Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:40:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2019  (Прочетена 76792 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #90 -: август 18, 2019, 09:02:36 »

Здравейте!
 Ние се завърнахме от една кошмарна ваканция и полека влизаме в ритъм, още повече, че и училището започва след 2 седмици, така че нямаме особено голям избор.
Ситуацията с болничните според мен е еднаква навсякъде. Тука повечето доктори дават по два дни, но е много модерен бърнаута напоследък Wink и всички се оказаха с бърнаут lol

Ние ще се местим и имаме сума ти неща да направим, багажи, довършителни дейности, местене...

Напоследък почвам да се замислям за бавачка, евентуално когато децата са болни или да можем да излезем двамата. Имате ли опит?


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #91 -: август 18, 2019, 09:14:38 »

Понеже сме разпънали темата за трудовото право да ви разкажа и да се похилите.
Вчера ММ са работили в някаква ветеринарна клиника. Прибра се сякаш куче го беше влачило - целите ръце охлузени и старателно намазани с йод, за да се вижда отдалече tease Какво станало? Към края на работния ден качвал 4 тухли под мишници към втория етаж. Някъде към средата на стълбите се препънал. Политнал напред. Ако беше без тухли, всеки човек би замахал с ръце и запазил баланс. Обаче... ММ като се стиснал за тухлите... То все пак са здрава упора. Като се строполил с тях... Ръцете до кръв протрити!
Снощи пред блока всички му съчувстваха и едновременно се хилиха tease И като се присетихме за историята с тухли и варел - смяхме се на глас! laugh
https://vic-bg.com/joke/88265/%D0%97%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%80++%D0%A2%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0+%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%B0+%D0%94%D0%BE%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #92 -: август 18, 2019, 13:06:34 »

http://domati.net/?p=view&sort=&cat=11&str=18
Онзи линк не отваря, дано тук става. Мисля, това е вицът, щото си е класика. Хаха, пак добре, че съпругът на Али е награбил тухлите под мишници и наоколо е нямало варел Wink
И хубаво, че си е стискал тухлите, защото иначе можеше да ги изпусне върху краката си и да пострада повече.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #93 -: август 18, 2019, 13:53:58 »

Хахахахаха, аз не го знаех lol lol lol lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: август 18, 2019, 23:18:02 »

Ох, чак мен ме заболя lol

Али, бързо да се оправи и да внимава повече ТМ.

Алексия, успех с местенето. В София май е често срещано бавачка за когато е болно детето. Тук в Австрия имат разни фирми, които те свързват с бивши медицински сестри или детски учителки, пенсионерки, които да гледат детето, когато е болно. 

На мен все още ми се вижда не много ок това. Особено като знам аз като бях детегледачка колко ми беше досадно да са болни децата и само стоях на страна да не ме заразят. Само дето не им пусках храна под вратата на стаята.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: август 19, 2019, 08:00:51 »

Добро утро, как сте?Последната ми седмица преди отпуската е и нямам търпение да свършва и да пътуваме.

Али, направо си го представям твоя мъж, това е ужасно.

Аз вчера си направих педикюр и маникюр, да отбележа, защото това го правя два пъти в годината.Сега съм с мнооого розов лак на краката и съм много хубава smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #96 -: август 19, 2019, 08:38:08 »

Добро утро

Ние изкарахме много хубав уикенд. Събота бяхме на една къща в едно село близо до София която е собственост на родителите на една приятелка.Къщата е чисто нова построена, с огромен басейн и огромен двор. Та празнувахме рождения и ден. Неделя се влачихме от диван на диван. Качила съм доста последните седмици, та мисля малко да се сложа в ред, че не бива така. Много ми пада кръвната захар, вдигам я със сладко и се въртя в един порочен кръг

Цитат
Вие тук пък сте все шефки и само мрънкате. В Казанлък като се виждах с една моя приятелка и нейни приятелки, те си обсъждаха кога ще са болничен, кога отпуска. Те работят в завода. Не забелязах да и дреме за крайни срокове. Ама точно за вас се бях сетила и как бихте се възмутили. Не съм била на ваше място и някак повече съчувствам на шивачките и разбирам нуждата от болничен.

Дам, виж трудно е да се погледне и от другата страна. Бремето което ние носим е да им подсигурим работа.Сключваме договори, имаме срокове, глоби по тях. Когато няма чувство за колективна отговорност, всички страдат по веригата. Знаеш че когато ние сме болни, боледуваме на крак, защото няма кой да поеме отговорност, не казвам че е правилно, напротив, то даже се задълбава с болестите така, но няма сила която да ме убеди че е ОК да си взимаш болничен за да си починеш.Има достатъчно дни отпуска за тази цел, даже ако се комбинира с официални празници изобщо не се хаби толкова.

Alleksia ние имаме такава жена. Уговорката ни е, плащаме и сума на месец, фиксирана, без значение дали го е гледала или не, за до 10 дни в месеца, като нейния ангажимент е да е на разположение от днес за утре.

Ох Аличка, значи понякога изобщо не мислят  crazy beating

Пожелавам ви прекрасна седмица  Sunshine
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #97 -: август 19, 2019, 12:03:21 »

При нас ясно, че от агенция или с препоръка. По-скоро се чудех за какво да внимавам и нещо специфично дали има. Никога досега не сме ги оставяли вкъщи с други хора освен бабите и честно казано се притенявам малко. За един два часа и приятели обикновено могат да помогнат, но тази година за първа година сме сами за болнавия сезон и сме двамата на работа, та ми се иска да сме подготвени. Лесно ми свикна детето?

 Ние изкарахме спокоен уикенд, вчера сложихме гумените ботуши и направихме една  окра разходка в парка, в събота ММ води големия на кино, аз после се размотах с малкия.

Полека се опитваме да влизаме в ритъм, защото училището започва след 2 седмици и започнахме  да се подготвяме подготвяме...пазар, вадене на нещата, психическа настройка
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #98 -: август 19, 2019, 13:19:05 »

Привет в новата седмица!
Малко да го обърнем на свекървенска вълна, че много общочовешки въпроси разнищвахме Wink
Вчера леля стана на 90, да е жива и здрава още дълги години. Макар да беше в почивен ден и все пак става въпрос за важна дата, миналата седмица изместиха тържеството за 25- ти. Кой щял да ходи на море, кой щял да кумува, правнукът проходил и се налагало да организират прощъпулник, пък фотографът тогава бил свободен и ред още неща от сорта. Всички знаят кога е родена, можеха, даже задължително трябваше да планират другите си ангажименти, ама нали снахите решават sad. На двете си деца осигури жилища, снахите само си събуха обувките и влезнаха, помага да се отгледат внуците, никакви здравословни проблеми не им е създавала, готвеше до преди година на всички и разнасяше по къщите, плете все още и ремонтира дрехи, сама си боядисва косата, с мобилен се справя и само дето не чува. Накратко, все още повече дава, отколкото взима и заслужава поне почит и уважение на празника си. Хайде, датата, както и да е, ама се обади едната снаха, с която живее, да не купуваме подарък, а да се включим в общ. И това добре, макар аз да съм се подготвила отдавна и ще и подаря парфюма така или иначе. Обаче тя какво искала - спи на ъглово легло, което е купено някъде 73- та и естествено матракът е с избушени пружини, та видяла като идваше вкъщи всичките ни легла с топ матраци и решила, че е крайно време да помисли за личния си комфорт. Снахите се чудеха дали матрак или топ матрак diablo Ми, аланхолу, четири семейства сте с внуците,  всички работите, как първо досега не сте и купили нов матрак или какво ще ви стане, ако и купите и двете неща, та трябва на гостите да го прехвърляте /гостите сме нашето, на брат ми и едни братовчеди по мъжова линия на леля ми семействата/. То бива стискане, ама чак пък толкова, просто е срамота. За храната на тържеството пак всичко е разпределено, ние поемаме тортата и безалкохолните напитки, всеки по нещо. Ужасно ме е яд, ако живееше при дъщеря, никога нямаше да се получи така. Или поне аз не бих го допуснала, знам ли crazy. Не бих искала да съм на нейно място, тя си е лъвица отвсякъде, обича хубави неща и държи на блясъка smile.
Алексия, предполагам, че при сериозни болести няма как да ви се размине вие да си гледате децата, дано не се налага, разбира се. Няма как да имаш доверие на друг, аз и на майка ми не смеех да разчитам. Виж за обичайните сополи и по- леки вирусни, или пък при отшумяващи вече тежки, няма защо да се притесняваш, повечето семейства си имат бавачка. Въпрос на късмет е good
Когато търсех жена за гледане на майка ми, първото важно нещо ми беше да е видимо здрава. После да живее близко, че да може да си ходи и идва при лоши метеорологични условия, да има ясни правила какво прави и какво - не, да пита при възможност мен, преди да направи каквото и да е, да не е откачалка /имах една такава, но в лека форма "здраве, младост, красота"/, и да е що- годе положително настроена към работата си.
« Последна редакция: август 19, 2019, 13:30:35 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #99 -: август 19, 2019, 13:59:52 »

Днес изпълних план максимум и съм доволна. smile Бях до личната за направление, запазих си и час за другия лекар. (Тая седмица пълно обслужване на всички чаркове  на тялото) Дребният ме слушаше, та успях да си купя и бельо. Понеже майка е отпуск, затова ММ пое Кокона по собствено желание, за да не я мъкна и нея. После пазарувах. Остава ми да снимам детската количка, че ще я продаваме, а във времето съм изпрала и прибрала нещата на различни места, та ги събирам поетапно crazy
Свекърва, те пък бива стиснатост, ама един топ матрак е смешно малка сума за подарък от половината рода! Да й вземат матрак, има си и специални протектори отгоре... То ясно, че на възрастен човек трудно може да измислиш нещо, но не е като да не я познават. Да е жива и здрава и сама да може да се оправя! give_rose
Снощи ММ ми сервира, че в края на седмицата свекърите се канят да водят Кокона и братовчед й на море. Няма лошо! Знаехме, че ще е в края на месеца. Ама бяхме на гости преди два дни. Що не ни го казаха "ин виво"?! Сега тепърва по телефона ще уточняваме кога, кво, що, багажи и салтанати crazy Не знам и докога ще са... Вчера пък нашите хукнаха да пълнят вода от Баня. Наминали да видят хотели, условия - пълна скръб! Ама малко нагло да знаят, че съм сама с децата и да ми пускат снимки от басейни beating Та така - не жаля никого, не им спестявам критиките! И хич ми не пука чия дъщеря съм и чия снаха blum По домова книга - всички подред blum
Маги, благородно ти завиждам MANICURE
Отивам да гладя, че и това мен чака smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #100 -: август 19, 2019, 14:59:22 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Не съм от тук и съм за малко lol да ви разсмея само lol

Ако, докато отивате на работа, ви се иска да правите секс с всички хора, които срещате, а на връщане вече не ви се иска, то вие имате... задоволителна работа.

 funnytooth funnytooth funnytooth

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: август 19, 2019, 15:03:34 »

Свекърва, всичко е относително. Бабата на ММ синът и снахата я гледат. ММ е ходил при баба си за последната година 3 пъти. Братовчедките му дето са в София и Стара Загора са ходили по веднъж за през деня от Ямбол. ММ винаги и носи снимки на Бамбук разпечатани голям формат, защото тя така може да му се радва само, а на другите 3 няма и една снимка. А тя си е с акъла, въпреки, че е на легло и не може да говори. Помни, пише с магнити буквички.
А преди 3-4 години аз накарах ММ и брат му да и купят телевизор, защото нейния беше много зле.


На баба ми за 75г ние и нашите и подарихме  Киндъл, с вуйчо ми - пластмасови столове и маса за двора, от тези най-обикновените.

Сложни са роднинските отношения. Докато бяхме в Казанлък, всеки ден имаше някой сърдит, защото много роднини живеят наблизо и постоянно се засичат. Луда работа.

Алексия, децата бързо свикват с някой, на който му се плаща да им обръща внимание. За родителите е по-трудно да свикнат.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #102 -: август 19, 2019, 16:32:38 »

Свекс, така се получава защото я взимат за даденост, защото никога не е слагала явно себе си на първо място. Видях го с баба ми ( на майка ми майката) и с другата (на баща ми майката) която беше пълната противоположност. Едната беше жертва, винаги за нея ако нещо остане, милата казваше за 8ми март, "сине, шо било да било, само китка да не било". Докато домашната баба си беше кипра, уважавана от всички, нареждаше какво да и се подари за всеки празник, дреха, парфюмче, червило, изобщо не питаше можеш или не можеш. Ако трябва да взимам пример и съм взела богами, то е от нея, да се слагаш на първо място, пред деца, внуци и правнуци.

Али, не разбрах, за морската адашка хвалиш ли се или се оплакваш  lol

Alleksia много бързо свикна, но беше и малък още. Сега са си голяма партия двамата, много се разбират, извежда си го навън, даже с транспорта ходят и в центъра, обикалят си, готви му, черпи го. Научи го буквите, научи го да пише, много търпение има с него.Мен пък много ми харесва че е чистофайница, събира пране, простира, оправя, винаги ми е подредено вкъщи като се прибера ако го е гледала. Сега истината е че когато е в острото състояние не го оставям с нея, по-скоро оздравителния период+ ваканциите


Цитат
Ако, докато отивате на работа, ви се иска да правите секс с всички хора, които срещате, а на връщане вече не ви се иска, то вие имате... задоволителна работа.

оргии направо  badgirl laugh


Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #103 -: август 19, 2019, 16:44:34 »

Свекърва, много тъпо наистина, аз също се дразня точно ето такива неща и обикновено го показвам. Един топ матрак наистина не е скъпо, че чак да се разделя между всички, да не говорим, че наистина отдавна е трябвало да се смени целия матрак.

Иначе по нашия казус, просто се моля да не боледуват много, защото тук дават само 2 дни болничен на дете и това е. Ясно е, че за два в повечето случаи не оздравяват и трябва да се пуска отпуска след това. Има вариант да дойде майка ми за малко, или евентуално свекърва ми, но и за двете не е сигурно, затова ми се иска да имам и резервен вариант.

Да се пооплача днеска хич не ми върви да свърша каквото съм запланувала... трябваше да сменя стикера за паркинг на колата, не става, на място трябвало да ида пфууу
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #104 -: август 19, 2019, 17:14:18 »


Ако, докато отивате на работа, ви се иска да правите секс с всички хора, които срещате, а на връщане вече не ви се иска, то вие имате... задоволителна работа.

 funnytooth funnytooth funnytooth

А ако ти се иска да правиш секс с роднините им? funnytooth funnytooth funnytooth

Да, вероятно зависи от хората, ама щото аз съм единствено момиче в няколко рода и не мога да направя сравнение. Но определено на мъжете не им идва на ума, ако жените им не ги побутнат. Пък и става въпрос за човек на 90.
Алексия, наистина е добре да имаш вариант и да не го мислиш в кризисна ситуация good
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines