Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:50:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни - 2019 Лятото дойде, или може би НЕ?!  (Прочетена 58543 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #15 -: юни 05, 2019, 13:44:59 »

Свекърва, аз нали съм прохождаща в областта и чета активно. Та научих някои полезни неща - ако долният тегел е кофти, трябва да се регулира горния конец; ако се къса конецът - да се намали опъна, да са еднакви горен и долен конец; да се шие през хартия, за да приплъзва. Случи ми се наскоро да ползвам един конец от конус (за оверлог). Машината го късаше постоянно. Просто е някак по-пресукан и не върви гладко.
Булче, точно, че нямам НВО. Сигурно съвсем скоро ще го напускат по сайтове, ама ММ трябва да впрегна да търси. Той е по-мераклия за такива неща.

Тва да работиш с хора е най-ужасното нещо на света!
Подкрепям good Начи на патенцето в офиса й писах да ми прати резолирано копие на молбата. Познайте дали го е направила. pardon За половин година не намерили време да дадат трудовите досиета на служителите на таз голяма фирма. Добре, че си пиша директно със счетоводството, поне там да са наясно за какво иде реч. crazy

За сметка на това вкъщи е веселба. Извадих пианото от миналата Коледа. Дребният се побърка! Само ръмжи и крещи на микрофона funnytooth funnytooth funnytooth werewolf Начи това Айрън Мейдън, Аксепт и Моторхед пасти да ядат.
Отивам да готвя, че хем ми е ред, хем ми се пада...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #16 -: юни 05, 2019, 14:21:14 »

При моята машина проблемът е като я пусна на заден ход, тогава грайферите правят номера. Ама исках уж да си спестя труда и да не въртя плата и то стана като нафъкан китеник отзад... Хем и на зиг- заг, на дънков плат с малко еластан запълвах дупка, колкото 1лв. Справих се, но ми отне два пъти повече време.
Е тая мома взимвам за снаха, ама заради ризата Wink Ако е купешка, значи има пари, ако е шита от майка и, скопосна сватя ще имам. yahoo  Wink Нещо много войнствено си е забучила розата зад ухото, та ще гледам да я сплаша предварително Wink


* 62395220_10219038786423571_8399444773718458368_n.jpg (67.38 KB, 277x417 - видяно 4794 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 05, 2019, 15:52:40 »

Да, нещо тия месеци са ми трудни.Макар да не съжалявам, че смених работното място, ми е зор на моменти.Най-ми тежи взаимоотношението с колегите, в същност липсата на такова.Но съм решила да не ми пука.

Аз не мога да шия и много ви се радвам какви чудеса правите.За сметка на това майка шие и редовно и давам да закърпи нещо на Моника. В тая връзка дребната е най-щастлива, ще изкара две седмици при баба и дядо и ще си почине хубаво!А аз чакам с трепет и се моля утре да и излезе резултата и да не е носител на тая гадост наречена скарлатина.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 07, 2019, 13:40:28 »

Привет!

Мина ми вчера конференцията  yahoo Мисля, че се справих прилично, доста се старах да се подготвя. Поздравиха ме след това, даже днес ми се обаждаха колеги. Определено можеше и да съм по-добра, но мисля, че като за първи път, нещата протекоха нормално smile Поуката ми е, че виждам, че системната работа, макар и не винаги да е със светкавични резултати, дава плод. Сега целта ми е да продължавам в същия дух, за да не е както в било винаги преди, всичко в последния момент, когато някой краен срок наближи.

Къде сте вие?

Хубаво ми е вече, юни е, следват много празници и рождени дни - моят е другата седмица, на милото на края на месеца. Интересното е, че въпреки, че отметнах доста работа, очертава се да имам едно доста заето лято - съботите и неделите ми са разпределени до средата на юли. В края на юни ни се иска и да "поздравим морето" за няколко дни  heart

Свекърва, винаги е ободряващо човек да те чете!

Маги, съчувствам ти! Любимият е на такава работа, където си няма екип в българия, всичките му колеги са в Германия и определено му липсва общуване на живо с колеги. Дано нещата се подобрят при теб!

Миленка, не съм разбрала, къде ще пътешестваш ти?

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 10, 2019, 10:37:22 »

Привет! Аз така и не можах да свикна с ФБ формата на форума. Нещо ми е хаотично, а и не влизам често.
Тук е умерено горещо- планината си казва думата и пази хлад. Особено скрие ли се слънцето, си е за дълъг панталон.
Извадих си нови очила за четене и работа- оказа се че не съм вдигнала диоптър а мъничко астигматизъм и оттам ми мажат буквите. Изръсих се яко, ама в крайна сметка здравето- с предимство. Дадоха ми и упражнения за очите. Да видим дали ще ги правя..
Бубе, браво на теб, радвам ти се много на посоката.
Аз ще съм на балеаж скоро този месец, отдавна не съм си правила цветно по косата, да видим какво ще решим на място.
Маги, не понасям да работя с хора, особено с българи и китайци. Но ми се налага. nea
Тотално намразих контакта с човеците покрай работата...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #20 -: юни 10, 2019, 12:34:59 »

Мъжо изрови Чернобил и сигурно довечера ще го подхващаме. Отдавна не сме правили киномаратон вкъщи. Той моите сериали не ги гледа. Гледа предавания за ремонт на автомобили и така са ми набити в главата, че нощем ги сънувам. tease
Тези дни не смеем да мръднем надалеч, че току виж заваляло. Никакви планове не може да си направи човек за разходка.
Днес бяхме в по-различен парк от обичайния. Едва си тръгнахме - то рев, то писъци. Хич не го обичам заради онези колички, кончета, люлки срещу левче. За утре дестинацията трябва да е в различна посока.
Скоро трябва да посетя личната и се чудя за какво по-напред да си взема направление. Най-вече ми е за профилактични за децата, ама преди отпускарското време.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: юни 10, 2019, 13:39:12 »

Да кажа и аз едно здрасти! smile
Минаха и заминаха гостите, кръстихме правнучето на леля ми, видяхме и вероятната снаха на единия племенник, дето е с 9 дни по- голям от НИ2. Изобщо, голяма активност blum
Естествено, най- ме вълнува кандидат- снахата. Като не ми е лична, мога само да и се радвам и хубави думи да казвам Wink Младите живеят и работят в София, а тук са взели квартира, макар племенникът да е едно дете и да имат голям 120 кв.м. апартамент с две спални. Така де, всеки да си знае личното пространство pardon.
Новоизлюпеният християнин бая си поплака на церемонията. Попът нещо се беше вживял в ролята си, много артистично и патетично го вдигна високо над главата си и три пъти извика силно името му, преди да го топне във водата. Онова дете като се стресна и така и не млъкна, докато не напуснахме църквата. Ми как няма да реве, като го навлякоха с дълъг кадифен костюм, с риза и папионка и елече при 30С жега. Синоптиците са виновни, щото говореха за бури, дъждове и студове за целия ден, пък то само капна и чак привечер заваля. Същия ден имаше 1000 кръщенки и две сватби, та караха по скъсена процедура. Веднага след нас дойде друго бебе и изобщо не смениха водата в купела, съмнявам се и преди това да са го направили за нашето момче.
Наложила се е нещо като мода на задължителни ритуали, съвсем като на сватба. pleasantry Прави се кът за снимки с балони и сладка маса, като в единия край се поставя кутия за пликове - отиваш да се снимаш с детето и родителите му, пускаш си лептата, дават ти нещо за спомен и така....
В ресторанта имаше още едно тържество на РД за 1 година, на момиченце. Гостите бяха с дрес код - жени и момиченца с розов тюл, момченца и мъже - с розови ризи. Общо към 50 розови облака Wink. Сигурно са купили по един топ от всеки плат и някой сръчен приятел или роднина е шил. Мераклии хора, нали и агенциите трябва да имат хляб.
Аз да прекъсвам, че пералнята свири като на пожар, че е готова и после пак ще се включа.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 10, 2019, 14:43:04 »

Ай привет. В Пловдив беше супер. Изкарах си страхотно свършихме много работа и се прибрахме пребити, но щастливи. Града е красив, макар и в ремонт. Хората са хубаво облечени, има сладоледи на всеки ъгъл и беше ужасно горещо, ама не ме изненада много това.
 Моника е във фурор от цялото преживяване.

Свекърва, кръщенета, сватби всичко вече е една огромна показност и надскачане.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #23 -: юни 10, 2019, 15:13:18 »

Мераба на всички!

Нашата почивка върви към края си, сряда се прибираме. Всичко беше ток и жица до вчера, но, малкия чоджук вдигна температура, та си пие антибиотик и нурофен. Това естествено не му попречи да играе кючек вчера, амааа какво да го правиш. Мамоо падна ми температурата на стола отивам да ям и на дискотека... От сега се почва. Щеше да ми стане гузно че ще зарази други деца, но ми мина тоз мерак след като 3 дни преди това братушките видях да си водят  децата с нурофена на басейна... Стискайте палци да се закрепи. heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 11, 2019, 06:50:06 »

Здравейте smile

Кръщенето на моят племенник беше последното за деня, след цял ден кръщенета и сватби. Въобще не го събличаха, само малко му навиха крачолите. Доста бързо мина. Нямаше кой знае какво. Даже фотограф нямаше и ме накараха аз да снимам като ми връчиха някакъв фотоапарат, ходи се оправяй. Само в повече ми бяха подаръци за гостите. Сега имам три плетени ангелчета. А тъкмо изхвърлих всички подаръци от сватби на скоро.

Беше и кандидат-зетят на вуйчо ми, демек гаджето на братовчедка ми, ама него си го знаем от 4 години, вече не е нещо интересно lol lol

Дано звяр се закрепи!

Хубав ден smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 11, 2019, 07:31:33 »

Добрютро.

Булка, дано звяр се закрепи!Братушките са уникални!

Панде, било е весело.

На мен от сутринта ми е много лошо.Ще избутам и днес, няма мърдане!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: юни 11, 2019, 11:00:07 »

Нашето кръщене също не беше голямо, към 40 души роднини и приятели и много дечица от 3 до 10 годишни. Пуснаха дисколампа да върти светещи точки, раздадоха балоните от украсата, пуснаха музиката доста силно и малчуганите от двете тържества се сляха и пощуряха- всички на свободната площ, търкаляха се по плочките, пукаха балони, изобщо - веселиха се и ядоха само торта и сладки неща, розови и сини. Езиците им станаха виолетови Wink.
Значи, друга мода е тортите да са от картон и само един пласт ядливи. Гледаш ги огромни и от красиви, по- красиви, пък накрая имаше по едно деликатно парченце само за децата. Ама компенсираха с разни произведения на кулинарното изкуство, набучени на клечка, завити в книжка, на връв, като гердан, да ти е жал да ги ядеш. Подариха ни едно кръгло нещо, с меченце отгоре, завито в целофан и със синя панделка. Реших, че е сладка и тръгнах да го ям... Пък то било магнит blush Сега сме с три магнита, единият с моята захапка на глинената част Wink.
Майката е от по- такивата, с мераци и си имаха всичко - издържани в един стил покани, тейбълки, благодарствени писма, подаръци за гости, ленти за масата, панделки за столовете, фотограф и фотосесия, та чак до тематични салфетки и клечки за зъби. Майката беше с рокля в бяло и синьо, обувки от плата на роклята, бяло- сини аксесоари и като нищо и гащите и да бяха такива. smile Таткото и детето също бяха бяло- сини. Хаха, но съседите по тържество в залата бяха с едни гърди напред заради дрес кода Wink Госпожицата им спа през цялото време в количката, искаме я за снаха smile good
Панди, как карате колела, един зад друг ли? Сигурно само на определени места.
Маги, главата ли пак те боли или общо неразположение? Хаха, така е в Пловдив, горещо. Сега поне не е и прашно.
Булка, видях го как си друса д- то Звяр heart Дето викаш, почна се! good funnytooth
Бубе, да си жива и здрава, все така умна и слаба! Хубав празник ви желая днес и да кажеш какво ти подариха роднините /за идеи, не от любопитство blush/
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 11, 2019, 11:02:58 »

Че 40 човека малко тържество ли се води? shok
Мен и 15 ме боли после глава от тях. А за кръщене не ми се мисли... ВЪобще не ме кефи идеята да събирам хора, които не толерирам и поотделно, въпреки че са ми роднини.
Свекс, добре си си апнала от глината. Аз затуй първо подушвам дали е ядливо хахаха.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #28 -: юни 11, 2019, 12:48:49 »

Здравейте!
Разходихме се с Дребния, поиграхме, гонихме се, гонихме котките. Сега той блажено спи, а аз съм така Eeager Захванах се да скъся едни рокли и покрай тях ме тресна музата. Сега намислих поне 10 неща, които да коригирам или шия от нулата. Взех да ги записвам, че то една глава всичко не помни. Имам една тетрадка за тая цел, та там си описвам нещата като последователност. Понякога ми е по-сложно да го измисля в стъпки, отколкото самата направа.
В търсене съм на слънчеви очила за Кокона. Някои са много бебешки и са й тесни, други съвсем дамски... Имам още време до морето, ама то и за в града си трябват.
Тези дни има Алея на книгата. Мисля да отскоча някой ден, за да попълня една-две книги от жълтата поредица на ПАН, ако са с отстъпка. Събирам си ги, а след време и на децата ще са им интересни. Едва наскоро гледах Малки жени. Не съм я чела, защото не ми е попадала. Та като нищо пак нещо детско-юношеско ще е четивото за морето.

Сега сме с три магнита, единият с моята захапка на глинената част Wink.
lol lol lol
Покрай всички кръщенки, на които съм ходила (не са много) и на които съм гледала снимки, все повече се убеждавам какво НЕ искам да има някой ден. Ние не сме кръстили още децата blush Все нещо по-приоритетно има като разходи. И при нас ще са 40-50 човека. На мен всички джунджурии ми идват в повече. Някак съвсем ми бягат от православното християнство. Едните са много сватбарски, другите много като за детски рожден ден. Особено разни надписи на английски (на балоните например) ми бъркат в червата. angry

Булче, палчета Звяр да е по-добре give_rose
Бубе, голяма промяна в теб! Продължавай в този дух Bravo

Забравих да се "похваля" как се успах тази сутрин lol ММ трябваше да става рано-рано, за да върне баба си от санаториум. Та измушил се той "по терлици". Обаче по презумция той pleasantry не знае как се наглася алармата на телефона и все нагласяме тази на моя телефон. Аз зор да ставам нямам от две години и половина, ама нищо - всеки път моят телефон трябва да бъде ползван. Wink Към 7 и малко Дребният ме събуди, ама си кротуваше в кошарата, имаше и време. Нагласих си аларма с половин оЧо за след половин час. Заспала съм юнашки! В един момент Кокона притича от хола "Мамо, някой звъни!". shok А то, детето, станало, облякло едно елече върху пижамата, чете си книжка в хола и не ме притеснява. heart Звънящият на вратата беше майка - идваше да взима Кокона за градина. Хубаво, че имам слънце вкъщи и знае кога трябва да е сериозна. За минути се облече, измихме зъби, лице, вързах косата и беше на вратата да се обува Bravo Аз после половин час реанимирах и се чудих на кой свят съм blush
« Последна редакция: юни 11, 2019, 13:21:50 от Alichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: юни 11, 2019, 13:51:39 »

Ами то нашето беше 3 в 1 - РД, кръщене и прохождане. Даже и за някои първо виждане въобще. Да не говорим, че родителите имаха годишнина от сватбата в същата седмица. Терминът на бебето беше в деня на сватбата, ама хубаво, че закъсня, иначе щеше да е твърде сложно какво точно се празнува. Превес имаше кръщенето, та затова и украсата в къта беше без 1- цата, но с голяма първа буква от името.
Да, балоните са с английски надписи - сините за малък принц, розовите - малка принцеса. Мен и това ме дразни, все от кралско потекло Wink За кръщене няма толкова чуждоезични, че в интернет и Пинтер- а са по- малко източно православните, но за РД всичко може да се свали на английски.
Госпожицата имаше картонена единица, украсена с нагръчкани като цветя салфетки и задължителния в последно време колаж от снимки с уточнение кога се е обърнала /НИ2 така и не разбра какво е това/, какво яде, кои песни харесва и други факти.
Поне не видях надписани с името на детето и датата на раждане елементи от украсата. good
В нашата църква случайно станах свидетел на кръщаване, в делничен ден. Свещите имаха принтиран образа на детенцето, името му и денят на кръщаване. Ама като ги запалиха и от топлината картинката се свлече и размаза и придоби кошмарен вид angry. Язък им за труда.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines