Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:23:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2019  (Прочетена 76810 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« -: август 01, 2019, 12:06:43 »



Здравейте през август!

Замина си и това лято lol Винаги такова чувство имам на 1ви август!

Пожелавам ви слънчев, усмихнат и ползотворен месец smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: август 01, 2019, 13:02:42 »

Браво, Панде, извади дините! danceg danceg danceg danceg
Това, за изваждането, е от тв реклама- една кифла иска да и мажат гърба, сваля горнището на банския и глутница мъже точат лиги, като закодирано си говоря за дини /от  еклама на Пещерска гроздова/. Идва друга кифла с поднос диня и казва "...аз моите дини вече ги извадих". smile
Хаха, и за мен някак свършва с август лятното напрежение. Сигурно защото вадят есенните колекции, Бурдата и тя показва по- затворени модели.
Тези почивни дни пак съм на нова вила. Много обичам да ходя на чуждо и да не се мъча с ядене и чистене Wink
Ходи ми се на балкан и ми се берат боровинки, но да са така около метър високи, да не се свивам и да клякам.
Ще си имам и летящ холандец за няколко дни, идва за сватба на съученик. В общи линии половината от ядрото на 88 се ожениха, двама и деца имат вече. Взех да му бера дерта и на НИ2... Както е тръгнало, ще затрият рода по бащина си линия.  Wink
Хубав месец, да сме живи и здрави, другото ще се подреди все някак good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #2 -: август 01, 2019, 13:21:27 »

Калимера cap Разгледахме гръцките карпузи и пипони и по живо и здраво снощи се прибрахме. Събрахме тен, слънце, малко жега. За пореден път се убедих, че "гърците са го измислили" Wink Показах даже на Еми как се лежи под най-дебела сянка, на леко течение, видях как във водата се влиза със слънчеви шапка и очила и се вихри смях до припадък Wink
Август ще има много промени около нас, но нямам намерение да викам на магарето "Дий!". Ще оставя нещата да се случат, когато и както се случат. Едно от много хубавите неща в Гърция беше, че изобщо не поглеждах часовник! Искам това безвремие и тук доколкото може.
В опит съм да се климатизирам на сухата жега. Вкъщи е вили на могили, ама не ми пука pardon Свекърите ни изненадаха, че заминаха на море неясно до кога. Имаме за половин ден работа в хола, за да започнем с чистене и подреждане. Няма да е скоро, защото ММ е само с две ръце, а те не стигат в случая.
В нашата тема ще разказвам за морето. Най-важното е, че децата са добре и са щастливи heart Аз съм тотално разочарована от майка и татко, но начертах траекторията за моето съществуване далеч от тяхното pardon Предстои ми месец, в който ще се гледаме с двете деца вкъщи и имам намерение да му се насладя smile Тайно си пожелавам и догодина август да имам такъв откраднат момент! smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 02, 2019, 14:57:24 »

Явно всички сте летни.Аз съм на работа плътно, имаме много отпускари и запълваме дупки, работим под пара сме.Лудница!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #4 -: август 02, 2019, 15:06:02 »

В отпуск е каката. Аз съм с двете деца 24/7 tease Днес им спретнах такава разходка, че после едва си ги прибрах. Преплитахме дружно краци, а имах и тежка торба за разкош.
Имам пране за цяла обществена пералня. Багажът горе-долу се поприбра. Даже сготвих ей така за едното Браво! Сещам се за една съседка на село, която навремето в сред зима беше писала: Чи в тоя малък дьен по три пъти ли ядете? Та сега бих казала: В тоя горещ ден изобщо ядете ли? blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #5 -: август 02, 2019, 18:44:04 »

В тоя горещ ден изобщо ядете ли? blum
Ям, щото съм ядосана  fish
МерКурият уж мина, ама мен сега ме хваща, със закъснение. Обади ми се изневиделица шефът на строителната фирма, дето си бяхме харесали апартамент. Уж го бяха продали, обаче нещо се променило, та пак свободен. Начииии, само това ми липсваше. По най- голямата жега се катерих до 6 тия етаж по стълба без перила с подозрителен пазач зад гърба ми. Викам му да мине пред мен, не ще, можело да падна и трябвало да ме подхване. nea Обяснявам му, че по принцип падам напред, ама пак не се нави. Накрая изплезих език от бързане, много мразя някой да ми диша в римата на врата. blush
Както и да е, огледах, хвърлих поглед през терасата и като ме хванаха лудите мераци, едва стигнах до вкъщи. Извадих плана да разпределям и ме изби на рев. Ми то в стаята, която се явява и всекидневна не мога да натикам ни разградени, ни вградени печка, пералня, хладилник и мивка... Няма място за едното, и за плот няма, а някъде /но не и в банята/ трябва да се монтира и бойлер. Хайде, душът ще е над тоалетната чиния, ще се къпем седнали, но ако си изпусна сапуна, отиде, няма къде да клекна, без да си дрънна главата. За що- годе нормално разпределение можем да говорим ако хладилникът и мивката от банята идат във второто помещение, тоест в спалнята. Терасата е педи, с прозрачна преграда, две кила домати няма как да съхраняваш. Сигурно е за някакви дето нямат храносмилателна и отделителна система.  pardon Хубаво се бяхме отказали, що трябваше да си губя времето  diablo. Ако вземем гараж и изба, след довършителните работи ще излезе толкова, за колкото бихме продали сегашния от 100 кв.м. Повторно и безвъзвратно се отказах, този път и с разума си.
Утре сме на вила, аз обаче съм скапана от безсмислени размисли и съждения Wink И сигурно ще завиждам blush
На вас пожелавам хубави почивни дни с подходяща траектория на движение и живот smile heart
« Последна редакция: август 02, 2019, 18:55:42 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 03, 2019, 08:13:28 »

Минуса на новото строителство е, че масово са маломерни.Не се проектират за нормални хора и това е, а цените им са Мама мия.Една от причините да се нахакаме с тоя апартамент и бабичка с него е и това.Предлагаха ни едни стаи от по 10 квадрата дето да се чудим какво да сложим.Сега детската е 14 квадрата ми има си място за всичко.Хола е над 20, а имаме и кухня отделно!
Та свекърва поне си се разубедила сама, защото ако някой друг ти беше казал че не става нямаше да си сигурна в решенеито си!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #7 -: август 05, 2019, 17:05:33 »

Къде сте спящи красТавици? Нещо хич ви няма.

Аз се завърнах отпускарски! Ей имам си нова гръТска любов!

Ако си мислех че няма по наслаждаваща почивка от тази на Ситония, то Атон, Уранополис и Амулиани обориха това. Не вярвах че има по магическо място от това тук, Миленка беше права!
Уранополис, малко градче, спокойно, с малко ресторанти, без гъчканици и сергии, тук таме някое магазинче за сувенири, икони. Има много интересна кула, плаж, платен паркинг, не се намират места за паркиране лесно, от там има и ежедневни круизове по островите. Ние бяхме в хотел Акти Уранополи 4*.Горе долу сме доволни, стаите бяха просторни и чисти, ремонтирани, банята малка, с тераса с частична гледка към морето. Бяхме със закуска и вечеря, които не бяха нищо особено, но имаше какво да се яде. Плажа е пред хотела, само с консумация, места бол, има и страхотно ресторантче към хотела на плажа. Амулиани е отсреща, фериботи има на половин час, 15 мин е пътя, от Уранополи е около 10 мин пътя. Оказа се че едни приятелки са там и се уговорихме да се видим. Те наеха лодка единия ден, беше страхотно, обикаляхме малките безлюдни острови и плажове, къпахме се в най-кристалните води на Дрения, даже Звяр каза: Мамоо тук пясъка е "абсолютно бял" На Амулиани прекарахме 2 дни на плажа Мегали Амос, никакви хора около нас, кръчмата на 5 мин, храната уникална. Бих се върнала отново или в Уранополи или на Амулиани, определено препоръчвам с две ръце мястото за почивка, хотела става също, но малко е със завишени цени, на нас ни беше почти безплатно че ползвах ваучери които ми бяха подарени от работа за 10 и 11 годишнината в компанията.

Ох изтрило ми е писаниците, ама бях писала Свекърва да не се ядосва, ще намери ново жилище, Аличка да разкаже и тя за гръТското море, и Пандето и Маги да се разпишат! Милена май още плажува!
« Последна редакция: август 05, 2019, 17:11:27 от bulche91 » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #8 -: август 05, 2019, 21:14:47 »

Добър вечер smile
Аз ще работя още две седмици и приключвам за тази и следващата година. Намерих някакви малки проекти да разцъквам вкъщи, да не остана съвсем без работа  blush
Ние имахме малко тъжен уикенд sad След 7 години заедно, Зайко Байко отиде да тича в безкрайните морковени полета  cray Първото ни пухче, преди да се появи Мис си я гледахме като детенце...ама животинки, особено тези много кекави и малко живеят. Та сме с един по-малко вече вкъщи, наесен ще възстановяваме баланса с беб smile
Море не се очертава повече, малко ми беше, ма тази година толкова. Септември може някъде на планина за малко, а този месец най-много да мръднем до бабите, като и за там не съм съвсем сигурна дали ми се пътува.
Свекс не му се ядосвай толкова на този апартамент, ще изскочи нещо друго, пък и да не изскочи, не е като да нямате къде да живеете  smile
И аз съм като Пандето, дойде ли август и вече го броя есенно време  pardon
В събота бяхме на детски рд, днес майката ми писа, че рожденничката е болна  angry Силно се надявам да не е имало някое заразно да тръшне и Мис...
Нищо не съм готвила, дояждаме някакви неща, нямам и идеи нито мераци да готвя  NO Миналата седмица ММ реши да прави пица, ама понеже имаше мач я наплеска набързо и като я извади полудях. Питах го аз още преди това искаш ли да ти помогна, да ти настържа кашкавал поне - не, почивай си. Ами 3 от 4 пици нямаха кашкавал изобщо, скарах му се, че бързаше да гледа мач и не се е постарал достатъчно и за нищо не стават тия пици. Той се тръшна, че съм неблагодарна и излезе на двора да гледа мача lol Той си ги изяде де, Мис му помогна, били ставали за ядене, аз не ги докоснах от проклетия pardon
Та скоро и той няма да има мераци да готви, дано поне детето ходи на ясла там да яде  Girl_hide
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 05, 2019, 22:12:49 »

Здравейте!

Днес разбрах, че едно момче, с което играехме тук в махалата на баба, е починало мината седмица. Няма ред за горе и това си е. Да почива в мир! Аз ще го запомня 14-15 годишен, рус, синеок и вечно нахилен.

А миналата седмица от един черен джип пред съседния блок слезе около 25-26 годишен мъж, който се оказа малкия Бобо, дето баба му все крещеше по него. Сигурно за последно съм го виждала първолак. Та, тогава осъзнах, че никое от децата, с които играехме тук вече не е дете и сигурно няма да ги позная ако ги видя.

Тази седмица имам друго наблюдение върху 10-11 годишните - не знаят да играят Белот. Явно от игри на телефона не им остава време. А ние на тази възраст по цяло лято играехме карти пред блока.

Хубава седмица



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #10 -: август 06, 2019, 08:11:15 »

Ей, Панди, вярно! smile heart Много лесен подарък за РД беше тесте карти good Хаха, още намирам из къщи остатъци и листчета с резултати от "велики победи", прилежно архивирани като трофеи. То така и се учеха и да смятат децата. Имаха и рулетка, та и пластмасови чипове има завряни по чекмеджетата. Ако играеха "на вързано", беше с вафли и кроасани, картинки от дъвки и други ценности. Спомням си, че по времето на НИ1 се ходеше по зали и играеха на видеоигри като нощни маратони след 98-ма, но някак моите не се бяха вманиачили. Вероятно покрай спорта не им е оставало толкова свободно време, това май и са единствените ползи от него. crazy
Ние играехме на домино, джамини, морски шах и "не се сърди човече", чак в гимназията се научих на карти, заради ходенето на плаж. Вкъщи с брат ми чукахме табла като по- малки, ама вечно ме биеше и нямам добри спомени Wink. Аз му го връщах на "бесеница".
Хаха, интересно, никога тихите игри навън не са били харесвани от родителите и винаги е имало укори, че това се прави само от непрокопсаници funnytooth. Да бе, трябвало да се четат книги, да се бродира, да се вършат домакински или полски работи... Е, да чукнем на дърво, две поколения оцеляваме все още, сигурно и третото, сегашните деца, ще ги бъде smile
МерКурият продължава да ме тормози в август в роднински аспект. Не искам да си развалям отношенията и си затварям уж устата, но ми е криво и тежко с какво съм го заслужила. Реално само емоционално ме ощетяват, та не си струва да се хабя, обаче пък дяволчето за всемирна справедливост яко ми чука в главата. diablo. Ще го преживея, де smile, ама в момента няма какво да ми отвлича вниманието.
Предстоят ми срещи с чужбински приятелки и се надявам пак да се смеем много. И  ми е мъчно за покойната приятелка също...
Булка, ходила съм по тези места извън сезон, пак са много красиви good. Само дето хотелите ги занемаряват тогава и развалят общото впечатление.
Хайде, пък по народните вярвания, след Преображение Господне, което е днес, слънцето се обръща към зимата и дните започват да намаляват. Wink Но е по стар стил смятано, та си имаме едни 13 дни горещо лято yahoo
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 06, 2019, 08:14:35 »

Добро утро!Тия дни ме е хванал мързела и за това се напъвам да работя и да си свърша цялата работа, че ако се отпусна ще се зарина!

И на мен не ми се готви, правя някакви бързи и леки манджи, обаче дребната не ще да яде от тях и накрая пак до пълнените чушки стигам.ДОбре, че моя мъж помага и готви и той. Моника кашля от събота  nea Какво ли не правя и не ще да се маха тая кашлица.Това посред лято да се разкашля е голям ужас.Не че не е била и с ангина посред лято, нали!

Утре ще пътуваме до София за преглед и от сега съм изтръпнала от ужас.Мразя да пътувам по нашите пътища, карат като луди!Ще возим и майка и сестра ми, че имат работа и ще е веселба.

Децата пораснаха, и аз бях леко шокирана когато открих, че съседа до нас е Лъчко с големите бузи, ама на вече не е дете smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #12 -: август 06, 2019, 08:22:12 »

Цитат
Хайде, пък по народните вярвания, след Преображение Господне, което е днес, слънцето се обръща към зимата и дните започват да намаляват. Wink Но е по стар стил смятано, та си имаме едни 13 дни горещо лято yahoo

Мда, върти сучи, всичко си е по стар стил смятано, пример за това са св.Илия и Варвара smile. Точно ония ден с майка ми говорехме, в София се изсипа страшна буря на 2ри август, мина св.Илия с кочията и се разтропа и направи гърмотевиците, в Гърция както морето си беше спокойно и мирно след 2 часа стана бурно и водата мътна и много вълни, не влезнахме изобщо на такава вода.

Панде, много тъжно sad.

Мен също като се прибера ми е много странно, свикнала бях хората мой набор да ги виждам изтупани, лъскави, тръгнали на кафета и дискотеки, сега навсякъде виждам едни мъже пуснали кореми, жените натрупали някое килце и всички с деца под ръка, много е странно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 06, 2019, 08:31:53 »

Булка, това е до начин на мислене.Ти що се поддържаш?Аз защо внимавам какво ям и ръчкам моя мъж да се поддържа?Не разбирам мъж на 40 години с корем огромен, станал 100+.Съжалявам!Това не е само до външен вид, това е до грижа за здравето ти!Но масово хората покрай мен казват Веднъж се живее!Само дето аз им отговарям, ми айде да е малко по-дълъг тоя живот пък.Че моя свекър така с тая логика почина на 46г и остави вдовица и двама сирака.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #14 -: август 06, 2019, 08:44:06 »

Булка, това е до начин на мислене.Ти що се поддържаш?Аз защо внимавам какво ям и ръчкам моя мъж да се поддържа?Не разбирам мъж на 40 години с корем огромен, станал 100+.Съжалявам!Това не е само до външен вид, това е до грижа за здравето ти!Но масово хората покрай мен казват Веднъж се живее!Само дето аз им отговарям, ми айде да е малко по-дълъг тоя живот пък.Че моя свекър така с тая логика почина на 46г и остави вдовица и двама сирака.

Така е Маги, ама и аз съм с едни 5-6кг отгоре на гимназиалните ми години, просто времето ни променя и е нормално да трупнем килца, през седмицата да си на центъра с по спортни дрехи вместо на 12 см токчета, че нали деца гониш, а не гаджета  lol , мен ми е просто странно, не съм виждала някои хора от години и как са се променили, с кого са се омъжили/оженили

Ще разберем ли пола сега след този преглед? Виждам че си 19та smile

Повтарям залога ми: две момчета  battle (нищо че емотиконките са момичешки хахах)
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines