Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:16:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2019  (Прочетена 76791 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: август 28, 2019, 09:49:31 »

Еми, аз съм на същия етап. Чудя се от кога да го пускам, кка ще стане номера с адаптирането, абе от 10 дни само простотии мисля.
А още не сме ходили на море, ама като има толкова неизвестни не мога да се отпусна и да мисля за положителното.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: август 28, 2019, 10:49:17 »

Здравейте!

Аз това не го мисля, тръгва в понеделник. За адаптация те ще ми кажат как върви. Първият ден едва ли са му предвидили повече от час.

Ние се радваме на може би последните топли дни.

То няма вече млади булки, които да се впечатляват от свекървите, та затова.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: август 28, 2019, 11:00:02 »

Рат, пиши по често!
Панди, за адаптацията по скоро и аз съм непукист. А и ще видим как процедират те- в крайна Сметка ни е първото дете, ни последното. Сториха ми се мн ок по телефона.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #153 -: август 28, 2019, 11:00:21 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Рататуйче, добре си се завърнала.  girl_wink

Дами, искам да ви споделя, че гледането само на цифри без да си бил на място води до заблуда. Всъщност картинката е черна, но не толкова, първо. И второ оказа се, че имаме доста по-сериозни проблеми с организацията на производствените вериги, които бъркат и водят до изоставане повече от фалшивите болнични. Та сме се заели сериозно да се стягаме, че лафът за главата на рибата се оказа верен.

Днес ме информираха, че ще се включим в едно извънредно изложение girl_impossible girl_impossible girl_impossible Което ми съвпада с Мадрид, толкова смотано се получи, сега ми отпадат самолетни билети, хотел girl_impossible girl_impossible girl_impossible Направо не знам как ще го отреагирам. girl_impossible

За детските градини не мога да се включа, но ви пожелавам успех girl_wink

Булче, допреди две-три години всеки летен уикенд ми беше такъв, сега два-три поредни такива ме изморяват страшно много и после не мога да се възстановя Girl_hide

И на работа се изморявам, усещам, че тялото и мозъка ми остаряват бавно и славно lol lol Аз преди 6-7 години и аз сега сме двама коренно различни хора по отношение на физическа и психическа издръжливост. Да не говорим, че събота работих, за да имаме анализи и справки за фабриката. В неделя щях да пукна, бях на косъм, усещах, че душичката ми излиза cray Така че от 5-ти до 8-ми отивам на почивка и въобще не се замислям. Да дойде някой да ме сменя, щото накрая вярно ще дам фира cray nea
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: август 28, 2019, 11:10:01 »

Еми, от кога тръгва твоя хубостник?
Панде, при вас адаптацията ще е по различен начин, той нали вече има опит с детска. Няма да му е съвсем ново.
Аз като гледам на една приятелка как всеки ден повръща в градината, щото се напъва, а ходи вече 6м и ми става лошо. Само това ще ми липсва сутрин-дране и ревове.
От както нямам свекърва си живея много спокойно и без излишни дразнители.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: август 28, 2019, 11:33:01 »

Рат, ама недей гледа иЗключенията. Има деца които не са за детска, но то ще е толко очебийно, че сама ще се усетиш. Приятелският пример е вреден, затова гледам и да нямам в средата си за излизане, хора с деца. Звучи грубо, но при мен действа. Една имам с дете и ме натоварва до немай къде.
Милвнски, тия билети и хотел не може ли да се сменят датите им за по натам?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #156 -: август 28, 2019, 13:51:10 »

Мда, и аз съм на същата вълна tease Документи, бумащина, тичане по жегата... Стискайте ми палци за утре!
Да ви кажа - мен жестоко ме натоварват приказките на повечето майки. Още с първото дете някак си се отделихме такива, които ни интересува нещо по детските въпроси, отговарят ни и темата приключва. Не може 24/7 всичко да се върти около детето. Не е полезно за него, както и за майка му. Та и сега общувам основно с майки, които имат хобита, интереси и мироглед над нивото на памперса. Та! Тези дни, искам или не, общувам и с други. Малко ми е с усилия, но в свободно време отдъхвам.
Не бях сядала да шия от преди ремонта. Вчера имах малко време и се насладих.

Еми, практически съвети - сложи надписани торбички за мръсни дрехи при багажа на детето. Разпитай ги за температурата в помещението, но някак предполагам как няма да има нужда от ватирани пижами зимата. До градината Кокона я водя с два ката клинове зимата, а там сваляме горния, за да е с тънки дрехи вътре. Пантофите гледай да не се пързалят и да са с плътна подметка, ако е мокро по пода.
Мери ми, хубаво е, че си готова да чуеш и другата страна, за да стигнеш до такива изводи в работата good Сигурна съм, че ще измислиш работещ вариант.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #157 -: август 28, 2019, 16:16:57 »

Миленка, малко сте изпуснали работата покрай вашите отпуски funnytooth
Нека погледнат финансистите дали няма и други причини за изоставането освен болничните и човешкия фактор. Малко обаче ги помързява да си размърдат мозъците и карат по най- лесните пътища, много умеят да шикалкавят и да прехвърлят вина Wink.
Не се хаби толкова, всичко е поправимо. И планове се актуализират, и хора се мотивират или се търсят нови smile. Няма лесно по върховете.
Казах ти аз, че няма как да е само от болнични изоставането. Така се трупа опит good.
Пак по Германия ли ти е изложението good? Дано успеете да отложите Мадрид за по- нататък, е адски топло там и ще се скапете. В цялата Западна Европа отново пъшкат, че нали и климатици нямат по домовете.
Котката не е добре, не ще да яде и да ходи до тоалетна, Родният го "изписват" утре, да чукна на дърво, върви към подобрение. Нямам сили да се ядосвам за точенето на касата, ей го на, как се налага да влезеш в схемата.
Днес отидохме до друг ветеринарен лекар, човек дето си гледа с кеф професията. Животното не гъкна, не прави бели и я прегледа обстойно. Спря антибиотика и каза, че просто е нямало смисъл от него, при положение, че няма температура и дробовете и след слушалката са чисти. Утре ще я гледа на видеозон и ще изследва кръв, за да може да вземе решение какво ще се прави. Имам някакви плахи надежди за 9- тия и живот и дано прескочи трапа.
Ходих и по светски събития Wink Дъщерята на покойната ми приятелка е тук с малката и двете кукли Мон Лили и Ная. Хаха, правих кукленски поли ту- ту, щото всичко Мара втасала, но съм загубила някъде мерките на близначките, та останаха без трика за да са съвсем като истински балерини. Меря аз талии и дължини, а госпожицата ме гледа изумено и ми обяснява, че куклите не растат, и трябва да зная кое колко е, щом вече един път съм им шила рокли. Така де, истина е, че не растат, ама аз нали старея и забравям Wink
Готова съм и с копринената блуза, приятелката ми е много доволна. Втори път се не хващам с толкова скъпи и капризни платове. Ший си вискоза и памук, къде се буташ в най- трудното, ама на, дай да се изфукам с вкус, щото и плата лично го избирах и поръчах от Хасково- хем коприна, хем бял, на всичко отгоре кенар, че и на райе за разкош Wink. Дано поне я носи година, че при всяко пране и гладене на пара се свива.
Рат, радвам се, че се показа, домъчня ми и на мен за теб.  heart
Не се притеснявайте предварително за адаптацията, като му дойде времето и ако има защо, тогава ще му търсите колая. Навремето моите ходеха с три четвърти чорапи и бермуди и над тях с грейка през зимата и  дебел панталон през по- топлите дни, които там сваляха. Добре е дрехите и пантофите да са с ластици, да няма тесни вратни извивки и ръкави, цип, вместо копчета и суитчерите да са без качулка /другите деца им пълнят там боклуци и играчки/. Момченцата редовно обуват панталоните обратно /задното отпред/ почти до първи клас, та е много практично да има на всички нещо за отбелязване кое за къде е. Искаха дрехите да са надписани, сега го правят с маркер на етикета, аз бродирах едни готови текстилни картинки за разпознаване. Има и други трикове, ама са за зимата чак, сега това се сещам.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: август 29, 2019, 07:20:05 »

Добро утро!
Закуска няма да ви търся, яжте каквото намерите blum
Аз нямам търпение да минат днес и утре, по план събота трябва да пътувам, ама вчера се оказа че колата ми пак е за ремонт и ще видим кога ще смогнат да я оправят. Дано е бързо!
Мери ми, нямате ли застраховка за отмяна на пътуване, ако не успееш да промениш датите?
Свекърва, успех и на родния, и стискам палци за котката!
Мен вчера ме усени идеята да не го пускам на градина, та имам нужда май някой да ми набие шамарите, ама ще видим.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #159 -: август 29, 2019, 08:44:52 »

Рат, случайно съм първа за набиване на шамари, ама нямам сили Wink Само си спомни какъв зор е да намериш място и може да ти минат мераците да се отказваш. Нищо не пречи да опиташ и чак тогава, ако не върви да търсиш изход. От ясла го спаси, спести му вероятно някое и друго боледуване, но все някога трябва да тръгне. Не е фатално да изчакаш още 2 години и направо на предучилищна или на езикова половин ден. Едва ли ти е хрумнало просто така, сигурно има плюсове, които ние няма как да знаем и оттам пък да можем да преценим. Моето мнение е, че ако има начин да ходи половин ден някъде, това е най- доброто за детето.
Тази сутрин уж имахме договорка с ветеринарния да гледа котката на видеозон, ама той се объркал, че е първа смяна, та само мъчихме животното да го разхождаме. Та следобед, в най- големия пек, пак. Гадости все...
Хайде, пък дано и хубави работи вземат да ни се случват на всички! good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: август 29, 2019, 08:56:38 »

Рат, не се излагай. Нека се разнообрази и детето и ти.
Какви са тия доктори дето не си знаят смените, а и да се е объркал, телефон за връзка що не е взел??
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #161 -: август 29, 2019, 09:28:53 »

Р какво ти става не знам... като изключим боледуванията, плюсовете на градината са много.

Вчера си мислих много неща които ние направихме, за да мога да дам съвет при стартиране и адапатация в градината:

1. Стартиране на 16.09, препоръчвам го, понеже дечицата всички стартират на куп, като изключим рева, всички са здравички в началото и не падат като круши, понеже е топло стоят навън
2. Бахови капки за адаптация на градина, не знам колко  действат, но е факт че от как почнахме да ги даваме спря рева, но едновременно и точка 3 почнахме да практикуваме, та двете в комбинация са препоръчителни
3. Водене от бащата на градина. Докато аз ходех ревеше като заклан (това в началото), в момента в който ММ започна да го води спря. Даже си измислиха песничка и докато вървяха си я пееха "Раз,два три, смело ний вървим, към градината, да се веселим"
4.Сутринта да се води закусило детето, гладен и ревящ, не е добра комбинация
5.Сутрин, особено момчетата, не са най-щастливи че ги будиш. За това си подгответе достатъчно време да ги разсъните, Звяр винаги го будя тихичко, с целувки, между ставането и тръгването има около 40 мин, предварително съм заредила на ТВ "Пламъчко и машините", гледа около 15-20 мин, облича се, без бързане, спокойно и без напрежение.Ключово е, да знаете
6. Госпожите и лелите. Трябва в началото да им дадете 100% доверие, винаги да сте усмихнати, да ги поздравявате, да ги изслушвате, да ги питате как са? Като ги взимате, питайте децата как са били днес, дали са яли, дали са се социализирали в игрите, ако направят забележка за нещо което трябва да се коригира, благодарете им че са ви дали обратна връзка
7. Другите родители, поддържайте добри отношения с останалите родители, поздравявайте ги, говорете си с тях, споделяйте опит, не спорете за дреболии в групите (фейсбук)
8. Дрехите не отбелязваме, като се загуби някоя, я намираме като споделяме в групата че е попаднала при нас.

Това работи при нас, успех на всички малчовци!


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: август 29, 2019, 10:00:27 »

Приветствам всички точки на Булчето. Аз съм работещата от вкъщи, но ако видим че и тоз реве кат заклан, ще го води баща му. Малкият няма проблем със ставането, големият има. Та ще видим. То май имам две деца.
Не ми се социализира с родители, с учителите нямам проблем. Но ще преглътна интровертната си страна.
За баховите есенции- при него и при нас не действат уви. Години наред сме пили какви ли не комбинации. При него действа нормокинд или нещо от сорта св казвашв- смесена поведенческа хомеопатия.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #163 -: август 29, 2019, 10:28:47 »

Еми, вероятно е отписал котката и в крайна сметка не сме му само ние на главата, че чак по телефон да ни търси. Мислил е за петък, защо каза "утре", така и не зная. Смените му се редуват през ден, още повече, че дели кабинет с другия лекар и няма как да ги обърка.
Бе, лекар да не ти трябва, ни за човек, ни за животно...
Да, ако детето е капризно към храна, добре е да закусва вкъщи. НИ2  откарваше чак до следобедна закуска без да яде там насила. Сядал на масата, но само гледал и ако случайно имало нещо по негов вкус, чак тогава опитвал. Това ми беше довело неприятности с другите родители, щото децата гледали от него и копирали, ама той си беше известен и с рева до края, та май свикнаха в последствие. НИ1 беше дете - мечта във всяко отношение в градината. Няма еднакви деца, всяко преминава различно през този етап.
Виж, майките сме всички със свити сърца, ама....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: август 29, 2019, 11:45:14 »

Свекс, колкото и да се убеждавам че лекарите не са много от човешкия род, дори нашите безплатни лекари , звънят при дублиран час или сбъркана смяна за да предупредят. В крайна сметка това са си пари и време. Дано котето се оправи, хората съм ги отписала отдавна като човеци.
За злоядост- този не е злояд а е силно избирателен , както описваш твоя син. Може да не яде цял ден, ако няма марката пюре, която иска. Предполагам ще прави стачки и той, ама тази тема не ме притеснява- ще вде вечер у нас.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines