Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:20:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дълги нощи, горещи дни, чорлави глави и юлски емоции...  (Прочетена 65964 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юли 21, 2019, 23:15:10 »

Оценките са ми любима тема. Аз от гимназията съм с успех 6.00. В университета бях първа по успех с отличен успех. Но, както знаете, съм бивша детегледачка, понастоящем домакиня.

Аз дойдох по това никое време да ви се оплача. ММ днес пътува за Братислава. Ама няма удобен шътъл до Виена за този полет и аз му намерих превоз във фб групите. Ама той на самолета се запознал с някъде дядо и той му казал, че синът му може да го вземе. И той тръгнал с тях, а аз трябваше да се извинявам на другия човек, защото ММ нещо не можал да звънне. Той сигурно си е намерил някой на мястото на ММ. Ама аз толкова мразя не спазване на уговорки. Било и такива за 15 евро на ръка във фб.  И сега не мога да заспя и ми е нервно и ме е яд.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юли 22, 2019, 07:41:21 »

О, Панде моя мъж е същия.Вече съм го оставила сам да се оправя, защото ми писна да се червя, заради него.

Как сте днес?Какво правихте почивните дни?Аз работих, излизах, ходихме на гости, идваха ни гости, абе натоварено беше.Вчера в един момент се предадох и легнах за час и половина на дивана и не мръднах.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #107 -: юли 22, 2019, 08:57:25 »

Маги, честит имен ден, жива и здрава да си!
Панде, нареждам се след теб с успех 5.92 от гимназията и 5.60 от следването /втора по успех, с разпределение по желание, което по онова време беше постижение/. Ужасно мразя някой да казва, че отличниците после не се реализират. Има изключения и в двата варианта, въпрос на късмет да си на точното място по точното време, не могат да се правят генерални изводи. Отличниците от нашата гимназия, три момичета, завършили със златен медал, стигнаха много далече в служебната йерархия, като едната завърши право, другите две- немска филология. Филоложките първо бяха учителки, но полека-лека намериха подходящи полета за изява и сега всички останали "им дишат праха". От инженерите, до Промяната, работата беше същата с отличниците. След това пак успяхме да се преквалифицираме и да си намерим работа, някои заминаха в чужбина и взеха и тамошна диплома. Който е свикнал да се старае да показва най- доброто и да полага усилия в правилната посока, която не винаги е това, което най- много ни харесва, няма как да не успее в някой момент. Да чукам на дърво, НИ1 и неговата Мария също бяха пълни отличници и после от 10% завършили с най- висок успех магистратура. В Америка това е водещо да си намериш добра работа, следят ги още от университета. Няма естествено гаранция какво ще се случи, фирмите се сливат и преливат, икономиката също се променя, но се надявам да са се научили да са адаптивни. Хаха, НИ2 винаги е бил на долната граница на отличниците, просто от мързел и заради тренировките, но сега и той натиска здраво. Та така, въпрос на период от живота е, кой кога ще тръгне или ще се откаже да напъва служебно и ще си пренареди или запази приоритетите. smile И всеки е прав за личната си истина. Wink
Ние бяхме на барбекю и изненадваща прекарахме много добре с напълно непознати. Барбекюто така и не го запалиха, защото и без това беше много горещо на открито. Влезнахме вътре, на климатик, а месото го пекоха на фурна. Ей, такава фурна виждам за първи път Oh my ... Седем тави пече едновременно - месо, хляб, зеленчуци, кекс... Професионална, някъде към 13 000лв. била, за час може ресторант да обслужиш. За какво им е на вилата, ама ей на, върши работа.
Леле, аферата с личните данни продължава да се дъвче. Ние от ФБ се крием, то от агенцията по приходите цъфна  funnytooth Хайде, хубав ден на всички. heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #108 -: юли 22, 2019, 09:13:57 »

Добро утро!

Нещо този уикенд ме изтощи,сигурно е от жегата, ама направо се влачех безсилно из вкъщи...

Панде, ми аз щях на място да го убия...

Бубе приятна почивка! Чакаме снимки

Свекс осъзнах напоследък че всичко чупя през моята призма и опит.Моя опит показва точно обратното с отличниците, аз съм си жив пример за това. Вярно че бях отличничка до едно време, но когато ме удари пубертета и ударих дъното, в 11ти клас даже завърших със среден успех ( в 9ти с отличен). В 12ти се осъзнах малко, подредих си приоритетите и си реших проблема като записах да уча нещо което реално няма да има нужда да уча изобщо. То така и беше де, аз речник почти не бях отваряла. После като записах магистратурата пак хитрувах, имах право на избор на предмети, пък аз записах за 30 кредита английски за да избегна някои по-трудни други. Просто и това умение е нужно в живота, да си оправен и да знаеш как да решаваш проблеми без много инвестиция на време и пари. Виждам го и на работа, аз все си намирам начин как да завъртя някои неща, докато имам колеги прекарват месеци да стигнат до абсолютно същия извод, но подкрепен с данни и опит.

Та тъй, ще се пука от жега, още сутринта е 100 градуса...
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #109 -: юли 22, 2019, 09:59:56 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Уикендът предимно го изкарах, умирайки lol Искам само веднъж на един мъж да му дойде, ама както на мен всеки месец с всички екстри - болки, изкормване, Ниагарския водопад, падане на кръвно и т.н. Ако не се застреля публично, то на lol lol lol

Винаги съм имала най-високият успях от първи клас до четвърти курс на второто си висше. Строителният завърших с 5.95, първото висше с 5.98 за над 40 изпита имах само една 5-ца. Даже получих парична награда, че имах най-висок успех в целия факултет. А не съм се пънела, даже бях мързелива. Сядах деня преди изпита, за 18-20 часа изчитах над 400 страници и ги възпроизвеждах  Girl_hide Но аз имам ужасно развита фотографска памет, освен това от дете имам схема на учене. Подчертавам си ключови думи и запомням тях, после по тях възстановявам информация. И досега като ми мине някаква такава дума, отключва лавина от информация girl_impossible Но аз помня уроците си от 6-ти клас по География lol И мога от 5-ти до 12-ти да кажа по всеки един предмет какво сме учили като дялове Girl_hide Girl_hide Още се опитвам да спра да помня такива глупости, но явно желанието да научавам нови неща и да откривам света като дете е било най-силно, та резултатът е налице. Всичките ми съученици знаеха, че обичам енциклопедии, та познайте дали нямам 50+ подаръци от рождени дни, Коледа и т.н. поводи. Имам си една любима за мумиите в Египет. Даже като ме питаха каква ще стана казвах, че ще уча археология в Кайро lol lol Какви хубави детски мечти имах, че ще съм лейди Индиана Джоунс, а къде съм сега girl_impossible girl_impossible

Панде, бих го гръмнала публично, ако беше котката. lol

Официално ми остават пет дни до заминаването за Гърция и вече нямам търпение Girl_hide Ходихме до Декатлон в събота и взех една хавлия от тази, която Пандето и Фери ми препоръчаха. Девойки, не ви ли ръби това на пясъка, много тънка ми се струва Girl_hide Харесах си шнорхел, ама беше 80+ и не го взех blush Ще си поръчам догодина от китайците навреме всичко. Като сметнах колко струват по-хубавите и нещо ми се досвидяха паричките blush То си е инвестиция за десет дни в годината lol lol

Сега искам толкова много неща за лятото - уроци по пилотиране, уроци по гмуркане, екскурзии... Искам да се събудя и да имам парички за всичко това и да имам отпуск поне два месеца. Вселено, помагай lol lol lol Не е лошо да си мечтая, току виж поне едно ми се сбъдне girl_wink

ЕДИТ: Бубе, приятна виртуална и реална почивка, да се заредиш със слънце и добро настроение. А за местенето малко ми е странно как от днес за утре ви карата да освободите апартамента girl_impossible Хубаво поне, че са ви са се стекли добре обстоятелствата girl_wink
« Последна редакция: юли 22, 2019, 10:02:34 от marry_me » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юли 22, 2019, 10:01:00 »

Аз съм помежду Свекс и Булчето. Отличник но не в сеоята сфера после се реализирам. Да, образованието е нужно, оценките също. Но най важното е после да се адаптираш към света. И да изкарваш пари, без да се мъчиш ужасно много физически и психически. Мен работата ми е нещо за кинти, личните ми интереси са доста и са винаги извън нея.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юли 22, 2019, 11:59:51 »

Аз съм съгласна с Булчето. Много често съм много по-неадекватна от ММ. Но пък на курса по немски само аз знаех какво е Рурската област. Учителят по немски беше шокиран, че знам lol lol lol
Не ме мързи да уча, а така ме мързи да работя. Ужас

Мери и аз съм с тази схема с подчертано и при мен някоя фраза отключва много информация. Затова имах много успех на устните изпити.

Булче, да го убия, ама той чак в Австрия. Още съм ядосана.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #112 -: юли 22, 2019, 13:19:47 »

Панди, съмнявам се да не си го направила, ама да си кажа да се извиниш от негово име в групата. Има злобарчета, дето може да не ти отговорят нарочно друг път. На съседката така едно такси и прави сечено и все моли някой да се обади от друг телефон. nea
Хехе, младежите не успяха ли да цъкнат на Гугъля? Ние учихме и по география и по история за рурската област, ама други са времената вече.
Без да има връзка с разискванията, вчера се видях с племенника. Беше на лагер в Боровец за седмица и ми вика: "Лельо, хич недей да да искаш да ходиш на лагер, не е хубаво!" Хаха, взели им мобилните и им ги давали само сутрин да звъннат на родителите да кажат как са. Нашият обаче носел два, някакъв стар плюс неговия си и сложил картата в стария. Всяка вечер се обаждал на майка си към 2-3 часа, че не може да спи, колкото да я събуди и притесни. И двамата издържали геройски, ама снахата не мисля, че ще се жертва втори път да го прати.
ова пък ми напомни за първото отделяне на НИ1, първи клас беше. По едно време казал, че отива до банята да си измие ръцете и така си останал там половин час, като се върнал неизмит. После ми обясняваше, че имало две мивки и се е чудел дали всяка ръка се мие в отделна funnytooth Сега имат двойна мивка и те и нищо чудно още да не си е отговорил на въпроса Wink Бяха на зимен лагер в някаква лъскава станция в Старозагорските минерални бани май. Учителката ги завела да купят картички и после  вероятно е диктувала какво да пишат, защото още се хиля - "....тук е много хубаво, храната е вкусна и питателна".  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #113 -: юли 22, 2019, 13:36:49 »

И да изкарваш пари, без да се мъчиш ужасно много физически и психически. Мен работата ми е нещо за кинти, личните ми интереси са доста и са винаги извън нея.
Точно! Една "кака" на интервю за работа ме попита за хоби/лични интереси. Обясних й, че аз много добре мога да си "губя времето" Wink С други думи - на мен рядко може да ми е скучно, защото откривам по нещо ново интересно.  Затова най- бих искала да се реализирам като рентиер girl_haha И аз искам поне 3 курса да изкарам, но няма да са скоро. Или бюджетно не ми се вписват, или времево не е имало възможност до момента pardon
Реализацията при мен не я виждам подплатена с титла. Не само защото съм с трудна за реализиране в града ни специалност (от висшето, средно-специалното ми вади хляба). Не се боря за тиквен медал. Реализацията я виждам точно в хармонията какво давам и какво получавам. smile
Извън темата - в неделя отскочихме до София на рожден ден. На връщане бях аниматор, че Дребният да не заспи в колата, а вкъщи. Когато се прибрахме, вкъщи холът беше боядисан. Една идея ми идва по-светло от очакваното, но е хубав цвят. А и скъпият латекс си личи - има лек перлен ефект на светлината heart Предложих на ММ и след края на ремонта да заключваме хола под предлог, че не е готов. Там да се крием като в убежище от малки човечета Wink
Снощи пък разбрахме, че февруари наши приятели чакат бебе. Те много се колебаеха дали да не останат с едно дете. Причината - майката е второ дете в семейството и някак е чувствала липса на достатъчно внимание. Пролетта им обясних, че първото им е още малко и нормално да не се осмеляват веднага за второ. Много говорихме и как се обичат две деца. Хубаво е, че са се решили heart Затвърждава ми се статистиката, че масово разликата е 2-3 г (сливат се майчинства с болнични и отпуск) или 6-7 г, че едната година от майчинството да е като време за ученика.
Това с мъжкия цикъл ме разби funnytooth funnytooth funnytooth
Свекс, ние бяхме учащи в периода на масово разпространение на интернет. Учехме се в движение как се търси информация. Точно сега младежите теглят приложение как да си стискаш пъпките например, ама няма да се сетят да търсят информация коя е Рурската област Wink Ей затова казвам, че нямат система за учене. beating Малко куцат ключовите думи. И любим лаф от последния сезон на Стани богат - обажда се един пич на приятел. И двамата достатъчно млади... Въпрос точно за Гугъл... Отговор: Де да знам, бе браааат tease Билалов се сви на две от смях!
За 13 000 лв що готова храна мога да поръчам funnytooth
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юли 23, 2019, 07:38:07 »

Привет!

Али, завидях ти!Искам и аз да се прибера и някой да е оправил терасата.Леле, ще си умра от кеф.Аз съм в тихи преговори за сушилня с моя мъж.Ще победя, но ще трябва време и мислене къде аджеба да я дяна.

Айде отивам да се трудя!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #115 -: юли 23, 2019, 10:22:32 »

Маги всичко е до облъчване на мъжете  lol аз моя 1 година го облъчвах за кола хахах сега ежедневно рови за оферти. Сушилнята с две бебета и кака ще ти е направо незаменима!

Свекс, питателна  laugh за малко да повярваш нали?

Али завиждам ти на философията за живота, хич не мога да съм толкова зен да му се невиди, а хем имам толкова подобрения в начина ми на мислене, ама някакси средата ми е много състезателна и ме кара и аз да съм такава.

Панде, все ще се върне, ние ще ти напомним  beating
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юли 23, 2019, 11:25:53 »

Аз вече съм на друг принцип- за нищо не облъчвам, че ми се прави на инат. Събирам си пари, отивам и си купувам. Пито- платено.
Али, знам аз чв си същият чешит кат мен, хвърковати птици сме.
Малкият ме вбесява- явно е разглезен. Чакам с нетърпение и потривам ръце как ще го строят в градината от есента. Дано доживея без фатални психични травми.
Дъртите ги чакам да се върнат от море, да мога два дни да се отдам на здравни услуги- все пак и аз се водя човек и ми писна да ме боли тук и там...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #117 -: юли 23, 2019, 13:00:54 »

То и ние бяхме скептични за сушилнята. Бяхме още без деца. Свекър ми настоя, когато установи как прани дрехи миришат на стояли. Това в сред зима, когато дрехите ви висяха по 3 дни на терасата, а отдолу минаваха рейсове.
После ММ се влюби в тоя уред good Тогава взехме втора ръка и не съжалявам. Изби си парите! Хем и не знаехме дали ще сме доволни от такова нещо. Около нас и никой нямаше по това време, за да видим. Сега купихме скъпа и надявам се - качествена. И не гладя зимата детски и не само дрехи, защото ги вадя веднага и изглеждат добре. Лятото простирам и всичко е на хармоника, няма как.
Булче, Еми, то не знам дали е до човек, до среда, или е до опит в живота. pardon
Еми, при мен нещо хората са разглезени, а не децата. Всички ме товарят с излишна информация. Вероятно и при нас есента ще се строят в две редици beating Вчера обяснявам на майка, че нещото си не ме интересува. Делегирала съм права на ММ и той да се занимава. Майка продължи да ми обяснява, че да "съм знаела". Ама не ща да зная!  werewolf Аз оправям всичко около децата - плащаници на градина, кухня, сметки за това и онова за вкъщи и имам достатъчно разчет по календара кое кога, че да помня и още неща.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #118 -: юли 23, 2019, 13:47:40 »

Бе то хубаво да делегираш права /предимно задължения, де/, ама после трябва да се задоволяваш с направеното smile. Онзи ден потретих, че душът е за смяна и няма да съм тази, дето ще го направи. Днес сме с нов душ, поставен така, че бие във вратата, а за да се къпя, трябва да седна в мивката.  diablo Толкова се ядосах, че ме изби на смях. Да кажеш, че го прави сам - не. Доведе майстор, ама сигурно момчето не е посмяло да възрази на шефа си. Хем съм мръсна, хем бясна, хахаха funnytooth
Страх ме е да тръгна за Холандия, че предстои ремонт на хола, дето мухлясахме след валежите. Wink
Голяма драма, но сигурно и на мен ще ми мине и няма да спретна красноречив скандал на Родния като се върне утре от командировка.  blush nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юли 23, 2019, 15:02:36 »

Здравейте!

Свекърва, извиних се разбира се на човека. Толкова бях разстроена, че се наложи човека мен да успокоява. Той си е намерил кой да качи, не е ходил за лудо. Но продължавам да съм потрес. Защо постъпи така? Ако за парите - през деня бяхме в мола и ми накупи дрехи. Ми не ми трябваха, чак толкова. Той го предложи. Още не съм говорила с него. Само му писах как е Бамбук.

Честит нов хол, Али smile кефи ме това " знам как да си губя времето".

Тук е малко лудница с толкова хора, но аз съм свикнала.

Хубав следобед или вечер сигурно трябва да кажа вече
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines