Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:33:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Април "Здравей пролет"  (Прочетена 64163 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #90 -: април 11, 2019, 11:49:57 »

По-превзетите родителите много се възмущават от текста. Аз не съм ги чела, нямам мнение. Но почти всички детски книжки са ми малко малоумно написани. Само Работна мецана харесвам, от тези на Бамбук. Той не има много.
Да, аз също се възмущавам от превода, вероятно на английски поне звучи както трябва. Хубаво, че ме светна тогава, че са приказки по филмчетата, а не старите и познати. Децата наистина им се радват много.
Работната мецана има прекрасни илюстрации, римувана е и лесно се учи. На мен също ми е любима, децата не бяха възхитени. Харесваха Барбароните, че ги даваха по телевизията, ама пък на мен ми бяха тъпи и не виждах нищо кой знае какво в картинките и текста. Май до 3-4 годинки предимно им четях стихчета и пеехме песни, по- дълги текстове ги отегчаваха. Хаха, двамата много обичаха и "Мимето" /...имат си мама и татко дете и за детето си грижат се те/, явно им е било предначертано да имат Марии в живота си Wink И гатанки много харесваха, пак предпочитаха римувани, защото и отговорите се вписват в текста.
И на мен ми е смотан ден нещо crazy. Топло ми беше снощи, нямам спомен какво сънувах, ама беше нещо неприятно, та сега имам и кофти чувство.
Маги, това е гадното на всяка нова работа - редовно някой гледа да поспести нещо и да ти гледа "сеира". След месец- два ще ти е ясна картинката, дотогава стискаш зъби good
Предимството на Хисар пред Старосел е, че има по- голяма възможност за разходки в поддържани паркове, иначе минералната вода е от същата жила. Разкопките в Старосел е нещото, което трябва да се види, ама това може да стане и с пътуване от Хисар.
Забравих..... Оплаках се по чат за грешка в НВО и ми отговориха:"Ще ескалираме до колегите, отговорни за...." Малииии, кви сложни думи знаят, де ги намират такива funnytooth
« Последна редакция: април 11, 2019, 12:11:21 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #91 -: април 11, 2019, 12:48:59 »

Дам Панде, спряла съм си всички Майки и подобни, че ме докарваха до параноя с бацили  crazy

Книги не купувам, не знам от къде но имаме 2 шкафа детски книжки, нон стоп се чете в нас, не знам на кого се е метнал, ама само мъкне и има ред на четене, наизуст ги знае. Повечето са народни приказки, малко са ми възмущаващи на мен, еле снощи четох Дядовата ръкавичка и всеки път ме изумява.. Любими са му МанДЖев и Шишков, да си разглежда рецепти, да си избира какво НЯМА да яде и какво да му сготвя. Почна е да срича и да чете, от тази книга, с рецептите за малки и големи.

Маги, то само в държавната да е... И в частните е така. Ние сега заформихме много хубав екип, ама се очаква къртицата да се завърне след някой месец и се подготвяме още от сега

Свекс, добре че не е казал "ще ескалираме на колегите да видят дали могат да солвант ишюто"  lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 11, 2019, 12:51:27 »

Тая за Мимето я има майка и Моника като е на гости се чете редовно smile Иначе аз също се дразня на много от книжките и си ги доразкавам.Снежанка например навсякъде е съкратена версия.Няма ги трите пъти дето царицата се опитва да я умори.Ама аз я помня и я разказвам както я помня.Така де или ще е приказка или не!

Знам че си права Свекърва, просто 11г работа в доста различна обстановка, без номерца, без такива глупости и сега малко ме хвана яд.Наваксах си, много ясно, но ми стана тъпичко!

Булка, да в голям екип винаги има някой дето ти иде да го шибнеш.При мен промяната е драстична във всяко отношение и трудно я понасям, но за три месеца трябва да свикна smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: април 11, 2019, 12:58:57 »

Нашата Работна мецана е нова и не е онази със синия сукман. Не е мола, Бамбук харесва мечетата, ама мецана е нарисувана като някоя повлекана. Барбароните и като дете не ги харесвах, затова не съм ги показвала на дребното.

Мимето я знаех наизуст, защото на сестра ми и казваме Мими и е беше много глезена.  

Аз в момента момента малко съм ги прибрала книжките. Те са 7-8 някъде и вече много са ми писнали. Има една нова, другата седмица може да му я дам за рождения ден.

Да солвнат ишюто lol lol lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #94 -: април 11, 2019, 13:25:51 »

Ако пък сега не им пиша: "Благодаря за бързата ескалация, колегите Ви солвнаха ишуто", та на funnytooth funnytooth
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #95 -: април 11, 2019, 13:30:09 »

ишюто, не ишуто, не се излагай хахах  lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #96 -: април 11, 2019, 13:32:39 »

Да, грешка  laugh
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #97 -: април 11, 2019, 13:40:12 »

За Хисаря още един глас good Много хубаво са направили последните разкопки. Личи си, че европари са играли там Wink Имат интересен музей, много зеленина, а и времето е доста меко. Навсякъде може да е набусено, ама там рядко сме случвали смотано време. На нас ни е любима дестинация за през деня лятно време. Недостатък е, че повечето хотели предлагат нощувка и закуска. С две деца ми е по-лесно он-инклузив, защото като не яде някой нещо, ставам и сипвам друго. Иначе си имат заведения с прилична кухня по центъра.

Ако пък сега не им пиша: "Благодаря за бързата ескалация, колегите Ви солвнаха ишуто", та на funnytooth funnytooth
Ще ги удариш в земята funnytooth funnytooth funnytooth

Книжките са малко в крайностите. Снежанка я няма в пълната версия май при нито един издател или поне аз не съм попадала. Отделно имената на джуджетата са сменени. Комшийката даде Цар Лъв и Снежанка да ги четем. Кокона ги прочете и си ги върнахме. Снежанка я имаме в няколко варианта, включително и на интересен английски с гугъл преводач. Въобще редакторската работа е доста занемарена последните години като цяло - вестници, списания, книги... Издателство ПАН са може би огромното изключение от правилото. Не съм срещала смотано написани изречения едно след друго в комбинация от липса на запетаи.
Не купувам всички от златната колекция. Гледам изборно кое нямаме, кое би било интересно и така pardon Иначе цената е наполовина на луксозните издания на Егмонт и това си е плюс.
Миме, ще има допечатка, да.

Маги, аз в частна фирма го отнасях това отношение pardon Отвратително е!

Купих си интересни летни боти. Ще ходя да се лакирам. Въобще цвят и красота около мен lol
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 11, 2019, 14:37:28 »

Освен всичко останало на мен ми е да има детски кът, градинки или нещо такова за Алекс. Ние сме лесни. За яденето, каквото и да е, на дали ще го яде. Това ще го мисля в движение. Добре, хайде, записвам си и Хисаря. good

На Дисни книжките засега не им обръща внимание, четем за безопасното движение от Фут. Май за мен си ги събирам, ама знае ли се. И тази в началото не я забелязваше, а снощи се беше гушнал в мен и внимателно слушаше.  heart Книжки имаме много, имам и непоказвани. Днес се сети за една с пожарната и щастливо си я разказваше.  smile

Искам да събера чашите на Дисни, ама тук само 3 има. Снощи оставих трицифена сума в Била и само една чаша взех.  crazy

Аз сложих началото на пролетното почистване. Изчистих шкафа за зеленчуците.  lol Все от някъде се започва.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 11, 2019, 18:13:56 »

Привет!
Изтървах премиера на “Щастливият принц” на Уайлд заради тъпото събрание на входа, където сме 5 редовни и си чешем езиците bad Инж. ходеше редовно, ама сега ми е супер неприятно, че трябва аз да ходя  beating
Утре и аз отивам да се “едюкейтна” за “юсиджа” на Гугъл в препродаването в Чифлика. Разправяха за някъкъв басейн ама аз съм на червено още и ще пропусна  angry програмата е супер, утре на обяд тръгваме. Няма да учим утре, в събота екскурзийка и чак от 4 до 7 учене и в неделя от 9 до 12 учене и все  pleasantry
Айде адийо от мен!!!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 11, 2019, 21:58:38 »

Здрасти!
Тия дни нещо яко ми е прищракало и кипя от енергия, не знам от къде дойде, ама днеска тренирах 2 пъти и накрая едва до чаках мм да си дойде и отидох на разходка да си проветря главата. Нещо тия дни дребното яко ме ядосва, вчера беше на косъм от яки шамари (изтърча към улицата и на косъм го хванах) , ама най-добрия ми приятел точно излизаше и го спаси.
Тия книжки аз още от начало не исках д аги събирам, ама свека ни подари една. Ники не я отразява изобщо. У нас Барбароните са си на мода и това е.
Миме, успех с търсенето, дано намериш идеалното място и да си изкарате хубаво.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 12, 2019, 07:03:25 »

Добрютро, как сте днес?Петък е  yahoo Нямам търпение да си почина най-накрая тия дни, дано не излезе нещо непредвидено и да полежа малко smile На работа си е натоварено и предполагам след обед ще бъда и на приемна та ще си отвися!

Хубав ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 12, 2019, 13:37:25 »

Юху smile мълчанието през уикенда от днес ли започва smile

Маги, пожелавам ти да си починеш smile

 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #103 -: април 12, 2019, 13:51:42 »

Тук сме! Чакам свекс да каже как реагираха че са и солвнали ишюту, че я мисля ин май майнд от вчера  lol
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: април 12, 2019, 14:01:36 »

Маги, дано си отлежиш през уикенда!
Утре с мм сме на изпит, не сме чели грам, ама ще го броим за свободен ден Wink. След изпита сме на мото изложение. Дано и времето да е хубаво и да сме на 2 колела.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines