Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 09:04:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Април "Здравей пролет"  (Прочетена 64136 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #165 -: април 24, 2019, 16:43:42 »

Хъм, салатиерата във формата на лодка ми е интересно каква е, снимай я?

Никакво време нямам за писане, чета ви в пуш паузите...

Днес нямам търпение Зверо да се прибере, ходиха на Искурзия с рейсо да гледат Великден (ще гледат Лазаруване, ще ги черпят нещо, хоро ще играят, ще гледат как се прави сиренце) , за първи път му е, аз се вълнувах повече от него  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: април 25, 2019, 07:27:08 »

 Здравейте smile

И на мен ми е лудница тази седмица, нали съм с 3 деца. Много е странно. Те са на 20 години вече, не върви да им казвам ставайте, лягайте си, яжте lol по принцип си е оправят сами, ама понякога им трябва малко да ги сръчкаш. Забавно е lol

Свекърва, много неща си събрала. Всичките ми звучат излишни и на мен lol lol

Хубав ден
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 25, 2019, 07:35:23 »

Добрютро!И аз имам много работа, а и нещо не съм в кондиция та съвсем ми е весело.

Аз имам 2 супника в мазата, какво да ги правя?Това са останки от разни сервизи на баба ми, дето вече не се ползват.Знаете ли кога ще сипя супата в супник и ще го сложа по средата на масата?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #168 -: април 25, 2019, 09:50:22 »

Ето я лодката, точно поема декантера. Като я гледам, изобщо не бих могла да имам доверие на покритието и да сложа вътре салата pardon Пък и тежи, човек трябва да е тренирал да я хване само с една ръка. Wink
Маги, то кой ли и предлага супа на днешно време, та да се слага супник на масата при официални събирания. Аз го ползвам като съд за салата понякога, но най- често там слагам задушени зеленчуци или някаква друга топла гарнитура. Ама са тежки и неудобни и винаги има изплескани покривки, когато оставя гостите сами да се обслужват. Изобщо за сервиз и качествено сервиране са нужни професионални умения, дето сме свикнали да ги получаваме по ресторанти, ама не можем да ги дадем в домашна обстановка. Wink
Панди, точно така е и със собствените деца като пораснат- хем са големи и сами се оправят, хем като са вкъщи и някак чакат да ги побутнеш, а после се сърдят smile. Особено пък като ги виждаш един- два пъти в годината, трудно е да разбереш и собственото си място - родител с отговорности към тях ли си, само домакин ли си, какво се очаква да правиш и да не правиш, да им се радваш ли, да ги оставиш да се чувстват като на свое място ли...
Сетих се още нещо за употребата на супници - понякога могат да се използват за кашпи на цветя в саксии или да им се сложи гъба и да се набучкат рязани стръкове треви, храсти и клони. Ама всичко това не е за ежедневие и за малки деца.
Хаха, една влогърка от Канада миналата седмица коментираше как да направим декорация на дома - правим купчинка книги, да скрием заглавията Wink и върху тях ръсим небрежно монети, да покажем благосъстояние, може и карти funnytooth Ох, в тази връзка се сетих, че ми подариха и огромно дървено пиле, шарено и изрисувано, стъпило на истински дънер. Става за чупене на орехи и не си го давам yahoo
Хайде, хубав ден и успешно варене на яйцата. Боядисването е лесно, все нещо става, ама ако се изпотрошат, ще трябва дубъл в събота Wink. И който прави козунаци, да му втаса тестото и да му са силни ръцете smile


* 20190425_100747.jpg (68.75 KB, 460x614 - видяно 404 пъти.)
« Последна редакция: април 25, 2019, 09:53:56 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #169 -: април 25, 2019, 14:37:06 »

Ох, в тази връзка се сетих, че ми подариха и огромно дървено пиле, шарено и изрисувано, стъпило на истински дънер. Става за чупене на орехи и не си го давам yahoo
funnytooth funnytooth funnytooth Може да репетираш с двата сферични свещника. Майтапът настрана, ама надмина и описанието на подаръците за юбилея на Родния Wink
ММ помага за боядисването на яйцата. Що майни отнесоха колко са горещи! Ползвам от желатиновите бои, а на него топлото под всяка форма му е като светата инквизиция.
Вчера Кокона донесе яйце от градината - декупаж със салфетка и белтък. Жълтъкът сме го отделили за в козунака blum Точно такова обяснение не очаквах!

Светли празници от мен, че не знам дали ще мога да пиша тези дни give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #170 -: април 25, 2019, 17:06:54 »

Хаха Свекс, тази лодка да си я ползваш, пас сам  lol ох и аз много мразя такива подаръци.

За Канадката, не знаеш цялата история. Това е Гръмпи, експат майката, в мамата пишем с нея в една група за блогъри и влогъри. Та роди и се на нея идеята да прави пародии на българските влогърки. Всяко нейно видео сега е по образ на народните влогърки, това с декорацията и яйцата е вдъхновено от тази :

https://www.youtube.com/watch?v=y8v38HwN_rI

Ох Зверо вчера беше супер превъзбуден. Не бил ходил той на Искурзия, там като отишли нямало никаква Искурзия, имало кравички, сиренце, баби, черпили ги с курбаийки, но Искурзия нямало.  laugh badgirl. Днес качиха снимките, какви са бръмбазъци и усмихнати, личи си че са се забавлявали.

Днес като една истинска домакиня "вапцах" яйцата по изгрев слънце, 6,скромно, нито едно не се пукна, събудих детето с яйце по лицето, майка ми нас така ни будеше на Велики четвъртък.

Весели празници и от мен, аут оф офис риплай ми е до 6тиии!
« Последна редакция: април 25, 2019, 17:08:34 от bulche91 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #171 -: април 25, 2019, 18:18:03 »

Ей ти пък до 6-ти чак... good Bravo
При нас три пъти спира токът, направо дискотека се получи - светне/изгасне по за един час. Като резултат нито зная дали са сварени, нито дали са преварени яйцата. Отлежаха си доволно в отвара от кромидени люспи и стана цвят за чудо и приказ - 50 нюанса зряла слива diablo. Ама поради двойнственото значение на "слива" Wink, минавам ги за ябълков цвят.
Знам я Дарина, от няколко години и се хиля на блога, нали заради нея ме намъкна при софийските майки, когато я изгониха smile Пък и те "виждам" понякога под видеата Wink. Ама като говори не е толкова забавна, писането и е силата. Скоро се беше заключила с децата пред къщата, та беше разбивала врата много атрактивно smile. Вдъхновението не мога да го изгледам дори и до половината, таз мома така се е забързала, че чак аз се задъхвам.
Хаха, къде скрихте Искурзията? Тя на какво  се очаква да прилича?


* 20190425_143246.jpg (49.35 KB, 276x369 - видяно 5945 пъти.)
« Последна редакция: април 25, 2019, 19:04:28 от svekarva » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 26, 2019, 13:51:44 »

Здравейте smile

Аз изпратих големите деца, даже и изпрах и изчистих след тях smile сега малкото се цапа в пясъчника пред блока. Ако от някъде го види баща му, зле ще му стане. Ама аз си лежа на пейката. Няма проблеми.

Тия блокърки/влогърки дето ги обсъждате не ги знам.  Аз само в инстаграм гледам разни сторита напоследък.

Булче, хубаво да си починеш smile

Свекърва, тоя яйца са цвят "не се получиха" lol

Хубав ден
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 28, 2019, 08:56:18 »

Светли празници, много здраве и светлина в душите ви!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 28, 2019, 14:05:21 »

Христос воскресе, прекрасни! Много здраве и късмет на вас и семействата ви!
Преядохте ли с агне, яйца и козунаци?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: април 29, 2019, 09:16:35 »

Христос воскресе !

Агнешко пропуснахне,но козунак и яйца ядохме. Домързяме да меся и ядохме от тукашните козунаци. Дребното остана доволно.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #176 -: април 30, 2019, 17:02:54 »

Христос Воскресе! Да сте жив и здрави, мир и любов в семействата ви  heart

Аз май този месец грам не съм се разписвала, ама поне за края да се отчета.  badgirl

Свекърва, мина ли гостито, я раздухай какво ново отвъд океана. Значи яйцата ти са топ good Открила си нов цвят lol lol

Аз го раздавам добра снаха и утре ще водя кралицата-майка и принцът неземен на СПА за три дни. Дано има достатъчно алкохол в комплекса lol lol lol Май месец ми е пълен с активности, както и Юни. Фалирала съм отдавна, ама пука ми. Не спестявам, само харча  badgirl badgirl Имам си брекети и леко фъфля, ама ще ме издържат околните 2-3 години lol

Бягам, стискайте ми палци да оцелея без да съм повредила някой  badgirl
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines