Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:56:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Април "Здравей пролет"  (Прочетена 64164 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: април 19, 2019, 10:47:52 »

Здравейте smile

Благодаря, Миме smile Рожденикът е с пневмония, но няма температура, така че ни е празнично smile подарихме му една пожарна, която в купена ноември сигурно smile тортата му ще е понички със сладко, защото сега това му харесва. А и вчера нямаше време за торта. Почти цял ден бяхме на лекар. Час и половина хго чакахме да се изпишка, голямо чакане като цяло, но той геройски издържа на всичко без да плаче.  Да оздравява и да си излизаме пак, че времето е много хубаво smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #151 -: април 19, 2019, 11:26:28 »

Ей, то сигурно и до антибиотик сте го докарали този път. Да оздравява детето и всеки ден да му е рожден ден heart heart heart
То и тук уж е хубаво времето, ама сутрин доста хапе. Има и гаден вятър, успя да ми пречупи две по- височки мушката.
Сътрудниците на Родния му подарили като на шеф огромна торта, огромна саксия с драцена и разни други подмазвачески работи за утрешния му имен ден. Сега ще се наложи в понеделник да черпи по- обстойно. Той винаги черпи така или иначе, ама сега с тези подаръци и отговорността е друга. Смятах, че миналата неделя съм се отървала от плескане и готвене, ама не би , налага се отново да запретна ръкави. Има там няколко стари кикимори счетоводителки, дето винаги постят през страстната седмица, та ум не ми побира какви да ги мисля заради тях. То, че може без животински продукти, може, ама е с много труд и с много повече пари.
Та сега отивам до Кауфланд за авокадо, тахан и разни пълнежи.
Хубав ден, да сме живи и здрави, ще се оправим good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #152 -: април 19, 2019, 12:53:47 »

Случи ми се нещо, което хем ме ядоса, хем ме разсмя. Ходих да извадя карти за градски транспорт на децата, че бабите нали не са мобилни и чат-пат возят Кокона на рейс. Имаха някакви промени от миналата година с документите, ама успях да се оправя. Картите бяха готови и ги погледнах преди да ги прибера - "лелята" объркала името на Дребния. По пловдивски му сложила повече и-та, за всеки случай Wink Е-то няма стойност явно pardon Казах й, а тя: Ами то няма кой да го чете толкова crazy После ме напуши смях, че цели две букви делят грамотен от неграмотен, та за една буква няма проблем да прави я tease

Вчера успях да сготвя, да изчистя, затова днес ще да загледам някой филм. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #153 -: април 19, 2019, 14:20:02 »

"лелята" объркала името на Дребния. По пловдивски му сложила повече и-та, за всеки случай Wink Е-то няма стойност явно pardon Казах й, а тя: Ами то няма кой да го чете толкова crazy После ме напуши смях, че цели две букви делят грамотен от неграмотен, та за една буква няма проблем да прави я tease
funnytooth funnytooth funnytooth Така де, крайно време е да махнем "е" от азбуката!
Едно време непрекъснато повтарях на големия, че не се пише НИДЯЛКУ, та той на една рисунка в детската се беше подписал НЕКОЛАЙО  funnytooth
« Последна редакция: април 19, 2019, 14:21:47 от svekarva » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 19, 2019, 14:25:09 »

Панде, да оздравява бързо Томи и да хващате улиците. Прочетох си пак пожеланието в темата ви и не знам какво съм искала да кажа с тези "детски дни". Ще ме прощаваш, но явно съм била сънена, пък нямах търпение да пиша.  lol

ММ започна и да кашля. Просто чакам кога ще ме хване и мен.


Яде ми се козунак. Няма да правя, предполагам майка ми ще меси.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 22, 2019, 07:35:07 »

Добро утро!
Честит празник на патерица на всички празнуващи вчера!  give_rose

На мен вчера ми беше гаден и напрегнат ден. Вече и аз съм болна. Мисля днес да отида до личната, защото съм сигурна, че съм направила ангина и антибиотикът ми е сигурен. По-добре да го почвам и до почивните дни да съм в кондиция. Мъжете вкъщи са по-добре вече.

Вчера, точно на термин, се появи първата рожба на кумовете ни. Много хубаво ми стана като разбрахме. В 18.30ч кумът ни се обади, че тръгва от София и в 20.30 имаме запазен ресторант да полеем събитието. Много бързо организирахме нещата. За един час успях да сготвя, да се приведа в приличен вид и даже и изчистих. ММ и Алекс бяха е парка през това време може би затова се справих с всичко. Свекървата пое детето. Държал се е чудесно без нас. Въпреки, че не се чувствахме много добре, нямаше как да пропуснем.
Хубав ден !
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 22, 2019, 07:39:02 »

Добро утро на всички и честити празници на всички!Моника лазарува в събота и беше много щастлива.Събра една кошничка с яйца и доста шоколадови зайци smile
За съжаление тази сутрин се събуди с конюктивит и майка пак влиза в играта.Няма мърдане!Закарахме я на гости на баба с една торба багаж да се гледат там двете!

Миме, радвам се за кумовете ви!Оправяй се!

Хубава седмица девойки!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 22, 2019, 08:29:50 »

Здравейте smile

Вчера ни беше доста динамичен деня, не го усетих много като имен ден.  Сутринта ходихме в парка на лов за Великденски яйца. Много беше весело smile след обяд карахме колело и малко оправяхме у нас. И след това пристиганаха Служебното момиче и Ми Амор. Тук са за цялата седмица. Интересно ще е. Бамбук се лепна за каката. Искаше да спи при нея.  За сега само аз и Бамбук сме будни и се възползвам от относителното спокойствие.
Всъщност вчера си беше празнично много, но аз съм по по-мързеливо празнуване.

Честито на кумовете ви, Миме.

Моника бързо да оздравява!

Хубав ден smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: април 22, 2019, 10:22:36 »

Привет!  danceg Честито на всички празнуващи през уикенда!!!
Миме, честито на кумовете ви!!!
И аз тръгвам да се разболявам. Дрезгав ми е гласът!
Ходих да гледам “Лошо момиче” - много тъга, много мъка... хареса ми! Иска ми се да ида и на  “След”, да видим дали ще ме огрее  blum
Хубава седмична на всички!!! Ще е кратка поне  yahoo
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: април 23, 2019, 09:11:45 »

Здравейте smile как сте? Запразнихте ли, че ви няма smile

Вчера ММ гледам Бамбук, а аз се разхождах с гостите. Много беше хубаво smile днес духа студен вятър, ще видим какво ще правим

Хубав ден
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: април 23, 2019, 12:24:25 »

Привет! Панде, кой ви е на гости? Аз съм на фризьор и гласа хич го няма
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: април 23, 2019, 12:36:45 »

Здтасти!
Честити именни дни н терица на всички!
Дано болните вече да сте добре и всички да имате хубави празници!
Миме, да е живо и здраво бебето на кумовете, ама издай още подробности--име, размери....
Аз тия дни направо се разбих, в събота излизах и се при рах по никое време. Вчера една приятелка ме покани пак да излезем и уж щеше да е само на вечеря и за малко, ама пак се при рах по никое време. Тоя път се от пуснах и да пия, черпихани и шотове и чак се учудвам колко съм адекватна днес. Мм скоро ще ме изхвърли сигурно, ама нещо рязко ми се доживя  bad. А като му кажа, че се разбрах и на концерт да ходя в Пловдив...
Козунак месих, ама тъпата мая не ми шупна и нищо не стана, ще юеся в събота пак. Че тря ва малко да пазя поведение и ще го играя добра и прилежна домакиня    girl_wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: април 24, 2019, 13:10:13 »

Привет!

Не ми се е случвало скоро да съм първата писала за деня...

Днес е последния ми ден в Хайделберг. Мъчно ми е, че заминавам, но пък и хората у дома много ми липсват вече. Никак не очаквах такива чувства след това преживяване. Като обобщение мога да кажа, че за тези два месеца се научих или доказах пред себе си, че мога да се справям сама и разширих доста конфортната си зона. Успях да систематизирам знанията си по звездообразуване, постигнах напредък и с програмирането - извлякох максиламна полза от това, че тук единствената ми работа беше да развивам себе си. Спорт, разходки, пикници - мисля, напълно се потоих в атмосферата на града. Тръгвам си с надеждата пак да се върна  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #163 -: април 24, 2019, 14:09:13 »

Аз тия дни направо се разбих, в събота излизах и се при рах по никое време. Вчера една приятелка ме покани пак да излезем и уж щеше да е само на вечеря и за малко, ама пак се при рах по никое време. Тоя път се от пуснах и да пия, черпихани и шотове и чак се учудвам колко съм адекватна днес. Мм скоро ще ме изхвърли сигурно, ама нещо рязко ми се доживя  bad. А като му кажа, че се разбрах и на концерт да ходя в Пловдив...
laugh laugh laugh Все едно за мен си писала! Тия дни само скитам и вечер съм като бито куче. ММ бил на работа, пък аз по-уморена от него...
В събота бях на фризьор за прическа. С една приятелка обиколихме N на брой магазини и все влизахме да разгледаме, а до касата бяхме баш като на картинката. Накрая изюркахме баща й да ни вземе с колата, че да имаме сили за още малко магазини.
В неделя бяхме на детски рожден ден и хич не го усетих като имен ден. Но пък беше весело! Видяхме се с много майки от градината, приказвахме си, смяхме се... Вечерта се събрахме в нас, за да отбележим деня.
Снощи пък разпределих децата при таткото и дядото и с майка духнахме към МОЛа.
Разликата с Рат е, че хич не съм се впрегнала за добрата домакиня. Даже го карам между другото. Утре ще боядисам сравнително малко яйца - само 30. За където и както стигнат! Предни години по 2 кори яйца все правя, че и отгоре, но сега зор не си давам. pardon
За козунак знам, че трябва всичко да е топло - включително и съдовете, в които бъркаш сместта.

Хайде, вече да се стопля, да са здрави всички и да се радваме на пролетта. girl_wink


* Untitled.jpg (53.62 KB, 577x567 - видяно 350 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #164 -: април 24, 2019, 14:53:45 »

Нищо не купувам, трябва да разпродавам angry Пак се задръстих с ненужни вещи покрай моя РД, именния ден на Родния и от непредвидени гости по Цветница. Ама най- мразим някой да си чисти къщата в нашата къща.  diablo Като резултат се сдобихме с: порцеланов поднос на два етажа със златни шарки тип "отврат" плюс две сферични лъскави поставки за свещи колкото детска глава, два комплекта по две чаши порцеланови, някаква простотия, дето да суши чипс в мировълновата /пълен боклук/, салатиера във вид на лодка с две гребла, почти 60см. дълга, онова, дето е като полегнала кана за аериране на вино, макар да имаме вече такова, набор за отваряне и наливане на вино, 6 купи за супа /или салата/, две огромни чаши за вино, гравирани с 65, 2 бр. тенджери, все едно за казарма, 3 стъклени съдчета за ордьоври, кутии с бонбони и пакети бисквити Милка, дето са на промоция из Кауфланд и Лидл и едно стъклено шише за 50лв., дето го пълниш с чешмяна вода, пък то я прави вълшебна и си вечно здрав и курав. Цветя и саксии отделно. Непрекъснато повтарям, че ще ме облекчат, ако нищо не подаряват, или поне да са ваучери, но кой ли да слуша. blush Не зная, в чудо съм се видяла. Ако на някого нещо му трябва, казвайте, подарявам, само доставката нека е за ваша сметка.
Ръцете ми са целите изринати, все едно съм крастава. Вероятно защото пресаждах цветя и бърсах прахоляци по терасата. Остави външния вид, ами ме и сърби. Мажа се с разни кремове, но няма да се излекувам до Великден. Тъкмо да не готвя и да правя козунаци за снахата за София. Wink
Утре ще боядисвам яйца само с люспи от кромид и то не повече от 20. Дано останат здрави поне 10, да се чукнем семейно. Сладки няма да правя, ще раздавам тези, дето ни ги подариха pardon
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines