Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:48:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2019  (Прочетена 76784 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #165 -: август 29, 2019, 11:53:18 »

Oo Еми не му се коси, те ще му измислят какво да яде, а и да не яде, няма кой знае какво да се направи. Звяр примерно също избира какво да яде там, не желае да яде салатата и не иска и 1во и 2ро да яде, само 1 ядене, стигало му. В крайна сметка имат достатъчно избор за ядене през деня, плодчета, десерти, та страшно няма и най-важното хляб, ако не се яде нищо друго, хляб се яде от всички.

Оле вие доктори, ми аз, записвам час за маникюр и единствен свободен час в 7 сутринта, викам ок, че после излиза жената в отпуск, отивам в 7, две ни записала по грешка. Ама е оправна женица и двете ни натъкми и изпрати в 08:30.

Свекс, дано се подобри Котана, че много ти се събра!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: август 29, 2019, 12:22:34 »

Е, Свекърва тоя верно много безотговорен лекар, ама дано помогне на котката!
Булче,  goodpost
То мойта гадинка, от както съм почнала работа, почна да се буди с мен и едва се разделяме повечето сутрини. Кка ми научава режима не знам /през ден сменям часа на ставане, уж да се измъкна и той да поспи/, ама на 2я ден ми знае ритъма и се буди. Та не мисля, че ще има драма със ставането. Но да видим!

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #167 -: август 29, 2019, 12:28:23 »

Ясла и градина са коренно различни места! Не е въпрос на боледуване. Кокона не е боледувала системно нито на едното, нито на другото място. Въпрос е на подход от персонала, въпрос е и на възраст на детето.
До 3 години търсят родителите. Едва след това някак създават кръг от себеподобни и имат нужда от такива. smile В градината са на набори, а не сбирщина от бебета до 3+ годишни. Имат сходна моторика най-малкото. Не са толкова опасни един за друг. Свекърва ми нали работи в ясла. Разказва как големите само профучавайки покрай бебетата вторите се извъртали и се строполявали на земята. Няма как при такава разлика да имат еднакви занимания и игри, имат и допълнителни (платени или не занимания).
Персоналът също е ключов! Все повече млади учители има за разлика от лелите в ясла, които са пред пенсия в най-добрия случай. Едните са педагози, другите са сестри.
След месец и моето сърце ще е свито! Хубаво е, че има познати дечица, с които се надявам да са заедно. Дребният едва ли много ще ходи в началото, но яслата ще ми е опция за ходене по институции и интервюта за работа.

Леле, маникюристка да почва от 7! За първи път чувам Bravo Явно при нас са си надвили над масрафа и не им се занимава.
Свекърва, дано котето бързо се оправи!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #168 -: август 29, 2019, 12:32:27 »

Аличка, първа група са малки, те на Ратауй и Еми ще са първа група, те половината в първа не са ходили на ясла и не са адаптирани, та малко първия месец е като адаптация на ясла. Ние миналата година като го заведохме в първа група, си влезна като пич, седна си до най-добрия му приятел, а около тях рев, не се впечатлиха, но са гърмяни вече. За съжаление в София положението с госпожите не е така, при вас е по-добре, нашите са една млада и една възрастна, възрастната я махнаха сега, макар че ние бяхме много доволни, но се пенсионира.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: август 29, 2019, 12:39:20 »

Днес нещо ми досажда малко Бамбук, та нямам търпение да е понеделник, поне да е разнообразие в ежедневието. Закуската е там, носят си я от вкъщи. Но сигурно ще му давам и вкъщи мляко с бисквити, защото ще го видя в 7:30, а май закуската е в 8:30. За обяд дано яде, че струва по 3,50 евро на ден. Детски за сутринта сме приготвили.

Голям кеф беше като си ходеше на ясла. Макар, че там за 4 месеца само 30 памперса употребиха. Сега ще ходи по гащи. В началото го подозирам, че ще стиска, но като цяло казва "люлю" (така казват пиш тук). За другото се крие и дебне да не го дебнем. Там за сега е сложно. Дайте идеи. Не го е страх от тоалетна, защото пишка там прав и си пуска сам водата. И гърнето си ползва, ама само да пишка. Пробвах да стои по голо дупе - свърши си работата на килима. Такива разни истории.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: август 29, 2019, 13:04:20 »

Панди и тук стискаше по голяма и ревеше. И така месеци. Накрая ще му писне да се мъчи и сам ще си седне и за голямата нужда, ще видиш. Давай му повече сок да не може да стиска или нещо за ядене от което знаеш че се разхлабва. Като усетят дебелия край и сядат на гърнето.
Тоз дребният беше по прияързан към баща си. Какво му стана - от месец и нещо е като лепка за мен. За късмет точно преди градината.. ама каквото такова.
Булче за хляба си права. Той и тук не ще ни салата ни плод. Да се оправя.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: август 29, 2019, 13:07:45 »

Привет!

Все нямам време да се разпиша и да ви чета, а започнахте да ми лиспвате smile

За градината няма какво да кажа, късмет пожелавам. Аз съм била от проблемните/повръщащи деца, та съм ходила мисля 3 седмици на детска и даже по-малко на предучилищна (тогава не беше задължителна). Разликата с брат ми, който си трръгна още на 3, е че той е дотста по-спокоен от мен (в училище например). Но пък не мога да кажа, че социално ми е повлияло.

Много жега! Не обичам София през август... Другата седмица май мак ще се класираме за малко моренце и просто нямам търпение!

Иначе съм подхванала много неща наведнъж и съответни нищо не е достатъчно ефективно. Мотивацията ми малко се е загубила, та се чудя как да си калявам волята.

Наближава и годишнината ни от сватбата и намерих някакъв много интересен/странен ресторант https://www.tenebris.bg/#expectationbg Яде се в пълна тъмнина и не знаеш какво точно, има опция за месно, рибно или вегетарианско меню. Някой ходил ли е?

Свекърва, дано се оправи котето, знам колко е тежко и това с ветеринарите, наитина просто човек трябва да се надява да не му се налага.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #172 -: август 29, 2019, 13:48:04 »

Булче, то и тук има по-млада и старша учителка по групите. Няма как две млади да ги хвърлят в дълбокото blum Въпросът е, че във времето принудително взеха да ги пенсионират. Имаше доста сърдити естествено. Това стана и в училищата, засегна и директори. Баща ми ги нарича динозаврите в образованието. Имат страхотен нюх и богат опит, ама си трябва път на младите.
За съжаление в яслите заплатите са ниски и няма как да са привлекателно място за работа. Млад човек го интересуват парите. Не оценява чак толкова двата месеца отпуск.
Бубе, интересно звучи за кулинари и всеядни. За такива като мен би било същински ад да не знам какво опитвам. Гледам снимките и ми стана смешно как са подредили храната в чинията. Нали е на тъмно? Какво значение има дали готвачът е ползвал линийка или е наринал всичко с права лопата funnytooth
Захванах "Дяволското гърло". Да не казвам откога се каня blush Много ми е интересно!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: август 29, 2019, 14:47:15 »

Тоз ресторант и за мен не е ! Каквато съм гнуслива, трябва да виждам добре поне финалния резултат в чинията си.
Али , аз такъв тип сериали не мога да гледам. Бъзла съм.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #174 -: август 29, 2019, 14:56:22 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

На мен тази идея за хранене на тъмно ми допада, предизвиква определено координацията на сетивата. Но се спуках от смях на коментара на Али

Нали е на тъмно? Какво значение има дали готвачът е ползвал линийка или е наринал всичко с права лопата funnytooth

lol lol lol

Бубе, ако ходите, искам отзиви good

И аз съм в чуденка за подаръка за година 3, не искам пак билети за концерт, а на там вървят нещата  blush blush blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #175 -: август 29, 2019, 18:41:03 »

Аз съм гледала филм със среща на двама на тъмно, нещо като опознавателна, втора или трета. След вечерята, като отидоха на светло, бяха яко намацани и изпохлепани с храна. Мисля, мацката реши, é е по- практично да яде с ръце, вместо с вилица. Изобщо не го отчетоха като добра идея. Wink
Ина беше водила Фабио на някаква годишнина в такъв ресторант. Нейните впечатления тогава бяха много романтични и ми се върти, че освен на тъмно, яли и на пълна тишина. Та тя казваше, че трябва да се преживее.
Не е и моето място. Едно време правехме разни състезания да нахраниш другарчето си с паста, ама и двамата сте с превръзки. Не искам, даже не ми беше забавно.
Котката си отиде, приспахме я. Изживявала е последните си дни, имала е огромен рак на белите дробове. Тя беше почнала да линее и слабее от пролетта, ама аз си мислех, че е от старост, защото иначе си хапваше добре и дебнеше гущери и гълъби по терасата. Поживя си добре, лек да и е пътят сега. При първото водене в болницата, вечерта сънувах свекър ми, който каза, че ще я посрещне и ще се грижи за нея. Той беше единственият роднина, дето я беше харесал приживе. Та е в сигурни ръце. Мъчно ми е, но нямаше как да и помогна.
Не мисля, че бих си взела пак животно вкъщи. Има цяла глутница улични, вероятно ще храня понякога тях.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: август 29, 2019, 18:59:22 »

Да тича свободно Сияйна по вечните полета. Ще я запомним с добро.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: август 29, 2019, 19:09:40 »

Да почива в мир клетата душичка!
По същата и много други причини, не бих взела и аз животно вече вкъщи.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: август 30, 2019, 07:35:01 »

Свекърва, съжалявам за котката  cray ! Ще си останеш с хубавите спомени от нея. Много бързо се замисли за нов домашен любимец, дай си време. Аз чак сега започвам да се замислям за нова котка, бих и искам да си взема, но не знам дали ще го направя, предвид че ще мигрираме и наще пак ще я изпуснат... не искам да последва съдбата на Моли.
Днеска ми е последен работен ден, дано да мине бързо и леко! Колата ми е готова /има за правене, ама ще издържи уж/.
Бубе, тоя ресторант и аз му се чудих, ама 80 евро на човек, нещо ми се досвидяха. Иначе бих опитала, много интересно ми звучи! Ще чакам отзиви.
Лек и успешен петък на всички!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #179 -: август 30, 2019, 08:10:58 »

Ех свекс, много бързо се развиха нещата  sad ! Ще липсва Сияйна! heart

Сутринта се събудих в главата с тази песен https://www.youtube.com/watch?v=nqAvFx3NxUM, не ми излиза от главата. Да ви е лек и спорен деня! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines