Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:12:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека топлият дъх на лятото не свършва... Септ  (Прочетена 81615 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: септември 16, 2019, 10:12:06 »

При нас преди 16.00 часа , не може да се взимат. Нали имат режим, спят и прочие. Проверете го това при вас как е, да няма търкания там с персонала.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #136 -: септември 16, 2019, 10:33:32 »

Добро утро!

Ах и мен ми се свива сърцето за вас, новите в тези начинания!

Нас в началото миналата година ни пускаха до стаята, но след това ни забраниха ( трябва да са самостоятелни и сами да носят отговорност за да стигнат до стаята, да си сложат пантофите, да свалят якето). Еми, при нас никога не е било разрешено да се внасят шишета, тази директива не е нова на ХЕИ, от години е.

На родителските ще се запознаете с госпожите, ще ви обяснят всичко, режими, занимания и пр. По принцип контакта с госпожите не е ежедневен, но винаги е хубаво да изисквате обратна връзка. И аз мисля че до 16:00 не можете да ги взимате, след това.

И моето днес го стоварихме, друго си е втора група, беше пълна тишина и правеха физзарядка, миналата година по това време се адаптираха още и беше лудница. Нагушка си госпожата и лелята, те му се зардваха много, даде им цветенца и си влезна.

Хайде, ще разказвате утре как е минало!

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: септември 16, 2019, 10:37:41 »

Рат, рано е 15, 30 тепърва са станали от сън, не са се нахранили.Ако сте казали 17, отидете в 16-16.15 но не по-рано, не си предизвиквайте нерви от първия ден на градина.

Родителските се правят след после.Защо е така идея нямам.И аз очаквах преди стартирането да има такова чудо, но при нас беше месец след започването.Ще ви кажат програмата по която работят, ще ви обяснят начина на работа, кога и защо ги извеждат и т.н.
Какво да питате не знам, аз вече не помня какво съм питала.
За шишетата, да новата наредба е или от чешма или от метални чашки да се пие.Аз съм за с две ръце, че с тия шишета само си играят по-натам и пристигат мокри.
Първата седмица е най-стресираща, особено като не са ходили на ясла.Ново място, нови хора, нови деца, без вас са, има правила, всичко е различно.После започват да се запознават с деца и учителки, да имат предпочитания, да се вписват и им става по-добре.Макар че моята магарица тази сутрин рева, защото не искала на градина, а после в градината подскачаше около учителката да и обяснява какво била правила почивните дни  crazy
« Последна редакция: септември 16, 2019, 10:51:28 от магито » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: септември 16, 2019, 10:42:08 »

Булче, честит ви първи учебен ден  на вас! smile
Мен това което ме вълнува е дали е акал или ревал. Дали е ял или спал е поправимо. Тези които водят детето, за да ми го предадат, би трябвало да могат да ми отговорят на този въпрос нали? Днес единият път ми отвори госпожата, другият път сестрата. звъни се на звънец. Беше пълна лудница, бяхме последни явно дошли, заради мъжа ми. Решил че там са много чил, и се мотка до последно.  diablo
Маги, напъни се и ти да се сетиш нещо важно за питане. Моят никога никъде не е бил, освен при бабите. Дано не му съсипвам психиката така с това рязко дръпване днес. sad Очаквах да е някак по -плавно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #139 -: септември 16, 2019, 10:51:37 »

За акането не очакавй нито да се сетят дали го е правил, нито да го направи там, те сядат на тоалетни чинии, не са на гърнета. Моето не върши намбър ту там, винаги вкъщи, казва че никой не ака в градината хахаах  явно така са се разбрали! Виж за рева ще се сетят и ще кажат. В началото не им се връзвайте на приказките " аз такова чудо, ревливо дете не съм виждала"- лъжат...

за питането и аз не си спомням, че той ходи на ясла и повечето неща ми бяха ясни вече.

Хахах Маги при нас рева беше вчера, като ревна като магаре че не искал да ходи на градина. Аз пък муньовица се сетих че това дете няма нито пижами, нито пантофи, нито нови маратонки за градина, вчера!Та наотварих го на мола и накупихме всичко набързо, купих му малка количка и му казах че това му е подарък за градината и се кротна.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: септември 16, 2019, 10:54:24 »

тоест твърдят че не реват децата след като влезнат вътре с тях? shok
той може и на тоалетна, на трева и на гърне. Въпросът е че му излиза кътник и е адски запечен. Борим се със сокове и плодов сироп, но сега как ще го правя, като не дават да се внася сок там? crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: септември 16, 2019, 10:59:42 »

Вие сега гледате на децата като на скъпоценност, не че не са, но са 30+ в групата и специално отношение не чакайте.Дали е акал абсурд да ви кажат.Докато са първа група ще ходят с тях в тоалетната, но ги научете да се бършат сами и да си искат тоалетна хартия.После като пораснат ги пускат сами до тоалетна.Реално на работа е една учителка и една леличка, която не е постоянно там.Няма как хем да излизат до тоалетна, хем да гледат децата.Лелката слага и храната, при нас за две групи слага храната, та е съвсем весело.По обед се засичат двете учителки.Питайте каква е политиката за хранене, дали на всяка цена го карат да опита или го оставят да не яде.Аз исках да карат Моника да опитва храната и ако изрично каже, че е гадно да не я карат на сила, да седи гладна, проблема е неин.Но има градини в който ги тъпчат(племенницата я бяха натъпкали и тя после повърна).
Въпросите ще ви дойдат сами този първи опознавателен месец.То може би е за това, за да си избистрите какво искате от учителките. Може да кажете, че адмирирате излизането и в по-студените месеци, но много от родителите няма да са съгласни с вас, хващам се на бас.Отделно ако масово децата не се обличат сами, трудно се наемат учителките да ги извеждат като е по-хладно навън.

Не, че твърдят че не реват, а забравят да споменат, защото в началото всички реват.По-скоро да ви кажат че е бил послушен и не е плакал, това е изключение и прави впечатление.
Борбата за ако в къщи, на място не се носят такива неща, защото децата са много, не могат да се следят и да не вземе някое с алергия да си джурне сок.Тая забрана е от десетилетие поне, от времето на забраната на тортите.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: септември 16, 2019, 11:05:04 »

него не могат да го накарат да опита храна насила-стиска си зъбите като питбул  shok. такова инато създание няма.
тук е село и са малко деца, та се надявам че ше помнят за акането. Инак знае и да се бърше, иска си "салфетка" .
Добре, за борбата за акането извън работно време тогава, предложете някакво природно средство извън сока и сиропа от смокиня и слива. хомеопатия или някоя от солите? всеки препатил е добре дошъл да ме съветва. blum
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #143 -: септември 16, 2019, 11:09:43 »

тоест твърдят че не реват децата след като влезнат вътре с тях? shok
той може и на тоалетна, на трева и на гърне. Въпросът е че му излиза кътник и е адски запечен. Борим се със сокове и плодов сироп, но сега как ще го правя, като не дават да се внася сок там? crazy


не, не , за ревливо дете ще си кажат и още как. За сокчета е абсурд, внася се само за рожденни дни, при нас внасяме торта за рожденния ден.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: септември 16, 2019, 11:14:18 »

не, не , за ревливо дете ще си кажат и още как. За сокчета е абсурд, внася се само за рожденни дни, при нас внасяме торта за рожденния ден.
гледам правилника им към централата им в съответния град,  който важи и за нас, пише че само запечатани бонбони за празници,ама аз това го знам и от вас.
Подаръци им оставих на всичките днес, тук е малко и всички се знаят вътре и общуват.
Маги, той не се справя с обличането, надявам се там да се понаучи. Що годе си вдига гащите и ги сваля, това е.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #145 -: септември 16, 2019, 11:52:22 »

Цитат
Маги, той не се справя с обличането, надявам се там да се понаучи. Що годе си вдига гащите и ги сваля, това е.

ще го научат, моето и гащите не си вдигаше, след 2 седмици в градината се научи всичко сам да облича, даже и чорапи smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #146 -: септември 16, 2019, 12:01:08 »

Ехаааа, чета ви и съм  shok shok shok Ааааааааааааааааа, не, това не е за мен lol lol Много сложно ми изглежда  star mega_chok mega_chok, значи повече няма да се оплача от една шивачка lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: септември 16, 2019, 12:02:48 »

ще го научат, моето и гащите не си вдигаше, след 2 седмици в градината се научи всичко сам да облича, даже и чорапи smile
Мери ми, точно да ти се извиня за топика, който ти нижем днес под носа, ама ти си ме преварила. pardon
Отвратно ми е днес, няма ти рекламирам бебета. nea
Булче, чул те Господ!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: септември 16, 2019, 12:14:43 »

Еми, мен ме плаши утре какво ще става. Днеска им е непознато и /поне Ники/ не разбра много какво става, ама утре като е наясно...рева ще бъде от ставането сигурно.
Аз вече броя часовете да си го видя. Казах на тате към 16 да иде да го вземе, а утре вече аз ще си го прибирам.
Мери ми, днеска ще те убием от тъпотия, извинявай!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: септември 16, 2019, 12:21:04 »

утре че ще реват пак- ясно. Чудо е дете като на Пандата. щом не са ми звъннали още, малко се поуспокоих.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines