Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:22:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари 2019 - любов и вино  (Прочетена 88572 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 04, 2019, 13:26:53 »

Привет в новия месец и от мен!

Аз имах хубав уикенд, ходихме малко на екскурзия, бяхме доста навън, времето беше хубаво и накрая завършихме с приятна вечеря с цялото семейство - чувствах се някак празнично от това.

Дадохме вече оферта и имаме обратна връзка за парцела, решихме да изчакаме обаче още седмица, за да не прибързваме.

За Свети Валентин и преди съм казвала, имаме си традиция да ходим на някой "по-фенси" ресторант. Обичам традициите и определено се радвам, когато се случи да имаме повод за извънредна романтика, затова и не разбирам защо толкова се бойкотира този ден   pardon

Рат беше питала май някъде по-назад как се извършва изкуствено осеменяване - ами, както са ти отговорили и другите, ветеринарят си има обаче и специални уреди, не е на ръка. Не е нещо необичайно, кравите на село, които гледа дядо ми, винаги така се заплождат. За кучета също не е нещо особено, още повече като говорим за "по-марковите" породи.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 04, 2019, 14:11:35 »

Добър ден!
Бубе, дано да се е получило и да имате кутрета след 3м (нали толкова бременееха кучетата?)
Ние уикенда сменихме 100плана- аз имах уговорка с приятелки за събота, смених я за неделя щото мм каза, да се видим с майка му, тя пък не можела в събота. Та накрая събота си се раз ходихме ние, в неделя всичко беше на куп- сутринта с Ники бяхме на среща с моите дръжки, вечерта на плуване и от там газ до свека. Взехме си коледния подарък- купила ни е робот прахосмукачка. У нас вече може да идват неканени гости Wink, че все е като кочина, колкото и да чистя...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 04, 2019, 14:35:46 »

Здравейте!

Моето дете днес се държа добре и нямаше драми при излизането. Бяхме навън с тротинетката, ходихме в детската градина и добре поиграхме. Времето е хубаво и позволява разходки.

В събота се видях с една колежка от университета, за да ми даде покана за сватбата им. Беше много набързо и накрак, но те не са от тук и само минаваха. В неделя също бяхме навън, вечерта ММ ходи да рита, но ние си останахме в нас.

Сега ММ си е заръчал да му правя бисквитена торта и с това ще се занимавам. Между другото и нещо за вечеря трябва да измисля.

Подаръците за Св.Валентин за ММ са готови. Само за дребчо остана. На мен ми е ентусиазирано, без значение кой го хейтва и кой не. Всеки да празнува, каквото си иска. И сега като се почне "ама защо само на този ден?". Ами не, не е само на този ден, ама какво лошо има и любовта да си има празник?! girl_wink


Рат, честит ви робот. smile И на мен ми трябва.

Хубав ден и седмица.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 04, 2019, 14:55:59 »

Не се заяждам! Само си разсъждавам, то любовта си има празник- годишнина от сватбата Wink поне за мен това е празника на нашата любов, деня в който сме станали семейство и Т. Н. Много ясно, че всеки си решава какво и как да празнува или не.
Менюто за тази седмица ми е - шаран, пише с картофи, сарми, плешка супа или картофено крем супа.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 04, 2019, 15:27:30 »

Да го кажем така - това е общ празник на всички влюбени и загубени.  lol А, че годишнината от сватбата е най-личният празник на двойката си е точно така.  heart Не съм някакъв върл защитник на този ден, просто не харесвам крайностите, а и обичам да има повече поводи за празнуване.  Wink

Рат,  винаги ли правите седмично меню? Аз не знам какво ще ми се яде утре, да не говорим в петък. А сигурно е доста по-удобно. ММ както винаги много ми помогна и днес. Нещо леко да бъде.  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: февруари 04, 2019, 17:44:15 »

- шаран, пише с картофи
Е... ти умния шаран, е... ти коректора. Биеш Панда funnytooth funnytooth funnytooth
Аз нали съм по медийните новини /слушам радио/, та да кажа, модерно в момента е да се подаряват еротични фотосесии за 14-ти. Тва бонбони, ресторанти, сърчица... умряла работа било.  Ама защо ще питате:
1. Фотографите явно са останали без работа след Коледните набези
2. Така казваш, че имаш доверие на половинката ти, че няма да те изтипоса дибидюс гола във Фейса, а той показва, че те обича като не споделя снимката в социалните мрежи. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 04, 2019, 17:52:26 »

Ох, Свекърва щях да падна от дивана от смях  funnytooth
Една позната има такива снимки, ама не били за показване  Girl_hide
Миме, не правя винаги седмично меню, ама като пазарувам си намислям какво и що, за да не влизам в магазини после ( сега си купих всичко от Банкя от малки магазини и не ходя по веригите). А и почнах да следвам примера на Фери, готвя 1 ден няколко неща и после кой каквото иска да яде. Така имам избор за Ники, защото вече не яде каквото има в чинията, а е с претенции това не иска за обяд, онова за вечеря  tease
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 05, 2019, 08:25:36 »

Добро утро!

И аз така пазарувам напред и не влизам после в магазините, много ме дразни това пазаруване.

Свекърва, благодаря че ме светна в новите тенденции  Wink Измислихте ли подаръка за племенника?Тия водолеи ще ни видят сметката  blum

Булката ми липсва нещо.Панде, как е в Австрия, топло ли е при вас?Оздравяха ли твоите мъже?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 05, 2019, 08:29:34 »

Добро утро!

Дават захлаждане тези дни, дано не е прекалено. Аз вече си мечтая за пролетта, за цъфнали дръвчета и песента на птичките. Искам пак да живнем.  heart
Снощи така се ядосах на свекървата и малко на ММ, ама никога не ме слуша какво говоря. Нищо, имам си едно наум.  huhhuh.gif

Свекърва, това с фотосесиите и преди мисля беше актуално, ама не мерси.

Рат, напоследък и аз започнах да правя по-голямо пазаруваме като си измислям горе долу какво да готвя за няколко дни напред, но не винаги ми се получава. А и така виждам колко много сме харчели преди като всеки ден ходехме по хипермаркетите. Определено така е много по-иконимично. Докупуваме само хляб, плодове и зеленчуци, мляко, яйца. Аз готвя почти всеки ден, рядко пропускам, но искам да е прясно сготвено, най-вече заради Алекс. Не, че той не е с големите претенции и никога не знам дали ще яде, ама гладен не мога да го оставя. Надявам се Свекърва да е права и ПОНЕ през пубертета да прояде. Явно няма да е в бебешкия пубертет, ще чакаме тийнейджърския.     pardon

Хубав ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 05, 2019, 09:21:18 »

Здравейте smile

На работа винаги имах седмично меню, но вкъщи мисля 1-2 дни напред. Аз готвя всеки ден или през ден, защото ако нещо е стояло 2-3 дни в хладилника, ми се подува корема. Само супата я ям по 3-4 дни понякога. Бамбук нищо не яде, вече не го мисля. Ако иска от сготвеното, ок. Ако не - да си яде хляб и сирене, хляб и шунка и така. ММ нали е икономичен, много следи промоции, та често така решаваме какво да готвя.

На мен готино ми звучи такава фотосесия. С доста помощ от Фотошоп lol имам познати фотографки, на които бих се доверила да ме снимат. Няма цял живот да съм млада. Ама ММ е консерва и няма да го оцени. И нямам предвид Плейбой, по-скоро в стил каталог на Триумф. 

Хубав ден

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #25 -: февруари 05, 2019, 12:32:26 »

Привет, значи! Днес моята лична снаха има рожден ден, да ми е жива и здрава. И доволна, и щастлива,  покрай нея и детето ми да е добре Wink
Става въпрос за общи /на двамата/ еротични снимки. Вярно модата е от много отдавна, Ина преди години показваше такава, леко голо, едва загатнато и естествено, минало през око и ръка на опитен и доверен фотограф. Доразвита е идеята, един вид Wink
Маги, наистина това водолейско въртене на г.за ми идва в повече. Сега пък чашите да са като в истинско кино, с пласмасова капачка с прорез за сламка измисли, та ми отиде идеята. За столовете ще стане работата, само някой от роднинските мъже /брат или съпруг/ да ми се върже на акъла и да помогне с качването им по стълбата. Ние за коледните празници му подарихме една голяма стреч карта на света, дето се лепи на стена и после се търка на местата, където си бил. Сега ме сърбят ръцете да му направя нещо като папка, там да си събира спомените и снимките, да пише какво е видял. Продават се към картата такива неща, но не ми пречи аз да го измайсторя. Може да е само втори клас, ама е пътувал до Тайланд, Испания, Гърция, Турция и Малта, вероятно пак ще го мъкнат съвсем скоро в Австрия и по Скандинавските земи, та ще има материал. Ще получи и сума кеш, да му купят бутонки за тренировките по футбол.
Майка му е родена на следващия ден, но както казах, за нея само цветя.
Аличка и тя празнува тези дни, хич не се показва, че да даде едно рамо с идеи.
Ами, вярно е, ще започнат да ядат повече момчетата, но едва ли ще спрат с претенциите. Няма страшно, вие ще се нагодите към тяхното меню, после пък те ще се изнесат и ще правите каквото си искате. Аз доскоро готвех съобразено с майка ми, сега съм го ударила през просото. По два- три дни ядем едно и също, държим го в хладилника. Ама почна да го свива стомахът Родния, той е с язва /калцирана, ама пак/ и  се засрамвам. Друго си е прясно сготвеното и разнообразно good Сега само котката яде всеки ден нещо различно. Дояждаме складираните работи, дето ги имахме заради гостуването на децата и почвам да полагам грижи за нас двамата.
Хубав ден на всички! А, последна мода са мартенички с вградени във фигурка семенца от босилек. Отивам до Кауфланд и направо ще купувам цели кесийки, може и без мартеница, само с надпис на бяло с червено blum


* 51651241_2242637842452966_9158804169996369920_n.jpg (65.03 KB, 336x336 - видяно 4653 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 05, 2019, 13:20:46 »

Свекс, или го наболва наистина язвата, или просто му се яде пресно като преди.  pleasantry
Аз пък както съм инак върл фен на всички празници и поводи, напоследък се замислям, покрай детето и стреса по организиране на всякакви събития, свързани с него- май вече се напрягам от празници huhhuh.gif. Отмина ми нуждата да планирам, да сюрпризирам и да се напрягам в ден, в който искам да се завия през глава ( примерно ). Ама пък научих моя мъж според предишните ми виждания и сега не върви да се отмятам от словата си, нали... pleasantry pardon
Таа сега мисля мисля, нищо не измислям. Искам спокойствие. Превърнах се в пенсионер. pardon
А, това със спирането на съобразяване кой какво иска да яде, много ме успокоява, Свекс. Мечтая си тайно да се случи някой ден. Свекърва ми се е отучила да живее с отрочета ( а се наложи да живее с нас 10 дни ), и явно й досадихме накрая, защото почнаха разправиите.  pleasantry Сега ще има месец два три да си оправяме отношенията, ама карай. Такъв е животът и хората трябва да си живеят всеки поотделно ( като семейна единици визирам ).
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 05, 2019, 14:08:23 »

На нас ни докараха дърва и Алекс се буташе ентусиазирано да помага. Накрая се разсърди, че дървата свършиха, а още по-накрая рева истерично пак заради една гениална идея на ММ. Иде ми да си отрежа главата, честно.  GROAN Заспа преждевремено, а аз съм сърдита. Неестествено ще е да си сипя от сега, затова ще почакам до довечера.

Днес няма да готвя, защото вчера правих две неща по  идея на ММ и сега ще си търся други занимания. Може би нещо, от което да ми просветне по-бързо.

Като става въпрос за фотосесия днес гледах едни снимки от медения месец в Тайланд на една двойка. Снимките бяха много красиви, ама явно и фотографът е много добър. Първо си помислих, че жената е модел, защото беше добре сложена и позираше професионално, но после разбрах, че не е. А то една красива природа, пози, чупки ...много ми хареса и се размечтах.  heart

За такова еротични снимки май не бих се навила, макар и с ММ.  nea

Свекърва, честита да е снаха ти. Да се грижи подобаващо за маминия златен.  give_rose
Такава скреч карта сега гледах и много се чудех за подарък за кръстника, но ММ ме разубеди. Те ходели само по спа хотели, за какво им била. И се отказах. pardon
Това, което си измислила като подарък за спомените много ми харесва като за мен.  LAUGHTER Ако мислиш, че и на него ще му допадне, действай.

Охх, дано да започне да яде, пък нека да е с претенции. Само да знам, че ще иска да яде. Много хора като деца са било претенциозни, пък сега си ядат всичко, вкл.и ММ.

Тези мартенички със семенцата са много яки.

Еми, тебе заради това ли те нямаше, била си заета със свекървата?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: февруари 05, 2019, 14:39:18 »

сега мисля мисля, нищо не измислям. Искам спокойствие. Превърнах се в пенсионер. pardon
А, чакай, това са думи на леля ми, но тя е на 89г. Wink Няма кой да те остави на спокойствие, тепърва започва юркането по празници и то в името на детето smile. Големи са гаднярчета като вземат да се сравняват с другите кой какъв рожден ден имал, пък какво му подарили, пък какво яли и пили blum
За живеенето самостоятелно нямам точно мнение. По- скоро го виждам като желание всеки да си прави каквото си иска, без да се съобразява с другите семейни единици. Много си е добре да сте в една къща /с отделни входове и кухни/, но достатъчно близко, да може да разчиташ на баба или дядо да го  вземе от градина и да го гледа при нужда. На по- късен етап, при болни родители, също е по- удобно да сте близко и да не губиш време да разнасяш храна, да помагаш за чистене, пране и гледане.
Бавно, но сигурно, под въздействие на книги, филми и статии, роднинските връзки се късат в момент, когато и двете страни могат да се справят сами и после много трудно се създават. Ама това е световен проблем, не е само при нас и тепърва ще се усещат последиците. pardon. Ни така, ни така...
Мимка, във връзка с картата, зависи от човека. Мария беше подарила преди време на НИ1 нещо подобно- глобус, по който се бучат карфици с флагчета. Ами той с голям кеф си ги бучи и отбелязва, макар и да има едно онлайн приложение, където пък потъмняваш посетените места и ти се изчислява процент от "покоряването на света". Самата Мария, въпреки водолейската си бързина и променливост, събира старателно в кутии разни работи, включително камъни и пясък от местата. Реално и те ходят повече на почивка и между хората, избягват туристическите потоци по забележителности. За племенника повече е блеене и ядене и едва ли от тази крехка възраст ще запомни нещо, та поне да търка и да има обща географска представа кое къде е Wink.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 05, 2019, 14:42:34 »

Здрасти!
Свекърва да е жива и здрава М! Да прави НИ1 щастлив!
Честита ви китайска нова година, глиганчета!
Аз не готвя в промишлени количества, та не ядем 3 дни едно и също (аз повече от 2 пъти не ям едно нещо и то ако ми харесва, иначе макс 1). Просто готвя да има за вечеря и за обяд 2 дни и ги въртим. А и според зависи Ники какво реши да яде  pardon вчера вечерта яде шаран, днес не иска.
Отдавна не бях попаднала на по-глупава служителка в Спиди. Даде ми пратката на друг човек, защото нямала други кутии от озон  crazy (демек нещата ми бяха в обикновен кашон без надпис озон). Казвам й, че сумата е друга, не е вярно! Н а кутията пише друго име, сигурна ли съм че пратката ми е от озон  crazy. Ми кка да не си харесвам офиса с Банкя, жената вече ме познава, даже името не си казвам и ми вади всичко (помни и по колко пратки имам даже).
Свекърва, това с картата и допъл е името много ми харесва и на мен, остава само и самолетни билети да има кой да подарява smile
Аз съм за живеене то близо, но отделно. Не че не живеем до ре с нашите, ама сами си е най-добре, в същото време достатъчно блиоз, че да сме си в помощ и без да си пречим. Добавам: зависи от хората.
« Последна редакция: февруари 05, 2019, 15:20:02 от ratatui » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines