Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:31:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2019  (Прочетена 76794 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 23, 2019, 07:43:38 »

Свекърва, веселба е у вас.Майка и татко направиха такъв ремонт преди майка да се Пенсионира.Оправиха банята из основи, прекараха газ, оправиха кухнята и терасата към нея.Както тя се изрази, това е за тоя живот от тук нататък, който иска да ремонтира.Поне основните неща са и нови и чисти.Остават едни тапети да се сменят тук таме, ама не са болка за умиране те.

Петък е  yahoo yahoo yahoo Ще почивам цяла седмица.От нова година не съм си взимала отпуска по-дълга от един ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #136 -: август 23, 2019, 09:59:31 »

Хаха, Маги, така си мисля и аз, но в повечето случаи се оказва, че хич не е за последно. Едно време уреди и мебели траеха по 30 години, сега след 5 са за смяна. Едно е вярно, за следващия ремонт ще трябва помощ от млад човек - то носене, проучване, ровене, поръчване, получаване е голямо тичане насам- натам,  складове и големи магазини са извън града. pardon
Сватовете се изхитриха, прехвърлиха всички имоти на дъщеря си и с чисто сърце я товарят с отговорности. Wink Мисля, че от вилата и НИ1 има дял, да си знае и той funnytooth Ей сега се сетих, че правиха тези неща точно на 85 годишнината на майка ми и аз много се ядосвах, че го ползваха като причина НИ1 и М. да не присъстват на семейната сбирка.
Хаха, като им се оплаках, че правим ремонт, нехайно вметнаха, че е крайно време да се вземе решение какво ще се прави с вилата им, щото вече не ходят там, а се иска да се поддържа, тревата стигала до пояс и щели да се навъдят змии. Докато беше НИ2 в София ги водеше с колата и организираше сенокос срещу ключ за някоя и друга сбирка с приятели и барбекю извън сезона, ама вече явно няма мераклии роднини, изнесени са по чужбина. Много подобни проблеми ще изникнат в близките години crazy
Значи, най- важни в тоя живот са съседите.  Wink Днес нямаме тоалетна, докато майсторите са тук и те са така любезни да ни приемат при спешни нужди. blush. В парка има химическа, ама все пак...
Хайде, хубав петък и приятни почивни дни! Аз стискам крака и не пия вода Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: август 23, 2019, 10:23:22 »

Затова имаш ли добър съсед, го коткаш повече и от роднина. Стисках зъби и търпях всичко в апартамента, но сега имам силна ръка карти там.
На село е малко по разлчно но пак е ужасно важно. Друг тип отношения са.
А за ремонтите и проучването- на нас голяма част от времето за ремонт, ни е отдадено на обикаляне и проучване, но първо гледаме дали не можем да се справим онлайн. Наистина си трябва сила и време. А и някой да наблюдава майсторите после. Сега ни слагат дограма, стискаме палци на ръце и крака да се промени "климата" в помещението, че зината си е студено в планината.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: август 23, 2019, 12:48:21 »

Здравейте!
Вчера ходихме да пазаруваме дрехи за Бамбук за градината. И още не мога да си обясня защо махнах етикетите на част от тях преди да ги в пробвал.  Да знаете дънки и суичъри от Primark 110см са ок за дете високо 104 см. Но блузите с дълъг ръкав и анцузите (долнища) са огромни. Все пак не на всички анцузи съм махнала етикетите и ще ги върнем. Само дето е много далеч и е егати разкарването
Като ми се случи такова умопомрачение .... Не знам направо lol  blush huhhuh.gif diablo give_rose Oh my ... pardon Oh my ...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: август 23, 2019, 13:48:40 »

Панди- за да си намериш грижи нови, затуй си ги махнала.  Girl_hide
Момичета, имам няколко прочетени това лято книги, за Предай нататък. Ако някой ги иска, да ми пише на лично да му ги пратя безвъзмездно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #140 -: август 23, 2019, 14:45:30 »

Като ми се случи такова умопомрачение .... Не знам направо lol  blush huhhuh.gif diablo give_rose Oh my ... pardon Oh my ...
А, има и по- лошо funnytooth Аз хем махнах етикет, хем и изпрах две блузи с ясното съзнание и уговорка, че ще ги върна и подменя с други. Ама както си бяха на купчинка след меренето и хоп - обработих ги. Направо все едно дяволът ме подбутна. Усетих се чак като пуснах пералнята blush diablo. Хихи, после ги подарих със запазения касов фиш и намачкани етикети, като доказателство, че са чисто нови в пряк смисъл. smile smile
Да, забравих за надзора над работния процес, много е важно също. И финансирането, де blum
Пих кафе с кеф, имаме тоалетна с ново клекало и работещо биде, италианско при това smile. Колко му трябва на човек да е щастлив Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: август 24, 2019, 08:07:50 »

Ама точно все едно дяволът ме побутна. Все пак сменихме 4 от 5 анцунга, и се успокоих smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #142 -: август 26, 2019, 07:34:05 »

Привет в новата седмица!
Де когото видя и говоря с него, все гадости са се случили- кой болен, кой много работа, кой с кого се скарал...
Та и ние да не останем назад. Тъкмо НИ2 малко се съвзе, котката нещо се закроти и не е както трябва. Кашля, не яде както обикновено, не додява, само лежи. В събота я водихме на лекар, нищо не можа да каже, хакна и антибиотик и да я наблюдаваме. Накрая на прегледа животното пощуря и изпадна в някакъв стрес и надра Родния яко. Захапа му пръста до кокал, та после и той по спешни кабинети за превръзки, антибиотик и тетанус.
Скоро не бях се сблъсквала с родното здравеопазване, трагедия ви казвам. Докторът седи на един стол и раздава заповеди, някакви младоци се моткат и хич не им дреме, а на сестрата звездите и говорят. Почна да приказва, че лошите хора се прераждали в животни и продължавали да вършат злодейства, та и нашата котка така- в следващият си живот щяла да е човек, на когото обаче ще правят гадни номера и ще е нещастен, за изкупуване на греховете. Превръзката на младия доктор падна още докато я правеше, после сестрата се опита, ама нагърчи лепенката и изобщо не преметна бинта, та пак нищо не стана и се наложи вкъщи аз да слагам върху нея нова. Хубаво, че съм ходила по сандружинки.
Вчера пак по лекари, котката живна, но не е ходила по голяма нужда и днес пак ще я водя. Човешкият лекар от събота е станал пациент на собственото си отделение, видяхме го с набучен абокат и да се подпира на бастун. Дежурният лекар реши да "вкара" в пътека драния ми мъж, но поне имаше адекватни съвети и изрядна превръзка. Хаха, накара стажанта да разреже пластмасовата част на една спринцовка и да направи нещо като шина на пръста, да го обездвижи. Младокът взе, че се поряза и хайде и на него тетанус и манипулации, как ще става хирург и как ще реже с големия нож, не зная.
Поне тържеството на леля мина много добре, посмяхме се и си припомнихме разни истории, после държа реч и всички  *THUMBS*се разревахме, та имаше от всичко. Брат ми също бяха предвидили допълнителен подарък, освен общия и тя наистина се изненада и зарадва. Много и се иска на жената да продължим да се събираме и да си пазим роднинските връзки. heart Предвидила съм един сериозен разпит за корените ни и на обединяване на снимковия материал от нея и майка ми, ей така, да се знае от поколенията. Братовчедите са много музикални, леля също пее все още и накрая завършихме с наздравицата на Травиата, кой колкото може Wink. Хаха, тяхната страна все са учители, я по музика, я по езици, та в общи линии не спират да говорят, да обясняват и разясняват, че и да повтарят. Правнукът се държа повече от прилично, цял час прехвърля капачки от една чаша в друга, после спа и все едно нямаше бебе на 14 месеца.
Няма как, брат ми отново го извикаха за раждане спешно, защото нямало лекар, който да води нормално раждане в дежурния екип. Просто не знаели младите как става тая работа, чак не ми се вярва Oh my .... Е, теоретично знаят, но практически се шашкали, щото нещо такова се случвало изключително рядко pardon.
Та така, спокоен ден, може и скучен, ама най- вече да сме здрави ние и околните
« Последна редакция: август 26, 2019, 08:16:28 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #143 -: август 26, 2019, 08:48:32 »

Добро утро!

Сядам си на бюрото след 4 дни хайманосване. Такъв маратон не бяхме правили сигурно никога. Започнахме от четвъртък, заминахме всичкото шефове на чело с шефката вожд в Пловдив. Там цял ден обиколки, срещи. Вечерта бяхме на ресторант и откарахме до малките часове,спахме в служебния апартамент, та и там до късно сладки приказки. Ние с мм останахме в Пловдив и петък и след работа тръгнахме към морето.Вечерта пак до късно седяхме на вечеря, един приятел си купи апартамент там та ходихме да го видим. Завиждам му, взел го е без пари почти, на плажа на Каваци, в затворен комплекс с басейн. Събота отидохме на плаж на Смокиня. Сядаме в супер якия бар, гледаме празни шатри, с хамаци, пейки, абе разкош. Чакаме, чакаме някой да ни обслужи, никой не идва. Оказа се че бара са го запечатали от НАП, но явно за да не седи празен си го поддържат с народ. Изпратиха ни да си пазаруваме от магазина да си купуваме за пиене, мм вика сбъднаха ни се ученическите мечти  lol, седиш на бара, пиеш на цени от магазина хахах. От там се оказа че няколко мои приятелки са наоколо и ни се присъединиха. Припомнихме си как преди 10г си висяхме и лежахме по цял ден на плажа, жалко че беше червен флаг и огромни вълни, цопнахме се за малко на края, водата беше чай, времето разкошно, подухваше вятър и беше много приятно.
Вечерта отидохме в един ресторант на марината, много хубав, с прясна риба.От там отидохме на дискотека, ей толкова не се бях забавлявала отдавна, явно защото дискотеката беше на плажа, масите в пясъка и не се чувстваш стиснат от всички страни и не е жега.

Та обобщение, за три месеца на три морета  laugh, ако можехме да направим комбинация от: турското обслужване, българските плажове и гръцкото море, щеше да се получи перфектния курорт  girl_wink.

Леле свекс, и вие яко сте се подредили, котана на колко години стана? аз събота сутринта се събудих с поддуто око, оказа се ечемик, който слава богу до края на деня сам се спука, но ще трябва да капя капки, че май се зарази окото сега... Как така не знаят да израждат??? Та акушерките могат да израждат,лекари не могат...

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #144 -: август 26, 2019, 10:16:07 »

На 14 е котката, средно 14- 16 живеят, някои откарват и до 25, но са единици.
Ами по частните клиники все са с проблемни бременности и дори и да започне нормално раждане, младите доктори се страхуват да го водят сами, да не се получат усложнения, защото нямат практика. Като погледнеш познати, все са с операции родили, тук - таме някое изключение, как да се научат? Едно време казваха, че бебетата сами се раждат, само трябва да бъдат хванати да не се изтърсят на цимента, а сега и те се били измързелявили  Wink.
На тържеството имаше още един лекар към пенсия, кардиолог, той казва същото - младите има откъде да четат, много знаят, справят се с техниката и разчитат на нея, но при екстремни ситуации и оставени сами, губят ума и дума. Отчитат разпределението по села и населени места без болници като голям плюс от миналото, защото така са придобивали опит в общата медицина. Сега, хоп, направо специалност и в място, където има на кого да разчитат да вземе решение, за добро или зло. Пък и не всеки си дава занаята, дето се вика, ама това само аз си го мисля.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: август 26, 2019, 10:48:26 »

Здравейте smile

Ние имахме спокоен уикенд, само дето девата снощи искаше да подрежда гардероби.
Вчера ходих в Музея на мебелите. Беше включен в един комбиниран билет от миналата година, който важеше една година. ММ реши, че не му се гледа и слуша за Сиси повече и ходих с една приятелка. Много добре си изкарахме. Следобед се разходихме до Партера. Има готини влакчета за дребосъци, но Бамбук искаше само на едно много скучно. Което не е лошо. Все някой ден ще се усети и ще трябва да заобикаляме Пратера lol lol

Хубава последна августовска седмица на всички
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #146 -: август 26, 2019, 14:00:33 »

Седмицата ми започна сравнително спокойно и дано така е до края!
Дойдат ли големите числа в календара и малко мръдвам психически crazy Всички плащания ги следя аз. Сега подготвям и неща за ясла и градина. То не са документи, изследвания, та и промоциите даже, че да пазарувам за есента. Нещо се бях шашнала как нямам никакво време, ама пак смятах срокове и всичко документално би трябвало да се нареди без да го ръчкам.
Пък за покупките - много се дразня как зимата няма по-тънки дрехи. В градината е топло и не става за пуловер с Рудолф например. pardon За бански, очила за плуване и прочие - да не говоря! Пролетта едва намерих раменки, че нашите се спукаха.
Свекърва, факт е, че мразените навремето разпределения са имали много плюсове. Сега хора с образование се подмятат с посредствени професии, защото няма кой да им даде шанс да натрупат някакъв стаж дори само на хартия.
За раждания в частна болница и аз се нагледах все на случаи от дебелите книги и как дори опитни лекари се изприщваха на моменти. В петък се видях с док и понеже бях по-рано, успяхме доста да си поговорим. С жена му се ококориха кога мина това време и колко са ми пораснали децата. smile В прав текст ми каза, че не съм за трето. Криво ми стана, макар тия работи да са ми ясни от преди. То не че и сме се засилили...
Булче, ти съвсем по тийнейджърски си изкарала lol
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: август 28, 2019, 08:29:14 »

Здрасти!
Аз ни в клин, ни в ръкав, ама ми залипсвахте и викам да ви видя. За сега само се записвам, а като мога ще чета.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #148 -: август 28, 2019, 08:36:36 »

Здрасти!
Аз ни в клин, ни в ръкав, ама ми залипсвахте и викам да ви видя. За сега само се записвам, а като мога ще чета.

ееее да обърнем нещо!  Bravo

Вчера само дебнех някой да се разпише да тръгне лаф, ама нищо! Вече и със свекuрвенски теми не се разписваме  badgirl

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: август 28, 2019, 08:57:08 »

Аз съм недоспала и чета с едното око! Мъж ми си прави течение доде спи, че му било топли. Мен така ми е студено и ставам до двете нули през час. За следващата нощ , му казах ако иска да му е хладно- само на двора със спалвн чувал.
Подготвям малкия за градина и приемам практични съвети относно облекло и адаптация.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines