, ще знам че съм му осигурила старт. Пътят след старта- да си го оправя сам. Благодарна съм до сълзи за същия кански труд на баба и дядо, да осигурят моето начало. Другото отново завис от мен. За имота говоря. Бил той и на море или планина, или в чужда страна. Абе всеки си е башка луд. Аз съм с асцедент и луна коЗирог, за мен недвижимото е Всичко.  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #42 -: септември 04, 2019, 14:38:40 »

Цитат
Поне си мечтая, уплатнявам си свободното време с глупости lol lol lol

то и нашето  lol, ние нали сега също си правим екскурзии на мозъка за къща, правим се че търсим я парцел, я готова, ами гледаме, мен пред очите са ми само минуси... Офринио не е зле, един колега има апартамент там, води се най-близкият плаж от София ( Най-близкият плаж до София не е Бургас - на 383 км, а Офринио - на 291.)

Еми, и аз бях на това мнение до преди магистратурата, след това си промених мнението smile живот на кредит, както амеркиканците му казват smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #43 -: септември 04, 2019, 14:39:26 »

Ето ме  heart
Първо специални целувкен за Мери Ми, че се сеща за моя (наша) милост  give_rose
Ох изчетох ви, умрях от смях с последния пост на Еми lol
Свекс, съжалявам за Мац  give_rose
 Ние в последната година две животни изпратихме, едното неочаквано, другото (зайчето) си го бяхме прежалили вече предвид възрастта...бе при всички случаи е тежко sad Сега сме решили да не взимаме повече, че се оляхме малко  blush Като пораснат децата ако искат още нещо и могат да се грижат по-активно за него, с удоволствие, сега повече не. Единствено бих се прежалила за един пинчер, че откакто имахме са ми много на сърце тези мини кученца  heart
На нас също ни е мерак да си вземем нещо на морето, четох, гледах, може и да няма възвращаемост, но ще пращаме бабите лятото там с децата, те и без това целогодишно са в планината, лятото да са на морски климат. Още къщи и дворове не ни трябват, та със сигурност ще е апартамент. ММ няма никакви проблеми да си работи от вкъщи, аз също ще търся нещо с хоум офис, та въпросът с отпуските не е толкова неразрешим  pardon А пък нямам и нищо против да си ходи ММ с децата, аз да съм си сама вкъщи  Wink
Рат, гушкам те и ти пожелавам каквото и да е, да минава по-леко  heart
Булче, честито возило, с каква кола те обзаведоха, айде кажи, че ми е любопитно  Girl_hide
О, Бубе, тепърва ще видиш като имате деца колко ще изтрещят бабите и дядовците, не си ги слагай толкова на сърце  blum
Маги, много ми харесаха разсъжденията ти за момчетата, и аз имам такива наблюдения, на кой ще си дам момиченцето като са такива мамини сладки  angry
Ние имаме гъста програма този месец. В неделя се върнахме от обиколка на роднини по Северозапада. Ходихме до Враца, Криводол, Бяла Слатина, през останалото време бяхме на село и 1-2 дни в Берковица. Маги, Плевен било доста близо до Бяла Слатина, все за вас си мислех, ама реших да не си причинявам повече път и жега.
Бяхме селска идилия, с външно ВЦ и без баня, поливахме се с канчета на двора...голяма романтика. Ама толкова рефрешнах, такова спокойствие, няма тв, няма Пепа Пиг, интернетът слаб, напукахме се със селски домати, чушки, яйца и тн. Другата година пазаря ММ пак, ама той се дразни, че му е слаб нета там и  е може да работи и леглото му било късо  blush Ще го спазаря, ма надали ще е за цяла седмица.
Тази седмица може да направим една Копривщица с родителите на докторчето, ама още не сме го доизмислили. Другата ММ се е засилил да ходим на врачанския панаир, ще пеят БТР, ние сме им фенове. После ще минем през Берковица да си напечем чушки за буркани, че зимата при нас много вървят. Лютеница си купувам вече от магазина, няма от къде да взема продукти, като си ги купя и правя вкъщи е все едно. Другата сряда сме на концерт на Еванесенс, бях му споменала, че ги слушах в училище много и той ми цъфна с два билета. Щях да ходя с една приятелка, ама тя нещо е мрън положението, та май с ММ ще сме си. Още не съм питала АГ, ма Мис я водих на концерт докато ми беше в корема и нямаше драма.
Покрай годишнината запазихме 3 нощувки на язовир Батак, ММ отдавна е мераклия, ма щото си представя, че ще лови риба...ако иска да мята въдицата, ма нз кой ще укротява кучето, че ще е с нас. Аз исках Сандански, но явно ще е догодина, октомври вече не смея да рискувам. Първият уикенд на октомври само ще ходим за рд на едната ми приятелка на Боровец в някаква къщичка със сауна и джакузи, които 3 от 4 няма да ползваме, ма да ги има  Girl_hide И мисля вече да приключваме с пътешествията и да започваме да се стягаме за Беб, че още дори списък не съм направила, а това никак не е в мой стил  blush
НикогаШ не мож ме накара да ходя на каравана и да спя в чували, палатка и тн да се чудя какво животно ще пропълзи до мен. Обичам си удобствата. Изключение правя само за къщата на село   Wink
Края на месеца запазих час Миленка да ни снима, нямам търпение  heart
Днес преравях на Мис дрехите, разкарах малките, ще ги препращам на братовчедка ми, един рафт освободих за Мистър, имам още малко работа, ма сега съм си вирнала краците и довършвам една статия да не съм капо.
Панде, ми да седи повече, явно му харесва smile
Килими вкъщи почти нямаме, ама още пролетта се прибират и носят на автомивка. Прозорците си викам фирма да ми ги мие и тогава въртим и пердетата, ма те не се мачкат и диретно си ги качвам на прозорците да си съхнат. Октомври като се заседя повече вкъщи ще викна пак фирма да ми изчистят професионално баните и да ми дезинфекцират матраците. Ремонт - пролетта, сега само ще сложим газ, достатъчно голяма инвестиция.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: септември 04, 2019, 15:03:11 »

Фери, голяма си фурия, пу пу

Големи планове имате всички, пожелавам ви да ги изпълните.

Ремонти не ме чакат, защото сме под наем. Пътувания вече не планувам, чакам сополите, а и от следващата събота започвам немски.
Домашни любимци не искам.

Мери, с къща в Гърция.... ще опреш до фалшиви болнични lol lol

Около нас красиви къщи има много. Ама едва ли ще живея в къща. Все нещо има за правене. Девата ще се побърка да мисли какво има да прави. И аз минуси виждам само.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines