Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:14:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март 2019 - Честита баба Марта!  (Прочетена 66137 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #30 -: март 05, 2019, 19:08:57 »

Рат, аз ги гледам тук
https://www.bnt.bg/bg/a/217750-denyat-na-bashchata

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: март 06, 2019, 11:56:47 »

Аааааааа, какво се случва? Oh my ...
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 06, 2019, 12:37:48 »

Я, никакви ви няма...

Вчера тук имаше карнавал с костюми по повод Fastnacht -започване на постите преди Великден. Беше ми много интересно да видя толкова много ентусиазъм в хора на всякакви възрасти. Всички бяха с костюми, усещаше се едно приповдигнато настроение и всичко това въпреки ужасно неприятното време вчера - студено, с набиващ ситен дъждец.

Имах доста ползотворен уикенд, мога да кажа - всеки ден виждам по нещо ново от града. Събота ходих до замъка им, обикалях градините и се наслаждавах на заслужената гледка, след стръмното, почти отвесно изкачване. В неделя пък се разходих в гората, където за мое учудване имаше асфалтова пътека, въпреки че си беше гора като от приказката за Хензел и Гретел.

Не сприра да ме удивлява непринудеността на хората, често ме заговорят просто така или пък, когато бях в гората, по едно време не знаех на къде да отида и една жена явно е видяла объркването ми и дойде да ми обясни кое накъде е.

Освен разходките обаче вече имам чувството, че върша и работа - засега напреднах по три дисциплини, които все отлагах, защото някак си ми се струваше загуба да започна от елемнтарните основи, при положение, че време няма и вече трябва да плувам в дълбокото. Но в Хайделберг настройката ми е съвсем различна (дано успея да я запазя и след като се прибера). Започнах бавно и полека със съвсем началните неща и мисля дори ми стана интересно програмирането!

Али, аз снимам, снимам, но засега съм качила само във фейсбук. Ще се поправя обаче, но нека мине още един уикенд, за да мога да извадя вече и тежката артилерия за снимки  Wink

Хайде, днес тук е един много слънчев и свеж ден, пожелавам ви такъв!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 06, 2019, 13:43:06 »

Здрасти!
Аз съм в дупка, вчера моите момчета се изложиха с гръм и трясък и за седмица загубиха 3 купи  cray. Сутринта се събудих преди мм да излезе и отидох да го гушна, да му пожелая лек ден, а той вместо "добро утро" взе да ми се подиграва, че сме слаби  beating.
Изгледах почти 3 епизода от "Денят на бащата", харесва ми. Тая героинята на Глория Петкова е много дразнеща бе.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 06, 2019, 14:16:59 »

Здравейте!

Тъкмо мислех да ви издирвам, но гледам, че сте се разписали.

Тук е слънчево, но и ветровито. Бяхме на разходка с колелото.
Сега ще си чакам една пратка от Еконт, ще си правя тренировките и съм се подготвила да чистя прозорци.  Между всичко това трябва да обядвам и да измисля какво да сготвя за довечера.
Моля за идея как да направя броколи? Ние не сме им фенове, но нали са много полезни и ще присъстват в менюто ни, колкото и ММ да не е щастлив. Последния път ги правих със сметана, за да им убия малко вкуса. 

Бубе, ти сама ли си обикаляш забележителности? Нямаш ли си някоя дружка за компания?

Рат, горе главата. И ние сме им фенове. Явно нещо им бяга късметът.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #35 -: март 06, 2019, 14:46:27 »

Аааааааа, какво се случва? Oh my ...

Както има една сръбска песен :Куча посао, посао куча (вкъщи-работа, работа-вкъщи)

Гръмнала ми е главЪта... Ретрограден Меркурий е, всичко се обърква!

Ей снощи пак си поревах на Бащата, малко го претупаха на края епизода, но пък завърши добре.

Бубе ти слага ли маска?  smile
« Последна редакция: март 06, 2019, 14:55:31 от bulche91 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #36 -: март 06, 2019, 14:59:25 »

Така вече по- бива good
Бубе, сигурно не си се движила сама досега и затова не са те заговаряли heart Аз нали от три години съм в повечето случаи без придружител, та стигнах до този извод. Споделих го с "колежки", те казват същото. Вече не ми е смотано като сядам сама на пейка или в заведение, много често си намирам съвсем непозната, но и приятна компания. Е, в повечето случаи са жени, дето се шляят за навъртане на километри. Мъжете или са в група да играят карти и пият бира, или забързани с пазарска чанта да си изпълнят поръчките на жените и да се покрият по свои си дела после. Wink Хаха, понякога аз заговарям или избирам пейка със сам човек.  pardon В парка е лесно, кучетата ме познават и идват да ме душат, та щат не щат, стопаните им също разменят по някоя дума. Човек е социално животно, има нужда от себеподобни. Докато работех, нито ми се гледаха хора, нито имах мераци да общувам с непознати.  pardon
Мой роднина, писател, имаше пък навика да се качва в автобуси от първа до последна спирка и да събира истории и вдъхновение от дочути разговори. После написа книга.
Рат, изкара ми акъла сутринта, като видях твой пост за траур funnytooth Карай, ще имат шансове момчетата занапред good  heart
Не ми се вярва да спрат "Денят на бащата" само с 6 епизода. От друга страна обаче, продължат ли го, неминуемо ще го съсипят като Столичани в повече и Откраднат живот. pardon
Днес в една от майчинските групи бяха качили тема по повод този сериал. Направо се шашнах как млади хора, родители при това изместиха приказката към кой как си възпитава децата и кога се казва "не", колко виновни са бабите и прочие... Проблемите са къде- къде по сериозни и в съвсем друга посока.
Преди време Миленка беше повдигнала въпроса защо сега много повече семейства се разтрогват, сравнено с преди и го свърза с по- добрите възможности за забавления и пътуване. Сега, след филма, намирам много по- съществени скрити причини, които трудно могат да бъдат отстранени при сегашните семейни ценности pardon.
Миме, бланширани броколи и спанак запържвам в масло съвсем леко и добавям някакво сирене, най- добре става със синьо. Сиренето размачквам и става на гъста каша.
Правя и така наречения от НИ2 Европейски гювеч- варени картофи, моркови, пащърнак, бланширани броколи и карфиол, някакво сварено месо /ако не е постно/, запържвам съвсем леко в зехтин с масло и настъргвам кашкавал за допълнителен вкус.
Ние тази вечер сме на пиле с праз и гъби. Много ме е яд, че идва краят на праза, а го ядем с удоволствие.
« Последна редакция: март 06, 2019, 15:02:15 от svekarva » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 06, 2019, 15:40:41 »

Здравейте smile

Днес беше първият ден в градината за Бамбук. Само 1 час и 40 Мин. Той бесня, аз седях на една пейка с другите родители на нови деца. Утре може и повече, ще видим. 20 деца с 3 учителки са. Бамбук познава 3 от децата. На мен ми беше интересно да наблюдавам децата. Бамбук игра с едни камиони и скача в басейн с топки. Едно ходеше и скубеше наред или ги удряше по главите. Някой само седяха в учителките. Едно през цялото време си седя на пода и нищо не правеше. Няколко мажеха сополи. И така smile

Също така вчера ми преведоха деЦките и рЕзко забогатЕх, защото са за 5 месеца. Трябва да си купя нещо, няма как.

Миме, ориз с броколи - слагаш ориз и броколи в една тава, сол и олио и печеш. Може и лук или други зеленчуци да сложиш. Но ако не го обичате, защото да се мъчите. Яжте, каквото ви харесва.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 06, 2019, 16:08:40 »

Ей, това броколи много актуално днес. И на кинди ру го обсъжахме с една майка. Аз последно го правих със синьо сирене, бланширах го леко и после на фурна със сиренето, супер стана. Даже мислех, че само аз ще си го ям, но и Ники го нападна. Друго което обичам е на супа, варя го и слагам ивесени ядки, после пасирам и става много яко също.
Гледайки сериала, а и кума ни единственото, което си мисля е че трябват сериозни промени в семейния кодекс и наредбите, които режима на виждане с родителя, който не упражнява родителските права
 Панде, айде честито! А кога се очаква да започнеш да го оставяш и да си ходиш? В смисъл как предцедират?
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #39 -: март 06, 2019, 17:24:39 »

Привет, дами  Sunshine Sunshine Sunshine

И аз гледах сериала, биваше, на моменти ми беше изкуствен. Но в общи линии добре се бяха справили с това да предадат смисъла на проблема. А проблемът не си е никак малък, особено ако си от късата страна на хОя lol lol

Свекърва, причини за развод винаги има, даже може да си ги съчиниш от нищото. По-интересно е какво превръща хората в удобни, кога ставаш удобен на другарчето ти в живота и той на теб, кога решаваш, че въпреки различията (защото различия има между двама партньори, другото е форма на шизофрения) ще продължиш с този човек, а не сам или с друг? Ей това са интересни въпроси, на които е хубаво да си дадеш отговор. Защото на героят му се случи баш това. Той реши, че не иска да продължи с този човек. И причината не беше друг човек, а просто той така искаше, така се чувстваше и не искаше да е удобен в тази връзка. Обаче другарката му не виждаше така неща и го накара да страда чрез детето. Ами какво да я правиш? Така ги е виждала нещата, така ги е направила. А героинята на Глория Петкова е като много хора около нас, бъркат се и дават акъл. Те как биха постъпили, ти как да постъпиш... За мен само емоционално лабилен може да позволи друг да му казва какво да прави с живота си. И май сериалът свърши. От гледна точка на детето няма да го коментирам, защото няма смисъл. Не знаем какво се случва в техните глави, там много трудно се влиза и ако не е специалист, по-добре да не се бърника вътре, че после цял живот се оправят щети.

Имам вече дата и час за махане на мъдреците lol Имам и план за брекетите, та стискайте палци да не ме боли, че съм голямо шубе badgirl badgirl badgirl
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 06, 2019, 20:13:15 »

Привет!!!
Не знам какво кара хората да се разведат... Може ли на мястото на някогашната любов да се роди омраза?! И как човек си мисли, че ще продължи до края на живота си - сам или ще си търси друг?! А другия ще се окаже ли по-добър?! Ами децата?!
Лично за себе си съм си дала сметка, че колкото и да е крив Инж. си го обичам, допълва ме емоционално, психически, физически, физиологически и сексуално и във всякакъв друг смисъл... още повече, че самата мисъл да се съблека пред някой чужд мъж ме кара да настръхна...
А кой иска да се развежда не разбрах, че тръгнахме да го обсъждаме?!
Аз на 8-ми ще празнувам обедно с колегите, а на 9-ти вечерно с гимнастиката. Кико ще има празник на 12-ти. Очаквам изненади от децата и свекито. Аз на бабите и братовчедка ми ще подаря по един сапун и крем за ръце от Орифлейм!
Хубава вечер!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: март 07, 2019, 07:40:30 »

Како, никой не е тръгнал да се развежда, нищим сериал по БТН "Денят на бащата" smile.
Естествено, щом е филм, образите на героите са събирателни, а събитията са пречупени през погледа първо на сценариста, после на режисьора, на артиста и накрая на зрителя. Последният трябва да бъде задържан пред екрана, а най- лесно това се случва когато го натиснат емоционално по все някоя  от чуждите гледни точки. Та всеки намира нещо "свое", което му дава отговор защо и как се случват нещата. pardon
Бе, по- различен е сериалът, поне се опитва да покаже, че и мъжът е човек и страда Wink. Вярно, че на моменти е твърде клиширан и дразнещ с предвидимост, но за такива като мен, дето нямат близки приятели, занимаващи се с бракоразводни проблеми, е интересен. Много по- слаб е от "Аферата", където основната тема е същата, но с криминален отенък за напрежение, ама трябва да подкрепим българското, защото все пак действието се развива в наши условия.
Хайде, хубав ден. Днес няма да имам време да скучая, нанизала съм си доста интензивен план. smile
« Последна редакция: март 07, 2019, 08:24:23 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #42 -: март 07, 2019, 09:54:31 »

Добро утро!

Аз се опитах да организирам 8ми март, ама нещо всички заети, никой не ще, та се разпадна работата. Ще видим.Освен на свека, нямам на кой друг да подаря, ще взема една китка да я зарадвам утре.

Свекс, точно, ние този сериал го пречупваме през нашия опит. Мен в главата ми се въртяха две двойки, съседите, развеждат се, по много подобен начин, лошото е че продължават да живеят заедно, даже съседа ония ден си беше постнал цитат от филма във фейсбук, че "Щом си мъж, по презумпция си виновен". Жена му не беше успяла да намери свидетели да го изкарат негоден баща, вече 1 година се развеждат. Той отказва да се изнесе, детето страда ужасно. Развеждат се по желание на жена му, която беше силно повлияна от доброжелателки. Много гадна история ми е. Другата двойка е близка много, и сърцето ме боли че са тръгнали да се развеждат... Както  Миленка казва, защото са избрали да не бъдат заедно повече, поне деца нямат sad

Хайде, пожелавам ви слънчев ден че баба ви Марта от вторник ще беснее пак, дават го сняг!

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 07, 2019, 12:32:54 »

Реалистично е просто да не искаш да си с конкретен човек вече,какво като имате брак- дето викате, поне дете да няма в картинката...
А за доброжелателки- имаХ такава съфорумка- в момент в който имах нужда от подкрепа, тя ме напрягаше с предложения, за които не им беше моментът. Радвам се че нито пише тук, нито общувам с нея- токсичните приятелства са кофти добавка в тежки моменти.
Аз на осми март има уговорка за коктейли, да видим. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 07, 2019, 13:59:30 »

Мен нещо финала не ме изкефи, много го захаросаха. В реалния живот ако изобщо стигнат до такава стъпка, отнема доста повече време (по е по наблюдения). Не мисля, че ще има какво да изсмучат за 2ри сезон, ама знае ли се.
От опита ми с познати и от сериала, стигам до заключението, че жените са едни озлобени същества, които използват детето/децата, за да измъкнат каквото могат или да тормозят мъжа за спорта. Правят се на много загрижени за децата, а им нанасят ужасни емоционални травми и ги осъкатяват.

За утре нищо май няма да правим, може би празнична вечеря в къщи. Да отбележим 37год брак на нашите.

Днеска много топло, бяхме по блузи на вън. Дребния едва си го прибрах, няма изразходване на тая енергия и това си е.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines