Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:56:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Април "Здравей пролет"  (Прочетена 64167 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #135 -: април 17, 2019, 15:16:08 »

Здравейтеееее,,, give_rose
Днес си взех почивен ден ,от всички възможни работи и задължения (без детето),та ви изчетох по диагонал Wink

Здравей, Лоли! Радвам се, че писа. Тъкмо ми се идва към вашия край на топличко и се бях разтърсила в личните си съобщения за онази къща за гости, която ми похвали. Отделно и едно виждане сме си обещали smile
И като се зачетох и като ме обхвана енда носталгия, ужасно много хора си тръгнаха от този форум. На мен самата също все по-рядко ми остава време... нещо съм постоянно със задачи.

Какво ще правите по празниците? Аз козунаци няма да меся, ще видим роднините и толкова.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #136 -: април 17, 2019, 15:19:47 »

Ето Лоли е написала, че ще СИ я възстановят, но не ще я възстановят за всички. Това е културно наследство.

Панде, твоето образование за мен е много сложна наука, за това ли или за друго не знам, но нищо не разбрах. Как няма да я възстановят за всички?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: април 17, 2019, 15:46:38 »

Хаха, нали си ме знаете ха ха

"Но те ще я възстановят за всички"
Струва ми се, че много хора си казват - абе както и да е.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: април 17, 2019, 23:50:29 »

Да си довърша мисълта.

ФБ е пълен с постове в стил "ама как така ще дадат толкова пари за реставрация, а по света деца умират от глад". Е какво общо имат двете. То пари се дават и за космически програми, футбол и производство на оръжия. На мен хич не ми беше впечатляващо, че снимали черна дупка, ама я питайте Бубето.
Не е честно, ама така е устроен светът. То и програмистите да вземат повече пари от лекарите е тъпо, ама това положението.
И понеже на мен вековните катедрали са ми по-важни от черните дупки, го приех малко лично цялото сирене във фб.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: април 18, 2019, 06:49:31 »

Добро утро, как сте? Как я карате? Аз имам болно дете и правя схеми за гледане. Точно сега не мога да отсъствам и е направо ужас! Днес и среща с някакъв министър имам. Кога ще се подготвя не знам!

Аз съм като Пандето. Не ме разбирайте погрешно страдам за всяко болно дете, но архитектурата и историята за мен а нещо необикновено. Моя мъж ми казва, че мога цял ден да гледам камъни т.е. сгради без да се сетя да ям. Така е!

Хубав ден!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: април 18, 2019, 07:06:13 »

Добро утро!

Моето дете спа неспокойно. Дано не е това, което си мисля, защото малко му хърка носа.  sad

Свекърва, то не е само притеснение, но и вълнение. Такава съм си, ако трябва да организирам нещо, няколко месеца преди това не съм на себе си от емоции. Освен почивката, искам и други изненади да му направя, това ме затруднява допълнително. Аз знам какво ще го зарадва, но вече е късно за организация и ще ми трябват повече финанси за осъществяване. Така че ще е за друг РД. Той се отказа от голям рожден ден, а и го разбирам. Според него няма смисъл да се кани някой само, заради бройката. И сега трябва да мисля как да го изненадам и в самия ден.
За празника на Алекс мисля само деца, поради същата причина. Но и това трябва да мисля къде и как! Ще се възползвам и от помощта на майка ми с организацията за последен път преди да ...замине. И тя ми е на мисъл. Уж имаше някакви шанс да остане, защото знам, че не отива заради себе си, а заради баща ми. Ще се поболее там...

Хехе, Панде, никакъв проблем не ми е това, по-скоро малко напрежение, за да не ми е скучно. Ти си човекът спокойствие, тук доста се разминаваме с теб.
Дано утре Бамбук да е пушка.   Wink

Лоли, радвам се, че намина.  smile

Маги, бързо да оздравява Моника.  smile

Чакаме кумата ни да роди всеки момент. Последни дни до термин. Много ми е вълнуващо и като се сетя какво очакване е ми става мило.  heart

Хайде хубав ден !
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #141 -: април 18, 2019, 07:41:32 »

Пандич, така вече е ясно какво искаш да кажеш good heart
Хаха, по сравнението черна дупка/космически полети/Нотр Дам, се явявам неутрална, тоест и трите неща ме вълнуват с еднаква сила, защото показват могъществото на човешкия дух, знание и стремеж към красота. Да, по социалните мрежи стана голяма боза, ама пък и това беше от полза, защото се показаха много красиви, но напълно занемарени български църкви, манастири и постройки. Никой не ни е крив, такава ни е културата pardon Сигурно за Бачковския манастир са отпускани държавни и европейски средства, събирани са дарения, ама какво се получи- изкуствени шадраванчета, патки и гномчета в двора на обителта, снобарски заведения по манастирските имоти, но напълно опушени сводове, течове и нескопосано реставрирани дърворезби, икони и рисунки pardon Ами Дряновският, Троянският, Роженският- същата работа, каручки, ливадки, замазани фасади, но вътре да ти се скъса сърцето shok. Новобогаташите обаче строят параклиси и облепват с тапети паметници на културата ни. Ами тютюневите складове в Пловдив, дето горяха, разкопките, Стария град - парите просто се зяносват, сякаш нарочно. diablo Та от тази гледна точка и аз лично бих дала пари за възстановяването на Катедралата, защото не мога да допусна, че гражданското общество във Франция би позволило безвкусица и разхищение.
Лоли, от личен опит и от споделено с "колежки", при снаха, на нейна територия, сама не се ходи. Хаха, майка ти козунаци ще меси, аз навремето килими по Коледа в банята прах, само и само да си изкарам бесовете след посещението. Хем моите тогава още не бяха женени, ходеха на работа, а снахата си беше в България и се засякохме само за 4-5 дни, като се върна Wink. Друго си е мъжът ти да е с теб, дори и да мълчи като пукал, после може да му вдигнеш скандал за несъпричастност и да разтовариш, хаха.
Козунаци няма да правя, няма кой да ги яде. Вероятно сладки някакви зравословни ще изпека, агнешкото ще е във вид на кайма, събирам и шлюпки от кромид за боядисване на яйца. Имам обещани 20 домашни, от черна кокошка, католически и толкова за празника smile. Пък и нали ще ходя по гости Wink.
Али, така е, всичко се разглобява при пране. Аз отдавна съм се отказала от пердета, щорите ми вършат същата работа, а и обичам прозорците да са открити и да влиза светлина. Хаха, след ходенето ни по Скандинавския свят, взаимствах и тяхната идея, че така /като не пускаме пердета дори и вечер/ показваме добрите си намерения и доверие към съседи. Имам едни, плетени на филе и бродирани от хасковската баба за чеиз на майка ми и после за мен, ама "си ги пазя" и аз за чеиз на някой от синовете, дето жена му би ги оценила. Настоящата снаха също е без пердета smile.
Миме, ти пък, да се поболее майка ти nea. Ще стане като при Бубето, ще видиш good
И от мен хубав ден! А, гледах "Троя" с брата Пит Wink. Хубаво, че чак сега, да не се влияя от медийна шумотевица и мнения на филмови познавачи. Ами, хареса ми good. Спомних си какъв зор ми беше в училище да разбера произведението и какво иска да каже авторът, как се подигравахме с Андромаха, дето маха... Обаче прочитът на филма е точно такъв и съм доволна, че са ни тъпкали главите с древногръцка поезия и непреходност на човешките ценности. С други думи, отворени ми са очите за изкуство. Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: април 18, 2019, 11:46:12 »

Аз нещо все негативи пиша тук.Извинявам се за което.Но то няма нещо невероятно около нас.Аз свиквам с новата работа и ми е трудно, коренно различно е от всичко което съм работила.А как се ядосвам на себе си, че правя грешки, голяма е "веселба".А уж гледам философски на живота  blum

Свекърва, точно така се чувствам и аз по повод нашите църкви и манастири.След последното посещение в троянския манастир, надали скоро ще стъпя пак там!Такъв поп фолк е там, че не е истина!В същото врем една от църквите в града ни събира дарения, за да и се направи ремонт, защото е в окаяно състояние!Какво да си говорим?!

Майка се пенсионира в петък, днес вече е целодневна баба с болно внуче.Съдба!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: април 18, 2019, 11:53:21 »

Привет!

Тези 4 месеца за практика мога да ги взема по някое време следващите три години. Обаче много зависи от другуте ми планове, та засега не съм ги сложила на точна дата в календара.

Свекърва, като каза, че скандинавците не си слагат пердета, тук в Хайделберг е същото. Много им се чудя, защото са все ниски къщи, с приземни етажи, лесно може да се гледа вътре. Аз даже си имам навик, когато се разхождам все си оглеждам, просто ми е интересно  pardon Но явно не ги притеснява, украсили са си прозорците - цветя, сувенирчета, стикери. Аз обаче си слагам пердетата, когато съм в квартирата, не мога да им подръжавам в това отношение.

Днес похарчих много пари от сутринта (но мама ми беше поръчала да ѝ донеса козметика - кремове, капсули, серуми)... Засега нямам особени харчове, излиза евтино, когато си пазаруваш и готвиш. Но услугите им, ресторантите и нехранителните продукти са си скъпи. Всеки ден си правя уиндоу шопинг, ама тези витрини, накичени с всевъзможни чудеса, направо ти разтапят душата!

От утре им започват Великденските празници на немците и днес трябва да се пазарува солидно храна, защото просто в следващите 4 дни няма да има нищо отворено. Не знам как могат така, да си правят сметка и да се запасяват, аз съм свикнала да знам, че винаги има от къде да си купя хляб или ако ми се прияде нещо, което го нямаме вкъщи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #144 -: април 18, 2019, 13:01:41 »

 danceg Днес е ползотворен ден, макар да съм като препикано мушкато.
Рано-рано се спретнах за МОЛа. Даже отворих някои от магазините. Купих чантичката, мотах се и намерих перфектната кутия за бижута yahoo yahoo yahoo Много съм щастлива. От същия магазин купих на Кокона моливник като молив и панталони на Дребния. Съседка ми беше разправяла за тоя магазин, ама не знаех къде точно е.
Междувременно минах през ИКЕА и се отказах от техните завеси. Попаднах на любезно момиче, та тя ми обясни, че корнизите им се слагат върху държачите, а нашите корнизи вкъщи минават през самия държач. С други думи техните пердета трябва да се коригират, че са по 3 м, а и няма как да действам мъжо с винтоверта всеки път. pardon
На мен без перде ми е като по време на ремонт. Но при нас е и много слънчево - висок етаж сме, а наоколо са ниски кооперации и къщи, та слънце има в изобилие. Щори не искам за спалнята, че сменим ли дограмата в незнайно кога, няма да пасват и трябва да ги продавам/подарявам/ хвърлям. Иначе спалнята съм си я харесала като проект Wink Ние хола не сме подхванали, ама се вихрих с ролетката един ден... blush И цветовете й измислих - тъмносин тапет/мазилка зад спалнята, три стени в цвят пепел от рози, бежови завеси и шалте, голям гардероб, няма да има ракли, по-голяма спалня с нощни шкафчета - всичко в светли цветове, измислих и осветлението. Харесах си една картинка в нета, та по нея... Ако ММ е запознат в детайли, ще каже: Ти няма работа да си търсиш, а само глупости мислиш pardon
Пандето я разбрах и подкрепям мнението й. Що се отнася за гладни и болни деца - исторически е доказано, че това е неизбежно. И всеки опит за уравняване докарва повече беди на човечеството.
Лоли, Киви, радвам ви се, че наминавате чат-пат. smile
Свекърва, с какво са особени черните кокошки?

Имам да готвя. Няма да е лошо да поизмия санитарията... Гледам в точка след снощното ми неспане от стрес, ама и това ще мине tease Иска ми се да пиша за тържеството на Кокона. Да видим кога ще остане време.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #145 -: април 18, 2019, 14:23:06 »

Свекърва, с какво са особени черните кокошки?
Ами генерално не зная, но те имат всяка година по 2-3 черни кокошки, абсолютно щастливи по начин на живот и произход /измътени от квачка и с баща петел/ама са толкова проклети, че снасят дребни яйца и уж по статистика 50% биячи.  Wink. Освен това месото им увирало трудно, та ги ползват за ядене само в краен случай. За боядисване се предпочитат бели яйца, от бели кокошки, а тези остават само за "наши хора", че са доста тъмни Wink. Просто звучи авторитетно - яйце от черна кокошка smile.
Аз и за ремонта на хола ти се чудя, при положение, че момъкът тепърва започва да унищожава стени и мебели. Чаках да стане на 4 и чак тогава боядисахме, нови обзавеждания - като тръгна на училище НИ2.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #146 -: април 18, 2019, 14:53:52 »

При нас дограмата на хола и спалнята е с кофти стъклопакет и всяка сутрин по цяла зима пада едно бърсане на изпотени прозорци. Плюсът е, че няма нужда пролетно време да ги мия отвътре girl_haha Иначе обзавеждане ще сменяме, за да може всички кабелаци да са вкопани. Ще отпаднат поне три разклонителя, които събират косми и мъхове по пода. Затова държа и секцията да виси, че отдолу да се минава с прахосмукачка и моп лесно и бързо. Засега дребосъците нямат интерес към секциите. Диванът си остава. Виж, масата е накълвана още от предишните собственици, та сме я прежалили и няма да бързаме да я сменяме. Wink
Аз като чуя черна кокошка и винаги се сещам за тази съвременна "народна" песен и как една вечер при прещракване на каналите буквално гръмна! tease Изпокапахме от смях! lol lol lol

Отивам да пия едно бозаво кафе, пък дано се осаферя Coffe
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: април 19, 2019, 06:32:31 »

Добро утро, как сте?Аз тази сутрин станах преди часовника  shok Тук за се е усмихнало едно слънце, дано не вали, че ми е много хубаво така.Моника ще се гледа с баба си, ние сме на работа, пълна програма smile Да видим дали в неделя ще успеем да отидем до Ловеч, по-скоро НЕ, ако вали, че то всичко е на открито и хич няма да мис е бута в дъжда там.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: април 19, 2019, 07:18:14 »

Добро утро!

Както си и казах вчера, Алекс е с хрема. Цяла нощ се мята в леглото и не може да диша.
И ние имахме планове за неделя, но отпадат.

Миме, ти пък, да се поболее майка ти nea. Ще стане като при Бубето, ще видиш good
И от мен хубав ден! А, гледах "Троя" с брата Пит Wink.


Свекърва, а дано, ама на дали. Все пак не отива на почивка за два месеца, а тотално и се променя живота. Ще си идва веднъж в годината, може би. Ама знам, че го казваш, за да ме успокоиш.  give_rose

Панде, честит рожденник още веднъж!  heart
Това със сиренето във фейсбук някакъв лаф ли е?  blush

Нашите стени в хола вече са много хубави. Има нужда от пребоядисване. Вчера видях, че там, където си подхвърляхме онзи ден едно топче,  от тези подскачащите, по стената са останали малки кръгчета.  girl_impossible Но трудно се забелязва.  pardon

Хубав ден!
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: април 19, 2019, 09:14:03 »

Киви,чакам ви,този път дано всичко е топ и да се видим.Пиши ми във фейс кога идвате.Аз утре тръгвам за София до Понеделник,после сме тук всички празници smile
Добър ви ден на всички,аз отивам да се чеКна Wink на йога.Намасте  yahoo
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines