Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 20:41:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2019  (Прочетена 76944 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #75 -: август 16, 2019, 13:31:24 »

Е така де, в събота и неделя ходят по басейни и хоп - в понеделник цистит funnytooth
В крайна сметка нито ти ще им хванеш вяра, нито пък те на теб pardon. Няма братство и равенство в бизнеса и щом могат, що да не се уредят. Ходи им се на хората, почива им се... Като погледнеш във ФБ, народът се пльоснал с коктейлче на плажа, хили се на фона на палми и екзотична растителност и как да не ти се прииска. Wink Между другото, тая работа първите три дни да се изплащат от работодател беше приета навремето като кризисна мярка, ама така и си остана. На Здравната каса хич не и пука че я точат с болнични, пътеки и направления и накрая всичко е за сметка на данъкоплатеца.
Има го и обратното - работодателите натискат за дълготрайни болнични в периодите, когато няма много работа, вместо да плащат престой. Ни така, ни инак, който е засегнат, да му мисли nea
« Последна редакция: август 16, 2019, 13:59:15 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #76 -: август 16, 2019, 15:37:17 »

Хубаво, че имаше пълнолуние да ни облещи всички. Я вижте какво писане е изписано!!! Wink
Снощи се качихме семейно на вилата. На свекърва ми й взехме много практичен подарък - бутилка уиски с две чаши. Хареса й Wink
Тази сутрин едва се оправихме да слезем, че имахме задачи. Свекърва ми бяха вече на работа. Обаче като не съм сигурна кое къде е и беше голямо лутане, докато тръгнем.
Зъбарят ми се отложи за другата седмица nea Гледам да се възползвам от отпуската на ММ и на майка за неспецифични цели. Кокона искаше да идва с мен. Отрязах я и обясних в прав текст, че и мама е човек, а и отива да си прави зъбите, а не кефа.
За цистита - това ми беше болничен от личната, за да имам после продължение от АГто. То не се издържаше на работа в най-големия студ и поледица. Та личната чак ми се скара, що още работя. Пусна ми го максимален.
За болничните е "нормално" при нас или да не ти платят трите дни, или да ти ги платят на сумата на осигуряването. Оправданието е, че така и така ти дават повече пари отколкото пише по договор. Оплакванията могат да съм към Арменския поп. Та затова и служителите се научават на номера.
Хич не съм наясно с модерните дестинации за изгъзени пътувания pardon Паспорт нямам и го виждам евентуално за догодина по това време. Доста добри отзиви има за ученически пособия в Турция.
Публикувам, че децата станаха. Трябва да яхвам прахосмукачката. Беше лесно по ремонта, когато не я ползвах tease После ще дочитам smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #77 -: август 16, 2019, 16:09:01 »

Само да вметна, че при нас всичко е на чисто, съответно първите три им се плащат като да са произвеждали три дни продукция, а те не са произвели нищо.  diablo

Както и да е, нейсе. Ама много ми хареса тази идея на колегите от Плевен. Значи болнични издадени за по 2-3 дни спирам да плащам, плащам само такива от седмица нагоре. Да ме съдят diablo diablo Пфу, че не съм такъв човек cray
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: август 16, 2019, 16:11:17 »

Здравейте ,момичета!
Днес тук е една идея по-хладно и е чудесно.Имах усещането ,че ако има още един горещ ден ще пукна.
Болнични използвам рядко когато наистина е необходимо.За децата 2-3 пъти.Свека се пенсионира когато Мити тръгна на ясла та тя го гледа.Тази зима обаче ме изтикаха болнични защото моята работа е малко сезонна,уж ми беше уредено всичко накрая счетоводителката пак мрънкала нещо.
Ремонти болна тема.И ММ е тежка гемия,тази година няма нищо да се прави като гледам в обозримо бъдеще пак нищо.Аз не се и натискам.
Утре мисля да се командироваме с Митака малко при мама,голямата не я знам ако иска да идва ако не да стои тук .
Хубави почивни дни.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #79 -: август 16, 2019, 17:07:50 »

Миленски, хем ще те съдят, хем ще те осъдят, ако са по- оправни и имат синдикати. Няма как да намалиш заплатата по закон. Става, ако плащате не по договор, а на черно, както казва Али.
За добро или за зло, не ми се е случвало да се работи така и нямам опит в подобни безумия. Какво ли не измислят, после ходи и се мъчи да си конкурентноспособен на пазара.  diablo
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #80 -: август 16, 2019, 19:03:04 »

Права е свекъра Миленка, такива неща, както казах са не спестени пари.

Болничните, отпуската трябва да са ви сметнати като разход, както и да са включени в цената и в производството като риск. При нас са, разделяме ги ,имаме исторически данни за години назад, по месеци по всичко. За да е добре работещ един бизнес, рисковете трябва да са сметнати правилно.
Нас адвоката ни е забранил да коментираме публично такива неща, даже дисциплинарни нарушения. За това за да стане ясно че нещо е прегрешено и някой е пострадал от това, се пуска информация като подсещане какво не се толерира и трябва да се внимава, и след това информация кой вече не е част от компанията.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #81 -: август 16, 2019, 21:45:40 »

Значи нито са спестени пари, нито нищо. За 27 години фирма мислите ли, че няма бюджет за болничен и не е калкулиран? Има хора, които грам не взимат. Те се планират година за година на база предходната. Ядосана съм, защото до средата на август изчерпаха колкото цялата минала година. Е как да не се ядосвам? До средата на август изостават с три дни за графика на месеца. Ееее... А като дойдат крайните срокове след два месеца?

В крайна сметка не плащаме на външен консултант залудо. А за да се реши проблема.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #82 -: август 16, 2019, 22:10:23 »

Леле колко сериозни теми сте подхванали.
Миленка, мен само ми е интересно тия хора с многото болнични имат ли малки деца, щото ако имат, до някъде са им оправдани болничните...И аз взимам само ако няма накъде вече. Ма добре, че ММ може да си работи от вкъщи, иначе и аз щях да съм от тия дето шефовете им се ядосват за болнични  pardon
Да си кажа за космите - аз имах много, ма откакто се светкам с фотоепилатора значително са намалели. Може и да е от бременността, ама и аз бръмвам за 15 мин веднъж в седмицата - ръце, крака, мишници и съм готова. Лазерните сигурно са още по-ефективни, залсужава си инвестицията, ма засега ще си експлоатирам фотоепилатора.
И моят мъж е сложен за пътувания...е го още не можем да измъдрим къде ще ходим септември месец, не че той се напъва много. Всичките ни екскурзии аз търся, ровя, запазвам билети, нощувки, и всичко е е така помежду другото, все едно на него му е все тая къде ще сме, само и само да съм доволна да пътуваме lol Откакто се роди Мис сме още по-сложни откъм наканяне и организация  nea
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #83 -: август 16, 2019, 22:26:07 »

Фери, около 10% от всички болнични са за гледане на дете. Около 30 и няколко са за истински ситуации. И над 50% фиктивни  girl_impossible Копи пейст, издавани от две джипита. Поне да разнообразяваха малко pleasantry Ама явно у наше село има епидемия lol

За мен инвестицията в майки е най-добрата и възвращаема. Да, може пет години да излизат по-често, докато тръгне детето на училище. Но после са бетон. Защото дават всичко да подсигурят децата, та чак до студенти. И именно тези жени работят най-здраво и искат още, и още.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: август 17, 2019, 07:03:29 »

Миленски, може би дали инвестицията в майки е дългосрочно перспективна, зависи пак от града/селото и порядките. За големите градове е така.
Фери, мен ми бяха забранили фото и лазерна епилация по време на бременносттта.
Иначе аз чакам след ремонтите кротко реда " И аз съм човек" и ще ходя за лазерна, дет ходи Миленски, поне ще е след отзиви. Мисля да ида и на мезотерапия.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #85 -: август 17, 2019, 07:40:14 »

А, аз откакто забременях не се светкам, сега си бръмча с обикновения.
Аз мисля да записвам Мис на плуване в басейна на Света София, бил хубав.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #86 -: август 17, 2019, 08:15:57 »

Миленка, малко сте изпуснали работата покрай вашите отпуски funnytooth
Направили сте анализа, ясно е кои са фиктивните болнични, кои са джипитата, хващате се и разговори на 4 очи, къде с добро, къде с лошо и яко следене в бъдеще. Фирмата ви стои добре на пазара, няма смисъл да си разваляте имиджа с простотии и неспазване на КТ или КСО.  good
Нека погледнат финансистите дали няма и други причини за изоставането освен болничните и човешкия фактор. Малко обаче ги помързява да си размърдат мозъците и карат по най- лесните пътища, много умеят да шикалкавят и да прехвърлят вина Wink.
Не се хаби толкова, всичко е поправимо. И планове се актуализират, и хора се мотивират или се търсят нови smile. Няма лесно по върховете.
« Последна редакция: август 17, 2019, 08:33:34 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #87 -: август 17, 2019, 14:13:23 »

Преди да тръгне ММ на работа взе да поработи за два дни. С други думи - сама съм с децата. Сутринта бяха мегашумни. Издразниха ме малко с разхвърляници и претенции, та имаше строй в две редици. Сега ги чакам да се наспят и ухилят.
Нищо не измислих от магазина за следобедна закуска, та извъртях един кекс. Ако ме питате какво има за вечеря - не знам за нас. За децата винаги има. Ще го мислим в движение. Ама готвенето не е като правенето на кексове и сладкиши, та затова ми е на заден план Wink

И на мен не ми се е случвало да не ми изплащат трите дни. Гледам обаче от какво се оплакват хората около мен. Да не говорим за мъже! Дори и да плащат, кой мъж ще чака мижав болничен вместо надница. И така съм виждала с току извадени стружки от очите да хукват на работа. Трябва нещо по-сериозно да ги тръшне, че да стоят вкъщи. Сбъркано има нещо и от двете камбанарии!
Законно намаляване на заплатите видях в голяма фирма, в която вдигнаха нормата в производството и човек да се съдереше, не можеше да стигне предишните си пари.

За мен инвестицията в майки е най-добрата и възвращаема. Да, може пет години да излизат по-често, докато тръгне детето на училище. Но после са бетон. Защото дават всичко да подсигурят децата, та чак до студенти. И именно тези жени работят най-здраво и искат още, и още.

Точно това коооолко хора не го осъзнаваааат! girl_impossible
А що се отнася до заболявания на деца - има далеч по-кекави (реално кекави) възрастни, но по интервюта пропускат да питат: Колко често подсмърчате зимата? или Колко хапчета за диария взимате през лятото?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #88 -: август 17, 2019, 15:34:03 »

Да, мъже рядко се хващат да ползват дори заслужени болнични, какво остава да се "разболяват" Понеже имахме работници от малцинствата, та правеше впечатление, че те са склонни да кръшнат за сватби. Хаха, вечно някого женят и по 3 дни празнуват /петък до неделя/, а в понеделник броят приходи, теглят и мерят подаръци, та откарваха и по два работни дни и е имало случаи това да е над отпуската. Идваха и питаха откровено дали да пускат болнични, или има начин да го отработят предварително. Шефовете винаги измисляха нещо, друго е като си предупреден.
Реално вдигането на нормата е сложен процес и трябва да е съпътствано с много съгласувания и документирани причини. Ама сигурно има и други пътища, макар и на ръба на закона, пък и зависи кой какви връзки в бизнеса има. pardon Както казах, няма справедливост, равенство и братство.
Холандецът е по- добре, естествено не е ползвал болнични, а си е пъшкал на бюрото. Там в рамките на 24 дни /дните растат със стажа/, можеш да се обадиш и да кажеш когато не си добре и да си останеш вкъщи. Отпуската влиза вътре в бройката и задължително трябва да е планирана и съгласувана. Не се пънат да работят много, защото с по- високите доходи растат и данъците и все едно нищо не постигаш освен слава. Живеят си скромно, ако имат бира и малко слънце да си топнат краката в канала, нищо друго не им трябвало.
Така съм се смяла преди малко: НИ2 сменя квартира и от миналия месец прави опити да им прекарат интернет. Сега като се върнал пак нямало, но пък имал теглени пари от сметката и оставена бележка от хазяина, че работниците са влизали под негов надзор и нищо не би трябвало да му липсва. Също имало и бланка за обратна връзка. Три дни никой не повярвал, че работата не е свършена, напротив, карали го да проверява и го убеждавали, че грешката е в неговия лаптоп, телефон и изобщо. Той ама нали е момче- българчЕ, провел лични разследвания и се оказало, че били свързали съседа, въпреки, é си имал друг доставчик. funnytooth
« Последна редакция: август 17, 2019, 16:13:27 от svekarva » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: август 18, 2019, 07:51:57 »

 Здравейте

Аз нещо съм забравила да пиша във форума. Вече сме в Австрия, последните дни много пътувахме. А този път и чакахме 3 часа на сръбско унгарската граница, от там се набихме в час пик в Будапеща, а там вече година цялото околовръстно е в ремонт, та станаха 16 часа път.

Вие тук пък сте все шефки и само мрънкате. В Казанлък като се виждах с една моя приятелка и нейни приятелки, те си обсъждаха кога ще са болничен, кога отпуска. Те работят в завода. Не забелязах да и дреме за крайни срокове. Ама точно за вас се бях сетила и как бихте се възмутили. Не съм била на ваше място и някак повече съчувствам на шивачките и разбирам нуждата от болничен.

Маги, честито за момичетата.
Обаче да ви кажа не всички сестри се разбират и са си близки. Аз все се чудя аз ли бъркам някъде. Три седмици със сестра ми ми бяха много. А тя даже си спеше у тях. Някои дни едвам изтрайвах да си ходи. Много я обичам, всичко бих направила за нея, обаче много ме натоварва с държането си през повечето време. Сигурно не трябваше да живеем толкова време заедно, но аз и преди това не я разбирах.

Спокойна неделя smile

Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines