Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:43:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2019  (Прочетена 76788 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: август 20, 2019, 14:08:52 »

Тук съм, но имам ужасно много работа.Малко хора сме, много работа е и изнемогваме.Добре че другата седмица ще отлитам.

Аз съм била веднъж шеф в живота си, работех в много коректен колектив и не ми се е случвало да имам проблеми, но като работник съм много коректна и очаквам същото отсреща.Ако имам проблем си казвам, ако трябва да отсъствам казвам.Работила съм с къси срокове и много болна, после съм ползвала компенсации.Не съм си позволявала, заради лични проблеми да отсъствам от работа.Когато реша да гледам царевица/грозде ще имам в предвид, че трябва да отсъствам от работа.Така съм научена, така са и родителите ми.Ние сме от тия хора дето им викат Балами.И моя мъж е същия, какво да го правиш.Живота събира.

Свекърва, възползвай се от настроението в къщи на макс.Съжалявам за НИ2, в Европата е така, в БГ до сега интернет фирмата да му е оправила 1000 пъти нета.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #121 -: август 20, 2019, 15:10:24 »

Здравейте:)

Мери и Булче, забравих коя какво писа, ама нямате ли роднини/ познати работници, та толкова се чудите. То дните отпуска за почивка стигат. Ама то има работа на село, я царевица, я лозе, я нещо друго. Пък ако изскочи някой ремонт. Не става само с отпуска. Грубо звучи, ама то си е начин на мислене. Аз ви разбирам (донякъде, защото вие сте много тежки случаи lol ) ама те само си мислят как си стоите в офиса и вземате голяма заплата, с за усилията ви не им дреме.


Булче, ти с твоите сериали. И все гнусотии. Не знам как спиш нощем lol


Олее жено, ти не знаеш кои са ми майка и баща  lol, баща ми се пенсионира на първата си работа с 3 дни болничен за 30 г и то защото го правиха операция, майка ми май и тя толкова има за 35 г стаж. Плюс това за мен е дърпане на дявола и взимане на болничен за да си вършиш някакви неща. Сляпо вярвам че всичко се връща в този живот, както и че ненаказано добро няма.

Иначе за сериалите, как спя ли? Винаги на заспиване гледам комедии, каквото и да се гледала, заспивам с комедия. Сега за заспиване гледам един брутално смешен сериал, Schitt's Creek. Става въпрос за едно семейство милионери които губи всичките си пари заради измами от бизнес мениджърите им и единственото което им оставя е едно градче което са купили преди 30 г. Актьорския състав е уникален, главните актьори са баща и син в истинския живот  https://www.youtube.com/watch?v=W0uWS6CnC2o
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 20, 2019, 16:41:55 »

Аз сигурно не бих си вземала фалшиви болнични, защото и за училище не съм си взимала фалшиви бележки. Просто наистина съм болнава и доста съм отсъствала.
Ама може това да е разковничето - то като свикнеш от училище, когато не го мислиш и айде за цял живот.

Това майката на Сам в къщи  и Ленард от Big bang theory ли са? Нещо не ме зариби, де.

Последният сериал, който съм гледала е The Middle. Беше ми забавен, но и някои неща ми бяха поучителни.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #123 -: август 20, 2019, 16:44:45 »

Не е Ленард, а сина на Eugene Levy, бащата от Американски пай smile. Майката не знам от къде е?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 21, 2019, 08:21:17 »

Добрютро, как сте?Ние имаме разни семейни драми около баба ми.Баща ми се прави на ощипана госпожица и се сърди на всеки, а реално той е трябвало да мисли предварително и да съобразява.Опитва се да прехвърли вината върху мен, обаче не му се получава тоя път.Това да видиш сърдит и недоволен Овен, който сам си е виновен, обаче никога няма да го признае е комичначна картинка за околните, а той се вбесява още повече.
Заминавам на море в неделя, той трябваше също да ходи, но не си е свършил работата около бабето и ще му се размине ако не се задейства днес-утре, а той очаква нещо свише да се случи и някой да му поднесе готово решение.Сърди се като малко дете и крещи на всички.Абе ядосан овен!

Хубав ви ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 21, 2019, 09:05:11 »

Маги, като цяло не схващам защо товарят бременна жена с грижите за бабата. NO
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #126 -: август 21, 2019, 09:54:12 »

Маги, като цяло не схващам защо товарят бременна жена с грижите за бабата. NO

Абсолютно! Маги, пази се и се опитай да не се впрягаш! give_rose

Аз също рядко излизам в болничен, освен ако лекарят не изпряти вкъщи изрично. Няколко пъти ми се случва баче да съм сериозно болна и да ми дадат два дни болничен, което е просто безумно. Ясно ми е, че нормално на следващия ден антибиотика вече започва да действа и би трябвало да се чувстваш по-добре, но не винаги се случва. Един път се влачих 2 седмици и всеки път отивам на лекар - 2 дни. В моята работа имам право на болничен без лекар, само се обаждаме и имаме право до 3 дни, но са ограничен брой. Аз почти не ги ползвам, досега за 8 години мисля, че съм си взела 5 такива дни. Примерно днес, ако и аше кой да ме за ести щях да си остана вкущи, защото от няколко дни имам някакви неустановени коремни болки, само че няма кой да ме замести и си дойдох на работа кротко да си чакам часа за лекар.

Свекърва, съчувствам му на НИ2 за интернета, но съм учудена, че такива неразбории са се получили. Вярно, че в Бенелукса по-бавно действат, но чак толкова фрапантни случай не съм срещала досега.

Е момента от сериалите гледам чат пат един Workin’ moms на Нетфликс, защото са кратки серийките. Така или иначе имам да уча за изпит и гледам вечер да не се разсейвам много.

Хубав ден от мен!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #127 -: август 21, 2019, 09:59:33 »

Макар да има огромна разлика не само заради зодиите, пола, възрастта, роднинската връзка, съзнанието, жертвоготовността, опита и всичко останало в човешките души, бих казала, че печели този, който пръв се измъкне от ситуацията и съответно негативите се стоварват върху този, който е останал.
Маги, баща ти ще се справи, каквото и да се случи. Сега вдига врява, защото му се налага да прави нещо, което не иска да прави. По- добре му съчувствайте, дори и само с думи, предложете му варианти, успокойте го, в никакъв случай не го обвинявайте, макар според вас той да си е виновен. Бурята ще отмине...
Понеже съвсем до скоро бях в подобна ситуация заради майка ми, най- много ми тежеше, че никой от семейните не изказа мнение, не казаха нито добре правиш, нито грешиш. Отговорността изцяло беше моя, а аз не исках да я нося сама.
Последното ни пътуване в чужбина разбрахме, че съвпада по време с пътуване на брат ми, пак в чужбина, три месеца преди това. Започнахме с ината, че няма да се откажем, заминаваме и толкоз, да става каквото ще. Представи си какъв сблъсък е бил между Овен и Лъв Wink. Ама после седнахме, мислихме и го измислихме заедно двамата. Аз поне бях спокойна и относително доволна. Е, вярно, че подобно сътрудничество така и не се повтори, но пък за момента беше много важно.
Спокойно, ще видиш, всичко ще си дойде на мястото. heart heart heart. Родителите са затова, да ни дразнят Wink, ама пък са ни най- близките. heart heart heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: август 21, 2019, 10:18:21 »

O, аз отдавна бих отбой от гледането на баба, тежи ми че очакват някак по подразбиране аз да имам идеи и да им дам отговорите.В момента точно главата ми е празна и не мога да измисля нищо.Но и когато дадох предложения се приеха на нож.Чакам да му слегне лошото настроение и да реши сам да попита за помощ, защото снощи ме навика по телефона без да съм казала нищо лошо.
Истината е, че те с майка наистина бяха абдикирали от гледането на баба и дядо и аз докато бях свобода и без Моника много ги влачех по лекари и болници.Но с времето нещата се промениха, приоритетите също.И сега на тях им тежи.
Ще се оправим, но гледам от комичната страна на нещата, как ръмжи и се прави на жертва горкия, а майка се чуди коя страна да вземе, защото хем мрази майка ми, хем знае че не е прав татко в тоя момент.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #129 -: август 21, 2019, 10:46:39 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Досега не ми се е налагало да се грижа физически за възрастен човек, та не знам как бих постъпила.

Маги, яхвай метлата и кажи на вашите да не те занимават girl_wink Слагай хиксчета, ей го къде е неделя Girl_hide

Аз влизам в мобилизиращ режим. Явно трябва да спра да мисля за почивки, както каза Свекърва. Защото работата стана като афоризма с котката и мишките. girl_impossible

Мисля да си канализирам енергията в спорт, ама по малко, да не мислите, че ще гоня спортна слава lol Само за движение, че и без това сутрин ставам като пенсионерка. Имам един любим лаф на колега:

Ако след 50 години се събудиш сутрин и нищо не те боли, значи си умрял.
 funnytooth funnytooth funnytooth

Много скука днес kiss2
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #130 -: август 21, 2019, 13:51:24 »

Маги, направо ти съчувствам give_rose
Нашите така бяха свикнали аз да се занимавам да помагам на баба за дядо. На майка майтап й се струваше, а той за година се влоши и почина. Някак не вярваше, че може това да се случи. Сега всичко около баба пада на майка, а тя ми реве колко такова и онакова. Не се сеща аз как съм била при това само на 18 години beating Вечер излизам да се разсея, тя идва да ми се оплаква. Режа я! Не мога да се натоварвам в малкото време за психическо отпускане.
Алексия, това с болнични без болничен е супер! Понякога наистина на човек не му е ОК, а за ден-два е на крак. Ако щеш и за болезнен цикъл, друго е да не се налага да се обясняваш като ученичка.
Снощи на гости бяха наши приятели. Бяха тръгнали доста напред в сравнение с нас. Обаче от няколко месеца мъжът е съкратен от роднинска фирма. И понеже са роднини продължава да помага, а е на опашката за плащане. Още съм  crazy и го осъзнавам и не искам да го вярвам. Заслужават много повече. Дано мине бързо този им период!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: август 22, 2019, 07:47:07 »

Тъй, добрютро!Предоставих на овена няколко варианта, малко го нахоках, ама така с перце лекинко да не се разсърди.Взе се в ръце и започна да действа.Та решение ще има, но трябваше да мине през етапа, Аз Горкия!

Пратихме детето да спи при баба и довечера ще мързелувам!Нямам търпение да се разплуя пред телевизора.За справка снощи се прибрах в 9 часа от обикаляне в Кайлъка  shok Добре съм, обаче краката ми пулсират.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #132 -: август 22, 2019, 11:46:43 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Къде забегнахте blush Сега и Маги като отиде на море, ще задуха вятър във форума. huhhuh.gif

При мен работата е "на западния фронт нищо ново" lol Чукам си главата със сметки, поръчки, притеснени клиенти lol Почнах да дърпам сроковете. Сега седя и гледам ще има ли ефектът на доминото или не  Girl_hide Girl_hide Girl_hide

Свекърва, как върви ремонта. Майсторите там ли са lol

Като се замисля досега само веднъж сме правили нещо като ремонт с котката, като наехме текущия апартамент го пребоядисахме целия, за да ни е чисто. И това ми се стори супер разправия и цапотия girl_impossible girl_impossible А той е ново строителство и нищо не е къртено. Представям си, ако трябва да се кърти girl_impossible Кумовете изтърбушиха цял апартамент до тухла и там като гледах какво чудо беше, си викам аааааааа не  nea nea

Очертава ми се чуден уикенд и няма да пътувам, ще си седна малко на д-то, че пета седмица поред щеше да ме довърши girl_impossible Остарявам си, ей  cray cray Май преди 50 ще се кротна и баща ми е сбъркал lol lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #133 -: август 22, 2019, 13:41:30 »

Миленка, и майсторите, и Родният са тук и бачкат. Сложили са си шапки от вестник на главите, голи до кръста и аз чак се обиждам, че не ми подсвиркват като минавам покрай тях Wink.
Ами ние сме 20 години в този апартамент и то няма накъде без ремонт. Все отлагаме, децата тук за през лятото, после майка ми, причини да търсиш само. Наводнението беше върхът. Родният нищо не може да прави, само им носи вода и изхвърля боклук. Сега отива да купува лепило.
Аз избирам лампи, ама като им гледам цените, съвсем ще си останем със старите. В хола имаме две опнати жици и на тях 6 регулируеми лампи, аз си ги харесах навремето. Сега ми се подиграват, че били като телове за простор и НИ2 си чука главата в тях, ако ги пуснем по- ниско, да ги сменят като станат те собственици, обаче Wink
Маги, човекът вижда, че не е сам в неволята Wink. Дано се подредят нещата както вие искате, че да почивате спокойно good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #134 -: август 22, 2019, 19:37:13 »

Аз днес седях, докато бях при зъболекаря. Направо краката ми туптат!
Бях с три комплекта буркани за кухнята, че ако някоя майка има ангажимент, взимаме храната й, ако пък са по морета - си прехвърляме купони. smile Голяма схема е. Майка дойде с мен, за да съдейства с децата.
При зъболекаря беше "забавно". За първи път имах кариес на толкова смотано място. Ползва някакви пръстени и железарии и венецът ми няколко дни ще е травмиран от това. За тая година се надявам с него повече служебно да не се виждаме. huhhuh.gif Това, което ме успокоява - утре мъжо е на зъболекар. Пък той не е толкова дебелокож като мен в този случай blum
После реших да направя кратка разходка в най-големия пек. Така де - бях вързала майка да гледа спящи деца и се възползвах.
Следобед Дребният си измислиха с "гаджето" да се пускат от пързалката на влакче, та тествах ръце и кръст.
Утре пак ще е лудница, че всички се сетиха за мен по едно и също време. Ще съм гара разпределителна pardon
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines