Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 06:48:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май 2019  (Прочетена 48203 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 14, 2019, 10:36:00 »

Привет!

Днес много ми се спи, въпреки че спах до късно. Но поне настроението ми е далеч по-добро от вчера. Имам желание да свърша много работа. После ще врътна и една баница, на която съм решила сама да омеся корите.

Разбира се, че ще ползваме архитект, то е задължително. Но не искам готов архитектурен план от тези от интернет, а имам изисквания/желания за някои неща. Затова съм си инсталирала една програма, където чертая примерен варинат на 2D и 3D. Казвам, че разпределението ме затруднява, защото имам точен списък на стаите, но не мога да подредя втория етаж така че да има 2 бани (едната винаги се пада да краде хубаво изложение, което може да се използва за част от спалня. Другата труднос са ми стълбищата. В къщата ще се влиза от приземен етаж, т.е. трябва ми високо или завиващо стълбище за втория. Но имах идея коридорът на втория етаж да е не със стена, а с парапет, да може да се гледа към вестибюла, а за тази цел, стълбището трябва да е под него и едно. Обаче това води или до много стръмно такова или до много дълго.

Свекърва, чак счупена ръка! Направо не мога да повярвам, че това може да се случи при възрастни хора!

Миме, да оздравявате бързо!

Али, и аз се чудя какво да вземем на братовчедка ми за бала. Искам да е нещо сантиментално, което ме навежда на идеята за бижу. Но тя не носи злато, може би нещо от бяло злато, не знам. Просто ще излезем другата седмица по магазините и ще мисля в движение.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: май 14, 2019, 11:53:49 »

Мимка, с теб тепърва ще си говорим, ако Алекс се захване сериозно със спорт smile heart
Бубе, те от международни мачове, дето има съдии и публика ги вадят помлени, със скъсани връзки и счупени ръце и крака, ти за махленска среща се чудиш.  pardon
Що не включиш банята към спалнята със стъклени стени? Така няма да губиш изложение и гледка, а когато е необходимо, ще пускате щори. В хотела в Сингапур банята и тоалетната бяха в средата на спалнята, в красива стъклена кабина. Сега, няма какво да се лъжем, че след определена възраст, това е почти перверзия funnytooth, ама за млади е екзотика.
За открито стълбище съм виждала  много красиви спираловидни варианти, но с опита, дето го имах с майка ми и с малки деца, предпочитам да живея само в една плоскост, без прагове, наклони и стълби, ако ще и на по- малка квадратура да е. Да, в чужбина са на няколко етажа домовете им, ама никой не остава да живее там и на старини, местят се на по- малко и удобно. Реално за красиво и раздвижено жилище човек има на разположение не повече от 5 години да му се радва, защото като тръгне после на работа и го завърти шайбата от хиляди задължения, винаги се търси възможност да се измъкне навън. Излиза, че се прибираме за едното спане. Децата ще имат собствено виждане, модите ще се променят и като нищо да не искат да останат в бащината къща. Време за вкъщи има след пенсия, ама пък тогава поддръжката на жилището става трудна и финансово невъзможна, пък и мисленето се променя. Та затова се замисляй само до фаза да ти е интересно, почне ли да те притеснява планиране и разпределение, има си хора, дето са го учили това и от това си вадят хляба Wink.
Леле какво скапано време.... В неделя обаче ще гоним 30С smile
Хубав, ползотворен и без болести оставащ ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #47 -: май 14, 2019, 12:31:58 »

Днес времето ми провали повечето планове pardon Аха да се зарадвам, че е спряло да вали, то пак се засили. Поне откраднах разходка до кухнята и до магазина tease Няма да ви казвам каква влажност е вкъщи. Както комшийката питаше: Ако стане 100% влажност вкъщи, ще завали ли?". ММ обмисляше да прибира влагоабсорбатора лятно време, ама на този етап активно си го ползваме crazy
Бубе, личи си че нямате още деца Wink С най-добри чувства! Много е хубаво това с парапета и тераската на стълбището. Ела да видиш обаче миналата година що страх брах. Ние бяхме в мезонет в Гърция с такова стълбище. Е, хлапето друга работа си нямаше, че само да маха отгоре cap
Моя приятелка са в хубаво измислена къща, без да има някакви извратении по разпределенията. Всичко е някак простичко, логично, практично. Четвъртата им спалня ми беше странно, че е на първия етаж, ама си е удобно като за гости, удобно е и в по-късна възраст. good
Отивам да шия, че не ме свърта, като имам идея.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #48 -: май 15, 2019, 12:56:21 »

Ехаааааа тук вече съвсем запустяло. Дами, утре съм на фризьор, ще кажа да ми направи едно каре (тайната съставка за връщане във форума) lol lol

Бубе, абсолютно съм на мнението на Свекърва, ползвайте архитект good Все пак са учили 5 години за това и са практикували още доста, за да станат хора. А и повечето проектантски студия ти дават цена на квадрата за всички проекти - Архитектура, Конструкции, ВиК, ОиВ/ОВК (ако имате), Електро и т.н. Вярвай ми, че един добър архитект може да ти даде много добри идеи и да оползотвори площта. Аз лично имам право по старите правила, не знам дали още важи, да си проектирам до два етажа, но проектите ми трябва да бъдат съгласувани от проектант с пълна правоспособност. Все пак се дипломирах 2003. И от тогава грам не следя какво се случва в тази област.

Гледахте ли тоалетите от Кан има две рокли, които са УАУ по всички мои критерии. Особеното едната:


Изчезвам да се трудя, че после 4 дни искам да ги посветя на себе си в хубав град с хубави хора.

Целувкен kiss2 kiss2 kiss2

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 15, 2019, 13:43:12 »

Привет!

Откритото стълбище е красиво, но краде много квадратура, помещението става огромно и трудно отопляемо.Второ много е важна височината на стаите, стълбищата са различни видове, с различна дълбочина и височина на стъпалото.Хубаво е да имате в главата общ план и да кажете изискванията на архитекта, той заедно с конструктора вече(защото конструктора смята къщата и може нещо начертано и красиво да се окаже невъзможно за изпълнение конструктивно) ви предлага някакъв вариант с възможност за коригиране.Вее изключително рядко се срещат планови разпределения.
Изяснете си големината на етажи.
Изяснете си, от къде ще се влиза и какви стаи искате на всеки етаж.
Изяснете си какъв ще е стила на къщата.
С всичко това и съответното архитектурно бюро можете да направите прекрасна къща.И не на последно място.Хубаво е баните да са една над друга, в пъти по-лесно и е по-малка е вероятността от аварии!

Аз съм добре, работя много усилено, влизам уж в час.
Свекърва беше питала кой ми открива грешките, колегите ги откриват, няма как, ние сме свързани в работата си.На мен ми е гузно, макар да осъзнавам, че няма как да знам всичко, но все пак аз съм си коза искам всичко да знам  nea
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 16, 2019, 10:39:41 »

Благодаря за съветите от всички smile Задължително ще използваме архитект, но предварително ми се искаше да се изясним какво искаме и горе-долу как искаме да изглежда.

Отново няма никой тук? Това ли са последните мигове на форума? Няма ги Пандето, Рат, Киви, Еми, а пък и останалите са все по-редки... Този форум е част от живота ми вече три години, определено ще ми липсва. Да направим опит да пишем по-често?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #51 -: май 16, 2019, 12:19:23 »

Ох Бубе, ти 3 аз 6 години... ама такова е, той форума е цяло чудо че работи, те съвсем го зарязаха.

Аз нямам почти никакво време за писане даже, толкова много работа имам...Два дни бях на Кючук Париж, с клиенти и изобщо глава не можах да вдигна. Но много хубаво изкарахме, този път сменихме ресторанта и останах мнооого доволна и от обстановката и от обслужването. Сега отивам към летището на едно събитие, малко да се омешаме с народа.  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #52 -: май 16, 2019, 12:48:01 »

Аз от вчера съм в безтегловност. Сметнах си дните отпуск, които ми се полагат. Да, ама счетоводителката вече е друга. Естествено досегашната не знаеше контакти на новата, което си е с намигване казано crazy Сега чакам уж от новото счетоводство да се свържат с мен и съм по пара кога ще стане.
И тъй като един мозък не стига, сутринта търчах да нося нещата за басейн, че кой да се сети, че каката днес има плуване.
Много негативно ми действа осъзнаването, че майчинството ми привършва. Развличам се с  неща, които ми носят положителна енергия.
Ще се пръсна от гордост, ама да се похваля, че пелерината е готова. Girl_hide Сега обмислям една малка престилка и костюмът за карнавала ще е готов. Имам да шия и завеси, че са донякъде само докарани.

Мери ми, роклята наистина е супер стилна... good ...особено на фона на боксерките на заден план Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: май 16, 2019, 15:29:45 »

Булче, къде ги води, аз открай време издирвам хубав ресторант, ей така, да ми е подръка. Тъкмо нещо ми хареса и хоп, на следващия път изцепка. Намяркала съм новия ресторант на мястото на Бирената фабрика, но пък от първа ръка чух лоши неща за кухнята, та пак съм в търсене. Предстои да се срещам с приятелски семейства, дето се връщат през лятото от чужбина и ми е на дневен ред.
Алич,ти се каниш цветя да слагащ в кошницата, ама не трябва ли да е бутилка прясно мляко и питка?
Хаха, вярно, че има и престилка Шапчицата.
Аз защо си мисля, че Панди трябва да има РД тези дни? Даже за 15- ти, вчера ми се върти crazy
Дааа, оредяхме, дано е временно. Безсъбитийно е времето, никой не се жени, не забременява, не се кара със свекърви...
Иначе разни Конвенции са важни, ама толкова се изписа за тях и аз се обърках. Като чета поддръжниците, прави ми се виждат, обаче и противниците ми звучат по същия начин, щом попадна на смислен автор. Та нямам мнение, не é ми го искат, де.
За малките матури пак се вдигна шум. Ама пак никой не беше погледнал текстовете, не беше чел  разказа за лъва и лисицата и не знаеше по какви критерии и какво се оценява. Обаче пък мнения и препоръки от родители- бол. Няколко дни с това се занимавам, ей така, да съм наясно накъде вървят нещата.
Снощи гледах случайно "Смени жената", че нямаше какво друго. Ами... даже не го догледах, то като за малоумни  crazy
Та така, чакаме значи Миленка да се върне подстригана на каре  smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #54 -: май 16, 2019, 16:48:10 »

Свекс, в Атлас бяхме. Малко е скъпичко, но обстановката и обслужването са на ниво. Бяхме на втория етаж, стените са супер високи и има много интересно светлинно шоу, което създава много хубав амбиент.
Пандата има рожден ден вече, не видя ли поздрава ми?Седни да гледаш Чернобил де... интересно ми е как ще го оцениш, защото хем си живяла в тази "епоха", имаш око към детайла и хем имаш спомен от всичко. Аз снощи гледах втория епизод... замръзнаха ми ръцете от притеснение... това си е баш смразяващ!

Али, ох верно, дойде време разделно. Симеон ще го записваш ли на есен на ясла? Чакаме снимките от Червената шапчица

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 17, 2019, 08:09:46 »

Добро утро!

Има месец и половина до моя РД, но май дупката е подранила.
Не знам с какво да се похваля, но за оплакване имам. ММ изпи 3 антибиотика и още не се е оправил. Алекс кашляше много, четири пъти ходи на лекар и никой не изписва антибиотик. Не, че искам, но се чудя  как така не се застраховаха. Дано днес е по-добре. Аз за 20 дена втори антибиотик и пак ангина. Имунната ни система яко е паднала.  angry
Дано следващата седмица започнем на чисто.

Свекърва, Панда беше на 12-ти. Пропуснала си.
Гледах от части Смени жената, когато беше с Марияна Попова и ми стана още по антипатична барабар с мъжО си. На мен предаването ми е интересно. Хвърлям по един поглед и на Мастър шеф в движение  
и на Бригадата същата работа. Женените никакъв шанс..Егати ще кажеш, че гледам ТВ, а съвсем не е така . pardon

Явно не сме много гостоприемни щом няма желаещи да се включат във форума. От кога не е имало булки?!

Хайде хубав ден !
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: май 17, 2019, 09:02:00 »

Да бе, трябва и съобщение да съм имала за РД на Панда blush
Ами, ако не съм те поздравила, Панде, жива и здрава да си, някъде ме е отвеяло старческото ми битие nea
Булче, зная го Атлас. Там гласяхме сватбата на НИ1, там беше и абитуриентската на НИ2, но при предишните собственици. Стои ли паното на стената на втория етаж? Това е било навремето клуб на ЖП- работниците, един от първите в Пловдив. Изгледът е много хубав, към фонтаните с пеликани и Общината. Светлинното шоу мисля е било само за няколко дни, във връзка с ЕСК 2019. На всички много им харесва /и преди/, само на нашите сватове - не, та изместиха тържеството в София 20 дни преди датата, в Кристал. Гледам да го заобикалям по тези причини, но пък само там правят домашен сладолед с розова вода, та лани седнахме вън с приятелки.  smile
Миме, много е упорит този вирус. Моят племенник /по мъжова линия/ чак до скенер на бял дроб стигна. Всичко е наред, слава богу, но продължава да поддържа температура втори месец и да буха. Съмнявам се, че кара Свински грип, макар лекарите да са на друго мнение. Последно пил Бисептол  и май поне кашлял по- малко. Ще мине, но иска време и търпение. good
Чернобил нямам настройка да го гледам още, сигурно е зловещ и тежък. Точно в края на май по онова време, близка приятелка роди и загуби детенце за два дни и още се упреква, че се е разхождала в критичните моменти като бременна и е яла салати. Беше здраво, износено бебé и съвсем неочаквано казаха, че е развило стрептококова инфекция. Ние обаче си мислим, че има някаква връзка с радиационното лъчение angry cray
Аз чакам НИ2 за почивните дни, ще прави изследвания за имплант на зъб, че нали му падна млечния и няма зачатък. Ще му се да иде до Розовата долина и да види розите и ако е без придружителка, може да отида и аз с него за компания. Снощи бая яко ги е треснал град около Карлово, ама дано не е всичко погинало.
Хубав и успешен ден, петък е! smile yahoo
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 17, 2019, 09:17:48 »

Ццц свекърва, как така го изпусна моя рожден ден. Ей ме на,  на 33. Най-забавно ми е на курса по немски, много ще ми липсва лятото. Бамбук пак е сополив от снощи. Дано се размине леко.

Онзи ден ходих на кафе с една майка, с която се сприятелих. Питах я тя чувала ли е за социалните в Норвегия. И докато се опитвах да и обясня защо я питам, май тя остана с впечатление, че в България е пълно с лунатици. Ама аз имам впечатления само от фб, а там е пълно с такива.

Бубе, хамбари трудно се отопляват, та внимавайте с открити стълбища. В първата къща на служебните деца, вечно беше студено.

Миме, някакви изследвания правиха ли му? 3 антибиотика е доста.

Тук грее слънце и ще изведа Бамбук да си напече течащия нос.

Хубав ден

П. П .  Благодаря, Свекърва smile
П.п.п. идете в Казанлък, по-хубаво е от Карлово.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #58 -: май 17, 2019, 13:20:15 »

Панде, и аз съм пропуснала blush Пожелавам ти много здраве give_rose
Свекс, то по тая логика да взема и бутилка вино да сложа в кошницата, че да им е по-весел празникът в градината girl_haha
Нищо не съм чела за матурите. Даже не знаех, че има някакви скандали. Утре ще засядам с комшийката да я видя какво знае и какво не знае за матурите, че нещо се притесни, когато времето рязко наближи.
Ау, Мариана Попова ми е пълен отврат още от времето на първия ВИП Брадър. (Тогава се гледаше от всички, защото беше нещо различно.) После съм я засичала по разни предавания - мрънкалник и егоист pardon Чудя се дали умишлено го вкарва като образ, или наистина си е такава.

Така да ми се гледаха тези светлинни шоута, ама няма как. sad Татко наскоро беше на театър. Имаше билети, подарък от един от актьорите. Интересна, запомняща се, тежка постановка. Сега много ни навива и ние с ММ да сме ходили. Всичко хубаво, ама като знам каква организация ме чака за една вечер навън, някак ми се отщява. А и честно казано имам нужда от комедии, а не от драми.
Два дни вече няма ни вест, ни кост от новите счетоводители. Звъннах пак в офиса и ми затвориха. Подозирам, че ще имам някакви ядове. angry Сега ще трябва пак да се заровя в бумащина и да си огледам хубаво правата, за да са ми вързани гащите. Имам и юристконсулт, когото да питам, ама ми е краен вариант. Как ме натоварват такива простотииии - не е истина! nea
Булче, на есен с песен ще кандидатствам, пък да видим. Колкото време съм си вкъщи, толкова ще го гледам. Всеки ден ще си ми е подарък. Въобще - лято, в което ден с ден може да не си приличат и не смея да правя големи планове.

Днес май е Спасовден. Бубе, ти май си от най-младите булки тук Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 17, 2019, 14:02:30 »

Свекърва, Алекс имаше един ден не висока температура и повече не е вдигал. 4 пъти му слушаха гърдите и един път на ехограф го гледаха. Със сигурност не било пневмония. Тъкмо вчера следобяд се беше закротил малко и тази сутрин пак кашля много. angry

Панде, на ММ му правиха снимка и кръвни изследвания пусна. Всичко било наред. Ама как наред като не се е оправил вече толкова време, не знам.
Вие нямаше ли да си идвате ?

Али, ти с тази фирма все проблеми имаш. Добре, че се махаш.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines